Jump to content


ISO Acoustics stalci za zvucnike - iskustva


nikalgivxxx

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Da li je neko probao ove stalke za zvucnike? ISO Acoustics https://isoacoustics.com/iso-155-isolation-stands/

Imam specificnu situaciju i raspored u sobi gde ne mogu zvucnike da postavim na stalke koji su izdvojeni. Moraju dakle da stoje na stalcima tako nekog tipa.

Zvucnici su Wharfedale Diamond 220, pojacalo je AVR Marantz NR-1609, bi-amp je povezano sve. Imam i SVS NSD-12 sub.

Imaju li svrhu ti stalci uopste? 

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam ih na probu prošle godine i nisam čuo razliku u odnosu na situaciju kada sam svoje bookshelf zvučnike postavio direktno na "shelf"...

Mislim da je za zvučnike bitno da budu stabilni na krutoj podlozi, možda i na šiljcima... ali opet možda to zavisi od zvučnika do zvučnika. Isoacoustic imaju "suspenziju", kada se na njih postavi zvučnik, deluje kao da su mu ugrađeni amortizeri.

Ali možda bi sa tvojim zvučnicima efekti bili bolji... treba da probaš

Pozdrav, NL.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Uzgred ne kostaju 200 evra ti stalci, vec oko 16K dinara.

A Diamond 220 nikako nisu za bacanje. Makar ne sa ovim pojacalom sto imam. 

Inace sam zainteresovan i za druge predloge, sto da ne. Mogu da prodam Diamond 220 i da uzmem nesto drugo. Ja jesam zadovoljan kako zvuce, za te pare. Za sada stoje na polici zajedno sa televizorom pa sam mislio da ih eventualno dizanje na te stalke malo poboljsa. Citao sam na svakakvim stranim forumima o tim stalcima, nasao i za i protiv. Pre svega su namenjeni za studijsku upotrebu (za nearfield monitore), ali kapiram da mogu da posluze i u mojem slucaju.

Mislim da cu da pokusam da ih uzmem, pa ako ne vrede nicemu, idu u prodaju.

A eto kada bih prodao Diamond 220 - sta bi bila neka preporuka a da bude i malo skuplje?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nikalgivxxx said:

A eto kada bih prodao Diamond 220 - sta bi bila neka preporuka a da bude i malo skuplje?

Kef ls50 - novi su oko 800EUR za par u Beogradu, ali mislim da mogu da se pronađu polovni povoljnije. Meni se zvuk veoma dopao, treba da odeš u radnju i poslušaš ih.

Linn Majik 109 - polovni su oko 700EUR za par u inostranstvu. Ove zvučnike ja posedujem, imaju divan topao zvuk, a jako dobro visoko i srednje područje, bas takođe.

 

Link to comment
Share on other sites

Jesu nebuloze, ali... ako si primoran da ti zvučnici stoje na nekakvoj komodi ili polici, onda ovi stalci imaju smisla. A kasnije ćeš svakako menjati zvučnike, jer... to je nešto što se stalno menja, a ove stalke kupiš jednom i miran si... nećeš se tako brzo seliti u drugi stan gde ćeš imati više mesta za postavku.

Link to comment
Share on other sites

Valjda se stalci ugadjaju prema zvučnicima a ne obrnuto???

Prvo se kupe zvuje pa stalci prema njima.

A ne NPR kupiš felne za auto u ceni auta pa posle kad menjaš auto šteluješ ga da mu odgovaraju felne.

Ne znam, nisam upućen. Možda treba i stalci prvo:nerd

Link to comment
Share on other sites

@Ljuba

Moj komentar nije bio maliciozan u odnosu na pitanje člana @nikalgivxxx (možda je tako zvučalo ali nisam to želeo).

Samo ukazujem na jednu opštu tendenciju na forumu, bojim se da će i ova tema na kraju završiti u offu sa preporukama za ''istraživanje'' i tvikeraj koji su skuplji od celog sistema.

Mislim da je preterano da čovek kupuje stalke koji imaju cenu približnu ceni zvučnika. Veliko je pitanje da li će ti stalci odgovarati nekim budućim zvučnicima.

Moja preporuka je da kolega malo ''pročešlja forum'', bilo je nekoliko identičnih tema. Rešenje bi trebalo tražiti u nekom jeftinom tviku, a pare štedeti za bolje zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Можеш пробати прво јефтинију варијанту - “куглерај” АРН подлошке помињане на форуму, па ако има резона ићи на скупљи апгрејд.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Aleksandar75 said:

Ok, ali nisu klasični stalci, nisu baš univrzalni

Razumem, u pravu si.Nisam video prostor, ali sam predpostavio da moze da se zameni samo sa necim slicnih dimenzija zbog uslova slusanja.U suprotnom i sam bih isao na drugacije,bolje i verovatno i jeftinije resenje pravog stalka.Ovo deluje dobro da se resi postavka u skucenom studijskom okruzenju, ali bih za pravi Hifi birao kvalitetniji stalak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...