Jump to content


Nad C515BEE cd se pali i gasi sam od sebe


Ficko

Recommended Posts

Pomenuti plejer se, nakon priključivanja u struju, sam od sebe pali i gasi naizmenično, u nepravilnim razmacima, nekad posle 2 sekunde a nekad minut i više.

Nisam ga otvarao. Priključivao sam ga u razne utičnice, u drugoj sobi, u drugom stanu (druga zgrada potpuno), isto. I sve to testirano sa i bez pokrivenog displeja (gde se pretpostavljam nalazi IR senzor).

CD je kupljen 2012. nov, i od tada je radio sasvim dobro.

Jel ima neko ideju? Ili zna za dobar servis u BG-u?

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Body said:

Tu je neki deo otišao unutar uredjaja nema veze sa ir sensorom nešto sa elektronikom na pločici za napajanje možda IC kolo ili tako nešto

c515bee-1-nad.jpg

Jel mogu ja tu nešto da uradim? Znam da lemim (početnički) i da prepoznam naduveni kondenzator :)

Link to comment
Share on other sites

za početak otvori ga pogledaj sa lupom da li ima nešto sumnjivo nagorelo iscurelo naduveno i td. proveri kabal za struju da li nisu popucali lemovi pa ima neke kontakte sam od sebe ako ništa ne vidiš onda moguće da mu je otišlo neko IC kolo ili neki napajački tranzistor trijak to već mora majstor da ti isproverava sa unimerom 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba Grozni said:

moze da bude i prljav on off taster ukoliko ga uredjaj ima

Proveriću taster kad otvorim plejer. Čudno je to što kad se jednom plejer upali sam od sebe, više ne mogu da ga ugasim na taster, samo daljinskim.

10 minuta ranije, Body said:

za početak otvori ga pogledaj sa lupom da li ima nešto sumnjivo nagorelo iscurelo naduveno i td. proveri kabal za struju da li nisu popucali lemovi pa ima neke kontakte sam od sebe ako ništa ne vidiš onda moguće da mu je otišlo neko IC kolo ili neki napajački tranzistor trijak to već mora majstor da ti isproverava sa unimerom 

Otvoriću ga sutra, lupu nemam ali probaću blicem sa mobilnog da ga pregledam, pa javljam utiske.

Link to comment
Share on other sites

Otvorio sam plejer ali nisam uspeo ništa da otkrijem. Na oko mi sve deluje ok, kao što se verovatno vidi i na slici.

Sa tasterom za on/off nisam hteo da se petljam da ga razmontiram, ne sumnjam na sam taster.

Dajte mi neku proporuku za servis, ako neko ima.

20200621_190550_scaled_down_50%.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Willi Studer said:

Tu može da bude problem IR senzor ili čak i IR procesor koji šalju lažne signale. Ako se komande zamrznu posle uključenja i procesor ne radi, onda je problem glavni procesor.

Kad se taster za on/off zamrzne, radi eject taster, tako što uključi player i otvori fioku (a ako je player već uključen, onda samo otvori fioku). Preko daljinskog sve radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 21.6.2020. at 0:14, Ljuba Grozni said:

moze da bude i prljav on off taster ukoliko ga uredjaj ima

Ljubo, bio si u pravu. Nije se zaprljao taster ali je oksidirao, tako su mi u servisu rekli. Zamenili su mi svih 7 tastera za svaki slučaj pošto izgleda da nisu kvalitetni, pa da se ne bi opet tako nešto ponovilo.

Hvala vam svima na savetima, puno mi je značila podrška! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...