Jump to content


Iskustvo sa 10.000uF 63V ELNA for audio kondenzatorima.


miletrosak1959

Recommended Posts

9 sati ranije, miletrosak1959 said:

Gornji deo ne izgleda tako kod ELNA kondenzatora. Menjao sam 4 velika ELNA elektrolita u HK680 i trazio indenticne, ali sam na kraju uzeo Nichicon LKS 10000uF 63V.

Cak je i kod Audiophonicsa upitno da li su original ELNA.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Willi Studer said:

Da li vi mislite da jedna svetska kompanija kao što je ELNA bi dozvolila da se prodaju falsifikati njihovog proizvoda preko svetski poznate on line trgovine Alliexpres i time sebi srozali ugled i profit zapitajte se malo a ne samo da čitate budalaštine sa grčkih ili nekih drugih foruma gde pišu svašta bez argumenata

Link to comment
Share on other sites

Body, nema potrebe za ljutnjom. Ne znam šta kažu drugi forumi ali vrlo je jednostavno: Elna na svom veb sajtu ne pominje nikakvu seriju "for Audio". Ta serija i uopšte ova vrednost ne postoje ni kod Digikey-a niti kod Mousera. Ja iz toga zaključujem da su predmetni kondenzatori falsifikat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jager said:

Ja sam svojevremeno bio poručio te kineske i poklonio ih .Daleko je to od originalne Elna ...

Šta to znači da su proizvedeni u kini a da su originalni samo made in Japan ili šta da li si ih otvarao pa si utvrdio da se razlikuju od originala ili nekom drugom metodom su uporedjivani sa originalima naprimer zvučno i na kraju gde u svetu mogu da se kupe originalni. Da li ja kad poručim sa HI Fi collective prodavnice dobijam kineske kopije ili originale

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Body said:

Šta to znači da su proizvedeni u kini a da su originalni samo made in Japan ili šta da li si ih otvarao pa si utvrdio da se razlikuju od originala ili nekom drugom metodom su uporedjivani sa originalima naprimer zvučno i na kraju gde u svetu mogu da se kupe originalni. Da li ja kad poručim sa HI Fi collective prodavnice dobijam kineske kopije ili originale

Poruci sa hifi collective , kod njih nema fake robe .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...