Jump to content


NAS, Raspberry Pi, Intel NUC, Mini PC...


zzak

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Za posebno napajanje za hat i posebno za Pi, obično bude džamper koji razdvaja, tj isključuje napajanje preko GPIO. Ovo mi deluje kao varijanta da se i hat i Pi napajaju ili preko konektora na hat-u, dakle, rekao bih da je ili jedno ili drugo a trebalo bi biti bolje da se napaja preko hat-a...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Ајде мала помоћ, зна ли неко да ли ова плочица за СПДИФ може да се напаја независно од RPi? 
3AAE7E32-F540-4F73-97B2-C4267E8913CB.thumb.jpeg.ac0e01bff730c5ea8aa4ae8e1814205d.jpeg

Ovo je mesto predviđeno da se napaja spdif, a preko njega i rpi. I to je pravilan način, obrnuto je kudikamo lošija opcija. Koristio sam takav sistem i lepo je radio HiFiBerry DAC+ Pro dok ga nije oduvao Chord.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, somilenko said:

Za posebno napajanje za hat i posebno za Pi, obično bude džamper koji razdvaja, tj isključuje napajanje preko GPIO. Ovo mi deluje kao varijanta da se i hat i Pi napajaju ili preko konektora na hat-u, dakle, rekao bih da je ili jedno ili drugo a trebalo bi biti bolje da se napaja preko hat-a...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Да чујем зашто?
 

CBB7E2D4-3420-4627-A3A5-241C56C98CF9.thumb.jpeg.d0cf3089284cf7b427a99d66ebf0406c.jpeg

Овде је један џампер, може инфо ако се зна за шта је?

и, ови пинови - њихова функција?

827AC158-9BC3-44B9-97A4-655362442B67.thumb.jpeg.9adabef406f212eec166935d9308a3fc.jpeg

хвала

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, R_R said:

Ovo je mesto predviđeno da se napaja spdif, a preko njega i rpi. I to je pravilan način, obrnuto je kudikamo lošija opcija. Koristio sam takav sistem i lepo je radio HiFiBerry DAC+ Pro dok ga nije oduvao Chord.

Хвала. Боље од УСБ Ц конектора.

Link to comment
Share on other sites

Zato što se zaobilazi komplet RPi-jev pcb i njegovi svičerski regulatori napona i šum i smetnje koje on unosi. Sve ovo pod uslovom da se koristi kvalitetno low noise napajanje.
Taj džamper imaš objašnjen u uputstvu koje ti je referencirano. Rekao bi da je to ground lift džamper.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, R_R said:

Заборавио сам на ово, видео сам то.  Само ме је збунило тих 5V јер управо  у овој твојој апострофираној брошури наводе "Directly powered from the Raspberry Pi, no additional power supply", па сам због тога питао да ли је то конектор за независно напајање диги2 про-а. 
@somilenkoхвала

Link to comment
Share on other sites

Pa da, jeste "Directly powered from the Raspberry Pi, no additional power supply", ali onda kada je RPi "Directly powered", što je uglavnom češće, jer je jednostavnije. Ali može da bude i kontra smer, pogotovo kod tog spdif-a kod koga su lepo izvedeni pinovi sa pcb-a, samo se bocne konektor i milina. Probaj, nećeš se pokajati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pozdrav,

 

Posle duze vremena resio sam da malo promenim koncepciju slusanja muzike pa mi je potrbebna pomoc. Na red je dosao da se kupi rpi 4b koji bi prevashodno sluzio za audio potrebe i eventualno da se pusti neki film na tv-u. Planiram da ga koristim sa usb vezom sa Topping E70 velvet konvertorom.

Ono sto me zanima je da li mora da se stavi kuler na rpi (vidim da u paketu na aliexpressu ide i kuler i hladnjaci)?

Da li je dovoljna sd kartica od 32GB (koja takodje ide u paketu) i da li ta kartica sluzi samo za operativni sistem ili moze i muzika da se ubaci na nju?

Takodje me interesuje da li bih mogao iskoristiti punjac od telefona, tj. da li je on jednako dobar kao i onaj sto se dobije uz rpi.

I jos jedna stvar koja me kopka, da li kolicina memorije (4GB vs 8GB) igra ulogu prilikom reprodukcije audio fajlova?

Eventualno ako mislite da ima neka bolja varijanta za 100EUR slobodno predlozite...

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, TekManijak said:

Pozdrav,

 

Posle duze vremena resio sam da malo promenim koncepciju slusanja muzike pa mi je potrbebna pomoc. Na red je dosao da se kupi rpi 4b koji bi prevashodno sluzio za audio potrebe i eventualno da se pusti neki film na tv-u. Planiram da ga koristim sa usb vezom sa Topping E70 velvet konvertorom.

Ono sto me zanima je da li mora da se stavi kuler na rpi (vidim da u paketu na aliexpressu ide i kuler i hladnjaci)?

Da.

Da li je dovoljna sd kartica od 32GB (koja takodje ide u paketu) i da li ta kartica sluzi samo za operativni sistem ili moze i muzika da se ubaci na nju?

Da.

Može i muzika.

Takodje me interesuje da li bih mogao iskoristiti punjac od telefona, tj. da li je on jednako dobar kao i onaj sto se dobije uz rpi.

Da, ali moja preporuka je posebno linearno napajanje, npr. L-Adapter by Salas from diyaudio.com forum.

I jos jedna stvar koja me kopka, da li kolicina memorije (4GB vs 8GB) igra ulogu prilikom reprodukcije audio fajlova?

Ne, ali pošto planiraš i video, bolje je 8GB.

Eventualno ako mislite da ima neka bolja varijanta za 100EUR slobodno predlozite...

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, TekManijak said:

Veliko hvala Srdjane,

Resio si mi sve nedoumice, mada mi se ne svidja odgovor na prvo pitanje. Plan je bio da imam potpuno besuman izvor zvuka, tako da mi se ovo sa kulerom ne uklapa. Moracu jos da razmotrim sta mi je ciniti...

Pasivni kuler, ne treba ti fan.

Ovo što je kolega predložio je dobro rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...