Jump to content


Pojacalo za JBL 4311A


Dudu

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Citao sam dosta vasih komentara u vezi sa ovim kutijama, od pre neki dan sam i ja postao vlasnik 4311 WX a, ali imam problemcic sa suvise napadnim i otvorenim srednjim tonovima. Trenutno imam Pioneee A9 (1980).

Znam dobro kako ove kutije treba da zvuce jer sam ih slysao na Crimsonu i pao u nesvest. Nesto bolje u svom zivotu nisam cuo. U pitanju je do duse bila verzija B. Moj Pioneer u odnosu na Crimsona nema bas. Neverovatno koliko mu fali. Trenutno nemam kes za neki ozbiljan preamp i amp, pa sam mislio da mozda mozete da mi date neki savet za neki integralc koji ce da smiri sistem tj da ublazi te izrazene srednje tonove. Bukvalno ne moze da se slusa duze od 15 min. Puce glava. Imao sam ranije Yamahu NS690 koja je naravno potpuno drugacija filozofija zvuka, ali je bila neuporedivo meksa i pitkija. JBL je naravno puno detaljniji, i precizniji, sa brutaln basom kakav nigde drugde nisam cuo, ali je dosta napadan u kombinaciji sa A9. E sad... Da li mnogo trazim ako zelim da postignem taj pravi mocni JBL bas, ali da smirim srednje tonove. Npr. Miles Davis je zvucao neuporedivo lepse na Yamahama. Sada mi je ta truba zaista prenaglasena, tj kao da je u sobi. Vokali su 3x bolji na JBL, kao i bas naravno. Voleo bih da izborom pravog pojacala, umirim celu tu prenaglasenu sliku i dobijem onaj pravi JBL bas.

Veliki pozdrav, 

Dudu

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi dobro da nam kazete koliko novca planirate da ulozite u novi amp....

 

Na netu hvale kombinaciju  Hafler preamp-amp, takodjer sam citao mslm bas na ovom forumu da sa Crimsonom rade odlicno..... ja sam licno probao par engleskih integralaca s pcetka 90 -tih godina, u nekim slicnim kombinacijama i oni rade odlicno sa vecinom zvucnika, npr Audiolab, Creek.

Mekano i neopterecujuce, e sad, neko ce reci da nedostaju detalji i rezolucija, al za te nofce je to po meni best buy .

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zeljko1974 said:

Bilo bi dobro da nam kazete koliko novca planirate da ulozite u novi amp....

 

Na netu hvale kombinaciju  Hafler preamp-amp, takodjer sam citao mslm bas na ovom forumu da sa Crimsonom rade odlicno..... ja sam licno probao par engleskih integralaca s pcetka 90 -tih godina, u nekim slicnim kombinacijama i oni rade odlicno sa vecinom zvucnika, npr Audiolab, Creek.

Mekano i neopterecujuce, e sad, neko ce reci da nedostaju detalji i rezolucija, al za te nofce je to po meni best buy .

Hvala na brzom odgovoru. Pa hajde da kazemo da mi je budzet 400-500 Eur

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bacio look na kp sajt,ima jedan preamp / amp Hafler.....e sad, za tu lovu se moze dosta birati i probati od second handa, ima dosta kandidata za potencijalnu kupovinu.

Najbolja i najispravnija odluka je da se proba amp pe donosenja konacne odluke. Ako se voli jak i cvrst bass treba traziti pojacalo sa vecim dumping faktorom, da ne bi membrana ludovala i pravila nereda u frekventnom opsegu.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bendtner said:

"Moj Pioneer u odnosu na Crimsona nema bas. Neverovatno koliko mu fali"

Hvala svima prijatelji. Vcrs cu da probam neki Harman pa vam javljam kakvi su utisci. Nadam se da ce biti bolji mec od Pioneera. Akone, trazim dalje!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dudu said:

slazem se. Mislim da bi neki Harman nesto jace snage bio dobitna kombinacija. Ne kao preamp i amp, ali za taj kes, mislim da bi bio pun pogodak

Ne znam da li da probam HK 6650R. Mislim da su 6880..itd ipak prejaki.

Link to comment
Share on other sites

Neka te ne brine snaga pojačala, jače je obično bolje za kontrolu zvučnika, ako ne preteruješ. Pojačalo jače od zvučnika nije pogrešan izbor, naprotiv. Slabija (jeftinija) pojačala obično imaju i više kompromisa oko kvaliteta ugrađenih delova, slabije napajanje, slabije hlađenje i manje raspoložive struje na izlazu. Primarni parametar je kvalitet zvuka i kvalitet izrade pojačala, plus da nije previše staro jer te čeka recap.Često pominjani damping faktor nije mnogo bitan podatak, jer ga ruše otpori između pojačala i zvučnika, prvenstveno kalemovi na red sa basom u pasivnim zvučnicima. Recimo lampaška pojačala imaju po pravilu vrlo mali damping faktor, pa nikom ništa, sluša se to i teško se vlasnici rastaju od istih ili vraćaju na tranzistoska.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nixie said:

Neka te ne brine snaga pojačala, jače je obično bolje za kontrolu zvučnika, ako ne preteruješ. Pojačalo jače od zvučnika nije pogrešan izbor, naprotiv. Slabija (jeftinija) pojačala obično imaju i više kompromisa oko kvaliteta ugrađenih delova, slabije napajanje, slabije hlađenje i manje raspoložive struje na izlazu. Primarni parametar je kvalitet zvuka i kvalitet izrade pojačala, plus da nije previše staro jer te čeka recap.Često pominjani damping faktor nije mnogo bitan podatak, jer ga ruše otpori između pojačala i zvučnika, prvenstveno kalemovi na red sa basom u pasivnim zvučnicima. Recimo lampaška pojačala imaju po pravilu vrlo mali damping faktor, pa nikom ništa, sluša se to i teško se vlasnici rastaju od istih ili vraćaju na tranzistoska.

ljudi, ne znam da li ima veze sa strujom, ili sa cim, ali sinoc je sve zvucalo dosta mirnije i toplije, a evo sada opet srednji iskacu. Dosta su vislji i napadniji. Vec pomisljam da sam skrenuo. Au!! Wtf. Taman se ponadao da sam resio problem.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zeljko1974 said:

Mozda nisam ispratio, ali koliko dugo slusas ovu kombinaciju ?

 

Sa Pioneerom 2 nedelje od kada sam kupio JBL, a sinoc sam doneo Harmana, koji je zvucao bas dobro i sve je smirio. Bas je bio neuporedivo bolji. Ali evo sada opek kao da sve zvuci visoko. Stvarno se tripujem da je do struje nesto. Jebem li ga

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zeljko1974 said:

Moguce, ali tesko da ima bas toliko velike oscilacije.

Pokusaje sa savetima koje ste dobili, pregled skretnice i eventualno osvezavanje elektrolita.

Mozda da proverite da li imate oscilacije u naponu, ali to samo pod uslovom da znate sta radite !!!!

 

Pa ne mislim da su oscilacije vec samo da je sa Harmanom mnogo jaci i definisaniji bas u odnosu na A9. Mozda su samo u mojoj glavi oscilacije, jee mi je sa Harmanom sinoc zvucalo sve bozanstveno. Pogotovo preko CDa. Savrseno. Od jutros opet nekako prebaglaseni u sredini. Cak sam smanjio i potenciometar jer me nerviralo.

Hvala svima na pomoci i izdvojenom vremenu

Link to comment
Share on other sites

NIsta vam drugo ne preostaje nego da se bacite samo i jedino na slusanje, i to neko duze vreme, da se naviknete na vas sistem kakav je takav je.

Kada se sredi kod vas psihoakustika, onda mozemo konkretnije sagledati eventualne probleme.

Pod uslovom da ih bude onda.

U principu , samo opusteno, bez zurbe. Vreme najbolje pokaze i ukaze na moguce probleme.

 

Chears !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...