Jump to content


Thorens ili Lenco - pomoc pri kupovini gramofona


Nickey

Recommended Posts

58 minutes ago, Dragan Penev said:

A onda kad staviš na papir sve to, dođeš do situacije da batališ i male zvučnike i stalke i kupiš floor stand zvučnike i rešiš brigu. 

Ovo nije takva situacija. 95000 u odnosu na 156000 za odgovarajući par podnostojećih zvučnika. Naravno lakše je smestiti u manji prostor manje zvučnike. Mislim da je dobro pitati i da li postoji mogućnost popusta ako se kupuje više komponenti kod istog prodavca.:)

Link to comment
Share on other sites

Jeftin floarstander nikad nije bio sjajno resenje,narocito za manji prostor.Mali zvucnik se bolje snadje sa akustikom manjeg prostora i napravi solidnu iluziju dobrog i pre svega cistijeg basa uz pomoc sobe uz kvalitetniji srednji i gornji deo opsega kad se gleda ista suma novaca.Naknadno se dokupi sub i to bude,u vecini slucajeva,bolje od tih  budzet podnostojecih jer se bas lakse da istjunirati prema sobi.

Budzet je ogranicen,a koji nije :D ,i mislim da se dobije bolji bang for the buck sa malim ili srednjim zvucnicima.I ja bih isao na jeftinije stalke samo bi od originalnih obavezno uzeo visinu i trazio da se naprave tacno na nju.Visak novca od originalnih stalaka bi dodao u gramofonsku glavu...ili jos bolje pretopio u vinile.

Berza je danas u Bgd,sledeci vikend u NS ...a sta je sa Niš ?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sondek said:

Jeftin floarstander nikad nije bio sjajno resenje,narocito za manji prostor.Mali zvucnik se bolje snadje sa akustikom manjeg prostora i napravi solidnu iluziju dobrog i pre svega cistijeg basa uz pomoc sobe uz kvalitetniji srednji i gornji deo opsega kad se gleda ista suma novaca.Naknadno se dokupi sub i to bude,u vecini slucajeva,bolje od tih  budzet podnostojecih jer se bas lakse da istjunirati prema sobi.

Budzet je ogranicen,a koji nije :D ,i mislim da se dobije bolji bang for the buck sa malim ili srednjim zvucnicima.I ja bih isao na jeftinije stalke samo bi od originalnih obavezno uzeo visinu i trazio da se naprave tacno na nju.Visak novca od originalnih stalaka bi dodao u gramofonsku glavu...ili jos bolje pretopio u vinile.

Berza je danas u Bgd,sledeci vikend u NS ...a sta je sa Niš ?

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/psb-image-t5/oglas/95959719

 

Link to comment
Share on other sites

A što i da ne može. 

Ja sam neke od svojih uređaja i zvučnika upravo kupio na rate na KP,  od čoveka kojeg su neki osporavali na forumu.

Pre svega, neki prodavci bi mogli malo da olade i da shvate da se neke stvari baš sada ne prodaju tako lako. To važi i za regularne prodavnice i ljude koji prodaju na oglasima. 

Eno, čovek danas daje kablove za zvučnike od 300 evra na berzi u fazonu "uzmi probaj, pa ako ne odgovara vrati. Za cenu ćemo se dogovoriti". Tako da kao što rekoh, sve se može kad se hoće. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svima!

Samo rekoh da javim da je danas stiglo sve, sve sam zavrsila u playeru, momci su bilo super ljubazni i cena je bila mnogo bolja za kes, tako da je na kraju ovako ispalo:

https://www.player.rs/artikal/onkyo-a-9130-black

https://www.player.rs/artikal/q-acoustics-q-3050i-graphite-grey

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-debut-carbon-dc-piano
 

Bela varijanta se ceka mesec dana, nisam imala toliko stepljenja!

Hvala svima na pomoci!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2020 at 9:21 PM, džonibigud said:

Neka je sa srećom. :listenKada stigneš zabeleži par fotografija i objavi da vidimo. 

Hvala! :)

Jos je nemontirano, samo povadjeno iz kutija, morace van komode da stoje, malo im je ovde mesta... 

1 hour ago, Dragan Penev said:

Neka je sa srećom!!! 

A kablovi? 

A kablove sam uzela neke obicne sto su mi oni na licu mesta preporucili...

 

355085CC-C93A-4F2D-962B-9587E1DD0287.jpeg

B4AEF60E-66DF-49F9-804D-84EEBD991497.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ma bolje je to crno, beli uređaji su osetljivi na prljanje i mogu da vremenom požute od sunčeve svetlosti. Preporuka je već data, barem malo odmaći zvučnike od zida. Što se gramofona tiče, ta polica u kombinaciji sa blizinom zvučnika, neće da valja. Planiraj polako neku zidnu konzolu za gramofon. Što se kablova tiče, o tom potom, za sad će ti valjati i ti koje imaš.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sondek said:

Čestitam na novinama,nek se sistem puno slusa! :cheers

Zvucnici su sa basrefleksom pozadi.Zahtevaju dosta prostora iza zvucnika.Ako ne bude cist bass resenje je da se sto vise izvuku u slobodan prostor ili malo sundjera u bass reflex.

:)

Aha, pa kaze uputstvo bar 200mm (toliko i jesu sada) ali stavila sam im odmah one cepove pozadi, jedan cu da maknem u drugi kraj sobe pa cu vec da vidim kako se ponasaju...

Link to comment
Share on other sites

Standardna preporuka je da se zvucnici sa bas reflexom na zadnjoj strani izvuku sto vise u prostor.... samo mozda postoji jos jedna mogucnost koju treba probati - da ostanu skroz do zida.

Pominjem jer jos uvek imam kutije sa BR otvorom pozadi - u jednoj prilici sam morao da ih gurnem skroz do zida i nisam imao nikakv problem, konkretno booom booom situaciju koja moze pratiti ovakve kutije kad su nedovoljno odmaknute od zida.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nickey said:

Hvala! :)

Jos je nemontirano, samo povadjeno iz kutija, morace van komode da stoje, malo im je ovde mesta... 

A kablove sam uzela neke obicne sto su mi oni na licu mesta preporucili...

 

355085CC-C93A-4F2D-962B-9587E1DD0287.jpeg

B4AEF60E-66DF-49F9-804D-84EEBD991497.jpeg

Mnogo mi se svidela komoda za ploče. Vidim i veoma lep izbor albuma na vinyl-lp. Ako imaš mesta malo pomeri zvučnike napred,  bar deset cm da strana zvučnika bude ispred strane komode. Za kablove, ne opterećuje se tom problematikom. Ako nađeš/kupiš/napraviš neku policu za gramofon dobro je ako ne opet je dobro. 

Zabeležena fotografija, Hifi sistem na njoj i komoda sa kolekcijom u sebi su za čistu 10-ku. Uživaj u muzici što više:listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...