Jump to content


Thorens ili Lenco - pomoc pri kupovini gramofona


Nickey

Recommended Posts

10 sati ranije, Krca44 said:

Nixie stalno predlazes nesto drugo...  zaboravio si da se kupuje na rate.

Dynaudio je 20 godina star zvucnik i nije od prvog vlasnika ili se to u najmanju ruku ne zna.

 

 

Malo me pokolebalo slušanje Bronze 5 na youtube. Znam ja da to nije baš merodavno, ali slično čudno zvuče na više snimaka uključujući i veći model sa istim driver-ima. Dynaudio ako su ispravni su sigurno mnogo bolji od Kineskih MA, a skoro duplo su jeftiniji.

(A ti si kupio zvučnike od trećeg vlasnika :D)

Ja te Bronze ne bih razmatrao pre slušanja. Zvučnici su mi nekako uvek puno problematičniji od kupovine gramofona ili pojačala.

Ti znaš da ja skoro sve sam pravim i ne mogu ništa čuti dok ne sastavim. Ali tu imam puno mogućnosti za korekcije.

Mislim da je izbor gramofona i pojačala  (Onkyo) dobar obzirom na budžet, ali ove Bronze bi valjalo čuti pre kupovine. Ako treba da se dođe u Bgd ili negde drugde u salon se čuje, ja bih to uradio.

I onaj System audio bi svakako valjalo poslušati, to je dobra firma, očuvani su, Peerless je sve unutra, a zvučnici su u Nišu.

Link to comment
Share on other sites

Onaj prvi video je moj. :) Snimljeno s mobitelom. Ideja je bila dati okvirno sliku nekome tko traži Bronze 5, jer kad sam ja kupovao nije bilo baš sadržaja na YouTube što se petice tiče. Uglavnom Bronze 2 ili Bronze 6 se može vidjeti i poslušati. Sa obzirom da je snimljeno mobitelom, to meni i ne zvuči tako loše kad se stave slušalice. Bez slušalica gledanje ovakvih videa i nema nekog smisla. U rangu cijene do 600€ nisam našao ništa bolje. Pričamo o novim zvučnicima. Zvučnici pristojno zvuče uživo. Jedino što traže dosta prostora oko sebe tako da bi to mogao biti problem za nekog, uključujući i mene, kad se zvučnici nalaze u prostoru gdje se živi pa je prometno. Također kao i svi zvučnici s nešto manjim driverima vole kad se malo pojača i tad daju maksimum. Za neobavezno i tiho slušanje preporučujem neke zvučnike s većim driverima. Ako ima pitanja za petice ili Bronze 2 koje također dobro znam, slobodno pitajte i podijeliti ću iskustva.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nixie, nemoj me pogrešno shvatiti, ali malo si omašio temu. Pre davanja saveta, treba pročitati šta pokretač pita, šta je do sada napisano, pa u kontekstu toga treba da pišemo dalje.

Ovde devojka koja se ne razume u HiFi, traži savet za gramofonski sistem.
Želi nov, želi na rate, prednost gramofonima bele boje.

Nema koga iz okruženja da pita za savet. Da ima, ne bi ni bila ovde.

Kada se nekome daju saveti, treba gledati i okolnosti pod kome se daju, i kome se daju. Savetovati polovne zvučnike sa KP, od očiglednog preprodavca, koji napiše komentar onako kako je napisao, članu Nickey, nije ni malo korisno, bar njoj. Nekom drugom članu, možda...

Zatrpavati temu desetinama opcija, polovnih, novih, većina bez mogućnosti da se posluša, nekome ko verovatno i nema iskustva sa slušanjem različitih sistema, tema se razvlači, a pokretaču teme ne verujem da je korisno, sem da ga zbuni još više.

...   ...   ...

I dalje, procenjivanje zvuka zvučnika preko YT snimka urađenog telefonom?!? :blink:
Mislim da bi to zaista trebalo zabraniti na forumu. :P
Preporučujem ovu temu:

 

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, NShappy said:

Nixie, nemoj me pogrešno shvatiti

Priznajem da sam malo odlutao u razmišljanjima ali ipak je bilo korisno, javio se autor youtube snimka koji poseduje baš te zvučnike. Sad je malo jasnija stvar. Zvučnici su mi se svideli izgledom, uklapaju se koliko toliko u budžet, te sam uzeo malo da tražim po youtube snimke. Nisu baš svi youtube snimci loši, ima i dobrih.Ono što sam čuo na par tih snimaka malo me pokolebalo,  jer ako ih kupi pa zvuče bezveze osećao bih se vrlo neprijatno jer sam pre toga rekao da mislim da je to dobra kupovina. Izvinjavam se ako sam preterao, ali ipak svako sam odlučuje šta će kupiti. Kad odeš u tržni centar da kupuješ, pogledaš 5 stvari a kupiš jednu. Isto je sa hifom, bolje da ovde pišemo i raspravljamo se danima nego idi kupi pa šta ti bog da.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NShappy said:

Zatrpavati temu desetinama opcija, polovnih, novih, većina bez mogućnosti da se posluša, nekome ko verovatno i nema iskustva sa slušanjem različitih sistema, tema se razvlači, a pokretaču teme ne verujem da je korisno, sem da ga zbuni još više.

 

 

Hey, da, istina je da sam se totalno zbunila na kraju :)
Sta vise, mozda cu i da se vratim na Q-Accoustics jer sam videla ove Bronze 5 i nemam gde bas da ih stavim a da
budu slobodni, u smislu da ima prostora oko njih... U svakom slucaju, te razlike o kojima vi pricate  u smislu kvailteta
zvuka, ja ne verujem da cu bas i da cujem jer nemam niti znanja niti toliko izostren sluh. Mislim ono, nisam totalni
duduk ali ipak :)

Bilo kako bilo, svakako se moje znanje dosta prosirilo zahvaljujuci svim komentarima i savetima koje ste svi dali :)
Pa cemo videti sa cime cu se vratiti iz playera :D

 

Link to comment
Share on other sites

Kupio bih zvučnike bez mrežica ako su u dobrom stanju,  meni nije problem da ih napravim. Bitno je stanje driver-a i skretnice. Dynaudio je ipak malo bolji od MA. Auto bez felni nije odgovarajuće poređenje jer je u takvom stanju neupotrebljiv. Osim toga verovatno bolje zvuče bez mrežica.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Nickey said:

niti toliko izostren sluh.

Ja sam siguran da ti mnogo bolje čuješ od ove matore većine na forumu, uključujući i mene. Ako nemaš mesta za veće zvučnike, bolja je opcija uzeti male pa kasnije kad se stvore finansijski uslovi dodati aktivni SUB. Mnogo će bolje biti niskotonsko područje i možeš podesiti količinu basa po želji. Što se tiče stalaka za minimonitore toga ima povremeno na KP a mogu se i praviti. Ima i zidnih nosača. Bitno je da zvučnici nemaju nikakav kontakt sa gramofonom preko police, nameštaja i slično.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nixie said:

Ja sam siguran da ti mnogo bolje čuješ od ove matore većine na forumu, uključujući i mene. Ako nemaš mesta za veće zvučnike, bolja je opcija uzeti male pa kasnije kad se stvore finansijski uslovi dodati aktivni SUB. Mnogo će bolje biti niskotonsko područje i možeš podesiti količinu basa po želji. Što se tiče stalaka za minimonitore toga ima povremeno na KP a mogu se i praviti. Bitno je da zvučnici nemaju nikakav kontakt sa gramofonom preko police, nameštaja i slično.

Hvala :)

 

E sjajno, imam neke noge za sto, pa sam mislila da to sama napravim :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nixie said:

Zašto da ne. Samo da donji deo bude ili velike površine ili velike mase kako bi bilo stabilno. Opasnost su mala deca, kućni ljubimci i gosti sa nepravilnom putanjom kretanja. :D

Aha, pa videla sam da mogu da se pune peskom zbog stabilnosti takodje. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dragan Penev said:

Hehehe.... Od kupovine novih uređaja, odosmo u pravljenje stalaka, punjenje peskom... 

Srećno sa kupovinom. Nadam se da ćeš nam predstaviti tvoj izbor u novoj temi. 

Over and out. 

Pa pazi, najlakse je izvaditi pare i kupiti gotovo, ali zasto bih dala 20000 za QAccoustics stalke kad mogu da napravim stalke kakve hocu za 2000? :) Generalno sam tog stava. Ovo konkretno ne iziskuje ne znam koliko rada pa da se sad vise isplati da kupim nego da pravim...
 

Hocu, javljam se kad kupim sve i kad zavrsim policu ;)

Hvala svima :)

Link to comment
Share on other sites

Uzeo ih ja prosle godine, stvarno dobri, lik hoce da izadje u susret ako ima nesto sto bi korisniku znacilo. Recimo meni trebala gornja ploca drugih dimenzija, ima i opcija da centralni stub ima posebnu komoru za provlacenje kablova.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nickey said:

Pa pazi, najlakse je izvaditi pare i kupiti gotovo, ali zasto bih dala 20000 za QAccoustics stalke kad mogu da napravim stalke kakve hocu za 2000? :) Generalno sam tog stava. Ovo konkretno ne iziskuje ne znam koliko rada pa da se sad vise isplati da kupim nego da pravim...
 

Hocu, javljam se kad kupim sve i kad zavrsim policu ;)

Hvala svima :)

Mislim da bi ipak trebala da razmisliš o originalnim stalcima. Nije u pitanju samo estetika već i funkcionalnost. Neki zvučnici zahtevaju tačno određene stalke da bi ispoljili svoj puni potencijal. Naravno novac i odluka su tvoji.:)

q-acoustics-concept-20-stand-large.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...