Jump to content


Thorens ili Lenco - pomoc pri kupovini gramofona


Nickey

Recommended Posts

Just now, džonibigud said:

Zaobiđi u širokom krugu sve polovno. Dale su kolege par odličnih predloga, na gramofon mislim prvenstveno. Zvučnika biraj prema sobi. Koje su dimenzije? 

Da, za gramofon sam odlucila, kontaktirala sam vec player posto nemaju na stanju, pa cemo videti kad ce stici.
Samo jos zvucnici i pojacalo :)
 Soba je 350x370.

Link to comment
Share on other sites

Za tu sobu su ti taman Bronze 5, nisu preveliki a za dobru dubinu stereo slike treba ih odmaći od zida. Tu ćeš tokom pozicioniranja tražiti balans između količine basa (bliže zidovima) i dubine zvučne slike (dalje od zidova). Ako ih dosta udaljiš od zidova pa  baš zafali malo basa, imaš i tonske kontrole na pojačalu. Pojačalo bi možda trebalo da bude malo jače, sve zavisi od želja i jačine kojom se sluša.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nixie said:

Ne znam još, na player.rs izgleda da  nema ništa ispod 100.000. Možda neko nađe nešto, ne žuri.

To je stvarno van razmatranja... Cak i ONKYO A-9130 sa Bronze 5 mi je vec bas bas gornja granica i izaslo iz planiranog budzeta, ali
ne kupuje se svaki dan pa...

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Nickey said:

ONKYO A-9130 sa Bronze 5

Uzmi tu kombinaciju, Onkyo ima puno boljih review-a od Yamaha. Mislim, jako je nazahvalno savetovati, ali mislim da će to sve zajedno sa pristojnim gramofonom lepo da svira. Svakako bolje od postojećeg stanja.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nixie said:

Uzmi tu kombinaciju, Onkyo ima puno boljih review-a od Yamaha. Mislim, jako je nazahvalno savetovati, ali mislim da će to sve zajedno sa pristojnim gramofonom lepo da svira. Svakako bolje od postojećeg stanja.

Ma jasno. Hvala puno. Da, svakako ce biti bolje od postojece varijante :)

Link to comment
Share on other sites

Odličan izbor.

Imaj u vidu da to pojačalo ima i DAC i optički i koaksijalni digitalni ulaz. Ako ne znaš šta je to, nije mnogo bitno...

To znači da možeš na to pojačalo digitalnim vezama lepo povezati savremeni televizor, računar ili neki jednostavi streamer tipa Chromecast. Nemoj bežati ni od digitalnog zvuka, sada kada pojačalo ima i digitalne ulaze.

Još jedan problemčić može biti, khm, ta savremena pojačala te klase, gramofonsko pojačalo ponekad imaju tek da se spomene. A u stvari su dno dna za kvalitet zvuka (mislim samo na taj gramofonski ulaz). Ne opterećuj se ovim dok se sve ne poveže i malo duže sluša. Ali ako nešto bude usko grlo u gramofonskom slušanju, ja bih prvo posumnjao na PHONO ulaz na pojačalu. Problem se rešava uz još malo para. I nije hitno da se radi.

:P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

Bez mrežice... Ajde kupi ti ovo ako smeš. 

Ovi drugi su mnogo bolji koje si poslao. 

Doduše, kao što rekoh... Tema ode u pogrešnom smeru. Devojka je pitala za gramofon, a mi počeli da trošimo tuđe pare. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Meni ovi Bronze 5 bezveze zvuče,  jeste youtube i ko zna čime je snimano,  ali ne sviđa mi se.. Slično zvuči i veći model Bronze 6.

https://www.youtube.com/watch?v=UOPHqE5xZ7o

https://www.youtube.com/watch?v=BbooJ4Wf-rI

https://www.youtube.com/watch?v=uaa6nvL9DTg

 

 

to sran.je od video klipa ima zvuk kao da je iz poklopljene wc solje sniman.Onaj kometar " jel Zak Kusto radio produkciju" jedino interesantan.Ne razumem nikakav smisao kacenja i slusanja takvih stvari,gledanje jos koliko toliko...u svakom slucaju ne treba preko toga nista procenjivati

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...