Jump to content


Problem sa zvukom


Recommended Posts

Zdravo,

dobrio sam na poklon gramofon DENVER VPL-200 iz gigatrona, nabavio zvucnike(Pioneer CS-363) i pojacalo(Technics SU VZ220) i desava mi se da pri slusanju ploca zvuk nekako krci i susti dok kad povezem pojacalo sa telefonom ili racunarom zvuk bude dosta dobar i cist bez bilo kakvog zujanja i krcenja. Zanima me da li je problem mozda u gramofonu i da li mozda postoji neko resenje za ovaj problem.

Unapred hvala. :)

Link to comment
Share on other sites

Koje ploče slušaš, nove ili stare, da bi uopšte konstatovao dali imaš problem, moraš naći ispravnu ploču, dakle novu ili očuvanu staru za koju znaš da zvuči dobro na nekom drugom gramofonskom sistemu.
Začudio bi se da ima i novih ploča koje imaju šuma kao da su prošle sito i rešeto...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Probaj da ga povežeš na PC preko USB kabla. Taj gramofon ima integrisane zvučnike što je veliki problem ako su aktivni tokom reprodukcije zbog vibracija. Da li ima šuma i krčanja kad preko njih ili slušalica slušaš ploče? Ovakvi gramofoni urnišu ploče i u principu ih treba uzbegavati.

Link to comment
Share on other sites

Najverovatnije da je igla na gramofonu ili izlizana ili pokvarena. Proveri sa lupom kako ti izgleda, da li ima prljavštine na njoj, da nije iskrivljena i slično. A možda nije ni dobro podešena gazna sila ručice na ploču.... svašta tu može da bude uzrok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...