Jump to content


Grundig fine arts a9000


DB.

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 sati ranije, Honda94 said:

Da li bi ovaj bio odgavarajuci? Po pinovima i voltazi da. Ali ne razumem se u ostalo ovo.

Screenshot_2020-08-05-18-11-08.png

Ja se izvinjavam na zabuni. Nisam video da na ovoj slici su u pitanju 5 pina.Mislio sam 6, moji imaju 6. Gledam po sajtovima, uglavnom imaju 8 pina ovi na 48vdc. Moja greska. Ako je neko dobre volje, moze da me uputi gde mogu da nadjem odgovarajuce...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Honda94 said:

Gledam po sajtovima, uglavnom imaju 8 pina ovi na 48vdc.

Bitno je da je isti raster pinova, napon špulne i da šema bude  kao na postojećem releju. Recimo kao ovaj na slici, pinovi 2 i 7 su normalno zatvoreni kontakti, njih možeš da odsečeš jer za ovu namenu nisu u funkciji. Tebi trebaju normalno otvoreni kontakti (3-4 i 5-6) koji se spoje kad se aktivira špulna. Znači izmeri raster pinova to je bitno da može da se ugradi na PCB. Konkretno ovaj relej je verovatno previše mali, a nalazi se ovde:https://www.mgelectronic.rs/1-2704

Moguće je i budženje ako baš ne može da se nađe tih dimenzija, zaleme se na izvode releja nove žice prečnika 0,8mm, oblikuju na raster postojećeg releja i zaleme. Ružno jeste, ali će da radi. Bitno je da kontakti budu barem 8A ili više.

Ima li taj relej neku oznaku da vidim ima li gde datasheet da se nađe?

0081552_G2RL-2S.jpg.jpeg.4a1888e2c8ffb53008da8fbff065401e.jpeg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Nixie said:

Bitno je da je isti raster pinova, napon špulne i da šema bude  kao na postojećem releju. Recimo kao ovaj na slici, pinovi 2 i 7 su normalno zatvoreni kontakti, njih možeš da odsečeš jer za ovu namenu nisu u funkciji. Tebi trebaju normalno otvoreni kontakti (3-4 i 5-6) koji se spoje kad se aktivira špulna. Znači izmeri raster pinova to je bitno da može da se ugradi na PCB. Konkretno ovaj relej je verovatno previše mali, a nalazi se ovde:https://www.mgelectronic.rs/1-2704

Moguće je i budženje ako baš ne može da se nađe tih dimenzija, zaleme se na izvode releja nove žice prečnika 0,8mm, oblikuju na raster postojećeg releja i zaleme. Ružno jeste, ali će da radi. Bitno je da kontakti budu barem 8A ili više.

Ima li taj relej neku oznaku da vidim ima li gde datasheet da se nađe?

0081552_G2RL-2S.jpg.jpeg.4a1888e2c8ffb53008da8fbff065401e.jpeg

A pa nisam ja znao da nepotrebni pinovi mogu da se odstrane, ja sam mislio moraju na PCB, jer imaju neku funkciju. E onda si mi olaksao dosta, znam da moram da gledam dimenziju, za amperazu sam pretpostavljao.  Ovi releji su Type: DH2TU 

Link to comment
Share on other sites

Evo ako je to ovaj, onda odgovara taj što sam ti dao link iz MG, samo ukloni dva pina (7 i 2), mirni kontakti nisu potrebni za zaštitu zvučnika, samo ona dva radna.

https://www.ebay.com/itm/NEW-DH2TU-DEC-24VDC-Replacement-Speaker-Protection-Relay-SILVER-ALLOY-CONTACTS-/184021537670

Potraži kod drugih slične, Vremeplov, Kelco, Silken itd.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Evo ako je to ovaj, onda odgovara taj što sam ti dao link iz MG, samo ukloni dva pina (7 i 2), mirni kontakti nisu potrebni za zaštitu zvučnika, samo ona dva radna.

https://www.ebay.com/itm/NEW-DH2TU-DEC-24VDC-Replacement-Speaker-Protection-Relay-SILVER-ALLOY-CONTACTS-/184021537670

To je to, samo na mom ne pise 3 ampera 120 VAC, vec nista. Hvala Nixie! P.s. objasnio mi cale kako funkcionise relej, al' necu da se hvalim sad.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posle zamene elektrolita u napajanju, predpojacalu i izlaznom delu dobio sam zvuk, koji nisam ocekivao uopste. Dobio sam bas, koji sa ukljucenim laudnesom 6db na 100hz i 4db na 10khz ume da zatrese opasno. Mada i bez njega je zadovoljavajuce. Sredina i visoki standard, nisam primetio neku razliku sto se njh tice. E sad elektroliti u napajanju su mesavina Nichicona, Elne i nekih WB. Predpojacalo WB i Jamicon, izlazni deo Fine gold i Jamicon.Glavni filterski Samwha. Da li da eksperimentisem sa istim elektrolitima dalje ili bipolarcima istog proizvodjaca? Ili pak da ne diram nista, sto se mene tice zadovoljan sam zvukom. Pitam jer su razliciti elkosi, mozda bi bilo bolje kada bih stavio kvalitetnije (istog proizvodjaca)... Da ne bude ciganin hvali svog konja, vi sigurno imate daleko bolje masine, ali meni je ovo super. Bar za sad nisam cuo nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne bacaj pare i vreme vise covece.  Ako si sad zadovoljan zvukom i pojacalo radi bez problema uzivaj neko vreme u muzici i racionalizuj "upgrade-itis" koji ocigledno imas. Svakako ces za par meseci da izgustiras to pojacalo a pare i vreme neces moci da povratis. 

Stekaj tu lovu pa danas sutra odvoji za nesto novije / bolje / bolje zvucnike, sta god... 

Moj savet, ne nuzno i prihvatljiv za tebe

A za entuzijazam svaka cast

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, bkrmar said:

Ne bacaj pare i vreme vise covece.  Ako si sad zadovoljan zvukom i pojacalo radi bez problema uzivaj neko vreme u muzici i racionalizuj "upgrade-itis" koji ocigledno imas. Svakako ces za par meseci da izgustiras to pojacalo a pare i vreme neces moci da povratis. 

Stekaj tu lovu pa danas sutra odvoji za nesto novije / bolje / bolje zvucnike, sta god... 

Moj savet, ne nuzno i prihvatljiv za tebe

A za entuzijazam svaka cast

Imas pravo. Ovo moze da predje u patologiju, pocevsi od "usviranja kablova". Nego, nisam toliko zasao u tu dubinu. Kao manji sam slusao Altec Lansing ATP3 2.1 preko Winampa i bilo mi je odlicno. :D Nixie, da svi su novi.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...