Jump to content


T+A K1/Metz 10HE11


ZoranBG

Recommended Posts

Nabavih pre dva dana ovaj uredjaj. Iako mozda ne izgleda toliko staro kao, recimo, Marantz risiveri iz 70-ih, on je 1996. godiste sto ga svrstava u vintage sekciju (20+, mislim na godine ;)).

Radi se o all-in-one resenju risivera sa CD-om. Ovakve sprave nikada nisu bile cenjene kod "cistunaca" audiofila. Ali, treba imati na umu da mnogi ljudi zele resenje bez uklapanja komponenti (zvucno, po pitanju dizajna itd.), ne zele petljanje sa kablovima i zele da ustede prostor a da ne moraju da prave od sklapanja HiFi sistema NASA projekat.

Imao sam neke od tih all-in-one sistema, Naim mi se jako dopao zvukom ali posle iskustva sa podrskom te firme zarekao sam se da nijedan Naim nikada vise nece uci u moj dom. Odlicno se pokazao i maleni Arcam Solo Music Mini - fenomenalna sprava.

Ovo je Metz cudne oznake (10HE11) ali je u stvari nemacki T+A, model K1, kasnije je bio i K1 AV. Kataloska cena mu je bila vrtoglavih 1.750 EUR (3.500 DEM u to vreme), a Stereoplay ga je svrstao u visu kategoriju od, recimo, Revox B285 risivera. T+A je tvrdio da je u ovom uredjaju jedan od najfinijih tjunera koji se prave. Platio sam ga 150 EUR bez daljinca, sto smatram vise nego korektnom cenom.

Po meni je srebrna verzija daleko lepsa (subjektivan sam). Poseduje dvozonsko izlazno pojacalo (dakle ukupno 4 kanala) zasnovano na LM3886 kolima koja su se koristila i u malopre pomenutom Arcam-u, ali i u nekim Jeff Rowland pojacalima. Snaga je skromna, 45 W na 8 oma, ali generalno dovoljno za all-in-one uredjaj. I, da, poseduje IC senzor - jer mnoga tadasnja i kasnija T+A pojacala nisu imala u osnovnoj ponudi senzor za daljinski vec se on dokupljivao. Univerzalac radi posao.

Logika izrade i ergonomije je tipicna nemacka, nekima tesko shvatljiva ali iz mog iskustva T+A pravi vrlo promisljeno uredjaje - u svakom smislu.

Sada... slede dani igranja pa ce biti i neki tekstic o njemu...

20200606_075556.jpg.e110ba032ba9a4f0573be0413870db03.jpg

20200606_075605.jpg.3d3a9a617afb0187721002aeea265ac5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala najlepse. Meni je nekako nemacki dosadan, ali kvalitet izrade je neosporan. Svabe su kontrole resile dvostrukim LED-ovima - iznad i ispod dugmadi, svaka oznacava drugaciju funkciju, a pali se gornja ili donja zavisno od toga koju funkciju obavlja u datom modu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...