Jump to content


Preamp za icepower


Trouble

Recommended Posts

Koji preamp upariti sa Nord Icepower as1200 pojacalom?Trenutno ga slusam sa dva preampa,Cambridge cxn (digitalni) i Had Audiolab (lampe) i zadovoljan sam zvukom al bih zbog lakoce koristenja (cxn nema analogne ulaze a slusa se i gramofon) probao da sve objedinim u jednom uredjaju.Bitno je da ima xlr izlaze,lampe su pozeljne ali ne i obavezne,dac isto tako,moze al i ne mora...ako su lampe u pitanju pozadinska tisina je obavezna.Budzet trocifren.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E sad i ja bih volio da pojacalo  ima i RCA ulaz al' nema.Dok se ceka "prava prilika" za preamp malo cu se igrati sa DA konvertorom i probati da napravim gramofonski "poor man" Devialet,tj.da digitalizujem signal iz gramofona.Ko zna mozda rezultat bude zadovoljavajuci.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Sonichammer said:

Da li moze biti interesantan Exposure 3010S2 preamp?

Postoji covek koji hoce da napravi pomak sa 3010S2 na 5010 seriju.

Zato pitam.

Ne,xlr je ulaz u pojacalo a mislim da expo nema xlr.Nekako mi njihov preamp uvijek ide uz njihova pojacala rijetko se koristi van full expo sistema.

Link to comment
Share on other sites

Acoustic Invader preamp, њихова линија производа је комплетно балансирана. Мислим да колега са форума управо њега користи уз AI dual mono Ice Power 1200AS1 module.

На крају, контактирај Гиђгу (имаш телефон на његовом сајту) имаћеш мишљење из прве.

Link to comment
Share on other sites

On 5.6.2020. at 19:14, Trouble said:

Koji preamp upariti sa Nord Icepower as1200 pojacalom?Trenutno ga slusam sa dva preampa,Cambridge cxn (digitalni) i Had Audiolab (lampe) i zadovoljan sam zvukom al bih zbog lakoce koristenja (cxn nema analogne ulaze a slusa se i gramofon) probao da sve objedinim u jednom uredjaju.Bitno je da ima xlr izlaze,lampe su pozeljne ali ne i obavezne,dac isto tako,moze al i ne mora...ako su lampe u pitanju pozadinska tisina je obavezna.Budzet trocifren.

Posto sam imao HAD preamp znam kakav zvuk ima. Zamijenio sam ga sa NUPRIME DAC 9 preamp/DAC-om. Ima 5 digitalnih i 1 analogni RCA ulaz. Preamp ima balansirane izlaze. Zvuk je dosta bolji od HAD-a.

Sve je spojeno na digitalne module 600W u mojim aktivama, to bi moglo biti dosta slicno Icepoweru. Nuprime kosta 850€

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Willi Studer said:

To smo ja i moj internalizovani audiofil.

Pametno, treba njih na kratko konopce vezivati (audiofile mislim). Krenu da koriste muziku da slusaju uredjaje.... ;)

 Bilo bi lepo da OP napise koje ce izvore koristiti, zatim kad kaze "slusa se gramofon" da li mu treba da pretpojacalo ima phono preamp u sebi, a nesto i o zvucnicima - i najvaznije muzici koju slusa. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...