Jump to content


Povezivanje pojacala sa laptopom + internet stream


lukkov

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

Pokusavam da sastavim svoj prvi hifi sistem i odmah da naglasim da se ne razumem previse u sve ovo pa bi mi bas znacila pomoc. Zvucnici za koje sam se odlucio su Wharfedale Diamond 11.1 dok je pojacalo Denon PMA-600NE. Sada, zeleo bih da sistem mogu da povezem putem usb-a sa laptopom i da imam mogucnost internet strimovanja putem telefona i Deezer-a(idealno HiFi paket). Sto se strimovanja tice, gledao sam Yamaha wxad-10, deluje kao solidan uredjaj samo sto koliko sam nesto procitao dac koji je ugradjen u njega nije nista posebno, a posto ce mi svakako trebati neki dac sa mogucnosti povezivanja sa laptopom putem usb-a, odustao sam od Yamahe. Od pristupacnijih dac uredjaja video sam Topping D30, ima jako dobre komentare, usb i opticki ulaz sto mi deluje super. Tako da bih najverovatnije probao sa njim, samo sto mi ostaje jos da smislim nacin kako da na sve to dodam neki uredjaj za strimovanje. Bilo bi idealno kada bi u sebi imao opticki izlaz kako bih ga povezao na dac, i kada bi na neki nacin podrzavao Deezer HiFi. Video sam da je Chromecast Audio dobro resenje, ali koliko znam oni su prestali da se proizvode tako da sam malo skeptican sto se podrske i update-a tice. 

U vezi sa ovim, da li neko ima preporuku za pristupacan uredjaj za strimovanje koji odgovara ovom opisu? Ili mozda neku ideju za neki drugi dac/stream uredjaj koji bi se uklopio u ovo sto sam zamislio? Stvarno se izvinjavam ukoliko je post malo konfuzan... Ali svaki predlog je dobrodosao, bas bi mi znacila pomoc oko izbora :D

Srdacan pozdrav i uzivajte :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li si vec pazario pojacalo, ako nisi zasto ne razmislis o nekom risiveru koji bi ti omogucio stream muzike sa on line platformi, usb povezivanje eksterne memorije, i na taj nacin izbjegao kupovinu dac-a i streamera? Takodje,dobijas i tuner. Imas ih u stereo i AV varijanti. Za stereo na pr. Yamaha n-R402

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo i zvucnike sam vec uzeo. Gledao sam i risivere na pocetku nove i polovne, ali je problem bio i to sto mi sve to stoji na radnom stolu a svi oni su bili dosta vecih dimenzija tako da sam odustao i uzeo cisto integrisano pojacalo koje mi se taman uklapa 

Link to comment
Share on other sites

Kupi lepo samo neki USB>SPDIF konverter i ubodi u laptop, koji će ti biti i strimer i transport i piči.

Coax vezom ga poveži sa DAC-om u pojačalu i to je to.

Moj predlog kao najjeftinija varijanta, a radi posao Fiio Olympus E10K ( imaš i pojačalo za sluške, solidan DAC i USB>SPDIF konverter 3u1 ) . Košta od 60 do 80 evra, kako nabodeš .

E sad, ako hoćeš neko ultimativno rešenje, treba više parica.

Link to comment
Share on other sites

@Dragan Penev Hvala puno na predlozima i ljubaznosti 

@dude hvala i tebi na predlogu :) Pa sustini mogao sam i tako nego sam zamislio da napravim nesto tako da mogu da pustam muziku i preko telefona i interneta dok je laptop ugasen, pa sam zato mislio da uzmem neki dac sa usb i optickim ulazom i neki strimer ili neki dac/strimer u jednom ako postoji. Muziku bih preko telefona pustao samo preko Deezer-a pa mi je bitno to da podrzava... Ali izgleda da je to previse komplikovano za sad :D  A sta imas od predloga od umereno skupih varijanti?

Link to comment
Share on other sites

Za streamer ti mogu preporuciti Google Chromecast Audio,ako ga negdje uspijes pronaci polovnog posto se vise ne proizvodi. Za manje para (pa cak i za vise) tesko da ces naci bolji uredaj. Ja sam ga koristio za Tidal dok nisam uzeo AV receiver. On cak ima u sebi DAC koji vrlo lijepo odradjuje posao

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=43282]montenegrino[/mention] A jel Chromecast stvarno ima taj neki hibridni prikljucak koji moze da bude 3.5mm ili opticki izlaz, ako sam ja dobro razumeo to sto sam procitao na internetu? 
Ima, znaci mozes ga spojiti klasicnim audio kablom 3.5 mm jack na 2xRCA ulaz u pojacalo, ili optickim kablom koji ima na jednom kraju taj hibridni ulaz koji je fizicki isti kao 3.5 mm jack a na drugom kraju klasicni opticki. Ja sam to na Aliju kupio. Slusao sam na Pioneer A30 pojacalu na obije varijante, direktno preko njegovog DAC-a, a imao sam i Topping D30 koji spominjes, i u toj varijanti spajao tim hibridnim optickim na Topping pa sa njega u pojacalo

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zvuk je jako dobar, ali meni je jako dobro zvucao i direktno bez Toppinga. Sto znam, nemam audiofilski istancan sluh, ali ne mogu kazati da je razlika uocljiva. Ponekad bi mi se ucinilo da je ocigledno bolje sa Toppingom, ponekad mi je zvucalo isto....jbm li ga. Da napomenem da sam slusao Tidal HiFi i CD-ove klasicne

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, mrflash said:

@zek Au , svaka cast coveku, za mene je ovo nuklearna nauka :D 

Imaš tonske kontrole na pojačalu pa koriguj dok ti se ne svidi zvuk. Dok su ti zvučnici u garanciji mislim da nije poželjno otvaranje i prepravke. :D

Link to comment
Share on other sites

@montenegrino E hvala ti puno na informacijama, pokusacu onda da pronadjem Chromecast negde pa to sto kazes u krajnjem slucaju mogu da ga povezujem direktno na pojacalo dok ne vidim sta da uzmem sto se eksternog dac uredjaja tice, on mi svakako treba da bih povezao laptop preko usb-a... Kakva li ce to skalamerija da bude kad zavrsim Boga pitaj :D 

@Nixie Hahaha paa i meni nesto deluje da ne bih bas trebao ovo da mu radim dok je u garanciji :D 

Link to comment
Share on other sites

E pa opticki bih povezao sa nekim uredjajem za internet stream da bih mogao sa telefona da pustam muziku bez da palim laptop :) A sto se daca tice, potpuno se slazem, meni ni ne treba nista fensi tipa bluetooth, display itd, voleo bih da bude sto prostiji i sa sto boljim kvalitetom zvuka ali mi je bitno da ima dva ulaza kako bih ga prosirio 

Link to comment
Share on other sites

Chromecast audio je ok mali uređaj za strimovanje muzike ali je, bar meni, štucao sa deezer-om dok sa Tidal hifi, tune in radiom, yt ili strimovanja muzike koja se nalazi u telefonu nije bilo problema.. Ali ne očekuj čudo od kvaliteta zvuka(po meni je malo tanak zvuk u odnosu na neki low budget cd player). Nisam ga spajao sa drugim dac-om preko optičkog izlaza pa ti nemogu reći šta bi dobio sa tim niti sam ga upoređivao sa nečim drugim u svom sistemu osim sa cd player - om. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, montenegrino said:

ili optickim kablom koji ima na jednom kraju taj hibridni ulaz koji je fizicki isti kao 3.5 mm jack a na drugom kraju klasicni opticki.

Samo mala napomena - nikakav hibridni konektor nije na jednom kraju kabla, već optički od 3,5mm. Postoje i adapteri za klasični optički kabl.

Ovakav je gotov kabl

Coomir Mini Cable 3.5 mm SPDIF Optical Fiber Cable 3.5 ...

a ovo je samo adapter za klasični optički kabl

MINI 3.5MM PLUG TO OPTICAL CABLE ADAPTER SPDIF TOSLINK JACK PLUG ...

Hibridni ulzni konektor je na samom uređaju jer prima i klasičnu 3,5mm bananicu i ovakav optički konektor.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...