Jump to content

Visokotonci - Infinity Kappa 6.2

Jocastari

Recommended Posts

1 sat ranije, dragec said:

I ja imam iste te zvucnike, visokotonci su vise nego odlicni. Jos sam uradio i upgrade, zamenio sam sve kondove na skretnici, stavio najkvalitetnije Mundorf. Sad su jos cistiji, evo ti klip (informaciono) pre te intervencije, isto je bilo super. Tu je nesto drugo problem.

Fijuuuu, fantazija, svaka čast, odlični su. Ko ti je to radio, možeš li da me odvedeš kod tog čoveka, opasni su. Kad bih tako uradio onda ništa ne menjam.   :)

2 hours ago, dragec said:

I ja imam iste te zvucnike, visokotonci su vise nego odlicni. Jos sam uradio i upgrade, zamenio sam sve kondove na skretnici, stavio najkvalitetnije Mundorf. Sad su jos cistiji, evo ti klip (informaciono) pre te intervencije, isto je bilo super. Tu je nesto drugo problem.

Previše basa

14 minuta ranije, dragec said:

Ostatak sistema je pojačalo Sony taf 670, cd player Marantz cd 63 mk2 ki signature, kablovi su Kimber 4TC, ništa posebno i skupo, ali ja sam zadovoljan.

hvala jos jednom odlicno pogotovo za ne tako skup sistem,znaci moze.

Just now, jager said:

Ako je Boki radio upgrade skretnice siguran sam da je top :D

Jeste, pisao sam već na tu temu koji je vezan za moj sistem, tu se vuče priča o mojim uređajima koje sam menjao od 2009. godine, uglavnom jedan polydom mi je bio oštećen i već sam dao kutije na prodaju, tu se slučajno pojavljuje čovek iz Sente koji radi reparaciju istih po vrlo povoljnoj ceni, kad sam to odlučio da uradim zamolio sam Boookija da mi pregleda slretnicu pa smo došli do zaključka da se uloži još koji evro u apgrejd, ni sami nismo znali šta će da se dobije jer pri tim intervencijama može lako i da zvuk padne bez obzira što se stavljaju kvalitetniji kondenzatori od fabričkih, jednostavno ishod može da bude i bolji i lošiji, i srećom sve je ispalo super, prvi tonovi usviravanja bili su sa Pass monoblokovima, zvuk je mnogo čistiji nego pre, baš sam zadovoljan kako je sve ispalo.

1 minut ranije, dragec said:

Jeste, pisao sam već na tu temu koji je vezan za moj sistem, tu se vuče priča o mojim uređajima koje sam menjao od 2009. godine, uglavnom jedan polydom mi je bio oštećen i već sam dao kutije na prodaju, tu se slučajno pojavljuje čovek iz Sente koji radi reparaciju istih po vrlo povoljnoj ceni, kad sam to odlučio da uradim zamolio sam Boookija da mi pregleda slretnicu pa smo došli do zaključka da se uloži još koji evro u apgrejd, ni sami nismo znali šta će da se dobije jer pri tim intervencijama može lako i da zvuk padne bez obzira što se stavljaju kvalitetniji kondenzatori od fabričkih, jednostavno ishod može da bude i bolji i lošiji, i srećom sve je ispalo super, prvi tonovi usviravanja bili su sa Pass monoblokovima, zvuk je mnogo čistiji nego pre, baš sam zadovoljan kako je sve ispalo.

Super ... pozdravi ga i javite se ako dolazite na kupanjac ;)

2 minuta ranije, laky said:

hvala jos jednom odlicno pogotovo za ne tako skup sistem,znaci moze.

Ja sam ranije dosta para davao na uređaje i često sam ih menjao, vrhunac su mi bili zvučnici Audio Physic Tempo 3 koji su novi koštali 3.300 evra, polovne sam u nekoj zameni dobio za recimo manje od polovine tih para, elem posle toga sam rešio da ne dajem velike pare a da probam da iskopam nešto jeftinije uređaje koji dobro sviraju i malo po malo sam se raspitivao, išao okolo i slušao, za Kappe sam znao od ranije da rade dobro ali nisam znao kako će svirati u mom prostoru, i naiđoše ove 6.2i u nekoj zameni, tu su već dve godine, rade baš dobro. Sad sam rešio da kupim i jedan par manjih, neki dobar bookshelf pa da imam dva para i da menjam s vremena na vreme. Kappe su top zvučnici pogotovo poslednja serija istih, samo od modela 7 kreće igranka sa amplifikacijom i pozicioniranjem, da bi dobro radile mora sve lepo da se ispoštuje, šestica je zahvalnija i nezahtevnija od većih modela.

7 minuta ranije, Koma said:

@dragec ista priča sa polydom, isti majstor uradio reparaciju

Za polydom se šalju drajveri na reparaciju u Sentu, čovek se zove Zsolt Lajcak, ima servis za zvučnike sa preko 20 godina tradicije, skine stare membrane i izlije nove u kalupe koje je izradio na cnc mašini od neke vrste tekstila i posle ih premazuje u više slojeva smole da bi dobili elastičnost, uglavnom dobio se još bolji zvuk u sredini, više vazduha i bolja prozračnost tonova, glasovi su čistiji, takođe se oseti na pesmama sa akustičnim gitarama onaj srednji ton okidanja žica. I to je sada večno, nema više problema da će da istrule kao oni stari, čovek se pozabavio tim problemom jer je video dosta kappa u oglasima gde fale srednjetonci ili su već načeti, uradio je kalup, probao sa više vrsta materijala i uradio merenja i odličan rezultat je ispao na kraju pogotovo za nas krajnje korisnike jer su moje kutije već bile u oglasima zbog polydoma.

Posle celog apgrejda to zvuci ovako, naravno mora se uzeti u obzir i ozbiljna elektronika koja sve pokrece (snimak u prostoru kod kolege boooki7, usviravanje posle zamene kondova). Kod mene ne zvuci ovako, probao sam skoro sa pojacalom Harman 6550R, moram da kazem da je to pojacalo tupo i bezivotno, nikako mi nije leglo u sistem. Sony mi bolje svira sa Infinity, bar ovaj model se poklopio. Jedino je definitivno da na ovim kutijama nikada nije falilo visokih tonova, ni pre ni posle prepravke.