Jump to content


Antivibracione podloške


Nixie

Recommended Posts

Hvala ti na vrlo informatvnom videu. Sada kada sam se upoznao sa svim tehnikama kočenja jasno mi je što je ovaj kukavac sinji izabrao prostrani potpuno pusti auto poligon za demonstraciju. Imao je sreće da mu nije neko kuče iznenada preseklo put. Mada kakav je skapan ne bi bila neka šteta, samo da ne povredi kuče. Jble ga tehnike prvo uspori pa zakoči, treba mu min 40m da stane... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
On 5.6.2020. at 13:05, misko1989 said:

Ja sam konkretno kupio ovaj:

http://www.lagerinis.com/artikli/11463-Lezaj-KYK-51101.aspx

ovo su dva komada spojena u jednu podlosku

IMG_20200312_162100_temp1.thumb.jpg.b82bf45be96b7f2fc1b5c06e6ef4e84d.jpg

 

 

Kako ja to vidim - na ovaj nacin lezaj je aksijalno opterecen a svaku mikrovibraciju anulira jer se kuglice nalaze izmedju dva prstena koji imaju kanale za iste tako da tu rastavljivost vidim kao kljucnu stvar. 

 

Interesantno razmišljanje.....sa eventualo  više ležajeva sa više različitih materijala  postavljenih između ležajeva, recimo  ležaj- drvo-ležaj- plastika ili tako nešto slično.

Link to comment
Share on other sites

Treba eksperimentisati, nije ništa skupo. Ja sam mojim podloškama vrlo zadovoljan, rade posao kao neke mnogo skuplje,  a nisu preterano ružne. Ima raznih opcija, dodavanjem trećeg ležaja ili ravnih podloški mogu podešavati potrebnu visinu. Koliko sam primetio ti dodaci nemaju negativnog uticaja na zvuk. Zavisno od vrste uređaja, negde ima pozitivnog efekta negde i nema. Uglavnom, najveći je uticaj na lampaše, gramofone, CD plejere i razne lagane uređaje (DAC). Lagane uređaje treba i dodatno opteretiti nečim kako bi se pojačao efekat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...