Jump to content


Bruji levi kanal


Djax

Recommended Posts

Bruji mi levi kanal kad je volume na 12h,tu krece,primetio sam i kad mi nije gramofon ukljucen u struju da bruji levi zvucnik a resiver ukljucen,cim izvucem levi-beli rca iz phono izvora zujanje prestaje,desni je ok,kad prebacim gramofon na "line" i izvor tape1,nemam nikakvih problema.Dali je u pitanju kvar na levom phono input???

Link to comment
Share on other sites

Povezite riciver i gramofon pomocu kabela predvidjen da izjednaci tacku potencijala izmeju dva uredjaja, sa zadnje strane pojacala imate na kucistu ricivera jedan saraf ispod koga bi trebao biti znak za uzemljenje, tu uvrnite kabel i na gramofonu  isto to uradite.

Ako i dalje bruji onda je problem sa masom na rca kabelu.

Promenite rca  kabel sa kojim imate problema.

Ovo su neka moguca resenja, isprobajte da vidimo da li ima nekog boljitka.

Link to comment
Share on other sites

Nemam masu,gramofon novije generacije Akai Att01,resiver Wega R3141 special edition on ima "ground",a da je zbog mase kabla zar onda ne bi bio problem sa buzz i hum i kad guram gramofon preko "line"tj.kad prebacim prekidac na njega....?

Link to comment
Share on other sites

Moguce onda da problem pravi kako ste i sami rekli levi input phono.....

A moguce i da je sam  rca kabel , tj konektor u kratkom spoju, promenite kabel sa drugim i ponovite identicnu  radnju pa cete odmah videti da li je problem u kabelu ili u samom šasijskom rca priključku.

Ili prosto zamenite levi kanal na kabelu za desni pa onda utaknite u rca phono input,  pa ćete videti šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

Promenio kabal pre par dana,nista nisam dobio,racunam da je kabal pravio bi mi problem i kad je na "aux",radio sam i to swap channel,levi na desni i onda se manifestuje zujanje,ovog puta na desni,da nije kvar u predpojacalu?

Link to comment
Share on other sites

30 посто српског сленг језика и начина изражавања је дошло из немачког језика,  турски је такоџер ту негде са сличним уделом у сленгу.....само зависи у којем делу наше лепе Србије си. Војводина преферира немачки тј аустроугарски, доле југ туркишен ленгвиџ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...