Jump to content


preporuka za Hifi sistem


lukkov

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, 

Potrebna mi je vasa pomoc :) Odlucio sam da se pocastim i da sastavim svoj prvi hifi sistem (do sada nisam imao nikakvog iskustva sa tim i stvarno se ne razumem previse, samo znam da zelim da se otarasim obicnih zvucnika za racunar i sto bolji kvalitet zvuka). Odlucio sam se za 2 bookshelf zvucnika, najverovatnije Q ACOUSTICS Q 3010i (https://www.qacoustics.co.uk/catalog/product/view/id/2989/s/q3000i-range-3010i-bookshelf-speaker/, cuo sam ih i zvuce mi odlicno, ali nakon obicnih zvucnika koje sam do sada koristio svaki ce mi zvucati daleko bolje) i aktivni subwoofer, recimo WHARFEDALE WH-D8(https://www.wharfedale.co.uk/wh-d8/). Pa da krenemo od toga, da li imate predlog za neki drugi model zvucnika boljeg kvaliteta u ovom cenovnom rangu ili je ovo u redu? 

Zatim dolazimo do uredjaja koji bi napajao sve ovo. Ja najiskrenije nisam siguran ni sta zapravo da trazim, izgubio sam se u moru av receiver-a i pojacala. Sistem bi bio povezan sa racunarom preko kojeg bih pustao muziku, ne planiram dodavanje dodatnih zvucnika a muziku bih takodje zeleo da pustam bezicno preko mobilne aplikacije, wifi-a ili bluethoot-a(koji god da je bolji nacin). Za slusanje muzike koristim Deezer tako da bi bilo idealno ukoliko bi postojala integracija sa ovom platformom, planiram i upgrade na Deezer hifi program tako da bi bilo dobro da podrzava i to. I za kraj, uredjaj bi stajao na mom radnom stolu pa bi bilo dobro da je nesto manjih dimenzija. 

Nakon istrazivanja naisao sam na ova dva modela za koje mislim da bi se uklopili u dosta toga navedenog:

https://www.denon.com/shop/networksystem/ceoln10

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/wireless_streaming_amplifiers/wxa-50/index.html

Ali nisam siguran pa mi treba pojasnjenje, da li bi se oni stvarno uklopili u to sto meni treba, sa kojim od ova dva uredjaja bih dobio bolji kvalitet zvuka i da li postoje predlozi za neke druge uredjaje u ovom cenovnom rangu ili nizeg cenovnog ranga koje bih trebao da pogledam? Takodje, muziku ne bih pustao putem cd-a, ne trebaju mi Amazon Alexa, Google Assistant itd, koristim Android i ne planiram da se prebacim na Apple i njihove platforme, zelim samo sto bolji kvalitet zvuka i mogucnost pustanja muzike na gore navedene nacine. 

Nadam se da ovaj post nije previse konfuzan i da sam donekle uspeo da objasnim sta bih zeleo da postignem :D Tako da bih vas zamolio za pomoc i svi predlozi su dobrodosli, opet kazem da se stvarno ne razumem posebno u ovu materiju tako da bi mi vasa pomoc puno znacila :)

Prijatan dan i nadam se vasim odgovorima :)

Link to comment
Share on other sites

Nisi rekao kolika ti je soba? Zvučnici bi prepostavljam takođe stajali na stolu?
Zvučnike bih uzeo veći model 3020, čak su i osetljiviji pa je moguće da se lakše "voze" od manjih. Sub ti ne treba za sada, samo stereo zvuk. Na prvu loptu mi se više sviđa Yamaha, al sam skeptičan na njenjih 2kg težine, morao bi prvo čuti kako zvuči u paru sa zvučnicima.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pre svega hvala na preporuci, pogledacu i te zvucnike :) Da da, i zvucnici bi stajali na radnom stolu, a soba ima nekih 20 kvadrata otprilike. Pa i ja sad vise naginjem ka yamahi jer sam procitao da Denon Heos izgleda ne podrzava Deezer Hifi, pise se vec duze vreme da ce to da uvedu ali koliko vidim jos uvek nisu. 

A da li slucajno imas mozda neki preslog za drugo pojacalo koje bi moglo da mi odgovara? A sto se subwoofer-a tice, kada sam slusao ove manje cinilo mi se da im malo manjka basa u odnosu na to sta bih ja voleo ali poslusacu opet sve pre finalne odluke pa cu definitivno odluciti i hvala na savetu :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na predlozima ljudi :) sto se zvucnika tice sve sam zapisao pa cu sutra ili prekosutra otici pa sve redom poslusati :) A sto se pojacala tice, nisam siguran da ova dva imaju integrisan Deezer pa nisam bas siguran kako bih mogao da strimujem Deezer Hifi, a okvirna maksimalna cena je recimo 500e 

Link to comment
Share on other sites

Aha, gledao sam ga na njihovom sajtu nisam tek sad sam video cenu, da ovo je izvan budzeta, ne bih sada ulagao bas toliko ipak sam  tek pocetnik pa bih voleo da napravim nesto pristojno za ne bas toliko novca, ali u svakom slucaju hvala puno na predlogu :)

Link to comment
Share on other sites

Aha, e pa iskreno nisam ni znao to tako da super. Spada taman u budzet tako da cu ga poslusati kad i zvucnike, a moram poslusati i onu Yamahu, ona je manjih dimenzija i uklopila bi se dosta bolje u prostor ali ako Nad zvuci dosta bolje onda joj je dzabe to :) Hvala puno na predlozima, ukoliko vam slucajno jos nesto padne na pamet pisite, preporuke mi stvarno znace :)

Link to comment
Share on other sites

A nisam :/ Sto se pojacala tice bilo je ukljuceno previse parametara zbog kojih nisam bas ni imao slobodan izbor pa sam se iznervirao i  uzeo cisto pojacalo koje planiram da nabudzim, a sto se zvucnika tice Wharfedale su mi se na kraju jako svideli a s obzirom na to da ih moram drzati relativno blizu zida mislim da nisu los izbor

Link to comment
Share on other sites

A sta da radim, znam da nije idealno ali pokusavam da izvucem s obzirom na prostor, vremenom ce pasti i neki stalci pa polako... A sto se zvucnika tice bas sam zadovoljan kako zvuce, jedva cekam da povezem ceo sistem pa da vidim kako ce se cuti i u mojoj sobi 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...