Jump to content


Canton ergo rc-l i HK 655vxi


Roolieman

Recommended Posts

10 sati ranije, Roolieman said:

Procitao sam ovde i na jos par mesta za ergo rc-l dobre kritike, pa me zanima da li je soba od 25kvm dovoljno velika za njih, a pojacalo HK655vxi dovoljno snazno?

Ima par trenutno na KP:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/canton-ergo-rc-l-kao-novi-/oglas/95484847

Probaj da se dogovoris sa prodavcem. Vidi, nadji nacin. Najbezbolnije, ti u BGD sa tvojim pojacivacem.

Link to comment
Share on other sites

Deluju baš očuvano. Ako to pojačalo može da radi na 4oma bez pregrevanja i uključivanja zaštite, verovatno su dobar izbor za tu sobu. Pošto su stariji od 20 god. Poželjno je zameniti bipolarne elektrolite u skretnici. Ne mora odmah, ali ipak planiraj taj trošak kroz godinu dve.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Roolieman said:

Proba ce morati da padne, bez toga ih ne bi uzeo, nego cisto da li da uopste razmisljam o njima, svidja mi se sto imaju dubok bas, ako 655vxi bude slab ima par jacih modela na oglasima tipa 6800 i 6950r, samo je pitanje u kom su stanju.

Proba.

Link to comment
Share on other sites

HK655vxi trenutno tera B&W CDM2 SE i veoma sam zadovoljan zvukom. Covek od kog sam ih pre 5-6 godina kupio je imao Yamaha pojacalo koje je HK oduvao u svakom pogledu, kad sam doneo da probam pre kupovine, tako da mu je bilo malko zao kad sam ih odneo.

Ne kazem da ce se sloziti sa cantonima, ali meni taj masniji HK zvuk prija i zato bi i gledao neki jaci model. Realno jedina mana 655vxi su mikroprekidaci koji pucketaju, ali ih retko diram pa ne smeta, tako da bih i 665vxi uzeo da ima neki dobar nekasapljen primerak.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Roolieman said:

HK655vxi trenutno tera B&W CDM2 SE i veoma sam zadovoljan zvukom.

Ako si zadovoljan, a glasnoća nije problem, možda bi aktivni SUB bilo rešenje, ili 2kom. Doduše Canton će sigurno biti glasniji od kombinacije B&W+SUB, ali sa SUB možeš bolje optimizirati niske frekvencije.

Link to comment
Share on other sites

Prvo se raspitaj kod prodavca da li poseduje originalni control unit za te zvučnike. Odmah da ti kažem da bez te spravice te kutije ne vrede ništa, slušao sam ih sa i bez i to je razlika kao nebo i zemlja. Inače kutije su oštrijeg karaktera i traže prostor, metar od zadnjeg zida minimum i soba da bude oko 25 kvadrata, ogromne su, treba da se sedi bar 3 metra od njih da bi se dobio prostor, zvuk mora da se razmaše. Drugar koji ih je imao bio je zadovoljan u početku, posle ih je prodao, nije se zadržao dugo sa njima, možda pola godine, kaže dosadile su mu. Ja lično nisam bio oduševljen sa zvukom. Nešto mi je tu falilo :wink:

1_f.jpg.b2fa4530e542e5f4bddeb082b6156dc6.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dragec said:

originalni control unit za te zvučnike

Ako mu to treba, zaobići u velikom luku. Takvi zvučnici moraji dobro da sviraju bez tih dodataka koji kvare zvuk. Piše room compensation, a to je na izgled obična tonska kontrola.

Link to comment
Share on other sites

Nek ode da ih čuje, Ivica je prijatan čovek, proba je moguća. Za naizgled obična tonska kontrola se dobija u kompletu sa tim kutijama, zvučnici mogu da rade i bez toga ali po meni to nije bilo to, uostalom red bi bio da dobije tu spravicu pa posle može sam da odluči da li će da sluša sa ili bez nje. To bi bilo kao kad bi kupovao neke Sonus Faber bookshelf kutije bez originalnih stalaka, to jednostavno ne ide, može ali komplet je komplet.

Link to comment
Share on other sites

Ima yamaha 797 kod ivice probaj da ih cujes sa tim receiverom.Imao sam isti i to prilicno lepo svira a i ima snage verovatno dovoljno za te cantone.Imao sam nekoliko cantona secam se samo ergo 695DC i nisu mi legli ali stariji ergo modeli su mnogo lespe svirali tako da verovatno neces pogresiti sa izborom zvucnika.

To za tonske kontrole uzmi sa rezervom, neko kaze da bez toga nevredi dok  neko kaze da bolje svira bez toga .

Link to comment
Share on other sites

Imao sam te zvučnike i naravno Control unit i nisam ga koristio. Soba u kojoj su slušani 21 kvadrat. I taj Control unit ne radi sa svim pojačalima, pogotovo novijim, iz nekog razloga. Meni nije ni trebao, niti sam imao želju da ga isprobam. Zvučnici zaslužuju ozbiljan amp. Inače kad sam ih uzimao, birao sam između njih i Dynaudio Audience 82. Možda je Dynaudio nešto bolji, ali nekako "anemičniji" i teži za pogon, a pri tome dosta skuplji, pa sam uzeo Cantone... I da, ozbiljno snažan zvučnik...

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, dragec said:

Prvo se raspitaj kod prodavca da li poseduje originalni control unit za te zvučnike. Odmah da ti kažem da bez te spravice te kutije ne vrede ništa, slušao sam ih sa i bez i to je razlika kao nebo i zemlja. Inače kutije su oštrijeg karaktera i traže prostor, metar od zadnjeg zida minimum i soba da bude oko 25 kvadrata, ogromne su, treba da se sedi bar 3 metra od njih da bi se dobio prostor, zvuk mora da se razmaše. Drugar koji ih je imao bio je zadovoljan u početku, posle ih je prodao, nije se zadržao dugo sa njima, možda pola godine, kaže dosadile su mu. Ja lično nisam bio oduševljen sa zvukom. Nešto mi je tu falilo :wink:

1_f.jpg.b2fa4530e542e5f4bddeb082b6156dc6.jpg

 Drugar koji ih je imao bio je zadovoljan u početku, posle ih je prodao, nije se zadržao dugo sa njima, možda pola godine, kaže dosadile su mu. Ja lično nisam bio oduševljen sa zvukom. Nešto mi je tu falilo :wink:

Jeli ovo važi za sve Cantone?

Mislim na jeftinije/manje modele.Čuo sam da su Cantoni analitični i dosadni.

Sa kojim pojačalima idu u globalu?

Molim iskustva?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Jeli ovo važi za sve Cantone?

Po meni važi! Dakle imao sam CT-1000, CT-800, a slušao sam dosta modela iz Karat i Ergo serije, i ovaj RC-L sam detaljno slušao u više navrata kod tog drugara, po meni je zaključak isti, dosadan, sterilan i napadan zvuk, kod modela iz CT serije pošto su kompresioni u startu mi se dopala preciznost basa i zvučne slike da bi posle par dana shvatio da mnogo fali "body", nekako mi muzika nema svoj oblik. CT-1000 ima bas od 31 cm a nigde ga nema!?! Za RC-L sam prisustvovao i kada su došla tri kupca iz unutrašnjosti Srbije da ih čuju, odustali su posle 3 minuta slušanja, bili su baš vidno razočarani. Moram da napomenem da su izvor i amplifikacija bili top, T+A amp od 100W, pravi match za Cantone. Od tada pa na dalje odlučio sam da u širokom luku zaobiđem nemce, pogotovo Canton, imao sam i Elac, i Grundig i Braun, sve to svira slično, ne znam, meni recimo uopšte ne leži taj zvuk. Ono što bih mogao da preporučim od nemaca je Audio Physic! Naravno ovo je moje viđenje, možda se tebi baš dopadne taj zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam te Cantone slušao sa Hk, kad sam ih kupovao. Tadašnji vlasnik je imao 990-tku i 980-tku. Čak je možda i bolje radilo sa slabijim. Kod mene je već bio drugačiji amp, ali su šljakali odlično. Imao i male karat 830 mislim, isto odlični, ali svi su nemačka škola zvuka, pa se razumljivo nekima ne dopada. Takođe sam imao i Braun LS130, mislim da im je to oznaka bila i izuzetni zvučnici, ali ni nalik Cantonima... Potrebno je samo izabrati pojačalo, jer jesu "napadnijeg" karakzera. Kod mene kupac kad je došao da čuje RC-L, bukvalno posle jedne odslušane pesme koju je poneo, odmah uzeo... Ali opet, sve je do ukusa i najbolje sam ih poslušati...
A pomenuti Braun LS130...po meni najbolji zvučnik za smešnu kintu...

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Čisto jedno zdravorazumsko pitanje, kako znate da je amplifikacija pogođena (T+A) ako zvuk nije zadovoljavajući? 

Imao sam prilike da čujem RCL sa Marantz DC170 i preamp 3650, kao izvor matori Philips  CD880, to je sviralo odlično! Taj komad je bio u mint stanju, skoro nov.

Kontrol box je obavezan uz ovaj model i treba ga posmatrati kao deo skretnice odnosno zvučnika. Bez njega  je zvučnik nekompletan i svira kao kanta.

Postoji sličan model RCL-u koji nema tu "kutijicu" ali ima sasvim drugaćiju skretnicu, ne znam tačno oznaku, ako neki poznavalac firme Canton zna neka me ispravi-dopuni.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

Čisto jedno zdravorazumsko pitanje, kako znate da je amplifikacija pogođena (T+A) ako zvuk nije zadovoljavajući? 

Probali smo i NAD integralac, onaj najjaci, ne mogu da se setim oznake, znam da je nov bio 97.000 din u 4audiu, ne kazem da zvuk nije zadovoljavajuci nego se meni ne dopadaju Cantoni, to sto smo culi sa oba ta pojacala je prakticno vrlo slicno bilo, NAD ima malo vise snage a T+A ima malo vise detalja, ali same kutije mi nisu nista posebno, bolji mi je JBL L-80 recimo od njih 100 puta, a tu su negde cenovno. Treba da ode da ih cuje, samo kazem opet bez unita ja ih ne bi pazario ni pod razno, bez obzira da li ce ga koristiti ili ne jer to nisu mrezice pa da i progleda kroz prste ako ih ne dobije, to je kao sto ste rekli prakticno deo skretnice. Za slican model RC-L u ne znam podatke, znam da postoji RC-A, aktivna verzija, to jest samo bas modul je aktivan, 300 Watti kutije, imaju ugradjen control unit na zadnjem delu gore a dole su podesavanja za bass, vrlo dobra fora da pokazete nekom ko ne zna da su aktivne kako gurate grdosije od metar visine sa pojacalom od 50-ak watti...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SUROKVL said:

Kontrol box je obavezan uz ovaj model i treba ga posmatrati kao deo skretnice odnosno zvučnika. Bez njega  je zvučnik nekompletan i svira kao kanta

Vala si ga preterao za sve pare,pričaš o vrhunskom zvučniku a o dodatku kojim se fino podesava bas prema sobi je samo jedan upgrade kao kad menjaš kablove pa malo drugačije zvuči,nek čovek čuje kutije bez control box pa nek kaže iskreno da li zvuče kao kanta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...