Jump to content


Prioriteti u digitalnom delu hi-fi sistema


Dražo

Recommended Posts

24 minutes ago, sondek said:

Stavih smajlija,jer sam se salio.Ne mogu ni da pomislim da neko mogao da shvati ovaj post drugacije.

Bogami, ja te ozbiljno shvatih, molim da se vise ne salis po pitanju ovih stvari :nono

:P

Btw, nema veze sto sam ponavljao, ponovicu opet, strujne i interkonekte imam, raznih klasa, stranske, domace, diy, taman za igranje. Tako da po tvom, za USB dajem 100, za DAC 1400. Zanimljivo, "3 prema bezbroj" u stetu kontrasa ^_^

Link to comment
Share on other sites

Tačno je bilo i sa besplatnom akcijom. Setih se da je i nakon isteka te ponude dugo stajao link za ljude koji koriste 'assistive technologies' tj. lupu, naratora, prepoznavanje govora itd.  Link ka članku ali sa W10 ne ide na apgrejd (i navode da je stari članak u pitanju) Opet, probati https://www.howtogeek.com/265409/you-can-still-get-windows-10-for-free-from-microsofts-accessibility-site/

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dražo said:

Dzele, moze li malo opsirnije po pitanju ovog napajanja? Uticaj na zvuk, preporuka za kupovinu/izradu, cena reda velicine?

Po meni ovo je najveća prednost strimera u odnosu na laptop ili PC. Uglavnom ovo imaju ili nisko-šumna čoperska.

Dobija se na prirodnosti. Izgubi se elektronska maglina u zvuku, bude više analogan.

Mislim da nema ispod 300 eura, ni diy ni firmirani. Stime da treba napraviti poseban kabl od lin napajanja do laptopa sa odgovarajućem konektorom za taj model laptopa. Moje napajanje je Majda napravio.

Link to comment
Share on other sites

1. Odluci da li ti treba regulacija glasnoce na DAC-u ili ne? Nece smetsti ni da bude, medjutim definisi na sta ces dati pare u smislu prioriteta.
2. Sto se samoh DAC-ova tice, probaj da se fokusiras na iste sa chipovima novijih generacija. Od onoga sto sam slusao - RME adi koristi akm4493. Recimo ess sabre 9028pro u Benchmarku dac 3. Oba su sjajna. Sjajni su i topping, best buy sto se mene tice.
3. Odluci koji koncept hoces. Direktno sa kompjutera preko usb kabla? Ili mozda streaming preko mreze preko roon-a? Ako streaming, onda ti treba ili dac sa opcijom streaminga ili neki network bridge. Mnogo opcija ima, razmotri allo digione. Sjajna stvar.
4. Odluci se prvo oko software-a. Vecina softwera ima besplatan trial. Probaj Roon, Foobar, Audirvanu (cuo sam da ima sada i za windows). Svaki ima svoje prednosti.
5. Batali investicije u skupe kablove. Za pocetak. Lako ces da dokupis posle i strujni i digitalni. Veci povrat na ulaganje ces dobiti kroz DAC, kablovi mogu da dodju kasnije kao upgrade. Ne kazem da nece kablovi imati doprinos zvuku, vec da su temelj digitalnog sistema dac i softver, pa onda kablovi.

I za kraj. Moja preporuka je da krenes prvo od softvera. Svaki ima neki svoj najbolji mod za rad. Pa onda ostalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Drazo, kablove tretiraj u svom sistemu identicno kao i cip u daku, kvalitetan visokotonac u zvucniku, dobar tranzistor u pojacalu. Nadam se da razumes sta sam hteo reci. 

Bez dobrog temelja nema ni kvalitetne, lepe i udobne kuce. Ekvivalent tome su kablovi u haj faju. Oni daju ono sto se zove stabilnost i sigurnost, pogotovo naponski deo. 

Link to comment
Share on other sites

Svestan sam ja znacaja kablova, svih, pa i naponskih, to sam valjda prvo apsolvirao. I kostalo me je, prilicno, sada u visku strujnih i drugih kablova imam valjda i jedan Qutest dac. Isao sam uzlazno, sve do nekih skupih brendiranih (svakako vrhunskih), i dalje istrazivanjem, probama i testiranjem, do cenovnog downgrade-a ali kvalitativnog upgrade-a u odnosu na najskuplje. Sve sam probao, zice, konstrukcije, izolacije, konektore, viljuske... Na moju srecu, danas sam po tom pitanju miran, kvalitet struje koju uredjaji dobijaju je po mom misljenju odlican, i cenovno izbalansiran u odnosu na vrednost celog sistema. Ako si propustio u mojoj temi gde sam predstavio sistem ("Nista bez mokrih carapa" - vrlo spontan naziv teme :) ), evo fotki tog dela:

  

IMAG3816.jpg

IMAG3819.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Toza sugradjaninu, ako se ne varam, nemam ja pik na tvoj Gustard :), vec sam ga pomenuo ponesen vrlo detaljnim i emotivnim upoznavanjem sa njim (predstavljeno u Vlajinoj temi), sto je i na mene ostavilo utisak, ali i par komentara drugih kolega koje sam zapamtio. Pomenuo sam ga, misleci pre svega na taj brend, vise diskusije radi. 

Link to comment
Share on other sites

Да додам и ја коју.

Ономад, док ми је систем био Young 2 - Benchmark AHB2 - Usher BE-718 сам имао на слушању оба "Callisto-a". Мењањем нисам чуо скоро никакву разлику мед њима, тј. нисам могао да се запљунем шта је ту боље, па сам задржао јевтинији. Касније како је систем напредовао би се та разлика сигурно чула, али није дошло до поновног поређења...

Рекао бих да је основно питање да ли желиш да полудиш и у дигиталном делу система и да стално нешто чачкаш и "унапређујеш" или само хоћеш да га унапредиш и баталиш се даље забаве.

Уколико би само бољи звук, без даљег зезања, моја препорука би била Cabridge Audio Azur 851n стример. У буџету ти је, свира одлично, не треба ти напајање, усб кабел, само добар струјаш. Озбиљна справа.

У супротном су већ поменути неки дакови. Пошто појачало нећеш да мењаш, саветовао бих да не гледаш дакове који су пројектовани са балансираним излазима, али су им ставили и чинчеве. Обично су преко чинчева чујно нешто лошији (моје искуство са RME ADI2 i Benchmark DAC3 HGC), па би тиме себи унео немир у смислу даљег мењања појачала... 

Ја се такође кунем у iFi Micro/Nano iUSB 3.0. За мене је оно што он донесе звуку од суштинске важности и већ више дакова је са њим просвирало у вишој класи. Рекао бих да доноси више од УСБ каблова, за исту цену. Проблем је што и поред њега, додатни бољи УСБ кабел опет донесе још :). Уколико одеш у правцу одвојеног дака, могу ти добацити мој iFi Micro на необавезно слушање.

На тему риклокера/усб кондиционера имаш на ова овим линковима добре тестове:

https://audiobacon.net/2016/12/01/ifi-nano-iusb3-0-review-vs-uptone-regen-wyred-4-sound-recovery-and-audioquest-jitterbug/

https://audiobacon.net/2016/12/01/ps-audio-lanrover-review-vs-microrendu-uptone-ultracap-lps-1/

А ево и теста iNano-a нашег колеге @Aibo:

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nackom said:

1. Odluci da li ti treba regulacija glasnoce na DAC-u ili ne? Nece smetsti ni da bude, medjutim definisi na sta ces dati pare u smislu prioriteta.
2. Sto se samoh DAC-ova tice, probaj da se fokusiras na iste sa chipovima novijih generacija. Od onoga sto sam slusao - RME adi koristi akm4493. Recimo ess sabre 9028pro u Benchmarku dac 3. Oba su sjajna. Sjajni su i topping, best buy sto se mene tice.
3. Odluci koji koncept hoces. Direktno sa kompjutera preko usb kabla? Ili mozda streaming preko mreze preko roon-a? Ako streaming, onda ti treba ili dac sa opcijom streaminga ili neki network bridge. Mnogo opcija ima, razmotri allo digione. Sjajna stvar.
4. Odluci se prvo oko software-a. Vecina softwera ima besplatan trial. Probaj Roon, Foobar, Audirvanu (cuo sam da ima sada i za windows). Svaki ima svoje prednosti.
5. Batali investicije u skupe kablove. Za pocetak. Lako ces da dokupis posle i strujni i digitalni. Veci povrat na ulaganje ces dobiti kroz DAC, kablovi mogu da dodju kasnije kao upgrade. Ne kazem da nece kablovi imati doprinos zvuku, vec da su temelj digitalnog sistema dac i softver, pa onda kablovi.

I za kraj. Moja preporuka je da krenes prvo od softvera. Svaki ima neki svoj najbolji mod za rad. Pa onda ostalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala ti Nackom na javljanju i sugestijama.

Neke stvari sam vec prethodno definisao, neke i nisam, zato je tu i tema. Ali sto se koncepta tice, on je vec generalno definisan, uz napomenu da to ne mora biti vecno resenje, ali za barem godinu-dve-tri da. Taman i poligon za igranje i ucenje. To je gotovo iskljucivo reprodukcija sa cloud-a, iz nekih licnih razloga (prethodno napisanih) imam averziju prema skladistenju fajlova, i upravljanju njima (uz napomenu da sam prilicno svestan prednosti koje donosi fizicko posedovanje kvalitetnog fajla). A drugi razlog za koncept jeste sto za sada necu da se odreknem usluga lap-topa koji koristim, jer ako ga ne koristim, moze samo da skuplja prasinu negde (nema nista od njegove prodaje, a na drugim mestima imam vec 2-3 lap-topa). 

Ako kazemo da se u osnovi zvuk kupuje, i da vise para donosi i vise kvalitetne muzike (naravno ne proporcionalno, to svi znamo), onda u odnosu na moj postojeci setap (imam vec budzet DAC AudioengineD1, strimujem muziku sa Tidala, uz lap-top kao izvor, i dalje USB veza do dac-a, a onda dalje RCA veza do premapa), ulaganje od par stotina evra u drugi DAC bi donelo napredak, ali siguran sam ne kvantni (uz izuzetak vrlo iskusnih, koji iz svakog setapa znaju da izvuku i vise od onoga za sta je predvidjen).

E sad, uz recimo drugi takav DAC, uz softver, kablove, izolatore, napajanja... (tada se lako dodje do cevorocifrenog ulaganja), sigurno je da je napredak u odnosu na ono sto sada imam, jos veci. Medjutim, tu se otvara pitanje, da li je opravdano takvo ulaganje, gde mozda ni jedno resenje nije vrhunsko, i svaka komponenta u nekom trenutku zahteva ponovni apgrejd.

Nekako sam naklonjeniji ekstremnom resenju, gde ce jedna ili dve komponente biti vrhunske, a ostale bi bile u sluzbi vrhunskih, i cekale svoj red. I tu je upravo dilema, u odredjivanju prioriteta, na koju stranu prevagnuti, koja komponenta digitalnog sistema treba da je ustvari vrhunska, a koja za sada moze da ostane i prosecna.

Za softver sam shvatio, i on postaje bitna stavka, bez obzira na koju god se opciju odlucim. Pre svega u smislu OS i MP.    

 

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Dražo said:

@Toza sugradjaninu, ako se ne varam, nemam ja pik na tvoj Gustard :), vec sam ga pomenuo ponesen vrlo detaljnim i emotivnim upoznavanjem sa njim (predstavljeno u Vlajinoj temi), sto je i na mene ostavilo utisak, ali i par komentara drugih kolega koje sam zapamtio. Pomenuo sam ga, misleci pre svega na taj brend, vise diskusije radi. 

Što ne kažeš da smo sugrađani... :D

Imaš poziv na slušanjac čim izađem iz betona i šuta. Renoviramo po stanu pa je trenutno haos.

Ko se s majstorima druži, život mu je duži! :blink:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filipescu said:

Да додам и ја коју.

Ономад, док ми је систем био Young 2 - Benchmark AHB2 - Usher BE-718 сам имао на слушању оба "Callisto-a". Мењањем нисам чуо скоро никакву разлику мед њима, тј. нисам могао да се запљунем шта је ту боље, па сам задржао јевтинији. Касније како је систем напредовао би се та разлика сигурно чула, али није дошло до поновног поређења...

Рекао бих да је основно питање да ли желиш да полудиш и у дигиталном делу система и да стално нешто чачкаш и "унапређујеш" или само хоћеш да га унапредиш и баталиш се даље забаве.

Уколико би само бољи звук, без даљег зезања, моја препорука би била Cabridge Audio Azur 851n стример. У буџету ти је, свира одлично, не треба ти напајање, усб кабел, само добар струјаш. Озбиљна справа.

У супротном су већ поменути неки дакови. Пошто појачало нећеш да мењаш, саветовао бих да не гледаш дакове који су пројектовани са балансираним излазима, али су им ставили и чинчеве. Обично су преко чинчева чујно нешто лошији (моје искуство са RME ADI2 i Benchmark DAC3 HGC), па би тиме себи унео немир у смислу даљег мењања појачала... 

Ја се такође кунем у iFi Micro/Nano iUSB 3.0. За мене је оно што он донесе звуку од суштинске важности и већ више дакова је са њим просвирало у вишој класи. Рекао бих да доноси више од УСБ каблова, за исту цену. Проблем је што и поред њега, додатни бољи УСБ кабел опет донесе још :). Уколико одеш у правцу одвојеног дака, могу ти добацити мој iFi Micro на необавезно слушање.

На тему риклокера/усб кондиционера имаш на ова овим линковима добре тестове:

https://audiobacon.net/2016/12/01/ifi-nano-iusb3-0-review-vs-uptone-regen-wyred-4-sound-recovery-and-audioquest-jitterbug/

https://audiobacon.net/2016/12/01/ps-audio-lanrover-review-vs-microrendu-uptone-ultracap-lps-1/

А ево и теста iNano-a нашег колеге @Aibo:

 

Hvala ti Filipe, kao i uvek na korisnim informacijama i konstruktivnim predlozima (u tvom generalnom pisanju). :)

Odlicno je pitanje sto se tice “ludila”, taman da se malo spustim na zemlju. Da li hocu da poludim, znam da necu, ali nikada se ne zna… Za sada hocu iskljucivo da unapredim digitalni deo sistema.

Jeste najelegantnije resenje strimer (konkretno za tvoj predlog se taman i precizno uklapa u budzet), ali vec prethodno objasnih zasto sada ipak ne. A eto, jos jedan od razloga je i pomenuto “ludilo”, prosto da ne uskratim sebi i tu mogucnost. J

Posto se preamp sigurno dugo nece menjati, odlican savet da gledam i vrstu izlaza na buducem DAC-u, nisam o tome razmisljao.

Za USB izolator, super na ponudi za probu, ako resenje bude odvojeni DAC (mislim da to cak i nije upitno), javljam se, pa se dogovaramo. Rikloker/usb kondicioner, pogledacu, iscitacu, pogledacu, ne znam nista o tome, pa zasto da ne, barem probati. Otom-potom.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dražo said:

Bogami, ja te ozbiljno shvatih, molim da se vise ne salis po pitanju ovih stvari :nono

:P

Btw, nema veze sto sam ponavljao, ponovicu opet, strujne i interkonekte imam, raznih klasa, stranske, domace, diy, taman za igranje. Tako da po tvom, za USB dajem 100, za DAC 1400. Zanimljivo, "3 prema bezbroj" u stetu kontrasa ^_^

Sorry...ali zaista nisam mogao ni predpostaviti da neko poveruje da od budzeta 1500  eura za digitalni set up za dac zavrsi 250.Tako nesto nije ni u snovima proizvodjaca kablova.

Evo umesto toga dva.konkretna predloga ,

1.Linn Majik DS streamer u kome imas sve optimizovano i treba ti samo mrezni kabl do modema kucne mreze i telefon koji imas ,taj streamer se polovno nadje u budzetu(sa shippingom), interconekt dobijes gratis

2.Acoustic Invader Dac koji je u budzetu,slusan u velikom broju kvalitetnih sistema nase audiofilske zastite i odlicno ocenjen.Bila mu je cena koliko se secam 1200 pa ostaje za solidan streamer i Usb kabl do budzeta.Gidjga je nas forumski drugar,novosasjanin i probu u sistemu su dobili mnogi,uporedili sa svojim i vecina zavrsili sa njim u sistemu.Pored svih ostalih prednosti on ima balansiranu i obicnu vezu pa se moze koristiti i u dva sistema istovremeno, znam da imas dva sistema u sobi.

3.Ako hoces da cujes jedan Old timer mogu ti dati na slusanje moj Linn Numerik,i on ima dva paralelna (Rca)izlaza pa mozes da se igras testiranja kablova ili ga prikljucis na dva sistema

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Toza hvala na pozivu, rado se odazivam! :thumbsup2

A propo majstora i hi-fe, ima tu jedna zajednicka nit - "ludilo". Npr, vidis coveka, ide ulicom i prica sam sa sobom - znaj da je, "ili lud, ili zida kucu"! Ja bih bi na ovu krilaticu dodao i "ili je zagrizao u hifu". -_-

Sretno sa majstorima, sa se sto pre zavrsi! :) 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sondek said:

Sorry...ali zaista nisam mogao ni predpostaviti da neko poveruje da od budzeta 1500  eura za digitalni set up za dac zavrsi 250.Tako nesto nije ni u snovima proizvodjaca kablova.

Sorry ti, ali i ja sam se salio, naravno da nisam shvatio nikako drugacije, nego ironiju ili salu! ;)

Da se ne ponavljam vise, u vezi strimera, par puta vec objasnih zasto ne, za sada. Ali super sto si pomenuo AI, barem to mogu probati, posredno sa vise strana, ili i direktno od Gorana. A veliko hvala unapred i za ponudu za probu tvog Linn Numerik-a, dogovaramo se oko toga. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isprobao šaljivi predlog Sondeka, dakle dac Topping E30 i FTA Calisto, moj zaključak da ima smisla jer rezultat jednostavno prevazilazi sve što sam mogao da očekujem, ovo je zvuk koji želim i mada znam da zvuči iracionalno ali E30 i Calisto daju bolji zvuk nego što dobijam od cd-a , sony scd 940 (kao nov okruglo 1000 eura) i philips 830 (prepravljen ) ne mogu da pariraju ovoj kombinaciji. Sistem , koji trenutno radi ima samo jednu manu a to je da je Calisto na gostovanju, kada ga budem vratio jednostavno neću paliti sistem neko vreme.

IMG_20200602_113652.jpg

IMG_20200602_113758.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prvo sam slušao sa 5V od računara, pre neki dan kupio Xiaomi redmi power bank od 20000mAh, ne čujem ništa štetno u zvuku, po meni za nijansu bolje od računara, radi od subote i još uvek pokazuje da je pun, mislim da će biti dovoljno puniti ga jednom nedeljno. Probao sam i par punjača za mobilne i oni su katastrofa za dobar zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Potrudio sam se ovih dana da iz prve ruke proverim uticaj odredjenih komponenti prilikom apgrejda digitalnog dela hifi sistema. Moram reci da sam nakon prethodne diskusije najpriklonjeniji bio opciji all-in-dac.

S obzirom da mi namera nije samo provera, vec i konkretna kupovina, te zahvaljujuci kolegama (ne samo sa foruma), uspeo sam za probu da obezbedim:

- tri DAC-a vrednosti 1000 evra (i/ili nesto vise), uz moj postojeci ranga 100 evra,

- dve vrste USB kabla, od 200 i 400 evra (ovaj drugi u 2 primerka), gde je prvi fabricki od monokristalnog bakra, a drugi domaca radinost od cistog srebra, plus pored ovih moj postojeci od 70 evra, i 2 identicna (verovatno) kineska

- usb kondicioner iFi Micro/Nano iUSB 3.0

Izvor u ovom testu je bio konstanta, ne lap-top iz prvog posta (on je u fazi softverskog unapredjenja), vec moj radni lap-tom (dakle potpuno NEoptimizovan), Lenovo T460p (Intel Core i7-6700hQ CPU@2,60GHz, 16 GB RAM). Muzika je strimovana sa Tidala (MQA fajlovi), pustana sa mobilnog preko MConnectLite. Naravno, posebno sam usvojio i prihvatio sugestije po pitanju softvera (OS, MP), uz opciju kupovine licence, to se podrazumeva, i sto se mene tice, nece biti predmet vaganja da li treba ili ne (zasebno testiranje se podrazumeva, u smislu sta je bolje).

Sto se tice napajanja (linearnih i sl.), nisam uspeo da obezbedim primerak. Sigurno je da postoji uticaj, ali nazalost trenutno ne mogu da saznam kakav, i koliki. Ali u narednom periodu sigurno ce i to biti predmet testiranja.

Na dva DAC-a je bio isti strujni kabl (za moj ukus, referentni), dok je na trecem (DAC-u) bilo njegovo fabricko 5V napajanje. Ja sam od onih koji je davno prepoznao (cuo) uticaj strujnih kablova, proslo ih je nekoliko desetina raznih kroz moj sistem, i svakako da bi i oni mogli uci u jednacinu “prioriteta”, medjutim meni to dokazivanje nije potrebno.

Na sva tri DAC-a je bio RCA interkonekt Straight Wire Maestro 2 (ne najbolji ali dobar kabel, po mom misljenju vrlo neutralan, rezolutan i detaljan).

Posto u ovoj temi nije pitanje sta konkretno da kupim, vec prioriteti u kupovini, necu navoditi ni jedan brend koji je bio predmet testa. A svakako nije u redu ni prema ljudima koji su mi omogucili probe, i gde se jos uvek nisam odlucio za sta cu odvojiti novce.

Elem, evo nekih mojih iskustava iz ove dvodnevne slusne sesije:

1. Osnovna (pocetna) postavka je bila moj postojeci sistem (gore pomenuti komp - DAC od 100 evra - USB kabl od 70 evra). Ubacivanjem USB kabla od 200 evra zvuk se pre svega znatno procistio, uz povecanje dinamike. Drugih primetnih znacajnijih promena nije bilo. Potom sam ubacio USB kabl od 400 evra. Nisam registrovao promene (ne znacajne) u odnosu na onaj od 200 evra.

2. Ovaj put sam imao jos losiju osnovnu (pocetnu) postavku - gore pomenuti komp - DAC od 100 evra – 2 kineska USB kabla. Ubacujem USB kondicioner u postavku, i ne registrujem gotovo nikakvu promenu.

3. Sledeca postavka je gore pomenuti komp - DAC od 100 evra - USB kabel od 200 evra. Ubacujem jedan od tri DAC-a od 1000+ evra. OGROMNA pozitivna promena. Zatim slusam i preostala dva DAC-a, i jasno registrujem razlike izmedju svakog. Naravno, ovo traje nekoliko sati.

4. Zatim imam postavku gore pomenuti komp - DAC od 1000+ evra koji mi se najvise svideo - USB kabel od 200 evra. Ubacujem USB kabl od 400 evra (cisto srebro). Razlika se cuje u odnosu na onaj od 200 evra. Vrlo konkretno. Za mene pozitivna, pre svega u smislu detalja, fluidnosti i meksih visokih.

5. I na kraju, imam postavku gore pomenuti komp - DAC od 1000+ evra koji mi se najvise svideo - USB kabel od 400 evra (x2). Ubacujem USB kondicioner. Cujem konkretan napredak, u dodatnoj cistini zvucne slike, vecoj mirnoci, jasnije definisanom prostorom oko instrumenata, te slojevitijoj prezentaciji. Izuzetno korisna stvarcica.

To bi bilo to. Naravno, rezultate ne treba shvatiti kao nesto apsolutno, test je ipak bio amaterski, nije ni ubaceno dovoljno nepoznatih u jednacinu, neke korake sam mozda nesvesno (ili svesno) preskocio, sigurno da ni ostatak sistema nije adekvatan (ili dovoljno dobar), nije ni trajalo dovoljno dugo, bilo bi dobro da sam imao npr. i pomenuti Callisto.... Ali iz onog sto sam cuo, izneseno u kratkom rezimeu u 5 tacaka iznad, neki zakljucak se uglavnom moze izvuci. Ja jesam, mada cu sve ponoviti jos jednom narednih dana.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo RME ADI-2 FS. Bazicni model, bez USB ulaza posto strimujem TIDAL preko Apple Airport Express-a na toslink ulaz. Izuzetna sprava. Meni koristi i kao preamp jer imam aktivne zvucnike. Nisam imao prilike da uporedim sa modernim DAC-ovima reda veličine 500-1000e ali jesam sa CHORD Mojo (390e) i mogu da kažem da RME zvuci bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...