Jump to content


Prioriteti u digitalnom delu hi-fi sistema


Dražo

Recommended Posts

2 hours ago, golum said:

Nadji polovan Lampi Amber DAC da ga cujes i zavrsices sa digitalijom na duzi period.

Callisto naravno...

Verujem da je Callisto odličan USB za dac ali je red preporučiti kabl čija se cena zna. :)

Ja koristim drugi USB kabl i prezadovoljan sam, znači ne mora obavezno Callisto uz Chord Qutest...

Link to comment
Share on other sites

Prioritet u ama bas svakom sistemu treba da je     s t r u j a !!!

Strujni kabel, strujna letva sa sklopom za otklanjanje strujnih smetnji u elektroinstalacijama, moze i kondicioner.

Jer, kad sam ja nabavio pre jedno 8 meseci isotek sirijus 3 letvu i kabel, u kompletu sve, bilo je padanja na pedu .

Sa ovim strujnim gadzetima sistem je dobio sve ono sto nije imao pre nje,  dinamika, preciznost, rezoluciju , detalje.....sve ove epitete je isotek letva and cable podigla na jos jedan novi nivo.

Sahranice me sa njom...

....majke mi, majke vi :D, a vi kako te, ce izadjem na televiziju....:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zeljko1974 said:

otklanjanje strujnih smetnji u elektroinstalacijama, moze i kondicioner.

Na koje strujne smetnje u instalacijama misliš? Ako ih ima u instalacijama potreban ti je majstor električar ne letva. A za ostalo ok slažem se sa tobom. Utičnica, dobar kabl do letve, letva, dobar kabl do uređaja i dobar priključak na uređaju. Najbolje od istog proizvođača. Samo treba znati da su najbitniji tih 1.5 m kabla do samog uređaja.:)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zeljko1974 said:

Prioritet u ama bas svakom sistemu treba da je     s t r u j a !!!

Strujni kabel, strujna letva sa sklopom za otklanjanje strujnih smetnji u elektroinstalacijama, moze i kondicioner.

Jer, kad sam ja nabavio pre jedno 8 meseci isotek sirijus 3 letvu i kabel, u kompletu sve, bilo je padanja na pedu .

Sa ovim strujnim gadzetima sistem je dobio sve ono sto nije imao pre nje,  dinamika, preciznost, rezoluciju , detalje.....sve ove epitete je isotek letva and cable podigla na jos jedan novi nivo.

Sahranice me sa njom...

....majke mi, majke vi :D, a vi kako te, ce izadjem na televiziju....:ph34r:

Taj preduslov je vec obezbedjen! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, džonibigud said:

Ja koristim drugi USB kabl i prezadovoljan sam, znači ne mora obavezno Callisto uz Chord Qutest...

Niko ne kaže da mora, moje iskustvo je da je Calisto u rangu USB kablova koji se mogu kupiti za iole normalnu cifru neprikosnoven.

Što se tiče cene, @zoranzu je na forumu, pošalje mu se pp i dobije se cena, plus kabl na probu bez obaveza, što koliko ja znam, ovde kod nas ne daje ama baš niko. Uzmeš, uporediš i vidiš da li se isplati menjati ili ne.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, dj.nik said:

@tsuyoshi @ivanp

Može biti samo protiv pravila Micro$oft-a inače poznati alati 1. Blackbird v6  ili opciono 2. O&O Shutup10 

Ovo je osnova optimizacije W10, puna optimizacija ipak dolazi nakon razmene nekoliko $ sa autorima dobrih sw za tu namenu. Ili dolazi u sklopu audio pleera, kad znaš šta kupuješ :) 

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

ОК, пре него се ова тема мора спојити са "који DAC да купим" темом, пар ствари око приоритета:

  1. Код дигиталних система који укључују стриминг и мрежно везане складове датотека, колико се улаже у компјутерску мрежу?
  2. Важније од овог, колико се времена улаже у системски приступ дигиталног ланца? Попуњавање "рупа" у ланцу је солидна тактика, али резултати не изостају једино кад је цео тај ланац планиран, бар морфолошки, на самом почетку.
  3. Као пандан америчке философије некретнина - софтвер, софтвер, софтвер.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Verujem da je Callisto odličan USB za dac ali je red preporučiti kabl čija se cena zna. :)

Ja koristim drugi USB kabl i prezadovoljan sam, znači ne mora obavezno Callisto uz Chord Qutest...

Evo zna se - 865chf/m i cena je navedena u mnogim testovima koji su odradjeni po belom svetu. Uz Chord i bilo koji drugi DAC, apsolutno nikako ne mora Callisto, ali ko ga proba ne vraca ga vise...^_^

A za Disneyland ipak treba zvati Zorana..

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Budzet 1500eura

-dobar napojni kabl do 300evra,da se ne preteruje,kriza je

-Usb kabl 950

-Dac do 250

I to je to.

P.S. Ko hoce da plati posteno neki softver nek oduzme od stavke DAC.

:D

 

Nadam se da se zezaš.:D:D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dj.nik said:

Sledeći korak je ozbiljan audio softver. Ne mogu da verujem da neko potroši 500, 700 ili više eura na bilo koji kabl a ne želi da kupi ozbiljan softver od 70 do 170 eura. Kablovi su ovde očigledno najbolji svirci (onoj muškoj stvari).

Ово.

Иначе, не заборавај, генерално не плаћамо софтвер.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, golum said:

A za Disneyland ipak treba zvati Zorana..

Ovo mi nije jasno iskreno. Šta podrazumevaš pod Diznilendom?

Zorana cenim i jesu mu kablovi odlični, probao sam par napojnih ali je ok da se zna cena kada kabl predlažeš. 865 švajcaraca/m je bagatela za takav kabl. Audioquest one šuškavoofarbane prodaje kao da su od upredenih pubisnih dlačica Dajane Lejn... A i dalje sam mišljenja da za Chord Qutest ima USB kablova koji su odlični a od drugog su proizvođača:)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, džonibigud said:

Ovo mi nije jasno iskreno. Šta podrazumevaš pod Diznilendom?

Zorana cenim i jesu mu kablovi odlični, probao sam par napojnih ali je ok da se zna cena kada kabl predlažeš. 865 švajcaraca/m je bagatela za takav kabl. Audioquest one šuškavoofarbane prodaje kao da su od upredenih pubisnih dlačica Dajane Lejn... A i dalje sam mišljenja da za Chord Qutest ima USB kablova koji su odlični a od drugog su proizvođača:)

Diznilend AKA ovo gde živimo

Cena kabla je okvirno 1/2 onostrane...."upola s lukom", dakle....

A i ja sam i dalje mišljenja da je za Chord Calisto kvalitativno najbolji kabl koji ovde može da se kupi/nabavi/isplete/štagod.

Što se tiče verzija, nije MK1 i MK2. U pitanju je "mlađi brat" punokrvnog Calista, koji je značajno jeftiniji, ali i značajno inferiorniji. Ima sve kao i "stariji brat", ali sve to manje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srdjan_c said:

Diznilend AKA ovo gde živimo

Cena kabla je okvirno 1/2 onostrane...."upola s lukom", dakle....

A i ja sam i dalje mišljenja da je za Chord Calisto kvalitativno najbolji kabl koji ovde može da se kupi/nabavi/isplete/štagod.

Pa jbmliga, Srbija se zove ovo ovde sem kada odeš daleko onda... Dobro tvoje mišljenje ja de je Callisto vrh, još da ustanovimo koji, čujem ima dva... Imaš Chord Qutest i Callisto i to slušaš? Pa dobro, koji kabl si imao pre toga? 

Link to comment
Share on other sites

"The Callisto is being produced in two variants – with or without 5V rail depending on the customer need and the maximum length is 1.3m as Zoran claims that after that sound quality starts to deteriorate. "

https://parttimeaudiophile.com/2019/08/09/final-touch-audio-cables-review/

The good news is that everybody who ordered the cable already got the new and even better version of the FTA Callisto usb cable.

https://www.whatsbestforum.com/threads/fta-final-touch-audio-callisto-usb-cable.26632/#post-537594

Verovatno me ovo gore navelo da postoje 2 verzije, bolja/skuplja i losija/jeftinija, moja greska (ovo drugo je verovatno neka "beta" verzija kabla).

 

Link to comment
Share on other sites

Srbija se zove (i dalje), ali sve manje liči na državu, više bih rekao na neku njivu gde vlada izvesna interesna grupa.

Što se tiče toga koji Calisto, zavisi prevashodno od para ("mlađi brat" je duplo jeftiniji), ali i od toga šta je u sistemu. Davati par stotina EUR za USB kabl, a DAC npr. košta 100 je besmisleno (besmisleno je po meni dati i 2x više, ali dobro).

Trenutno imam Devialet i slušam njegov DAC, koji je odličan. Imao sam ChordHD i on je bio inferiorniji nego ovaj, ali ne mnogo.

Tada je u pogonu bio "mlađi brat" Calisto, za stariji u tom trenutku nisam imao finansija, ali sam ga čuo i znam razlike.

Za par meseci (nadam se) mi stiže Allo USBridge Signature, pa će on da bude transport, a Calisto (punokrvni) veza sa Devialetom.

Pre odluke da se uzme Calisto bilo je tu nekoliko FTA kablova, a probao sam (tada, pre Calista) i nekoliko solidno skupih "belosvetskih" i nijedan nije uspeo da parira Zokijevim kablovima kada se napravi odnos cena/kvalitet. Nije ni Calisto najbolji na svetu, ima realno boljih (na par testova koje su radili audiofili širom sveta), ali ti bolji su bili nenormalno skupi i pri tome nisu bili toliko bolji koliko su bili skuplji - dovoljan dokaz je to što su listom skoro svi vlasnici vrhunskih sistema koji su probali Calisto i kupovali kabl posle probe.

Na kraju, Zoki daje kablove na probu, glupo je ne iskoristiti tu pogodnost i ne probati neke od njegovih vrhunskih kablova, a bez ikakave obaveze da se isti kupi. Kod mene do danas bila dva sjajna kabla na testu, coax i ethernet, super žice, svaka na svoj način.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, a neka me ispravi neko drugi, da, postoje.

I oba kabla su karakterno identična, osim što je "punokrvni" Calisto, koji je redom brisao pod sa USB kablovima drugih proizvođača širom sveta, skuplji od svog "mlađeg brata", koji ima sve isto što i on, tu je sve, ali svega što ima, ima manje. I u tome je suština, da postoje dva kabla istog karaktera, a cenovno različite kategorije.

Ima na forumu solidan broj ljudi koji imaju u sistemu Calisto, ovaj ili onaj, pa neka i oni napišu koji redak, da ne bude da ja ovde širim neku propagandu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...