Jump to content


Napojni kabal!


dias

Recommended Posts

11 minuta ranije, Dr Roadstar said:

Može ali trenutno kopija nema u ponudi. Nije ušla roba u SRB par meseci vrv. Mislim na pošiljke Taiwan i China.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Ево, овај продавац барата са неким конекторима које уграђује на каблове своје израде, видим ставља и копије Oyaide. Можда има неки сет вишка да ти прода:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/audio-grade-power-connector-napojni-konektori-ofc-copper/oglas/93255587#mhs0-1591480310934

Можда ако имаш толико пара за те конекторе са датог огласа које производи Тајвански Viborg и доброг су квалитета. Тврди се да је бакар основа. У том случају не мораш да идеш на онај upgrade.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, ab said:

Ево имаш још мало јефтиније на овом огласу, то је наш колега са форума:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/viborg-strujni-konektori-rodijum-par/oglas/96148972#mhs0-1591480833192

Video sam tu ponudu. Tu negde, oko 30-40e za par bih dao. Videćemo. Hvala.

42 minuta ranije, ab said:

Ево, овај продавац барата са неким конекторима које уграђује на каблове своје израде, видим ставља и копије Oyaide. Можда има неки сет вишка да ти прода:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/audio-grade-power-connector-napojni-konektori-ofc-copper/oglas/93255587#mhs0-1591480310934

Можда ако имаш толико пара за те конекторе са датог огласа које производи Тајвански Viborg и доброг су квалитета. Тврди се да је бакар основа. У том случају не мораш да идеш на онај upgrade.

Od Željka sam pazario strujnu letvu. Pratim njihove artikle. Imaju i ALU konektore ručno rađene. Još uvek oko cene vagam. Ipak je ovaj kabl 10-12$ za metar. Kada se naručuje direktno.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Thecoki said:

@jagerMože pojašnjenje zašto letve sa osiguračem/prekidačem nisu za HIFi?

Mnogi proizvodjači baš to stavljaju na svoje letve i kondicionere koji su baš za HIFI.

Kada pričamo o ovim jeftinim varijantama koje su najpristupačnije tipa multipl i slično , najbolji rezultat sam dobio kad sam zaobišao prekidač i kabel spojio direktno na unutrašnje vodiče . Na par multipl letvi ( bez kabela i prekidača ) sam ugradio gotov kabel sa zalivenim utikačem 3x 2,5mm2 dužine 2 m i to radi odlično . Radi bolje od apc, roline itd itd . Ostaje mi da probam i od 4mm2 kojeg takoodje ima da se kupi, znači jeftino i radi poso ;)

 

640116107.png

3075251-600x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

^ Multipl je vrlo dobra za kvalitetnije jeftino rešenje. Sa dobrim kablom može da se računa na nju. Meni je B sistem sa TV-om + D3 na njoj.

Jesu joj manjkavosti šinska redna veza sa konektorima i mali ulazni otvor za kabl, ali utičnice mi se čine vrlo korektno za cenu koja ih prati. Dodatna zaštita od ulaska prašine i ubacivanja stranih tela u otvore šukoa i aluminijumsko telo su zaista cherry on the top.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Ali to u zbiru poskupljuje sve.

Isto kao i zvezdasta veza kvalitetnim provodnicima, AudioGrade šuko i Iec utičnicama, 100% aluminijumskim zatvorenim telom i konačno moćnim strujnim kablom za napoj cele napajačke letve.

Uvek može bolje i skuplje. 

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren , meni je apc letva sa prenaponskom zaštitom bila usko grlo u sistemu . Prelaskom na multipl , bas koji se prije nekontrolisano rasipao sa vanjske strane zvučnika prema bočnim zidovima sobe se povukao više ka sredini zvučne slike , utegao i postao konkretan . 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Thecoki said:

Apc je komercijala za kancelarije sigurno ne za ozbiljan HIFI. 

Nije baš skroz tačno...;)

https://www.apc.com/shop/us/en/products/APC-AV-Black-1-5kVA-S-Type-Power-Conditioner-with-Battery-Backup-120V/P-S15BLK

Postoji, doduše, samo verzija za USA i japansko tržište, tako da si i ti delimično u pravu...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 27.5.2020. at 15:39, dias said:

Zanimaju me iskustva forumaša kod zamjena power kablova. Naime kod mene se redovito dešava ista stvar: kod svake zamjene dolazi do napumpavanja basa i istovremeno do nekog zatamnjenja visokotonskog područja. Kod zamjene uvijek su dolazili kablovi većeg presjeka od originalnog ''običnog'' kabla. Povratkom na staro zvuk bi bio bolji. Ima li to veze sa presjekom kabla, ili treba proći određeni period usviravanja kabla?

Moguće i jedno i drugo. Kabeli debljeg presjeka u pravilu zvuče punije (ne i napumpano), a novi strujni kabeli se usviravaju danima, kako je već netko spomenuo u temi. Plus, dosta aftermarket kabela svira toplije od "vulgaris" kabela, pa i to malo zna zavarati.

S druge strane ne vidim razlog zašto bi netko koristio išta deblje od 2,5mm2. Ako je kabel uistinu kvalitetan, to je presjek dovoljan za sve, osim ako netko nema doma nekakav izlaz ili monoblokove od par kilowatta.

 

Što se tiče isprobanih modela strujaša, uključujući i ponešto DIY rješenja, broj im je dvoznamenkast, na jedno pola puta do 100. Vjerovali ili ne.

Osobno se ne bih zamarao sa strujnim kabelima (iako, svaki mijenja zvuk), no po meni kabel koji ste dobili s nekom solidnijom komponentom (kao ja svojevremeno sa Rotelovim izlazom 1080), je kabel koji ćete teško nadmašiti kvalitetom nekim manjim ili čak malo većim ulaganjem. Uglavnom se dobije nešto drukčiji zvuk, nešto je možda i bolje, ali nešto bude i lošije. Pandan tom Rotelovom "običnom" kablu su solidniji izrađeni PC kabeli (ima i njih boljih i lošijih, nisu baš svi isti), a to su mizerni novci.

Tek kad se složi sistem do kraja ili barem tu negdje, i to na nekoj višoj razini cijene, onda ima smisla razmišljati o ozbiljnijim strujašima. A tu onda otpadaju bilo kakve DIY varijante tipa Lapp, Belden (od najpznatijih, sve isprobano) i slično. Da ne bi bilo zabune, tu otpadne i jedno 90% kabela renomiranih proizvođača, no to je tema za sebe.

U konačnici, uistinu dobar strujni kabel nije jeftin. Na žalost. Uostalom kao i bilo koja druga hifi komponenta.

Sve ostalo je bacanje novaca ili u najboljem slučaju zanimljivija igra u kojoj se skuplja ikustvo, ukoliko se nabavljeno može prodati za iste ili slične novce.

S druge strane, zapravo stvar izgleda jako dobro. "Običnim" PC kabelom (samo treba paziti da nije neko totalno smeće), može se riješiti pitanje strujnog kabela na jako, jako dugo vremena. Ili dobrim PP kabelom u metraži, kao isto tako jeftinom (DIY) solucijom (uz pažnju da se stave dobri konektori), no i to je vjerojatno za neku drugu temu.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Sten said:

U konačnici, uistinu dobar strujni kabel nije jeftin. Na žalost. Uostalom kao i bilo koja druga hifi komponenta.

 

11 minuta ranije, Sten said:

S druge strane, zapravo stvar izgleda jako dobro. "Običnim" PC kabelom (samo treba paziti da nije neko totalno smeće), može se riješiti pitanje strujnog kabela na jako, jako dugo vremena.

A šta se dobije sa uistinu dobrim strujnim kablom i koji je to kabl koji je u svemu bolji od tog Rotelovog za sića lovu?

Link to comment
Share on other sites

Možda obratiti pažnju na Jenvingovu Supru. Vrlo pristojni napojni kablovi i letve. Već neko vreme ih koristim i u odnosu na masmarket produkciju ima vrlo pozitivnih pomaka u zvuku, pogotovo na glasnijem slušanju.

U svakom slučaju kao i sve drugo to je vrlo individualno šta čijem uhu prija.

Link to comment
Share on other sites

Isotek je po meni vrhunski brand.Pogotovo sto imamo predstavnistvo u Beogradu pa je sve tu, na izvolte, a sta cete vise !!!!

Isotek evo 3 sirius za svaku preporuku, ko ima dovoljno nofca svakako treba ici i na druge varijante / kondicioner .

Treba racunati u svakom iole ozbiljnijem sistemu i na temu struje - kablova - strujne letve, jer tek tada dolazi do formiranja ozbiljnog zvuka, hteo to neko priznati ili ne  to je tako. Neko veruje u promene, neko ne, a neko slusa / cuje promene, neko ne .

Samo treba biti realan i slobodan kolik oti to dozvoli novcanik, dajte sebi na mastu !!!:grin:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, NNN said:

Možda obratiti pažnju na Jenvingovu Supru.

Malo sam pogledao u odeljku konektora Shuko/IEC. Delovali su mi interesantnog izgleda, ali im je prihvat u pinovima do 2.5 kvadrata i u spec. kriju osnovni materijal pinova, što verovatno ukazuje na mesing sa solidnom pozlatom. Ne mora ništa da znači, ako dobro rade.

Ima li negde kod nas da se kupe, konektori?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, NNN said:

Možda obratiti pažnju na Jenvingovu Supru. Vrlo pristojni napojni kablovi i letve. Već neko vreme ih koristim i u odnosu na masmarket produkciju ima vrlo pozitivnih pomaka u zvuku, pogotovo na glasnijem slušanju.

U svakom slučaju kao i sve drugo to je vrlo individualno šta čijem uhu prija.

Kod mene Supra i kablovi i produzni nisu pravili nikakvu razliku. Nisu stvari pogorsavale ali ih nisu ni popravljale. Koristio sam i Supra IEC konektore i imam utisak da je i tu prica slicna. Ono sto treba jos reci jeste da su kvalitetno napravljeni, letve su od aluminijuma, uticnice i IEC su sasvim OK. Sve je to korektno uradjeno ali .... kod mene to nije napravilo nikakav pomak.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, zeljko1974 said:

Isotek je po meni vrhunski brand.Pogotovo sto imamo predstavnistvo u Beogradu pa je sve tu, na izvolte, a sta cete vise !!!!

Isotek evo 3 sirius za svaku preporuku, ko ima dovoljno nofca svakako treba ici i na druge varijante / kondicioner .

Treba racunati u svakom iole ozbiljnijem sistemu i na temu struje - kablova - strujne letve, jer tek tada dolazi do formiranja ozbiljnog zvuka, hteo to neko priznati ili ne  to je tako. Neko veruje u promene, neko ne, a neko slusa / cuje promene, neko ne .

Samo treba biti realan i slobodan kolik oti to dozvoli novcanik, dajte sebi na mastu !!!:grin:

Planiram ga odavno. Imas li ga u vlasnistvu? I koja su iskustva?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, nesone said:

Planiram ga odavno. Imas li ga u vlasnistvu? I koja su iskustva?

Nekih 8 meseci je kod mene, strujna letva je u pitanju, Isotek Evo 3 sirius.

O cemu se radi, drugar mi je posudio letvu cisto da cujem kako "svira" kod mene u sistemu. I nije napusstila sistem, ostala tu gde je.

Promena je ogromna , nestala je nervoza u  celoj zvucnoj slici, do tada nisam ni znao da imam odredjene artefakte tipa nervoza u visokim frekvencija, sredina mi je bila blago povucena, bass tj nize frekvencije nekako  nejasne, bez jasnih kontura i itd ,detalji povuceni, ne izrazeni dovoljno (mada je meni to sve korektno sviralo), dinamika slabija..... sve do tada :D, letva je otkirla  mane i negativne pojave .

Tako da treba probati i testirati jer ni sam ne znas kako moze da zvuci ceo tvoj setup.

Naravno, podrazumeva se da i iza letve imas dobre kablove, ja sam na pojacalu stavio Ansuz Main X, za ostatak sistema sam obezbedio obicne da tako kazem kablove, sve dok ne skupim love da i tu stavim  odgovarajuce. 

Prvi korak mi je da obezbedim strujni  kabel koji se prodaje sa ovom  letvom, a to je Isotek evo 3 premier kabel ili je jos bolja varijanta sa Evo 3 Elite kabelom. Videcu kako i sta bolje zvuci kod mene .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...