Jump to content


Napojni kabal!


dias

Recommended Posts

44 minutes ago, nesone said:

Planiram ga odavno. Imas li ga u vlasnistvu? I koja su iskustva?

Ja sam koristio isto tu letvu,nema greške.Što se tiče kablova sa njom ide Evo3 premier koji je meni u sistem legao na još par mesta.

Probao sam još i Elite i Sequel.Elite mi nije legao uopšte tako da sam ostavio Premier i Sequel.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Thecoki said:

Ja sam koristio isto tu letvu,nema greške.Što se tiče kablova sa njom ide Evo3 premier koji je meni u sistem legao na još par mesta.

Probao sam još i Elite i Sequel.Elite mi nije legao uopšte tako da sam ostavio Premier i Sequel.

Hvala tebi, i Zeljku na odgovorima.

Sad trenutno ne mogu da se setim, koji mi je Sloba BM nudio napojni kabal uz letvu. Kako je tada rekao vise ne uvozi, ali ima par komada na stanju. Inace od Slobe sam kupio dosta kablova.

Link to comment
Share on other sites

ovako , buduci da tema ode i na strujne letve , kondicionere  ...Moje iskustvo je nesto drugacije i mislim da sam zavrsio sa sledecim - pre x godina sam uradio u diy varijanti al - letvu sa 5 furutech gold uticnica i jednom Maestro ( nahajpovana , kriogenizovana  dupla uticnica iz usa ,, a ustvari jedva se vidi a pise nam omiljena Kina , uglavnom sarena laza ) . Zica bakar , 2.5 kvadrata . Ti furutechi su svirali dobro , bolje puno od obicnih jeftinijih  bilo kojih letvi . Onda , zahvaljujuci brojnim komentarima i preko i ovde , uradi se furutech NFC . Kao i ostali , prvi utisak od prve u zidu , za neverovati . Veca razlika od bilo kog kabla , opet za neverovati . Posle toga , nema vise povratka , nema vise brendova , tipovi od preko sa sistemima od pet , sest nula ovo rade . Da budem iskren bilo je i nekih kojima se nije dopalo , vise vole gold , ili stare postavke ...Uglavnom , po meni , al - letva rucno  ili  na cnc masini u sopstvenom aranzmanu ili placeno , NFC i zica punog preseka , 2.5 kvadrata , posrebreni bakar ili upoc  i the end . Kabel , Tozin recept u nastavku letve direktno pricvrscen . Da bi ovu letvu nesto od drugih letvi nadsviralo , trebace bas doobro da se zavuce ruka u novcanik , jednostavno to je trenutno nesto najbolje sto se tice potiskivanja suma , inace je rodijum provodnik . Dizanje na bas visok nivo , jos jaci utikaci ili jos bolji kabel , ili oboje .

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Father said:

Malo sam pogledao u odeljku konektora Shuko/IEC. Delovali su mi interesantnog izgleda, ali im je prihvat u pinovima do 2.5 kvadrata i u spec. kriju osnovni materijal pinova, što verovatno ukazuje na mesing sa solidnom pozlatom. Ne mora ništa da znači, ako dobro rade.

Ima li negde kod nas da se kupe, konektori?

Ne verujem, ja sam uz inostranstva doneo.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, nesone said:

EVO3 Sirius 6-Way Strujni distributer sa 6 utičnica, sa ili bez strujnog kabla Premier 1,5m. 575 / 630 eur

To je zvanicna cena sada kod uvoznika.

Ja sam moju letvu Isotek evo 3 sirius , bez kabela platio ,ako se dobro secam, 300e.....doduse pre 8 meseci.

Mogu samo misliti koji su pomaci kada se implementira Isotek kondicioner neke vise klase.

Pa kompletiras svu kablazu od jednog proizvodjaca - Isotek !!!!

Moze i Ansuz !!!

Brrrr.....tu bi i obicne Quadral mrge  od zvucnika prosvirale, kad bi dobili cistu, nevinu i nepatvorenu struju sa Djerdapa.

Link to comment
Share on other sites

Ако већ причамо о летвама, и струјним уређајима има ту још произвођача које треба споменути. Нпр пољски гигават. Имам њихову летву пф2-мк2, кошта 1000 евра и питање је да ли има боље пасивне филтрације на тржишту до 1500 евара. Бакарне шине 20мм2 и нека другачија решења у односу на уобичајена. Има пренапонску заштиту која проверено ради и реагује на време, а не постоји никакво аудиобилно ограничење динамике, напротив, одличан прат. Претвара звук у мед и млеко :D. Добар тест, додуше пф2 мк1: 

http://www.6moons.com/audioreviews/gigawatt4/1.html

Гигават има и дупло јефтинију, врло пристојну летву пф1, а има и активна решења која иду од 2000 па на горе. Струјни каблови опет одлични и пристојнијих цена од неких других произвођача.

Врло добар је и немачки Dillenhofer који има одличних летви, комбинације летве и одвојних трафоа, и одвојне трафое.

Још један сјајан комад је грчки ЛАБ12 Гордиан. Додуше мало скупљи, око 1800 евара, али убива како ради.

Од "кост но обџект" решења бих издвојио Synergistic Research PowerCell 12, апсолутно лудило од резолуције, за неверовати.

И наравно Ансуз са Д2 и ДТЦ дистрибутерима, цене боли глава...

Да имам лове да ожичим систем ансузовим дтц-ом, узео бих лову, купио кућу на неком тропком острву, пензионисао се и баталио хифу.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7.6.2020. at 21:55, Father said:

 

A šta se dobije sa uistinu dobrim strujnim kablom i koji je to kabl koji je u svemu bolji od tog Rotelovog za sića lovu?

Kao i sa svakom uistinu boljom komponentom (reći ćemo "neutralnijom", da stvar možda bude razumljivija) od one koju netko ima, a koja je već sama po sebi vrlo dobra (pretpostavimo da je tako), dobije se jednostavno još nešto bolji zvuk u svim paramterima i ni u jednom parametru lošiji, što je potrebno naglasiti.

Jer prečesto se bilo kakav pomak u zvuku na bolje "krsti" kao ukupno bolje. Pa se nakon nekog vremena shvati da nje baš tako, no rijetko tko izlazi u javnost sa izjavom da se zeznuo u procjeni. Jednostavno, riješi se kabela (ili bilo koje druge komponente, svejedno, priča uvijek slično ide) i uskoro osvane nešto drugo, "bolje" u sistemu.

 

Meni su samo 2 strujna kabela bila bez ikakvih zamjerki:

Siltech SPX-30 (sa zamjenjenim IEC konektorom, jer "originalni" je blaga katastrofa)

Marohei Maduro S, sa Wattgate EVO konektorima. Taj kabel koristim u cijelom sistemu, jer je Siltech skoro više nemoguće naći, a još manje biti siguran da nije fejk. Iako je jeftinija opcija. No, Maduro je po meni ipak bolji kabel.

Ukratko, oba su - jednom kupiš i zaboraviš više na "strujaše". Naravno, te kabele nema baš smisla nabavljati za sistem koji se sastoji od entry-level komponenti ili nešto malo iznad toga, ali ne mora se ni imati komponente od 5, 10k eura eura da bi se čulo što dobar srujni kabel uistinu može dobrog donijeti u sistem.

 

I na kraju, da ipak ne bi bilo zabine ....

Po meni, strujni kabeli bi se trebali nabavljati zadnji, jer oni ipak donose najmanje napretka u smislu uloženo-dobiveno, pogotovo kad to još pomnožimo, a moramo, sa brojem komponenti u sistemu. No, ono što oni donesu, to ništa drugo ne može donijeti, tako da ...

Sve skupa, strujaši su (meni) najčudnija priča u Hifiju, no nakon nekoliko godina inztenzivnoig traženja, isprobavanja, naslušavanja, barem sam to pitanje riješio, da više uopće ne razmišljam o njima (kao ni o interkonektima i zvučničkima, ali nebitno sad, i da ne širimo priču).

Jer takav dobar, recimo "iznimno neutralan" kabel, ide praktično na svaku komponentu koja tendira biti dobrom, odlićnom pak iliti kraće - neutralnom.

Isprobano, jer, na žalost ili na sreću, kad sam mislio da sam sistem priveo kraju, neplanirano (zbog par, recimo, kvarova) morao sam spletom još nekih okolnosti promijeniti doslovce cijelu elektroniku (dok su svi kabeli ostali, uključujući interkonekte i zvučničke, ni njih nisam dirao), i svi ti kabeli, zajedno sa strujnima, su se prirodno "stopili" s tom novomn elektronikom, upravo zbog tog njihovog nivoa neutralnosti.

Link to comment
Share on other sites

On 8.6.2020. at 2:43, NNN said:

Možda obratiti pažnju na Jenvingovu Supru. Vrlo pristojni napojni kablovi i letve. Već neko vreme ih koristim i u odnosu na masmarket produkciju ima vrlo pozitivnih pomaka u zvuku, pogotovo na glasnijem slušanju.

U svakom slučaju kao i sve drugo to je vrlo individualno šta čijem uhu prija.

Hifi koliko je individulan, toliko i nije. Ili barem ne bi smio biti.

Isto koristim Jenvingovu letvu, i to već više od 10 godina, no sa modificiranim unutranjim ožičenjem, jer, uistinu neočekivano, na njoj ga možete promijeniti, jer nisu one jeftine šine iznutra. Još samo staviti IEC konektor, kojeg sam morao sam postaviti, jer  je dolazila s neodvojivim kabelom, i onda to tek počne biti respektbilna letva.  Evo, sad nađoh sliku

jnd.jpg.cfa96058792175d4ce937d75342e3e40.jpg

Sa njihovim kabelom je to samo prosječna letva. No, potencijal joj je skoro nevjerojatan za jedno 60-ak eura koliko me svojedobrno koštala.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Sten said:

Marohei Maduro S, sa Wattgate EVO konektorima. Taj kabel koristim u cijelom sistemu, jer je Siltech skoro više nemoguće naći, a još manje biti siguran da nije fejk. Iako je jeftinija opcija. No, Maduro je po meni ipak bolji kabel.

Ukratko, oba su - jednom kupiš i zaboraviš više na "strujaše". Naravno, te kabele nema baš smisla nabavljati za sistem koji se sastoji od entry-level komponenti ili nešto malo iznad toga, ali ne mora se ni imati komponente od 5, 10k eura eura da bi se čulo što dobar srujni kabel uistinu može dobrog donijeti u sistem.

Sten, hvala na odgovoru. Potpuno sam pogrešno shvatio tvoj prvi post koji sam quote-ovao. Uvod sa Rotelovim livenim strujašem me je nekako u tome naveo na pogrešan zaključak.

Iz tvog naknadnog odgovora saznajem da nam je filozofija i gledanje na pitanje strujnih kablova identično. Razlika je samo što sam ja neutralnost i ultimativni kvalitet pronašao na drugom mestu, doduše takođe terminisano izvanrednim Wattgate AudioGrade EVO konektorima.

Možda se ukaže prilika da poslušam kod sebe u sistemu Marohei Maduro S. Svakako nemam razloga da sumnjam u njegovu kako kažeš neutralnu osobinu .

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

... Iz tvog naknadnog odgovora saznajem da nam je filozofija i gledanje na pitanje strujnih kablova identično. Razlika je samo što sam ja neutralnost i ultimativni kvalitet pronašao na drugom mestu, doduše takođe terminisano izvanrednim Wattgate AudioGrade EVO konektorima....

Naravno, ne kažem da je to jedino dobro što postoji. Sugurno ima podosta kabela s kojima bih bio isto tako zadovolkjan, ali dosta sam se napatio da nađem ove tako da, za mene je tu taj put završen.

Probaj svakako Maduro, možda čak i C varijantu (bakar) - zvuče vrlo slično i velikim dijelom razbijaju mit o tome kako "uglavnom" zvuči srebro, a kako bakar. No, i to je neka druga tema, pa ne bih dalje o tome.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Sten said:

Probaj svakako Maduro, možda čak i C varijantu (bakar) - zvuče vrlo slično i velikim dijelom razbijaju mit o tome kako "uglavnom" zvuči srebro, a kako bakar. No, i to je neka druga tema, pa ne bih dalje o tome.

Koliko nalazim proizvode se u Hrvatskoj, ručni rad. Imam jednog prijatelja koji je u redovnom kontaktu sa nekim zaljubljenicima u HiFi iz Zagreba. Možda preko njega dobavim jedan S ili C za probu...

Hvala svakako za info.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ab said:

То ми је тек смешно када читам о неких како сребро може да вришти или да нема баса :lol:

Pa, može vrištati, zašto ne, čuo sam i to, ne jednom. No, zanimljivo kod strujaša baš i ne, no njih sam manje imao prilike poslušati (srebrne, jel) nego IC ili zvučničke.

Link to comment
Share on other sites

Koristim interkonekt za gramofon, čisto juvelirsko srebro 0.5mm, u svili, širmovano, van den hul 5pin konektor, wireworld posrebreni RCA, sve zajedno u PVC mreži. Niska kapacitativnost, par desetina pF.

Made in Serbia by Zoki FTA, unikat za mene, nije za prodaju, niti ću ga ikad prodavati.

Niti vrišti, niti se dere,  jedino što mu je trebalo vremena da legne.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...