Jump to content


Koji receiver


Georgekg

Recommended Posts

Upravo tako, taj Nad je dobra osnova za budući stereo sistem, a sam uređaj je zgodan zato što daje dosta opcija:

  • jedna je 4x35W/8Ohms za takve zvučnike i sisteme,
  • druga je 2x70W/Ohms za bolje stereo zvučnike i
  • treća je upotreba oba pojačala za bi-amping za još zahtevnije zvučnike.

+ što je odvojen od digitalije.

Link to comment
Share on other sites

Znam ja NAD odlicno. Niz godina ga koristio. Za ove njegove trenutne zvucnike je previse. Jedino da kupi druge spkrs.
Drugi zvucnici su svakako u palnu i to cim pre ali kao i kod vecine, to "cim pre" zavisi od dosta faktora. Od svih faktora, moja zelja da se pomerim od konfekcije je faktor od najmanjeg uticaja

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo ne zuri, u ovom sportu nema zurbe. Skupi novac, i polako.

Naravno, i javi nam sta si uradio.

Takav je i bio plan, medjutim u narednih mesecak dana pioneer koji trenutno svira sa ovim jbl ide na drugo mesto i ostajem bez muzike. Osim na sluske. Zato sam ostao bez ovog faktora "polako"

Znam da je najbolja varijanta iskop informacija, pa kad napravis neki izbor, pare u dzep i slusati ovo, slusati ono, uporedjivati i tek onda odluciti.

Medjutim izbijeno mi je iz ruku dosta od ovih neophodnih preduslova, pa se zato obracam ovde, ljudima sa vecim i velikim iskustvom za pomoc i predloge.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok sad je već mnogo jasnije. Ako hoćeš AVR tj višekanalni zvuk za filmove i td, možeš ove zvučnike da koristiš za zadnje kanale i vufer. Za prednje i centar moraćeš da kupiš druge. Ovo d'izvineš za stereo nemere! Nikako. To za nikakvo ozbiljnije slušanje muzike nije. To je komplet kakav su uvaljivali sa DVD plejerima.
A mi se raspričasmo o bridžovanju, te dal je HDMI ovaj ili onaj.............
Nemre.
Nači kupi neke zvučnjake uz konsultaciju sa nekim ko zna, pa ondak dalje.

Link to comment
Share on other sites

Ok sad je već mnogo jasnije. Ako hoćeš AVR tj višekanalni zvuk za filmove i td, možeš ove zvučnike da koristiš za zadnje kanale i vufer. Za prednje i centar moraćeš da kupiš druge. Ovo d'izvineš za stereo nemere! Nikako. To za nikakvo ozbiljnije slušanje muzike nije. To je komplet kakav su uvaljivali sa DVD plejerima.
A mi se raspričasmo o bridžovanju, te dal je HDMI ovaj ili onaj.............
Nemre.
Nači kupi neke zvučnjake uz konsultaciju sa nekim ko zna, pa ondak dalje.
Znam svakako cime trenutno raspolazem i koja je "klasa" ovaj jbl, ako uopste moze u neku klasu da se ugura. Ali, posto su bili poklon, poklonu se u zube ne gleda, a iskreno nisam ni imao vremena da slusam muziku, pa mi nije bilo bitno.
Znam takodje da bi bolje bilo prvo zvucnike kupiti, pa spram njih pojacalo/receiver, ali ko sto rekoh, uskoro ostajem bez receivera koji je trenutno u upotrebi i onda, dzaba mi nekih boljih zvucnika kad nema sta da ih potera ni za nuzdu, da prostis. Ni njih ni ove trenutne jbl

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I sa Nad upari neke Warfedale Diamond 9.1.Bowerse 601,602..Ili neke floorstendere Mission..Evo ti hife pogledajte po oglasnicima.Nije neka lova velika,ali ćeš imati pravi engleski zvuk.I rokaj..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da su preporuke za pojacalo, pa kasnije nadogradnja, interesuje me sta mislite o Cambridge audio P500 ? U odnosu na NAD C-245BEE
Kao i ovaj NAD i Cambridge audio moze kupiti par. Cena je 120€ za jedan. Da li je to realna cena? Pod uslovom naravno da nisu cackani.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AlexBgd said:
Nemoj sada pogrešno da shvataš moju preporuku, Nad je preporučen zbog 8 kanala, 2 pojačala po 4 kanala, koja su dovoljna za sarround modove, a taj Cambridge je stereo pojačalo snage, uparivanjem 2 Cambridge-a dobijaš 4 kanala, kao jedan Nad.

Ne, ne odlicno sam shvatio tvoju preporuku za NAD. Kao i razlog zbog kojeg si ga preporucio, ali planiram da 5.1 svedem na stereo, pa sto pre, to bolje. Kao sto je i Narog predlozio - ove NADove na neke florstandere (bookshelf otpadaju iz kombinacije), pa da zaplivam u hifi

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno. Vi i dalje bridžujete i guslate sa tim zvučnicima za DVD plejer. Ovo me i dalje podseća na člana koji je kupio dva različita para Wharfedale zvučnika i nameravao da ih sluša na stolu pored kompjutera. Msm onaj koji mu se više svidi.:D
Nije mu se svideo nijedan pa je drugi naš član morao da mu ih prerađuje. Verovatno i dalje stoje na stolu, ybt.

Poenta je da koji god risiver da kupiš, to nemere sa tim zvučnicima. Msm, mere ali to jednostavno nije za stereo slušanje muzike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...