Jump to content


Koji receiver


Georgekg

Recommended Posts

Pozdrav svima!
Planiram da kupim receiver za max. 350€
Prostorija je 20kvm, izvor bi bili NAS, PC, mini disc i kaset deck, a u nekoj buducnosti i gramofon. Muzika je vecinom rock i elektronska, nadju se i klasika i jazz, ali sve zavisi od raspolozenja. Zvucnike planiram podnostojece (znaci, bice im potrebno malo vise snage nego za neke bookshelf) i iskljucivo stereo. Za sada jos neko dogledno vreme ce receiver pokretati jbl scs 75 5.1
Receiver bih uzeo jer su mi potrebni network streaming, slusanje internet radio stanica. Onda, kad vec pazarim receiver, dobrodosao je hdmi 2.2 da podrzi 4K rezoluciju, ali ne i obavezan. Bice dovoljan i hdmi 1.2
Pregledam oglase i za sada su mi zapali za oko nekoliko modela (linkove ne bih ostavljao, jer mnogi obnavljaju oglas na dnevnom nivou, pa cu ostaviti cene iz oglasa):
 
Yamaha RX-V381 oko 180€
Denon AVR-X2000 oko 215€
NAD T 757 oko 250€
Denon AVR 4311 oko 300€
Onkyo TX-NR 717 oko 290€
Onkyo TX-NR 809 oko 310€
Rotel RSX 1058 oko 330€
 
Razmisljao sam i o simpaticno izgledajucem kompletu Yamaha A670 sa Yamaha CDNT 670 ali bi oni zajedno znatno premasili budzet (koji bi mozda nekako i mogao da se nategne do te cifre od nekih 450€). Medjutim, sa druge strane to bilo, (mislim) nedovoljno snage, sutra za neke podnostojece zvucnike, obzirom da A670 raspolaze sa 28W na 6 oma, 1kHz, 10%THD
 
Dobrodosao mi je svaki predlog i komentar kako za pojedine uredjaje, tako i za ove cene iz oglasa, da li su realne.
Hvala
 
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
 


Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao ti HDMI 2.2 (verovatno misliš na HDMI 2.1 jer 2.2 ne postoji) a izlistao si stare risivere koji to ne podržavaju (4K možeš i sa HDMI 2.0b koji neki od ovih podržavaju), HDMI 2.1 se tek pojavio i to samo u najnovijim risiverima.

Planiraš gramofon a neki od ovih nemaju phono ulaz (Denon npr), pa bi morao da kupiš pretpojačalo kad dođeš do toga. Mada će mnogi reći i da su ti phono ulazi nikakvi i da vredi kupiti pretpojačalo, ali to nije uvek moguće kad se sklapa nešto sa manjim budžetom.

mislim da nisi dovoljno istražio priču :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao ti HDMI 2.2 (verovatno misliš na HDMI 2.1 jer 2.2 ne postoji) a izlistao si stare risivere koji to ne podržavaju (4K možeš i sa HDMI 2.0b koji neki od ovih podržavaju), HDMI 2.1 se tek pojavio i to samo u najnovijim risiverima.
Planiraš gramofon a neki od ovih nemaju phono ulaz (Denon npr), pa bi morao da kupiš pretpojačalo kad dođeš do toga. Mada će mnogi reći i da su ti phono ulazi nikakvi i da vredi kupiti pretpojačalo, ali to nije uvek moguće kad se sklapa nešto sa manjim budžetom.
mislim da nisi dovoljno istražio priču
Molim za oprost zbog greske u kucanju na minijaturnoj tastaturi telefona. Jedinica stoji pored dvojke, pa se omaklo hdmi 2.2
Video je moj svakodnevni posao vec 20 godina i odlicno poznajem sve standarde. 2.1 bi mi dobro dosao zbog bezmalo 3x vece propusne moci u odnosu na 2.0 Ali kao sto rekoh, on bi samo "dobro dosao" te nije obavezan. Nadam se da nisi previse zamerio zbog ove greske u kucanju
Izlistah stare receivere jer su mi zapali za oko, kao sto napisah. To ne znaci da necu poslusati neciji predlog i pogledati nesto mimo navedenih.
Planiram gramofon, ali kao sto rekoh - u nekoj buducnosti. Do te buducnosti, ovaj receiver mozda bude daleka proslost. Zbog toga i nisam listao iskljucivo modele sa gramofonskim ulazom.
Ovde sam upravo i zamolio ljude da pomognu, jer da dovoljno poznajem temu, ne bih nikog pitao, nego bih na osnovu svog znanja i iskustva nesto pazario.
Nadam se komentarima tipa: ovaj ti nije dobar zbog toga i toga, na ovaj ne mozes da prikljucis to i to, ovaj se dobro pokazao i ima takav i takav zvuk ali ce ti biti potrebni takvi i takvi zvucnici itd.
Ali zahvaljujem i na odgovorima ovakvog tipa, u kojima se citaoci nalaze pozvanima da pronadju greske u kucanju i pokazu prazno poznavanje raznoraznih standarda koji vladaju industrijom, bez konkretnog predloga i sugestije za kupovinu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izdvojio bi Nad i Rotela.Idi tim tragom, audio stereo pojačalo...Pa dac,... Polako skupljajući lovu uzmi nešto što je kvalitetno i da traje.Ne žuri se daj si vremena.Ovo ostalo je konfekcija, dapače kupi preamp za gram.Sretno i u potragu.Staro pravilo prije kupovine preslušati komponente sa svojom muzikom.I usporedi i kupi što ti se dopadne.Nemoj neke starudije kupovati,imaš poslje problema...Gledaj solidno i od nekog, provjeriti sa drugom...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Znam da sto vise opcija uguraju pod haubu, to se manji kvalitet od svake opcije ponaosob moze ocekivati. AVR gledam jer se provuce pored muzike i poneki film, a trenutno imam 5.1 zvucnike, i ne znam koliko ce jos dugo biti u upotrebi. Mozda mesec-dva, mozda godinu. Samo zbog toga.
Nemam nista protiv predloga za stereo receiver. Ili jos bolje pojacalo-pretpojacalo ako se u ovaj skromni budzet uklapa ista vredno slusanja

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izdvojio bi Nad i Rotela.Idi tim tragom, audio stereo pojačalo...Pa dac,... Polako skupljajući lovu uzmi nešto što je kvalitetno i da traje.Ne žuri se daj si vremena.Ovo ostalo je konfekcija, dapače kupi preamp za gram.Sretno i u potragu.Staro pravilo prije kupovine preslušati komponente sa svojom muzikom.I usporedi i kupi što ti se dopadne.Nemoj neke starudije kupovati,imaš poslje problema...Gledaj solidno i od nekog, provjeriti sa drugom...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Hvala!
I meni su Nad i Rotel nekako najvise zapali za oko, ali o ovom Rotelu nista, osim specifikacija nisam uspeo da nadjem. Nasao sam neki vrlo konfuzan i neodredjen review o Rotelu rsx 1560 ali o 1580 bas nista Zato sam se i obratio ljudima ovde.
Procitah o Rotelu da je u pitanju "engleski zvuk" (rado bih cuo sta se podrazumeva pod engleskim zvukom) ali i da je nezgodan za uparivanje sa zvucnicima.
Svaki savet ovde i misljenje je korak blize odluci.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rekao da su to neutralni uređaji, dobro izbalansirani.Ništa ne iskače..Ni bas,visoki..Ja bih upari sa Rotel -Warfedale.Nad-Kef.Samo moje mišljenje..To bi bila ta kombinacija..Solidno,ne zaboravi kablove.Raspored u sobi...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Avr,ht su baš pravljeni za souraunr 5.1,7.1 Dolby..Điđe miđe...Ali recimo u tom fazonu da dobiješ dosta toga..Harman Kardon + Jbl.Ista kompanija sve u tom soundu.H.K best buy.. Film+Muzika.Audio i video..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je PC izvor za filmove? Iz njega HDMI u TV, a USB ili SPDIF u DAC. DAC već prema tome šta se ima ubosti u pojačalo ili stereo risiver.

Nešto ne vidim kakvi su ti front zvučnici u tom 5.1 kompletu? Ne nalazim. Da li su dovoljno dobri da teraš tako neko vreme?

Rekao si da hoćeš stereo?!?

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Georgekg said:

Pozdrav svima!
Planiram da kupim receiver za max. 350€
Prostorija je 20kvm, izvor bi bili NAS, PC, mini disc i kaset deck, a u nekoj buducnosti i gramofon. Muzika je vecinom rock i elektronska, nadju se i klasika i jazz, ali sve zavisi od raspolozenja. Zvucnike planiram podnostojece (znaci, bice im potrebno malo vise snage nego za neke bookshelf) i iskljucivo stereo. Za sada jos neko dogledno vreme ce receiver pokretati jbl scs 75 5.1
Receiver bih uzeo jer su mi potrebni network streaming, slusanje internet radio stanica. Onda, kad vec pazarim receiver, dobrodosao je hdmi 2.2 da podrzi 4K rezoluciju, ali ne i obavezan. Bice dovoljan i hdmi 1.2
Pregledam oglase i za sada su mi zapali za oko nekoliko modela (linkove ne bih ostavljao, jer mnogi obnavljaju oglas na dnevnom nivou, pa cu ostaviti cene iz oglasa):
 
Yamaha RX-V381 oko 180€
Denon AVR-X2000 oko 215€
NAD T 757 oko 250€
Denon AVR 4311 oko 300€
Onkyo TX-NR 717 oko 290€
Onkyo TX-NR 809 oko 310€
Rotel RSX 1058 oko 330€
 
Razmisljao sam i o simpaticno izgledajucem kompletu Yamaha A670 sa Yamaha CDNT 670 ali bi oni zajedno znatno premasili budzet (koji bi mozda nekako i mogao da se nategne do te cifre od nekih 450€). Medjutim, sa druge strane to bilo, (mislim) nedovoljno snage, sutra za neke podnostojece zvucnike, obzirom da A670 raspolaze sa 28W na 6 oma, 1kHz, 10%THD
 
Dobrodosao mi je svaki predlog i komentar kako za pojedine uredjaje, tako i za ove cene iz oglasa, da li su realne.
Hvala emoji846.png
 
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
 

 

Onkyo TX-NR 809 . Ili Rotel. Obavezna proba pre kupovine. Ako se ne razumes, nadji drugara i zajedno. Sve pregledaj prvo, i onda slusanje.

Koje zvucnike imas? Ako su ovi gore sto si pisao, onda uzmi najeftiniji AVR.

Dok ne krenes u pravcu zamene zvucnika.

Srecno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgekg said:

Nasao sam neki vrlo konfuzan i neodredjen review o Rotelu rsx 1560 ali o 1580 bas nista emoji57.png

Pretpostavljam da si mislio na RSX-1058, jer je Rotelov 1580 risiver noviji i dosta skuplji uređaj.  http://www.hifi-review.com/150028-rotel-rsx-1058.html

Što se tiče AVR samo oni skuplji modeli imaju dobar stereo zvuk, ukoliko ti je to primarno, sve ostalo je solidno.

Iz mog iskustva:

  • Nad elektronika je dosta pouzdana, uglavnom uređaji imaju dosta snage, uvek više od deklarisane, tamnijeg zvučnog karaktera (pa možemo da ga poistovetimo sa "engleskim zvukom") i na kraju, pruža dosta za uložen novac. 
  • Rotel je odličan brend, trenutno kod sebe risiver RSX-1067, SSP procesor RSP-1098, veoma muzikalni uređaji, dobar za sve muzičke pravce, sam zvuk je neutralan, mekan, sofisticiran, sa dosta basa, sauround je sjajan, FM neverovatan, ali meni su kod njih problem pravile digitalne ploče, doduše, uglavnom su to bile gluposti, tipa regulatori napona i sl. ali svaki serviser ih izbegava jer oduzima vreme za dijagnostiku, a i lakše je zameniti ceo board, koji nije nimalo jeftin.
  • Onkyo zvuči sjajno, slušao u dosta navrata, ali nisam ga posedovao, i za njih kažu da se neki delovi digitalni ploča često kvare, da l' od pregrevanja ili nešto slično, ima toga na netu.
  • Denon je po meni dosta tanak sa zvukom.
  • Yamaha, svi modeli različito zvuče, jedni sjajni, drugi očaj, znači nema preporuke, mora da se ekperimentiše

I na kraju, možda može neko da ti ovde preporuči neki od Harman Kardon AV risivera.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je PC izvor za filmove? Iz njega HDMI u TV, a USB ili SPDIF u DAC. DAC već prema tome šta se ima ubosti u pojačalo ili stereo risiver.
Nešto ne vidim kakvi su ti front zvučnici u tom 5.1 kompletu? Ne nalazim. Da li su dovoljno dobri da teraš tako neko vreme?
Rekao si da hoćeš stereo?!?
Da pc je izvor za filmove. Trenutno tako kako si napisao i radi - hdmi u tv, a spdif optikom u neku pioneer konfenkciju s kraja veka.
Ovaj trenutni 5.1 je manje-vise nikakav, tj. isto konfekcija, ali ga dobih na poklon, tako da...
Jeste, razmisljam o stereo zvuku, ali bi u varijanti stereo receiver ili stereo pojacalo-predpojacalo ovi zvucnici koje sad imam skupljali prasinu. Plan mi je da polako idem napred, tj. da najpre pazarim kvalitetniji AVR, nakon njega da uzmem podnostojece stereo zvucnike, pa onda da AVR zamenim za neki stereo receiver ili pojacalo-predpojacalo, kako vec mogucnosti budu dozvoljavale

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci, kupi nesto najjeftinije sto mozes i uzivaj. I skupljaj novac, a usput i citaj i informisi se.

Kasnije, prvo kupi zvucnike za koje mozes da se ispruzis, pa po njima kupuj dalje komponente.

To je osnovno pravilo u visokoj vernosti.

Samo napred!

Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da si mislio na RSX-1058, jer je Rotelov 1580 risiver noviji i dosta skuplji uređaj.  http://www.hifi-review.com/150028-rotel-rsx-1058.html

Što se tiče AVR samo oni skuplji modeli imaju dobar stereo zvuk, ukoliko ti je to primarno, sve ostalo je solidno.

Iz mog iskustva:

  • Nad elektronika je dosta pouzdana, uglavnom uređaji imaju dosta snage, uvek više od deklarisane, tamnijeg zvučnog karaktera (pa možemo da ga poistovetimo sa "engleskim zvukom") i na kraju, pruža dosta za uložen novac. 
  • Rotel je odličan brend, trenutno kod sebe risiver RSX-1067, SSP procesor RSP-1098, veoma muzikalni uređaji, dobar za sve muzičke pravce, sam zvuk je neutralan, mekan, sofisticiran, sa dosta basa, sauround je sjajan, FM neverovatan, ali meni su kod njih problem pravile digitalne ploče, doduše, uglavnom su to bile gluposti, tipa regulatori napona i sl. ali svaki serviser ih izbegava jer oduzima vreme za dijagnostiku, a i lakše je zameniti ceo board, koji nije nimalo jeftin.
  • Onkyo zvuči sjajno, slušao u dosta navrata, ali nisam ga posedovao, i za njih kažu da se neki delovi digitalni ploča često kvare, da l' od pregrevanja ili nešto slično, ima toga na netu.
  • Denon je po meni dosta tanak sa zvukom.
  • Yamaha, svi modeli različito zvuče, jedni sjajni, drugi očaj, znači nema preporuke, mora da se ekperimentiše
I na kraju, možda može neko da ti ovde preporuči neki od Harman Kardon AV risivera.

Opet brzi prsti, moja greska. Na 1058 sam mislio. Lepo bi bilo da budzet dozvoljava 1580

Hvala za ovaj link. Ne znam kako mi je promakao kad uvek pitam i google i duckduckgo jer je google naveliko poceo da filtrira rezultate prema cudnim kriterijumima.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je Nešone dao najbolji savet. Ako ćeš ozbiljno da slušaš stereo muziku, prvo kupi neke dobre zvučnike. Oko njih gradi sistem. Dal Rotel ili ne Rotel? Što da ne i Rotel, solidna je to firma.

Pre nekoliko meseci ubismo se oko nekog člana koji je onako iz cuga kupio dva para hifi zvučnika (različitih) i sve mu nešto nije štimalo.:D
Na kraju se ispostavilo da ih on drži na stolu pored kompjutera. Kad smo mu mi rekli da to i nije najbolji način.................... Rekao je da on tako voli i da šta to nas zabolje g. Tukson gde je on smestio zvučnike.:D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je Nešone dao najbolji savet. Ako ćeš ozbiljno da slušaš stereo muziku, prvo kupi neke dobre zvučnike. Oko njih gradi sistem. Dal Rotel ili ne Rotel? Što da ne i Rotel, solidna je to firma.
Pre nekoliko meseci ubismo se oko nekog člana koji je onako iz cuga kupio dva para hifi zvučnika (različitih) i sve mu nešto nije štimalo.
Na kraju se ispostavilo da ih on drži na stolu pored kompjutera. Kad smo mu mi rekli da to i nije najbolji način.................... Rekao je da on tako voli i da šta to nas zabolje g. Tukson gde je on smestio zvučnike.
Slazem se, tj. poznat mi je redosled, ali moram najpre da kupim receiver jer ovaj koji sada imam, uskoro mora da ide, tako cu ostati bez tog dela sistema.
Hvala u svakom slucaju

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@GeorgekgNe kloni duhom, ne mora takav redosled, naprotiv mnogi grade sistem oko dobrog pojačala, jer takvo pojačalo izlači maksimum iz svakih zvučnika, obrnuto je teže, pogotovo za one sa ograničenim budžetom.

Moj ti je savet da razmisliš o razdvajanju analognog dela pojačala od digitalnog, usled eventualnog kvara, tako što ćeš uzeti dobro pojačalo snage koje posle možeš da upotrebiš za budući stereo, kao npr. ovaj:

  1. Nad za recimo 350 eura i tu imaš potentnih 8 kanala, a kasnije bridžovana na 2 kanala, ili kasnije jednostavno prodaš jedno pojačalo i kupiš stereo predpojačalo, ili iskoristiš za kupovinu boljih zvučnika https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/nad-c-245bee-bi-amping-power-amplifier/oglas/95790198?filter_id=652019349 
  2. i dodaš neki najjeftiji D/A DTS konverter, oko 35 eura, kao npr. ovaj kinez, kojeg kasnije sklanjaš kada nadogradiš stereo sistem nekim dobrim predpojačalom, https://www.kupujemprodajem.com/audio/d-a-konvertori/dac-5-1-suround-audio-konverter-ac3-dts-spdif-na-5-1-192khz/oglas/93527068?filter_id=679875924 
  3. iskoristiš postojeće zvučnike, dok ne kupiš predpojačalo i zvučnike, u međuvremenu uživaš u muzici i filmovima.
Link to comment
Share on other sites

I dalje na vidim šta su postojeći zvušnici?!?

Zato onakav moj predhodni post. Sve pretrage mi daju samo vufer?! Dakle, koji su i kako izgledaju postojeći zvučnici?

Woofer + 5 jednakih dvosistemskih satelita. Oznaka je JBL 75SAT

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, ivanp said:

I dalje na vidim šta su postojeći zvušnici?!?
Zato onakav moj predhodni post. Sve pretrage mi daju samo vufer?! Dakle, koji su i kako izgledaju postojeći zvučnici?

Druze, koliko sam i ja video na netu to je ovo. Pozdrav iz Vrsca.

90866005_5ec43bd26464e5-143916935ec43a3a

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, AlexBgd said:

@GeorgekgNe kloni duhom, ne mora takav redosled, naprotiv mnogi grade sistem oko dobrog pojačala, jer takvo pojačalo izlači maksimum iz svakih zvučnika, obrnuto je teže, pogotovo za one sa ograničenim budžetom.

Moj ti je savet da razmisliš o razdvajanju analognog dela pojačala od digitalnog, usled eventualnog kvara, tako što ćeš uzeti dobro pojačalo snage koje posle možeš da upotrebiš za budući stereo, kao npr. ovaj:

  1. Nad za recimo 350 eura i tu imaš potentnih 8 kanala, a kasnije bridžovana na 2 kanala, ili kasnije jednostavno prodaš jedno pojačalo i kupiš stereo predpojačalo, ili iskoristiš za kupovinu boljih zvučnika https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/nad-c-245bee-bi-amping-power-amplifier/oglas/95790198?filter_id=652019349 
  2. i dodaš neki najjeftiji D/A DTS konverter, oko 35 eura, kao npr. ovaj kinez, kojeg kasnije sklanjaš kada nadogradiš stereo sistem nekim dobrim predpojačalom, https://www.kupujemprodajem.com/audio/d-a-konvertori/dac-5-1-suround-audio-konverter-ac3-dts-spdif-na-5-1-192khz/oglas/93527068?filter_id=679875924 
  3. iskoristiš postojeće zvučnike, dok ne kupiš predpojačalo i zvučnike, u međuvremenu uživaš u muzici i filmovima.

NAD za ove zvucnike? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...