Jump to content


USB za DAC


Djoleks

Recommended Posts

Interesuje me da li bih mogao nekim skupljim usb kablom da unapredim sistem?Svidja mi se supra na izgled,kosta oko 50e,vredi li uzeti tako nesto..?Izgeda mnogo mocnije od standardnog kabla koji sam dobio uz dac.Neznam kako radi i da li uopste ima nekog uticaja usb kabl do dac-a,pa bih zamolio iskusnije za pomoc,unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Djoleks said:

Znaci da se batalim price,sistem je mator ali meni super,dac toping d30,pojacalo yamaha ax 1070,zvucnici magnat all ribon 10p ii,hpm 60,u svakom slucaju hvala Bogdane.

To je po meni najbolje yamahino pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, bogdan63 said:

To zavisi, pre svega, od sistema. Mislim da kvalitet usb kabla dolazi do izražaja samo kod skupljih sistema. Čak ni tada nije sigurno da će USB kabel da unese neku bitnu promenu.

Totalno pogrešno mišljenje. Bolji USB kabl sigurno donosi bolji zvuk bez obzira na klasu sistema. Naravno ne preterivati sa skupim kablovima, kupiti nešto spram kategorije ostalih komponenti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Djoleks said:

Znaci da se batalim price,sistem je mator ali meni super,dac toping d30,pojacalo yamaha ax 1070,zvucnici magnat all ribon 10p ii,hpm 60,u svakom slucaju hvala Bogdane.

U toj klasi cene QED je dobar izbor kao i neki Wireworld

Link to comment
Share on other sites

I meni je taj Wire World zapao za oko ali mu B kraj nije isti kao na USB2, možda grešim ali mislim da to bez nekog adaptera ne ide. Koristio sam i poredio Audioquest Pearl i Neotech , bakarni i ovaj drugi je jasno bolji, drugar ima FTA Calisto junior od pre par dana i po njemu bolje radi od USB kabla i Sbooster linearnog napajanja zajedno, kaže da je opako dobar, on je dolaskom Calista izbacio linearno napajanje, kao nepotrebno.

 

71f7KYMnMnL._AC_SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam pazario prethodnu generaciju tog kabla, Ultraviolet 7, od člana foruma. Kod mene se čuje fin napredak u odnosu na generički, ima neki uglađen i organizovan karakter da posle njega ovaj obični deluje grubo i zrnasto.

Čekam tvoje utiske.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...