Jump to content


Preporuke za sistem (Focal Sopra 3)


VladanV

Recommended Posts

Bese onaj sajam u crowne plazi. Cini mi se da su neke sopre, ali manje svirale sa Naimom - nekim integralcem. Nisam u fan klubu naima pa ne znam modele, ali to je jako pravilno radilo. Nije da sam pao na dupe, ali tesko da bih kogao da nadjem toj kombinaciji neku objektivnu zamerku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@DejanMNaravno:thumbsup2

Naime kada sam slušao Hegela H390 sa Moon Supernovom video sam koliko Hegel može da pruži iz svog analognog dela. Naravno na H390 DAC je odličan i tu nema diskusije. Posle toga me je zakopkalo da poslušam još neki vrhunski DAC da da vidim ima li boljitka. Našao sam se na dohvat Esoterica N05 on je striming-dac ja sam ga probao samo kao DAC u idnosu na Supernovu slika se iskristalisala totalno iako sam mislio da posle Moona nema dalje. Sve je bilo po mojoj meri zaokruženo i izjednačeno bez dominacije nekih tonova, sve lagano, čisto, lepršavo... TAMAN.

E sada za koji dan ću da javim utiske striminga kada to još malo pročačkam. 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Thecoki said:

@DejanMNaravno:thumbsup2

Naime kada sam slušao Hegela H390 sa Moon Supernovom video sam koliko Hegel može da pruži iz svog analognog dela. Naravno na H390 DAC je odličan i tu nema diskusije. Posle toga me je zakopkalo da poslušam još neki vrhunski DAC da da vidim ima li boljitka. Našao sam se na dohvat Esoterica N05 on je striming-dac ja sam ga probao samo kao DAC u idnosu na Supernovu slika se iskristalisala totalno iako sam mislio da posle Moona nema dalje. Sve je bilo po mojoj meri zaokruženo i izjednačeno bez dominacije nekih tonova, sve lagano, čisto, lepršavo... TAMAN.

E sada za koji dan ću da javim utiske striminga kada to još malo pročačkam. 

Hvala na komentaru. Mozda ne bi bilo lose da otvoris posebnu temu za Esoteric N05 jer je to jako zanimljiva sprava. Kako je vecini ljudi ona van domasaja zbog visoke cene, verujem da bi mnogi, ukljucujuci i mene, rado procitali utiske nekog ko ima mogucnost da se poigra sa tom spravom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Takav sistem retko ko napolju ima bez gramofona.Firma koja je 80% svojeg dosadasnjeg postojanja posvetila gramofonu...Tako da najlogicniji sled dogadjaja.Uvek se setim jednog intervjua njihovog inzenjera o odlicnoj "digitaliji" na kojoj je radio.Zavrsi se pitanjem za kraj "sta kod kuce slusate ?" ...a on kaze "Mostly turntable" :D

Link to comment
Share on other sites

 Ako je streaming jevtin a LP skup (a jeste, jer jedan LP kosta kao mesecna pretplata na dva streming servisa), a streaming raste u prodaji (i realno zaradjuje vise nego LP) zakljucak je da mnogo, mnogo vise ljudi kupuje streaming pretplate - a ne gramofone.

 Cisto matematika. :) Ja imam gramofon, kupujem ploce - ali da raste.... vise CD pada. Sto mu dodje pravo vreme da se mozda kupi CD? :)

Link to comment
Share on other sites

Mi pricamo o audiofilima,a dobar broj streaming pretplatnika nemaju bele veze s audiofilima kod kojih je gramofon sve cesce vidjena sprava.Naravno da nikad nece postati prioritetni izvor vecini,ali da prodaja raste raste.Gramofoni su i svim audiofilskim casopisima i po velikim sajmovima na jako velikom broju skupljih sistema kod izlagaca.Pre samo par godina nisi imao recimo gde kupiti plocu u NS ,a sad ih imas na hiljade u 3-4 prodavnice,i imas berzu gde se sastav kupaca drasticno izmenuo.Volis Pink Floyd,cas posla kompletiras sve albume u tri prodavnice..Kupci su vecinski mladi ljudi,dok su pre uglavnom bili matorci.Na berzi vidim i sam,a za situaciju po radnjama informacija mi je iz Audioplus.Ti mladi ljudi im bude nadu da usput vide i zainteresuju se mladji kupci i za hifu pa da i ovaj sport opstane ,jer je vecini i prvi gramofon u zivotu.

Moja deca ga imaju streaming na telefonu,kao i mnoga druga koja nemaju ni zvucnike ,a kamoli hifi sistem.Steaming nude mnoge mobilne mreze u paketima, nude i Amazon,Aple ...sve to nema veze sa audiofilijom ali je lepo da se muzika sve vise slusa i da je kvalitet skocio u odnosu na dosadasnji YT ili Mp3,pa makar bio i sa telefona ili plasticnih kompjuterskih zvucnika. Streaming je i meni znacajno povecao vreme uz digitalni izvor,odlicna je stvar za gramofondzije jer lako mogu da provere sta od ploca vredi poruciti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Mi pricamo o audiofilima,a dobar broj streaming pretplatnika nemaju bele veze s audiofilima kod kojih je gramofon sve cesce vidjena sprava.Naravno da nikad nece postati prioritetni izvor vecini,ali da prodaja raste raste.

Steaming nude mnoge mobilne mreze u paketima, nude i Amazon,Aple ...sve to nema veze sa audiofilijom ali je lepo da se muzika sve vise slusa i da je kvalitet skocio u odnosu na dosadasnji YT ili Mp3,pa makar bio i sa telefona ili plasticnih kompjuterskih zvucnika.

 Ovo je ono sto sam ja hteo da kazem. Streaming je doneo demokratizaciju muzike. A onda ce ta demokratizacija doneti jednu novu renesansu i slusanja i povesti mozda neke nove u ovaj nas hobi i dovesti nove zainteresovane za gramofone, ili diskove....

 Bitno je da se slusa muzika. Takodje, jako je bitno, streaming moze da bude odlican izvor HiFi kvaliteta. A to ko sta voli, cuj, ovde imamo ljubitelje kaseta i dekova koje takodje nisu neki HiFi - pa sta? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...