Jump to content


Preporuke za sistem (Focal Sopra 3)


VladanV

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Želeo bih da čujem preporuke za sistem uz Focal Sopru 3.

Dilema je bila Focal Sopra 3 ili JBL Synthesis 4367. Dizajn je pobedio :-). Focal Sopra 3 je kupljena i čeka ostalo. 

JM Lab uz svoje zvučnike preporučuje Naim 300DR, pretpojacalo 282 I NDX2 mrežni plejer. Svi testovi potvrđuju da kombinacija nema greške. 

Razmatra se Electrocompaniet 4.8 sa Nemo monoblokovima od 600W ili prosto AW 250R

Sledeca mozgalica je o McIntoshu. Da snagas bude ili MC452 ili Mc611c monoblokovi, mada su i prejak za Sopre, sa D150 ili C53 ili D1100 uz C500 transport.... 

Preporuke iskusnih poznavalaca dobrodošle. 

Znači sistem za sada ima samo zvučnike. Potraga za svime ostalim je u toku. 

Slažete li se sa odabirom Sopre naspram 4367

 

Hvala unapred svima

Pozz

Link to comment
Share on other sites

To svakako nece biti lak zadatak za tako velike zvučnike. Bilo bi najjednostavnije kada bi mogli od kojeg distributera posuditi na slusanje neke komponente pa da se tada odluči. S obzirom na dosta skupe komponente možda bi i izašli u susret.

S obzirom da se traži design ja bih razmislio i o nekom DEVIALETU.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam Sopre 3 sa mojom amplifikacijom (ARC) i za moj ukus to je zvucalo presvetlo i zamorno pa sa time u vezi nisam siguran da je McIntosh kao takav dobar match za Sopru.

Sa time u vezi ako vec imate Naim u prici, ne znam zasto traziti dalje i cackati "sinergijsku mecku" jer su Focal i Naim sada ista firma pa verujem da bi to trebalo biti perfect match.

Pozz.,

G

Link to comment
Share on other sites

Naim nap 300DR je bas retka zverka kod nas,pa ga nisam slusao.Jesam sve stare i nove pre toga.Snazniji amp od svih koji su se pojavili pre njega ukljucujuci i monoblokove koji su bili poznati da pokrecu bas sve vrlo zahtevne zvucnike.Mislim da nebi trebalo sumnjati u sinergiju,ali kao i sve drugo treba proveriti na slusnoj probi.Najbolje u kuci ali cesto se to zajedno i prezentuje.282 je fantastican preamp,po mnogima je taj komplet mnogo boljeg odnosa kvalitet/cena od 252/500.Postoji firma(Witchcraft,bivsi naimov zaposlenik) koja radi revire i elegantan upgrade da se supercap napajanje koristi sa svim kapacitetom kao sto to radi 252 amp tako da ako se moze nije lose ici odmah na supercap napajanje.To jeste ne mali trosak ali je rezultat izuzetan.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, VladanV said:

Dilema je bila Focal Sopra 3 ili JBL Synthesis 4367. Dizajn je pobedio :-). Focal Sopra 3 je kupljena i čeka ostalo. 

Кул, честитке!

А на чему су слушани звучници када је решено која да се опција купи?

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dacho said:

Ne shvacam sada, nigdje ne piše da gosp. ima Naime, samo da proizvođac preporucuje Sopre sa njima...

Ako je na moj post reakcija,i pise u njemu da nebi trebao sumnjati previse u sinergiju ali da treba proveriti u svom sistemu,ili negde cuti.Moz da je sinergija dobra ali njemu ne mora da se svidi.Sto ljudi ,dvesta usiju.Jasno da covek zvucnike ima,ali da se oko ampa tek raspituje.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, VladanV said:

Sopre 3 su slusane na Esotericu

Одлично!

Видим да Езотерик није у листи на самом почетку па препостављам да (1) је имао чујне недостатке, (2) није доступан и/или (3) дизајн се није уклопио?

Идемо даље:

  1. Која је величина и конфигурација просторије где би систем био смештен?
  2. Колика је постојећа (или планирана) инвестиција (у времену, енергији, финансијама) у инфраструктури просторије (акустични третмани, доступност и квалитет електричне мреже, локациски услови за систем)?
  3. Каква се музика слуша и које гласности?
Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, goran_p said:

Čemu ?.

Kao da je rekao da je slušao na nekom najlošijem pojačalu

https://www.esoteric.jp/en/

naprotiv, prijatno sam se iznenadio, potpuno neocekivan odgovor. esoteric je redak u evropi pa sam samo hteo da vidim da li misli bas na esoteric ili neki brend koji ima esoteric u imenu od vise reci (esoteric audio research npr)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

@DachoMnogo zanimljiv brend,ja sam imao priliku da slušam samo jedan uređaj streaming-dac i oduševio sam se.Što se tiče amplifikacije živo me zanima kako to zvuči.

Evo malo komentara o Esotericu na susjednom forumu

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=13919&KW=Esoteric&PN=21&title=accuphase

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

Znam Esoteric i cenim, ali samo po digitaliji. Imao je prijatelj vanserijski CD plejer. S obzirom da ih slabo pratim (sem stvari koje me lično zanimaju) ova gama amplifikacije mi je bila nepoznata. Radujem se da takve stvari nalaze put do ovih tržišta.

 

Pošto je bio JBL 4367?

Esoteric je kod nas zastupljeniji nego što se misli. Postoji nekoliko Grandioso sistema u BG, ali se ljudi ne eksponiraju.
Ima i vrlo sposoban diler (BM) koji je poprilično aktivan sa Esotericom kod nas.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

Znam Esoteric i cenim, ali samo po digitaliji. Imao je prijatelj vanserijski CD plejer. S obzirom da ih slabo pratim (sem stvari koje me lično zanimaju) ova gama amplifikacije mi je bila nepoznata. Radujem se da takve stvari nalaze put do ovih tržišta.

 

Pošto je bio JBL 4367?

I da, CD playeri su im stvarno vrhunski od izrade do zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...