Jump to content


Aery Pojacala


anubisgrau

Recommended Posts

Ako je to neka varijanta Crescendo Milennium, 2x90WRMS 8oma i 2x137W 4oma. Izlazni tranzistori za taj Crescendo su obsolete što je neviđena šteta. Zbog uočenih problema sa relejima ja sam odavno usvojio sklopke 4x10A za zvučnike i 3x10A za primar trafoa. Na izlaz stavljam jednu ili dve zavisno od snage pojačala i ne primećujem da kvare zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 sati ranije, DejanM said:

Hvala na informaciji. Magnepani su teski za pokretanje, tako da to jeste zvucnik na kom mogu da se testiraju dobra pojacala.

Distributer je uvezao primerak D'Augustina za vlasnika Magneplanara jer je bio siguran da ce biti dobitna kombinacija. Medjutim to nije leglo u sistem i mušterija je vratila pojačalo (bila je ta opcija). Posle toga je testiran Aery koji je ostao u sistemu evo ima već 5 godina. Slušao sam ga i tamo i u relativno sličnom (ovo vrlo uslovno) sistemy sa Infinity Kapa 8.2i. Ni jedan ni drugi zvučnik nisu moja čašica rakije ali zvuk jeste impresivan, uz moj pokušaj da budem objektivan.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, anubisgrau said:

Distributer je uvezao primerak D'Augustina za vlasnika Magneplanara jer je bio siguran da ce biti dobitna kombinacija. Medjutim to nije leglo u sistem i mušterija je vratila pojačalo (bila je ta opcija). Posle toga je testiran Aery koji je ostao u sistemu evo ima već 5 godina. Slušao sam ga i tamo i u relativno sličnom (ovo vrlo uslovno) sistemy sa Infinity Kapa 8.2i. Ni jedan ni drugi zvučnik nisu moja čašica rakije ali zvuk jeste impresivan, uz moj pokušaj da budem objektivan.

Verujem da je to tako ali je malo cudna ta prica. Jer D'Agostino, ako se secate, jos u vreme dok je radio za Krell, jeste pravio pojacala koja su bila jedna od retkih koja su bila u stanju da pokrecu zvucnike cija impedansa je znala da padne i na 1 Ohm. A oba ova zvucnika, koja si pomenuo, jesu jako teska za pokretanje.

Ja nisam slusao ovog integralca ali jesam njegove mono blokove. To je sam vrh onoga sto sam ikada cuo, pogotovo sto je bio shootout sa Audio Research mono blokovima, od kojih se D'Agostino jasno distancirao kao znatno bolje pojacalo (a). Mozda je zbilja stvar do sinergije ... ma sta to u ovom konkretnom slucaju zbilja znacilo ...

Link to comment
Share on other sites

Ако је то верзија Крешченда са свега једним паром излазних транзистора по каналу, онда то појачало није најбоље решење за звучнике који имају 4 Ома или мању импедансу. Тако ниске импедансе траже већу струју коју пружају неколико паралелно повезаних излазних транзистора по сваком поларитету.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Solderer said:

Ако је то верзија Крешченда са свега једним паром излазних транзистора по каналу, онда то појачало није најбоље решење за звучнике који имају 4 Ома или мању импедансу. Тако ниске импедансе траже већу струју коју пружају неколико паралелно повезаних излазних транзистора по сваком поларитету.

 

To je nepotvrđena informacija o čemi se radi, neko je pomenuo u toj temi o pojačalu, možda je nešto drugo, a za par izlaznih tranzistora na 4oma se potpuno slažem. Možda su korišćeni jači mosfet tranzistori nego u CM pa to zadovoljava. U nedostatku tačnih podataka možemo samo nagađati, na KP oglasu za prodaju nema nikakvih podataka.

Link to comment
Share on other sites

  • Zvukoljub changed the title to Aery Pojacala
21 hours ago, DejanM said:

Magnepani su teski za pokretanje, tako da to jeste zvucnik na kom mogu da se testiraju dobra pojacala

Deki :), to je par "Megi" koji je potpuno preradjen. Dodati su ucvrscivaci na stranice nosecih ploca i postolje. I sto je vaznije vlasnik je strucan u domenu elektronskih pasivnih skretnica pa je zamenio kompletnu skretnicu i izradio potpuno novu. Na osnovu teoretskih postavki, merenja, proba i slusanja. Sve je to izveo sa izuzetno kvalitetnim i skupim elementima. Skretnca je mnogo veca nego ona mini, tanka, originalna sa osiromasenim elementima... Slusao sam before-after i razlika je bila neverovatna. A cuo sam i samo sa dodatkom ucvrscivaca u stranicama i to je osetno bilo bolje. Tako da to nije vise isti zvucnik. I dalje mi nije jasno kako je u jedinice tog potencijala proizvodjac ugradio ne bas solidnu skretnicu? Verovatno zbog cene jer je ova modifikacija ukljucujuci i stranice, bila veca od 4K eu, a na delu se videlo da ima opravdanje. Ujedno ova ogromna razlika u odnosu na originalno ponudjeno resenje proizvodjaca je bila mnogo vidljivija nego menjanje razlicitih i kvalitenih pojacavaca (po mom misljenju).

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Majda said:

Deki :), to je par "Megi" koji je potpuno preradjen. Dodati su ucvrscivaci na stranice nosecih ploca i postolje. I sto je vaznije vlasnik je strucan u domenu elektronskih pasivnih skretnica pa je zamenio kompletnu skretnicu i izradio potpuno novu. Na osnovu teoretskih postavki, merenja, proba i slusanja. Sve je to izveo sa izuzetno kvalitetnim i skupim elementima. Skretnca je mnogo veca nego ona mini, tanka, originalna sa osiromasenim elementima... Slusao sam before-after i razlika je bila neverovatna. A cuo sam i samo sa dodatkom ucvrscivaca u stranicama i to je osetno bilo bolje. Tako da to nije vise isti zvucnik. I dalje mi nije jasno kako je u jedinice tog potencijala proizvodjac ugradio ne bas solidnu skretnicu? Verovatno zbog cene jer je ova modifikacija ukljucujuci i stranice, bila veca od 4K eu, a na delu se videlo da ima opravdanje. Ujedno ova ogromna razlika u odnosu na originalno ponudjeno resenje proizvodjaca je bila mnogo vidljivija nego menjanje razlicitih i kvalitenih pojacavaca (po mom misljenju).

To znaci da se vlasnik tih zvucnika razume u HiFi, sto dalje znaci da njegovu odluku da sa Aery zameni D'Agostina treba uzeti ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Deki :), to je par "Megi" koji je potpuno preradjen. Dodati su ucvrscivaci na stranice nosecih ploca i postolje. I sto je vaznije vlasnik je strucan u domenu elektronskih pasivnih skretnica pa je zamenio kompletnu skretnicu i izradio potpuno novu. Na osnovu teoretskih postavki, merenja, proba i slusanja. Sve je to izveo sa izuzetno kvalitetnim i skupim elementima. Skretnca je mnogo veca nego ona mini, tanka, originalna sa osiromasenim elementima... Slusao sam before-after i razlika je bila neverovatna. A cuo sam i samo sa dodatkom ucvrscivaca u stranicama i to je osetno bilo bolje. Tako da to nije vise isti zvucnik. I dalje mi nije jasno kako je u jedinice tog potencijala proizvodjac ugradio ne bas solidnu skretnicu? Verovatno zbog cene jer je ova modifikacija ukljucujuci i stranice, bila veca od 4K eu, a na delu se videlo da ima opravdanje. Ujedno ova ogromna razlika u odnosu na originalno ponudjeno resenje proizvodjaca je bila mnogo vidljivija nego menjanje razlicitih i kvalitenih pojacavaca (po mom misljenju).

Imao sam priliku da rasturam Magnepan 3.7, fabricka skretnica je prilicno smesna i jadna, a i sama konstrukcija zvucnika je kao da su je deca pravila na OTO-u. Neophodno je kvalitetno ucvrscenje drvenog rama sastavljenog od par obicnih letava kao i instaliranje boljih nogara. 

Za srednjetonac-visokotonac, svaka cast, alu traka od 6mm, debljine nekoliko mikrona, svira izvanredno. 

Bas membrana je spiralno savijena alu zica, zalepljena na foliju od majlara, vremenom dolazi do razdvajanja. Sve u svemu, izrada prilicno losa i u tome je tajna relativno niske cene za ovaj ribonski zvucnik. Magneti su u gumenim trakama.

Sve ovo govorim poredivsi ih sa slicnim Apogee Duetta Sig's u mojoj sobi, koji su daleko kvalitetnije uradjeni.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, DejanM said:

To znaci da se vlasnik tih zvucnika razume u HiFi, sto dalje znaci da njegovu odluku da sa Aery zameni D'Agostina treba uzeti ozbiljno.

Vec sam jutros pitao Anubisa, do sad nije odgovorio. Ako je rec o  Momentumu 250S, nema sanse da je Aery bolje pojacalo. Cesto ga slusam/slusao na 2 vrhunska zvucnika, to zvuci kao san.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji D'Augustino, ko da je to Sony iz 1984. pa ima serija za raju i serija za bogatune.

Prepričao sam vam događaj koji nije izmišljen, koga zanima neka ide u Vršac da čuje taj sistem (koji je ovde Majda opisao).

Budalaštine šta nešto može a šta ne može da tera na osnovu daleke sličnosti i toga šta piše na tarabi neka komentariše neko sa jačim želucem od mene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...