Jump to content


Bookshelf zvucnici za ~100e


NSale

Recommended Posts

Pozdrav forumašima. 

Potreban mi je savet oko toga koje zvučnike da kupim za nekih 100e. Namena je za slušanje muzike (uglavnom flac i spotify) preko računara ili telefona, povezao bih ih i sa televizorom pa da mogu da puštam klincu pesmice sa jutub-a, da slušamo radio i gledamo crtane i igrane filmove :) Poručio sam FX Audio X6 dac/amp pa bih preko njega povezao zvučnike sa tv-om i računarom. Od muzike se sluša sve, što bi rekli od ''Silvane do Nirvane'' (a najviše klasična, rok i pop), ali je soba mala oko 15ak kvadrata pa bih hteo zvučnike malih dimenzija i bass ne treba da bude snažan. 

Moji neki ''pikovi'' su:

1. Edifier R1280T: https://www.edifier.com/int/en/speakers/studio-1280t-2.0-powered-bookshelf 
2. PreSonus Eris E35: https://www.presonus.com/products/Eris-E35
3. Mackie CR3-X: https://mackie.com/products/cr-x-creative-reference-multimedia-monitors

Hvala unapred svima na odgovorima i savetima. 

Link to comment
Share on other sites

Microlab Solo 6C, aktivni zvučnici za PC, malo su skupjli od 100eur.

Microlab FC530U ili FC330. Ja imam ove poslednje okačene na PC, lepo sviraju.

Ne znam koliko basa imaju 6C, ali ovi mali imaju SUB i mogu lepo da se podese prema prostoriji da zvuče prijatno. Glasni nisu, a ne mogu ni biti. Ne vrište, ne krešte i ne tutnje ako se SUB umereno dozira.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, srdjan_c said:

Nisam siguran da ćeš ovde dobiti adekvatan odgovor na svoje pitanje, koliko god ti to delovalo suludo.

Ja npr. ne mogu da ti dam dam odgovor, nemam predstavu šta preporučiti od zvučnika, a da je novo i da košta do 100€.

Hehe hvala na odgovoru. I ovo je neka informacija koja pomaže. :)

2 hours ago, Nixie said:

Microlab Solo 6C, aktivni zvučnici za PC, malo su skupjli od 100eur.

Microlab FC530U ili FC330. Ja imam ove poslednje okačene na PC, lepo sviraju.

Ne znam koliko basa imaju 6C, ali ovi mali imaju SUB i mogu lepo da se podese prema prostoriji da zvuče prijatno. Glasni nisu, a ne mogu ni biti. Ne vrište, ne krešte i ne tutnje ako se SUB umereno dozira.

Hvala na odgovoru. Solo 6C su odlični, ali i preveliki za policu gde bih stajali zvučnici i dosta su veći od onih modela na koje sam ja 'bacio oko'. Što se tiče FC530U i FC330 lepo zvuče, slušao sam ih kod kuma, ali ne bih uzimao 2.1 sistem iz prostog razloga što nemam gde da 'sakrijem' woofer (ovo je bitno iz nekih estetskih razloga, dizajna enterijera, itd, itd... ne pitajte :)), a i bass mi nije toliko primaran, vise bih voleo neki 'neutralan' zvuk (kao što bi trebalo da daju zvučnici iz prvog posta).

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

PreSonus Eris E3.5 Ubijaju kako dobro sviraju za svoju velicinu. Imam ih i pre kupovine sam probao sve te u klasi i Eris 3.5 najbolji po meni, probao sam u odnosu na Mackie CR3-X, Kurzweil KS40A, Alesis Elevate 3 MKII, presonus su imali detaljniji zvuk i nekako utegnute basove. Takodje na poledjini imaju tonske kontrole u slucaju da treba nesto da se modifikuje, kod mene su na flat rezimu i nisam naisao na pesmu koja se lose cula ili da ima visak ili manjak necega, bas u ono flat..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shon3i said:

PreSonus Eris E3.5 Ubijaju kako dobro sviraju za svoju velicinu. Imam ih i pre kupovine sam probao sve te u klasi i Eris 3.5 najbolji po meni, probao sam u odnosu na Mackie CR3-X, Kurzweil KS40A, Alesis Elevate 3 MKII, presonus su imali detaljniji zvuk i nekako utegnute basove. Takodje na poledjini imaju tonske kontrole u slucaju da treba nesto da se modifikuje, kod mene su na flat rezimu i nisam naisao na pesmu koja se lose cula ili da ima visak ili manjak necega, bas u ono flat..

Hvala na odgovoru. Pretpostavljam da smo u istoj radnji tražili zvučnike s' obzirom na koje si marke i modele slušao :) Mackie-a bih izbacio iz ovih predloga i razmišljam sada između Edifier i PreSonus (ima i njihov uporedni video na jutub-u). Znači dosta kad neko ima direktno iskustvo u korišćenju nekog proizvoda i ako je toliko zadovoljan istim. Ono što vidim kao direktnu prednost Edifiera je to što mu je 'bass reflex' napred, pa mogu da ih stavim uz zid (zbog ogranićenja prostora, a i sigurnosti pošto klinac uči da hoda pa može srušiti sve što je blizu ivice :)) i što ima daljinac, mada je i zvuk za taj novac dobar.

1 hour ago, Misko81 said:

Microlab B77BT je jeftinija alternativa, možda bi mogao da ih čuješ negde.

Hvala na predlogu, koliko vidim u svi radnjama gde se prodavao, više nije u prodaji. Ostaje mi da kopam po kp-u :)

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, NSale said:

Hvala na odgovoru. Pretpostavljam da smo u istoj radnji tražili zvučnike s' obzirom na koje si marke i modele slušao :) Mackie-a bih izbacio iz ovih predloga i razmišljam sada između Edifier i PreSonus (ima i njihov uporedni video na jutub-u). Znači dosta kad neko ima direktno iskustvo u korišćenju nekog proizvoda i ako je toliko zadovoljan istim. Ono što vidim kao direktnu prednost Edifiera je to što mu je 'bass reflex' napred, pa mogu da ih stavim uz zid (zbog ogranićenja prostora, a i sigurnosti pošto klinac uči da hoda pa može srušiti sve što je blizu ivice :)) i što ima daljinac, mada je i zvuk za taj novac dobar.

Nazalost nisam imao prilike da cujem Edifier jer nisu izgleda tad bili u ponudi. Da verovatno je ista radnja, mada sam ja isao do 2-3 jer je svako imao po neke od ~100e :D. Zanimljivo izgledaju ovi Edifier, i pravo da vam kazem mozda i jeste bolje da bass refleks bude napred, ja sam morao moje bas da odmaknem od zida, jer se bas dosta reflektuje. A sto se zadovoljstva tice, da bas sam zadovoljan, toliko da mi sad svaki zvucnik lose zvuci u odnosu na ove. Cak planiram sad kad preCednik da ove pare mozda uzmem isto samo neke jace i vece recimo 4.5 ili petice videcu kako budem bio raspolozen :D

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Misko81 said:

Pitao si u BCgroup, Winwin ...?

Da da. Koliko sam uspeo da saznam ima samo u ComTrade i Emmi, ali u BG-u, ali ne znam kada ću na tu stranu. 

2 hours ago, shon3i said:

Nazalost nisam imao prilike da cujem Edifier jer nisu izgleda tad bili u ponudi. Da verovatno je ista radnja, mada sam ja isao do 2-3 jer je svako imao po neke od ~100e :D. Zanimljivo izgledaju ovi Edifier, i pravo da vam kazem mozda i jeste bolje da bass refleks bude napred, ja sam morao moje bas da odmaknem od zida, jer se bas dosta reflektuje. A sto se zadovoljstva tice, da bas sam zadovoljan, toliko da mi sad svaki zvucnik lose zvuci u odnosu na ove. Cak planiram sad kad preCednik da ove pare mozda uzmem isto samo neke jace i vece recimo 4.5 ili petice videcu kako budem bio raspolozen :D

Zvao da pitam sve za koje sam našao da rade Edifier i niko nema ove 1280T na stanju i ne znaju kada će biti. Takođe, zvao radnju u kojoj sam našao Eris E3.5, ali nema ni ovih zvučnika nema na stanju, ni u BG ni u NS. :(

Možda ću ipak morati da povećam budžet na nekih 150e i za taj novac, Edifier R1700BT deluju dosta dobro i za sada ih ima u prodaji. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shon3i said:

Mislim da su ok ali ovo nisu Aktivni zvucnici ? Mislim da NSale zeli aktivne.

 

Uze mi rec iz usta :)

7 minutes ago, garson said:

Videh da rece u prvom postu da ima DAC/Amp, sad bacih pogled i vidim da je to DAC/Headphone amp.

Tako je, dobar predlog, ali za sada mi trebaju aktivni zvučnici. 

Inače, poručio sam Edifier R1700BT https://www.edifier.com/int/en/speakers/r1700bt-bluetooth-bookshelf danas. 

Trebalo bi sutra da stignu, pa mogu javiti utiske, ako nekoga bude zanimalo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 5/19/2020 at 2:56 PM, NSale said:

Uze mi rec iz usta :)

Tako je, dobar predlog, ali za sada mi trebaju aktivni zvučnici. 

Inače, poručio sam Edifier R1700BT https://www.edifier.com/int/en/speakers/r1700bt-bluetooth-bookshelf danas. 

Trebalo bi sutra da stignu, pa mogu javiti utiske, ako nekoga bude zanimalo. 

A utiske si zaboravio da javiš....
I kako sad ja da znam šta da radim? 

Varijanta 1:

PreSonus Eris 4.5 BT

ili Edifier R1700BT

Varijanta 2:

Ili možda kombinacija:

Edifier R1280DBs + Edifier T5 - NISKOTONAC 

 

Varijanta 2:

Pojačalo Class-D u kombinaciji sa nekim zvučnicima, pitanje je samo kojim?

Šta god od ovoga, ne bih dao više od 300 €

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...