Jump to content


Problem sa zvucnicima (ili mozda ne?)


Recommended Posts

Čovek nije verziran. Pročitao neku marketinšku  brošuru (na stranom jeziku) , nezgrapno preveo ,a vi odmah opleli po njemu.

Ajde lakše malo.

Ultra, probaj ti te zvučnike koje imaš na nekom boljem pojačalu.(izvoru)

Jel su  ti Argon Alto 5 aktivni zvučnici? Denon radi kao izvor ili svojim pojačalom goni zvučnike? (dal to uopšte može tako?)

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, siroma said:

Čovek nije verziran. Pročitao neku marketinšku  brošuru (na stranom jeziku) , nezgrapno preveo ,a vi odmah opleli po njemu.

Ajde lakše malo.

Ultra, probaj ti te zvučnike koje imaš na nekom boljem pojačalu.(izvoru)

Jel su  ti Argon Alto 5 aktivni zvučnici? Denon radi kao izvor ili svojim pojačalom goni zvučnike? (dal to uopšte može tako?)

 

 

Argon Alto 5 su pasivni zvucnici i za cenu zvuce super. Tek kad sam ih uporedio sa "visokohvaljenim" Zensorom 1  shvatio sam koliko su potplaceni. Denon dm41 je all in one uredjaj, CD risiver sa Bluetooth strimingom i tjunerom i on je direktno prikopcan na zvucnike. Izvrstan je ali bash. Necu ga menjati niti on mene dok neko od nas dvojice ne crkne. Nadam se ne uskoro.

PS Zar nisi ti imao Denona dm39 ili 38? Onda znas sta je to i kako funkcionise. 

PPS Sta sam to nezgrapno preveo, i dalje ne shvatam u cemu je problem. 

23 minuta ranije, Body said:

Ja da živim  u Švedskoj bih kupio mnogo bolje uredjaje od tih koji se raspravljaju u ovoj temi a nikakvog razloga nije bilo za to

 

Svako ima svoje prioritete, meni hifi nije na prvom mestu a mala soba od desetak kvadrata idealno odgovara ovakvim kompaktnim, neglomaznim all in one uredjajima. 

Link to comment
Share on other sites

samo da ne bude organski zvuk ostalo može: mas'an bas, topli srednji i svilenkasti visoki.

Na osnovu gornjih atributa recept za idealan zvuk bi bio sledeći:

-na toploj masti dinstati svilu dok se ne pretvori u levi zvučnik. 

Ponoviti postupak za desni zvučnik.

:D

@Ultravox, a sad bez zezanja: batali ovu spiralu ludila sa zvučnicima, slušaj svoju omiljenu muziku (included Crvena Jabuka i Lexington), razmisli da umesto da visiš po internetu za anketiranje tuđih mišljenja osmisliš periodične slušačke izlete po Geteborgu kako koncerata tako i hajfaj salona. Vremenom ćeš se uveriti da je sve to odlična zabava a kućna slušaonica samo iluzija sa debelim kompromisom.

Link to comment
Share on other sites

Ovakve teme gde osnivac teme trazi misljenje iskusnih forumasa su ustvari vrlo nezgodne. Obicno se javi na desetine dobrih ljudi koji zele da pomognu, posavetuju, i onda se udje u kvaka 22 situaciju. Ako odgovoris svima onda zagusis temu, svuda tvoji postovi, Ultra, Ultra, Ultra, a ako biras kome ces odgovoriti pokazes nepostovanje prema tim drugim ljudima koji su odvojili svoje slobodno vreme da bi ti pomogli.

Sta god da uradis, pogresno je. 

Ipak, dobio sam odgovore, i kada budem trazio bolje zvucnike, to ce biti iskljucivo Dynaudio. Tu skoro pa postoji konsenzus. Citao sam i recenziju onog Dynaudio zvucnika na onoj drugoj temi, Izvrsna je. Znaci kad dodje vreme i ukoliko mi se zvuk svidi, zamenicu jedne danske zvucnike drugim danskim. 

Tako mala zemlja a toliko respektabilnih kompanija, Argon audio, Dali, Dynaudio, Audiovector, B&O... Danci su cudo. 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Ultravox said:

Ovakve teme gde osnivac teme trazi misljenje iskusnih forumasa su ustvari vrlo nezgodne. Obicno se javi na desetine dobrih ljudi koji zele da pomognu, posavetuju, i onda se udje u kvaka 22 situaciju. Ako odgovoris svima onda zagusis temu, svuda tvoji postovi, Ultra, Ultra, Ultra, a ako biras kome ces odgovoriti pokazes nepostovanje prema tim drugim ljudima koji su odvojili svoje slobodno vreme da bi ti pomogli.

Sta god da uradis, pogresno je. 

Ipak, dobio sam odgovore, i kada budem trazio bolje zvucnike, to ce biti iskljucivo Dynaudio. Tu skoro pa postoji konsenzus. Citao sam i recenziju onog Dynaudio zvucnika na onoj drugoj temi, Izvrsna je. Znaci kad dodje vreme i ukoliko mi se zvuk svidi, zamenicu jedne danske zvucnike drugim danskim. 

Tako mala zemlja a toliko respektabilnih kompanija, Argon audio, Dali, Dynaudio, Audiovector, B&O... Danci su cudo. 

 

Dynaudio i Denon se slažu u prva dva slova, drugo ništa.

Stvar ukusa, ali Denon mi se zvukom nikad nije svidjao.a i većini mojih prijatelja kad su pojačala u pitanju.

HI FI Kluben je u ponudi, nijesam skoro provjeravao, imao B&W, NAD, REGU,DALI itd.

Idi kod njih i slušaj uredjaje, a ne njih.U HI FI klubennikad  nijesu radili hi fi entuzijasti već klasični utrenirani trgovci.

Ubijedili bi te da Suprafon i68 -osme mono gramofon je bolji od...Rege.

Slušaj što više.

Link to comment
Share on other sites

Za kolege forumase iz Hrvatske i Slovenije. Firma Argonaudio salje svoje zvucnike free unutar EU (ukoliko posiljka prelazi 49 e). 

Ja vam garantujem da je odnos cena /kvalitet nenadjebiv jer ovi 150 e Alto 5 zvucnici  su napravil smesnim Zensor 1 od 250 e, Cerwin Vegu od 300 e, te jos jedan Dali model koji je bio blizu 300 e. 

Kada zvucnici koji toliko kostaju stvore osecaj da zvuk dolazi iza njih, iz zida, a u sirokoj zvucnoj slici izmedju instrumenata ima masa vazduha, onda su oni nesto specijalno. Ja bih ulozio ne znam koje paré da su najbolji zvucnici na svetu do 150e.

Ono sto je najbolje, ako narucite ove ili neke druge zvucnike preko Argonaudio, imate na sebi mesec dana da se predomislite i da ih vratite uz povracaj novca. Izbor zvucnika se nalazi ovde. 

https://argonaudio.se/collections/speakers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

Ovakve teme gde osnivac teme trazi misljenje iskusnih forumasa su ustvari vrlo nezgodne. Obicno se javi na desetine dobrih ljudi koji zele da pomognu, posavetuju, i onda se udje u kvaka 22 situaciju. Ako odgovoris svima onda zagusis temu, svuda tvoji postovi, Ultra, Ultra, Ultra, a ako biras kome ces odgovoriti pokazes nepostovanje prema tim drugim ljudima koji su odvojili svoje slobodno vreme da bi ti pomogli.

Sta god da uradis, pogresno je. 

Ipak, dobio sam odgovore, i kada budem trazio bolje zvucnike, to ce biti iskljucivo Dynaudio. Tu skoro pa postoji konsenzus. Citao sam i recenziju onog Dynaudio zvucnika na onoj drugoj temi, Izvrsna je. Znaci kad dodje vreme i ukoliko mi se zvuk svidi, zamenicu jedne danske zvucnike drugim danskim. 

Tako mala zemlja a toliko respektabilnih kompanija, Argon audio, Dali, Dynaudio, Audiovector, B&O... Danci su cudo. 

 

Dynaudio sam u Švedskoj slušao sa marantzom PM 60 , tako nesto, u Bengt Knutson, golo go... od zvuka.Treba ga znat uparit i nije za Crvenu Jabuku i te muzičke veličine.

Podji kod nekog ko ih prodaje po oglasima, vidi sa čime je upario,poslušaj.Slusaj , pitaj konsultuj se.A ovi opisi, tako nesto možes u hi fi stampi procitati koliko hoćeš.

Taj Denon sto imas to je za kuhinju i neko slušanje tek da nije tišina i ne zavredjuju ulaganje nekih iole kvalitetnijih zvučnika.

Dali je tu zahvalniji, uparljiviji je i značajno efikasniji.

I ne zalijeći se!

Imaš na čemu da slušaš, posjećuj i sekond hand radnje , lopmarknade, na dobre diskove, ploče uredjaje možeš naići.

 

Link to comment
Share on other sites

Ti kazes da su Dynaudio golo go.no a mnogi drugi ovde kazu da su vrh. Ja ih nikad nisam slusao pa ne mogu da tvrdim ni jedno ni drugo. Jedino znam da cu ih licno probati kad tad. 

Sto se tice Denona, najbitnije je kolicina muzickog uzivanja koji neki uredjaj pruza slusaocu a meni pruza veliko uzivanje. Kome su kanta taj i ne treba da ih kupi. 

I sta ste svi navalili sa tom Crvenom Jabukom, pustim ih jednom u godinu dana i to je to. A ne vidim ni da je nekakva "sramota" slusati ih. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ultravox said:

Znaci Dynaudio baj, baj. :???:

Od Q acoustics bi jedino dosao u izbor ovaj novi QA 3031 zbog svoje visine jer su 3020 i 3020i mali a zgrozila me je zvucna slika kod Zensora 1 koji je otprilike iste visine. Znaci nista ispod 31,32 cm visine zvucnika.

Kad vec prijatno i opusteno caskamo (za divno cudo) da li bi mi neko objasnio da li je tacno da ljubitelji toplog i senzualnog zvuka ( taj sam) treba da izbegavaju zvucnike koji nemaju soft dome visokotonce, znaci  izbegavati ove sa  horndiskantom ili kako se to vec kaze na nasem? 

 

Polako samo,bez zurbe. Ne mogu ovako na daljinu da ocenim da li planirate ozibljno da se bavite haj fajem, ili samo onako , da kazem informativno, multimedijalno, filmovi i  muzika da nesto svira u pozadini.....u tom slucaju dolaze u obzir svi saveti, pa kako odlucite....

No, ako pak zelite malo ozbiljnije da udjete u materiju, onda treba vremena, strpljenja, znanja a bogme i para....

Dynaudio ne bih odbacio iz jednacine, prvo kupite kvalitetne zvucnike, pa onda se nabavi i dobro pojacalo. NEkako, za mene je Dyn uvek bio i ostala posebna prica u haj faju, naravno pored Spendora, Proac-a, Kef-a, Sonus Fabera, ima tu jos slicnih brendova koji su svakako visa liga u ovom nasem hobiju.

Soba igra  na ovoj pozornici kao glavni glumac, zvucnici su glumci a pojacalo i izvor reditelj - scenarista.

 

Sad teg vidoh da pokretac teme ima prostoriju od svega 10 kv metara,  nisam dovoljno obratio paznju na ovu bitnu cinjenicu bas zbog Dynaudio zvucnika koje sam i dao kao predlog a svima je poznato da oni imaju svoju prepoznatljivu boju tona,pogotovo u nisko tonskom spektru. Mislim da bi bio overkill ubaciti ih u tako malenu sobu, imao bi prejak bas......mora se ici na neku drugu kutiju kompresionog ustroja.

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio zvucnici su dobri ali poznati kao izuzetno zahtevni prema pojacalima.To potvrdjuje i svaka tema na ovom ili drugim forumima.Nisam siguran da im je Denon sa malom snagom partner,pa rezultat pre kupovine treba probati.Neki vrlo efikasni zvucnici laki za pogon bi bili verovatno bolji match.Obzirom da si u Svedskoj verujem da ti proba nece biti problem.U protivnom opet mozes doci do zakljucka da su neki jeftiniji i losiji zvucnici koji su efikasniji i nemaju nisku impedansu bolji.To se desava i zato hifi i jeste kompleksna stvar,treba uklopiti komponente.Zahtevni zvucnici zaista umeju da zvuce jadno sa pojacalima male snage.Dinaudio je bas izrazit primer toga,dok sa adekvatnom elektronikom i najcesce snaznim pojacalima isti zvuce odlicno.

Ima sa druge strane zvucnika koji su efikasniji i zvuk im zaista i realno malo zavisi od pojacala i odlicno zvuce sa pojacalima niske snage.Najbolje da dileru kazes sa cim slusas,ili ako vec citas casopise da krenes od toga sa cim ce se slusati.

Dinaudio,da se vratim na njega,ima i manjih aktivnih zvucnika gde su sami resili amp,pa ako kojim slucajem imas izlaz iz predpojacala na Denonu to bi moglo biti dobro.

Link to comment
Share on other sites

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jpw-mini-monitor/oglas/86550762#mhs0-1589874689628

Obrati pažnju na ovaj zvučnik. Neopravdano je jeftin, firma je iz Engleske, ispod radara filološkog odseka katedre za hajfaj poeziju. Ja sam ovaj model na osnovu preporuke audiofila koji je prevalio par decenija u slušačkom stažu pre par godina uparivao sa entry level Maranz integralcem (čini mi se pm5005 ili već tako nešto slično) i sa Rega gramofonom da Ortofon zvučnicom. Moj zadatak je bio da početniku složim respektabilan početnički gramofonski sistem baziran na novim a jeftinim komponentama

Iskreno, nije mi bilo dobro kad sam čuo kako ta kombinacija neopravdano dobro svira!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Dynaudio zvucnici su dobri ali poznati kao izuzetno zahtevni prema pojacalima.To potvrdjuje i svaka tema na ovom ili drugim forumima.Nisam siguran da im je Denon sa malom snagom partner,pa rezultat pre kupovine treba probati.Neki vrlo efikasni zvucnici laki za pogon bi bili verovatno bolji match.Obzirom da si u Svedskoj verujem da ti proba nece biti problem.U protivnom opet mozes doci do zakljucka da su neki jeftiniji i losiji zvucnici koji su efikasniji i nemaju nisku impedansu bolji.To se desava i zato hifi i jeste kompleksna stvar,treba uklopiti komponente.Zahtevni zvucnici zaista umeju da zvuce jadno sa pojacalima male snage.Dinaudio je bas izrazit primer toga,dok sa adekvatnom elektronikom i najcesce snaznim pojacalima isti zvuce odlicno.

Ima sa druge strane zvucnika koji su efikasniji i zvuk im zaista i realno malo zavisi od pojacala i odlicno zvuce sa pojacalima niske snage.Najbolje da dileru kazes sa cim slusas,ili ako vec citas casopise da krenes od toga sa cim ce se slusati.

Dinaudio,da se vratim na njega,ima i manjih aktivnih zvucnika gde su sami resili amp,pa ako kojim slucajem imas izlaz iz predpojacala na Denonu to bi moglo biti dobro.

Ovde u Swe je malo nezgodno za probanje te kombinacije, jedan hi fi salon ima eksluzivno pravo da prodaje Denona a neki treci prodaju Dynaudio. Znaci da probas  tu kombinaciju jednostavno nije moguce. To sa zahtevnim zvucnicima mi nikad nije bilo potpuno razumljivo, zvucnici koje sad imam su na 4 oma i kao takvi bi valjda trebali biti zahtevni za Denona koji je deklarisan na 6 oma ali ja tu zahtevnost nigde ne primecujem. 

Npr onaj  Dynaudio zvucnik na temi par mesta ispod, Emit M10, ima impedensu od 6 oma sto ce reci potpuno  istu kao Denon pa ne shvatam sto bi onda bio problem da npr uparim njega i Denona ako ovaj drugi vec nema ama bas nikakav problem sa 4 oma  Argon zvucnikom? 

Efikasnost Argona je 86 dB a Dynaudia takodje 86 dB. Gde je onda tu problem?

2 sati ranije, zflazar said:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jpw-mini-monitor/oglas/86550762#mhs0-1589874689628

Obrati pažnju na ovaj zvučnik. Neopravdano je jeftin, firma je iz Engleske, ispod radara filološkog odseka katedre za hajfaj poeziju. Ja sam ovaj model na osnovu preporuke audiofila koji je prevalio par decenija u slušačkom stažu pre par godina uparivao sa entry level Maranz integralcem (čini mi se pm5005 ili već tako nešto slično) i sa Rega gramofonom da Ortofon zvučnicom. Moj zadatak je bio da početniku složim respektabilan početnički gramofonski sistem baziran na novim a jeftinim komponentama

Iskreno, nije mi bilo dobro kad sam čuo kako ta kombinacija neopravdano dobro svira!

Ajd sto nikad nisam citao o tom zvucniku i firmi vec mislim da ga nikad nisam nasao ni na malim oglasima ovde. Bojim se samo da ne bi bilo nikakvo poboljsanje na ono sto vec imam. Mozda gresim. 

Link to comment
Share on other sites

Ultravox ! točno znam kaj te muči . Nije nemoguče za uvjetno rečeno "sitnu" lovu složiti sa sustav odlično zvuči . Da bi se to postiglo treba imati "utakmica u nogama" . Sam si napisao, ak se ne varam da su te sterali u sobu od cc15 m2 . Daklem cijelu "priču" moraš prilagoditi situaciji u kojoj jesi . Kad imaš pojačalo na kojem piše otraga (minimalno) 500w power consuption , nemaš brige koje češ zvučnike stavit , jer če iz svakih izvuč što mogu . Kod tebe je problem da bi htel da sve "čuješ" a da "ne čuje celo selo" - ukućani . Riješenje je : ili "potentno pojačalo ili visokoosjetljivi zvučnici . Ovak lutaš . Nemoj se iznenaditi što ti predlažem da uz Alto 5 ( podsječaju me na Q 3020 ) ili neke koji ti stvaraju trodimenzionalnu zv. sliku dodaš aktivni woofer . Time češ anulirati potrebu za jačim pojačalom . Vječita je borba da ne smetaš drugima , a da se čuje sve . Velim sve se more kad se hoče - zna . Jel to ova ili ona "vijernost" u uhima je slušača, ionak se jedno piše po pravovijernosti , a drugačije doma sluša . Btw pusti priče da je "yubetube" kikiriki , laptop,  dac - topping d 10 (pravilno "poštelati") na pojačalo i (tzv audiofilske snimke) i prst u uvo . Naravno da ovo što je napisano ne važi za pravovjernike. Osobno 80% slušam "jubetube" , sam kad za istač slušam slušam cd kao izvor ( gramofon dual 721 neoštelan ne slušam dok nebude kak spada. Nedaj se sa svog "puta" al poštuj što ti savjetuju . čak i oni koji podhebavaju . B).

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Ultravox said:

sto nikad nisam citao o tom zvucniku i firmi vec mislim da ga nikad nisam nasao ni na malim oglasima ovde. Bojim se samo da ne bi bilo nikakvo poboljsanje na ono sto vec imam. Mozda gresim. 

nisam ni ja ali sam ti hteo skratiti malo put od 20-30 godina, kao što je meni to uradio dobronamerni prijatelj sa savetom.

drugo, nije imperativ nabaviti JPW crklo-puklo. Samo savet da se ne preskoči u slušanju ako se za to ukaže prilika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...