Jump to content


Problem sa zvucnicima (ili mozda ne?)


Recommended Posts

22 minuta ranije, somilenko said:

U tom slučaju, uživaj.
Ali, ajde, diskusije radi, ulazak benda u sobu znači "presence" efekat (efekat prisutnosti) koji bi trebalo da ima izražen upravo opseg u srednjim i srednjim visokim tonovima za koji govoriš da ima Dali. Skidanje debele zavese opet znači presence efekat koji prema tvom opisu imaju Dali zvučnici.
U suštini nije mi u potpunosti jasan tvoj problem, započeo si temu sa zamerkama koje su očigledno do produkcije samih albuma i sada smo došli do toga da si kupio skuplje zvučnike koji ti se ne sviđaju i daješ opise koji su na neki način u suprotnosti i čini mi se da te niko na forumu ne razume.
Iz tog razloga sam ti preporučio da malo probaš da eksperimentišeš, možda dođeš do nekog drugačijeg zaključka.
Dodatno par pitanja, čisto iz radoznalosti...
Dali si pustio Zensora da se usvira ko svet, dali su svirali barem 24 sata u zbiru?
Kako si ih pozicionirao?
Koje si kablove koristio?
Imaš li stalke i ako da kakve?
Šta je izvor? (na ovo si možda ranije i odgovorio...)
Šta je slušani materijal prilikom poređenja?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ja ne umem bolje da objasnim tu razliku u zvuku, neko ko je iskusni audiofil bi to mogao. I btw, ne secam da sam ikad napisao kako Dali poseduje presence efekat vec sam pisao da mu je zvucna slika nikakva a instrumenti slepljeni jedni uz druge. 

Tema je krenula od tog problema sa Argonom ( oko muskih vokala) za kog se ispostavilo da i nije problem, bar ne za ovu cenovnu klasu. Onda je kupljen i  Dali koji je neslavno propao i onda se tema sama od sebe razgranala u vise pravaca, da li uopste postoje budzetni zvucnici koji zvuce dobro, da li se uopste u malenoj treba sobi treba trositi za nesto skuplje, da li je Dali pretplacen, da li Dynaudio moze da zvuci dobro sa tako  "tankim" pojacalima , da li sam ja trol, da li bih trebao da posetim Dobrotu kod Kotora.. i tako mic po mic stigosmo do seste strane. 

Odgovor na tvoja pitanja. Poredio sam ih oba dana proslog vikenda, ne znam koliko sati, Dali je vec usviran posto je vec 2 godine svirao kod bivseg vlasnika, stalke nemam, kablovi su preporuceni iz Hi FI klubbena, mislim da su njihova marka, izvor je Denon dm41, zvucnici su udaljeni ok 2 m. jedni od drugih i oko 3 dm od glavnog zida a sviralo se sve pop, rok, instrumentali, elektronika, hevi metal... Uglavnom flac i ponegde mp3 320 kbps. 

 

41 minuta ranije, Roolieman said:

Meni se cini da je tvoj glavni problem sto odbijas sugestiju da je taj Denon slabasan za oba modela zvucnika koje imas.

Imam b&w cdm2 koji su 87db, covek od kod sam ih kupio ih je vozao na nekoj Yamahi od 2x50W ako i toliko. Doneo sam HK655Vxi (2x90W) da probam pre kupovine i mene i njega je iznenadila razlika u kvalitetu i punoci zvuka na HK u odnosu na Yamahu, kao da nisu isti zvucnici u pitanju. Ja otisao srecan sto sam za 250 ojra nasao dobar zvuk, mislim da je coveku bilo zao sto ih je prodao.

Tako uzmi oba para zvucnika i poslusaj na necem potentnijem pa onda odlucuj sta ces dalje. Sigurno mozes naci dobro i jako pojacalo/risiver za manje od 5000 eura koje gore pominjes.

Moze biti da je Denon slabasan ali za sobicu od 10 m2 u kojoj je bio problem naci mesto i za njega je on bio optimalno resenje. On ili npr Arcam solo mini ili Technics Ottava i tako neki drugi all in one uredjaji. Arcama nisam nasao, mislim da je stari model ali sam Denona poredio sa Ottavom i vise mi se on svideo. 

I to je cela prica. Isprobacu verovatno i neke polovne Dynaudio zvucnike, mozda i Q Acoustics 3031, da vidim da li je to bolji zvuk nego sa Argonom s obzirom na malu sobu i "tanko" pojacalo a i ako nije nemam nista protiv da do kraja (dugog nadam se) ) zivota slusam ono sto imam sad posto sam  vise nego zadovoljan. 

I to je sve, hvala svima na savetima.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, AlexBgd said:

Nisam hteo da ti kvarim raspoloženje, ali slušao sam oba zvučnika u ReHifi, i tvrdim da je Dali Zensor 1 za klasu bolji zvučnik od tog Argona. Kod Argona su srednji tonovi prenaglašeni, bas muljav, driver lenj, muški vokali nejasni... 

I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju. 

Muski vokali nejasni zato sto sam ja to pomenuo u prvom postu. :D Ali to je bilo samo za pojedine cd-ove, malopre slusah Chris Reu i vokal mu bejase cist da cistiji ne mere biti. Nego ja nisam audiofil pa ne shvatam kako to izgleda kad su srednji tonovi prenaglaseni, kako se to manifestuje? Da li bi bio ljubazan da objasnis ukratko? 

7 minuta ranije, džonibigud said:

Ultravox, pa ovo već sedma strana, ooooo... Postaješ sve moćniji i moćniji   :D 

Svakoga dana u svakom... 

Mozda sam ovakav, mozda sam onakav, ali imam taj dar  da otvorim temu koja preshisha  stotku dok kazes Ultravox, to mi niko ne moze osporiti. ^_^

10 minuta ranije, damic said:

Ultravox, postoji izreka stara bar pola veka "koliko para, toliko muzike", da li ces da je prihvatis ili ne, tvoj problem, ocigledno neces. Tupiti 7 strana o zvucnicima vrednosti par stotina evra je vise nego smesno.

Nisam ja pricao sam sa sobom niti sam ikome drzao pistolj na celu da ucestvuje na ovoj temi. 

Zasto je smesno pricati o zvucnicima od par stotina eura? Mnogi ljudi slusaju upravo te zvucnike, neki ne mogu da priuste druge a neki to ne zele. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ultravox said:

Muski vokali nejasni zato sto sam ja to pomenuo u prvom postu. :D Ali to je bilo samo za pojedine cd-ove, malopre slusah Chris Reu i vokal mu bejase cist da cistiji ne mere biti. Nego ja nisam audiofil pa ne shvatam kako to izgleda kad su srednji tonovi prenaglaseni, kako se to manifestuje? Da li bi bio ljubazan da objasnis ukratko? 

Ja mislim da sam baš Chis Reu slušao, nije to bilo to. Bolji Dali. 

A što se tiče srednjih tonova, pošto nisi audiofil, mislim da nema smisla da ti objašnjavam. 

Link to comment
Share on other sites

Opet, dobronameran savet, probaj oba sa nekim redovnim ampom, vrlo je moguće da će Dali živnuti sa pojačalom od makar 60 W po kanalu, neki Harman iz starijih serija (PM665, HK6500, 6800, 6900, 680...) ili možda čak i neki Citation, takođe od Harmana ili slično ali strujno potentno pojačalo.
Nabavi takođe neke dobre snimke, imaš po forumu preporuka na sve strane.
Ja se odjavljujem, pozdrav.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, AlexBgd said:

Ja mislim da sam baš Chis Reu slušao, nije to bilo to.

A što se tiče srednjih tonova, pošto nisi audiofil, mislim da nema smisla da ti objašnjavam. 

:D

Nisi ti ni video Argona a kamoli da si ga slusao. Ne slusaju takvi kao ti zvucnike za hi fi raju, sirotinju. Ne treba nista ni da objasnjavas, tako je najbolje. 

 

13 minuta ranije, Тодор НС said:

A da li si probao uz svog Denona zvučnike koje je Denon nudio uz tvoj uređaj

Denon SC M41

Denon SCM41 Zvučnici - Black

https://www.player.rs/artikal/denon-sc-m41-black

Kod mene nije nudio. Neki hi fi saloni prodaju komplet set a neki kao moj samo uredjaj bez zvucnika. Verovatno smatraju to fleksibilnijom varijantom jer mnogi ljudi vec kuci imaju stare zvucnike ili pak saloni zele da usput prodaju i svoje skuplje . Ako je suditi po reakcijama na netu ovi zvucnici su dobri ali budzetni zvucnici tipa AQ 3020 su malo bolji. Tako pisu. 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, somilenko said:


Ja se odjavljujem, pozdrav.


 

Odlicna ideja. I ja takodje. 

Hvala svima na korisnim savetima, forumasu black café posebno, ovima sto su preporucili polovne Dynaudio zvucnike, svima koji su u korektnom tonu pisali i savetovali me. 162 posta na temi, malo li je. 

To je to. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ultravox said:

Nisi ti ni video Argona a kamoli da si ga slusao. Ne slusaju takvi kao ti zvucnike za hi fi raju, sirotinju. Ne treba nista ni da objasnjavas, tako je najbolje. 

Vidiš kako može da se bude maliciozan, kad se hoće. Tipično za Švede, kao fini, dobri... 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ultravox said:

Odlicna ideja. I ja takodje. 

Hvala svima na korisnim savetima, forumasu black café posebno, ovima sto su preporucili polovne Dynaudio zvucnike, svima koji su u korektnom tonu pisali i savetovali me. 162 posta na temi, malo li je. 

To je to. 

Ako ti je broj poseta bio cilj ok, iskordinisao si prebrojao. Samo i javni WC ima zapaženu posećenost. Neko pišne neko kakne ima onih i koju bljucnu. Ovde je slika bila kompletna, kolege što su ti davali podršku na pp mi liče na one što ostavljaju telefonske brojeve po zidovima i vratima klozeta. I sve to nadgleda i broji bakasera, mslm nemam reči više... 

Link to comment
Share on other sites

bez 10 strana ne priznajemo nista, 7 je supermarket hi fi.

i nemoj da vredjas coveka da nije slusao argone, evo i ja sam ih sad cuo.....na youtube-u i cisto njesra....doduse radio je sa Mcintosh integralcem, neki entry level model, mozda je zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

ako ne uključiš mozak, i 60€ je previše za ceo muzički sistem, bez uvrede.

U nekoliko navrata si ovde (uz neizbežno zezanje) dobio nekoliko suvislih saveta, pa bili oni ponekad i kontradiktorni pošto neki su u prvi plan stavili sobu, neki izbor muzike, neki pojačala a neki zvučnike. Suštinski nisam ni u jednom trenutku video lošu nameru od članova Foruma koji su se javili.

Imam utisak da je lopta sada u tvom dvorištu. Da li ćeš da daš gol ili autogol, na tebi je.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Ultravox said:

Potpuna je misterija da razuman i pametan covek poput tebe trosi svoje dragoceno vreme na komunikaciju sa trolom. (  sam si me tako vise puta nazvao)

Takvu misteriju  ni dvojac Sherlock Holmes i Hercule Poirot ne bi uspeli da razrese.

Ovo je neistina, nikada te nisam nazvao trolom.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, perodeformero said:

Ovo je neistina, nikada te nisam nazvao trolom.

A nos ti raste kao Pinokiju. I raste, raste... (na ovo se ipak mora odreagovati)

Tvoja poruka od nedavno.

 

U pravu si, nisi trol.

Ti si trolčina koja dolazi svakih 6 meseci da bi nam saopštio da je sav hi-fi njesra... 

Više puta sam naglašavo ostalima, ne hranite trola, t.j. trolčinu, ne pecajte se.

Link to comment
Share on other sites

Još prilažeš dokazni materijal da sam u pravu.Nisam te nikad nazvao trolom, već trolčinom, što je značajna razlika.Trolčina-sertifikovani smarač po forumima, ne zanima ga sadržaj diskusije, saveti, sugestije i primedbe, već samo plasiranje sopstvene šuplje priče o ničemu i praćenje reakcije dobrodušne raje.

I kad neko pročita sve tvoje mudrolije i kavalkade na forumu, dobije odgovor u vidu definicije termina "trolčina".

 

 

I dalje ne kapiraš da dokle god u svakom postu prozivaš i žališ se, a ne fokusiraš se na problem koji te muči, i zbog kojeg nas sve smaraš danima, podjebavanje sa svih strana neće prestati.

Link to comment
Share on other sites

I jos jedna stvar. Ovo sto ti radis je novi nivo licemerja. Trazis od drugih da ne komuniciraju sa mnom tj sa  "trolom" a onda ti sam potrosis tonu mastila upravo radeci ono od cega odvracas druge, lol :D

Da nisi mozda po profesiji politicar, to bi objasnilo mnogo toga? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...