Jump to content


Problem sa zvucnicima (ili mozda ne?)


Recommended Posts

1 sat ranije, black coffe said:

Sam si napisao, ak se ne varam da su te sterali u sobu od cc15 m2

Black, soba je samo 10m2, nema tu skoro  ništa od 3D zvučne slike, a bas ispod 80Hz je verovatno misaona imenica. Tu ne treba puno ulagati, jednostavno soba je suviše mala.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Ultravox ! točno znam kaj te muči . Nije nemoguče za uvjetno rečeno "sitnu" lovu složiti sa sustav odlično zvuči . Da bi se to postiglo treba imati "utakmica u nogama" . Sam si napisao, ak se ne varam da su te sterali u sobu od cc15 m2 . Daklem cijelu "priču" moraš prilagoditi situaciji u kojoj jesi . Kad imaš pojačalo na kojem piše otraga (minimalno) 500w power consuption , nemaš brige koje češ zvučnike stavit , jer če iz svakih izvuč što mogu . Kod tebe je problem da bi htel da sve "čuješ" a da "ne čuje celo selo" - ukućani . Riješenje je : ili "potentno pojačalo ili visokoosjetljivi zvučnici . Ovak lutaš . Nemoj se iznenaditi što ti predlažem da uz Alto 5 ( podsječaju me na Q 3020 ) ili neke koji ti stvaraju trodimenzionalnu zv. sliku dodaš aktivni woofer . Time češ anulirati potrebu za jačim pojačalom . Vječita je borba da ne smetaš drugima , a da se čuje sve . Velim sve se more kad se hoče - zna . Jel to ova ili ona "vijernost" u uhima je slušača, ionak se jedno piše po pravovijernosti , a drugačije doma sluša . Btw pusti priče da je "yubetube" kikiriki , laptop,  dac - topping d 10 (pravilno "poštelati") na pojačalo i (tzv audiofilske snimke) i prst u uvo . Naravno da ovo što je napisano ne važi za pravovjernike. Osobno 80% slušam "jubetube" , sam kad za istač slušam slušam cd kao izvor ( gramofon dual 721 neoštelan ne slušam dok nebude kak spada. Nedaj se sa svog "puta" al poštuj što ti savjetuju . čak i oni koji podhebavaju . B).

Delimicno je tako a delimicno ne. E kamo lepe srece da su me strpali u sobu od 15 kvadrata, slavio bih celu noc. A zamisli kad u sobi od desetak m2 utrpas jos crosstrainer (ne smemo se omlohaviti ,zar ne), pa tegove ispod kreveta koji zahtevaju prostor ispred kreveta kad vezbas, pa ja sam Houdini kad sam i ovaj maleni Denon sa zvucnicima koji nisu tako mali, uspeo uglaviti u istu. 

Aktivni woofer?  Mislis subwoofer? Nisam ljubitelj basa pa mi nije potreban. Moja je pozicija ustvari vrlo prosta. Jedino je zvucnik na listi ev.menjanja. Za neki jos bolji, sa sirom zvucnom slikom, boljom separacijom, izrazajnijim vokalima... I da bude do cca 500 e. Ako nadjem- super, ako ne nadjem, opet super. Mislio sam da je Dali Zensor 1 taj jer onaj lazov iz Stereophile napisa da svira ko zvucnici od 1200 $, tako da me prevarise ali nema veze prodacu ga kad tad. 

PS. Drago mi je da ovde ima neko drugi ko se ne onesvesti kad se pomene youtube. 

Pps  Ti sto me podhebavaju ustvari peckaju. Do pre neki dan su me zvali psihopatom i glupakom tako da se moze reci da su nasi forumski odnosi u znacajnom usponu. :D

 

1 sat ranije, zflazar said:

nisam ni ja ali sam ti hteo skratiti malo put od 20-30 godina, kao što je meni to uradio dobronamerni prijatelj sa savetom.

drugo, nije imperativ nabaviti JPW crklo-puklo. Samo savet da se ne preskoči u slušanju ako se za to ukaže prilika.

Nisam mislio nista lose. Zapamtio sam ih i zasto ne probati ako se ukaze prilika?

 

1 sat ranije, jager said:

Što se tiče uparivanja denon - dynaudio to može da svira al pitanje kako ? Emit 10 nije igračka , da ih čuješ kod mene bilo bi ti sve puno jasnije . Znači nisu toliko zahtjevni al kad ih spojiš na amp koji ima " života " onda ujedaju :D

Pa valjda nije bas tolika drasticna razlika? Ja ne dozivljavam btw Argon kao igracku vec kao zvucnik koji svira daleko iznad svoje cene. Ako odere one od 300 e, onda bar meni nije igracka. No to je vec stvar definicije. 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Ultravox said:

Pa valjda nije bas tolika drasticna razlika? Ja ne dozivljavam btw Argon kao igracku vec kao zvucnik koji svira daleko iznad svoje cene. Ako odere one od 300 e, onda bar meni nije igracka. No to je vec stvar definicije. 

Stvar je u tome da ćeš dat lovu a nećeš imat značaniji napredak jer si ograničen s malom sobom i slabašnim pojačalom . Nikad u takvim uslovima nijedan zvučnik nece svirati punim potencijalom . 

Link to comment
Share on other sites

Predlog:

1. Android telefon sa Tidal servisom povezan BT vezom na Denon multifunkcionalni uređaj

2. Pripadajući daljinski sa novim baterijama

3. Sennheiser HD 569, zatvorenog su tipa

4. Ogromna krigla sa nasutim bezalkoholnim pivom

Fotografije date u prilogu :)

Benefiti: Spaseš sebe od ukućana, nas od sebe, YT kanal od samog sebe... 

huawei-p30-pro-black-128gb-5425635381980-71790408667.jpg

1874.jpg

1872.jpg

download.jpeg

product_detail_x2_desktop_sennheiser_hd-569_product-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzoni. :D

Zasto moram da vas spasavam od mene? Pa nikog ne mogu naterati da postuje ako ne zeli, jedna tema od njih par stotina, nista lakse no zaobici. 

Mislim da je pak obrnuto, ma koliko ona bila lagana, povrsna, kako god, ljudima je ipak iz nekog razloga zanimljiva ( neko daje dobronamerne savete, neko podhebava , nekom ubija vreme...) pa zato i pisu u njoj. Zar nije logicno? 

 

1 sat ranije, jager said:

Stvar je u tome da ćeš dat lovu a nećeš imat značaniji napredak jer si ograničen s malom sobom i slabašnim pojačalom . Nikad u takvim uslovima nijedan zvučnik nece svirati punim potencijalom . 

Sto znaci da ni ovaj Argon ne svira punim potencijalom? Sto opet znaci da meni nije ni interesantno koliki je puni potencijal nekog zvucnika vec jedino kako svira kod mene u sobi. Dok god je bolje od onog sto imam sad, to je meni upgrade, a mora biti zvucnika do 500 e koji sviraju bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Bravo Dzoni, odličan predlog. Sa nekim pristojnim slušalicama (200-300€) i Tidal-om bi se najviše izvuklo iz male sobe i slabašnog pojačala, to i jeste rešenje. Čak mislim da su postojeći zvučnici solidni ali im je okruženje limitirajući faktor.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u sobi od 12 kvadrata sviraju NN KSN za koje sam dao već link. Za moje potrebe puna kapa. Imam i basa koliko mi treba.

Mislim da je to neka dimenzija koju treba tražiti. Zflazar je predložio slične. Ako baš nema basa onda dodati neki malecni subić. Kod njih je uvek problem gde ga staviti a da ne pravi problem, pogotovo u maloj sobi.

Ja sam moje upgrejdovao sa boljim kondovima i ožičenjem - još više energije. Bas se još spustio i učvrstio. Slično je uradio i Filipescu. Po meni to vredi raditi na malim zvučnicima koji imaju dobre drajvere. Mislim da se dobija daleko veći skok sa ovakvim upgrejdom nego da sam kupio dosta skuplje zvučnike. I takozvani čuveni proizvodjači stavljaju u zvučnike od 500, 1000, 2000, eura jeftine delove.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

Sto znaci da ni ovaj Argon ne svira punim potencijalom? Sto opet znaci da meni nije ni interesantno koliki je puni potencijal nekog zvucnika vec jedino kako svira kod mene u sobi. Dok god je bolje od onog sto imam sad, to je meni upgrade, a mora biti zvucnika do 500 e koji sviraju bolje. 

Ajd nije mi problem da ti odgovorim još jednom B) Sigurno je da ni argon ne svira punim potencijalom al je dobro što si koliko toliko ostvario sinergiju , pa to kod tebe kako kažeš zvuči pristojno . Jako je mala vjerovatnoća da će taj denon uspijeti u tvojoj sobi da isprati skuplje i kvalitetnije zvučnike al to ćeš se uvjerit sam . Samo nemoj sutra da opet tvrdiš kako je taj argon bolji od zensor ili nekog drugog zvučnika većeg cijenovnog ranga jer su to priče za malu djecu .

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, jager said:

Ajd nije mi problem da ti odgovorim još jednom B) Sigurno je da ni argon ne svira punim potencijalom al je dobro što si koliko toliko ostvario sinergiju , pa to kod tebe kako kažeš zvuči pristojno . Jako je mala vjerovatnoća da će taj denon uspijeti u tvojoj sobi da isprati skuplje i kvalitetnije zvučnike al to ćeš se uvjerit sam . Samo nemoj sutra da opet tvrdiš kako je taj argon bolji od zensor ili nekog drugog zvučnika većeg cijenovnog ranga jer su to priče za malu djecu .

Za ovaj prvi deo posta ok, pretpostavljam da si u pravu ali sto se tice Argona i Dalija ne samo da je ovaj prvi bolji, no je za klasu bolji, pocistio je Dalija ko metlom. Ja sam  Dalija i kupio da zavrsi sa Denonom a da Argona stavim u oglase ali vec posle par minuta sam shvatio da ce biti obrnuto. Upravo prodajem Zensora 1, ne bih bio lud da prodajem bolje a ostavljam gore. 

Mozes da mi verujes a i ne moras. Kako god. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ultravox said:

Za ovaj prvi deo posta ok, pretpostavljam da si u pravu ali sto se tice Argona i Dalija ne samo da je ovaj prvi bolji, no je za klasu bolji, pocistio je Dalija ko metlom. Ja sam  Dalija i kupio da zavrsi sa Denonom a da Argona stavim u oglase ali vec posle par minuta sam shvatio da ce biti obrnuto. Upravo prodajem Zensora 1, ne bih bio lud da prodajem bolje a ostavljam gore. 

Mozes da mi verujes a i ne moras. Kako god. 

Kako si postavio Argon (pasivan model ne A5)  i Dali zvučnike. Na čemu su i koji položaj u odnosu na zadnji i bočne zidove.

Pročitao sam i da ti za testiranje zvuka koristiš između ostalog i album B. Novkovića. Može i tako ali je praktičnije koristiti neki namenski test album. Ima ih  u Švedskoj sigurno. Preporuka Test cd no. 5 Opus 3 izdavačke kuće. Probaj sa njim. Ili Dali test cd br. 3.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, džonibigud said:

Kako si postavio Argon (pasivan model ne A5)  i Dali zvučnike. Na čemu su i koji položaj u odnosu na zadnji i bočne zidove

 

Alto 5 ima pasivnu i aktivnu varijantu. Ovi prvi kostaju 150-160 eura a ovi drugi oko 350. Ako si dokon i ako te zanima, uz pomoc Google translate mozes procitati sledecu recenziju za Alto 5 aktive na svedskom hi fi portalu. Ocena 6/6.

https://www.google.com/amp/s/www.ljudochbild.se/test/hogtalare/5-tradlosa-hogtalare-2/argon-alto-5-active/%3famp

Argon i Dali su bili postavljeni na 2 indenticna ikeina nocna ormarica na oko 2 metra razdaljine, oko 3 decimetra od zadnjeg zida i po skoro metar od bocnih. 

Nije po propisima ali ja nemam prostora za stalke niti se opterecujem time. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ultravox said:

 

Alto 5 ima pasivnu i aktivnu varijantu. Ovi prvi kostaju 150-160 eura a ovi drugi oko 350. Ako si dokon i ako te zanima, uz pomoc Google translate mozes procitati sledecu recenziju za Alto 5 aktive na svedskom hi fi portalu. Ocena 6/6.

https://www.google.com/amp/s/www.ljudochbild.se/test/hogtalare/5-tradlosa-hogtalare-2/argon-alto-5-active/%3famp

Argon i Dali su bili postavljeni na 2 indenticna ikeina nocna ormarica na oko 2 metra razdaljine, oko 3 decimetra od zadnjeg zida i po skoro metar od bocnih. 

Nije po propisima ali ja nemam prostora za stalke niti se opterecujem time. 

 

Slušaj ne zanimaju me Alto zvučnici, već gledam nekako da te posavetujem. Nemoj da ispadne da imaš problem sa sobom i sa sobom, jel ok. Koji je bolji Dali ili taj Alto i to me za.bole savršeno da se razumemo. 

Za stalke, napravi ili kupi neke male i postavi na te ikeine komode da ti visokotonci budu u visini ušiju. Kupi ili pozajmi ukradi šta ja već znam neki cd sa dobrom reprodukcijom, test cd Opus 3 su odlični. 

Ubaci takav test cd i naoružaj se strpljenjem. Mic napred mic nazad po tim ikeinim komodama. Malo razdvoj zvučnike malo približi, isto probaj sa promenom ugla pod kojim su postavljeni. To traje, traži strpljenje i koncentraciju. Te komode ti jedu sav zvuk iz tih prcmoljaka od zvučnika. Znaćeš da si podesio dobro položaj kada dobiješ dobru, za tvoje sobne uslove stereo sliku, po širini, visini i dubini. 

Da li je nešto od ovog što sam ti objasnio "prošlo kroz taj plavi šeširić" :)

PS: Crvena jabuka je odlična grupa,  volim sve njihove albume. Pusti ti  audio elitu koja ceni samo ECM produkciju i uživaj u muzici:listen

Link to comment
Share on other sites

Polako, smiri se, kuckanje na ovoj temi je dobrovoljno. ;)

Cenim tvoje savete i tvoje ulozeno vreme. Ja se ipak u svim postovima ove teme, pa ni u prvom, nisam zalio na kvalitet zvuka zvucnika u smislu zvucne slike, separacije instrumenata, dinamike, sta god. Jedino me mucilo to sto su muski vokali nekad bili priguseni a nekad super a pogotovo to sto su nekad bili razliciti u okviru jednog te istog cd-a. Smatrao sam da u pogledu muskih vokala zvucnik ima problem. Kasnije su mi forumasi objasnili da je to normalno. I to je sve. 

Visokotonci mi vec sad jesu u visini usiju a onaj cd cu ghghgh kupiti sigurno. :D Ne stvarno, zainteresovao me, taj cd. Nabavicu ga obavezno. 

I pliz ne zovi mi zvucnike prcmoljcima, fakticki su medju vecima kad je rec o bookshelf zvucnicima, visoki su 32 cm. :wave2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

Za ovaj prvi deo posta ok, pretpostavljam da si u pravu ali sto se tice Argona i Dalija ne samo da je ovaj prvi bolji, no je za klasu bolji, pocistio je Dalija ko metlom. Ja sam  Dalija i kupio da zavrsi sa Denonom a da Argona stavim u oglase ali vec posle par minuta sam shvatio da ce biti obrnuto. Upravo prodajem Zensora 1, ne bih bio lud da prodajem bolje a ostavljam gore. 

Mozes da mi verujes a i ne moras. Kako god. 

 

 

 

Jel možeš ti da shvatiš jednu stvar . Da ti nemaš pojačalo koje ima sinergiju sa dali zvučnicima a kamoli sa neki boljim .To što si čuo kod sebe u svojoj sobi i na tom slabašnom denonu nije relevantno i tako se zvučne kutije NE UPOREDJUJU !!!

Link to comment
Share on other sites

A d

22 minuta ranije, jager said:

Jel možeš ti da shvatiš jednu stvar . Da ti nemaš pojačalo koje imaju sinergiju sa dali zvučnicima a kamoli za neki boljim .To što si čuo kod sebe u svojoj sobi i na tom slabašnom denonu nije relevantno i tako se zvučne kutije NE UPOREDJUJU !!!

Nemam nameru da dalje ulazim u diskusiju na ovu temu samo bih napomenuo da je ovaj Argon prilikom kupovine zvucnika u hi fi salonu, znaci pri apsolutno audofilskim uslovima izmedju ostalih ocerupao i Cervin Wegu XLS-6 koja je kostala oko 300 eura. Ocerupao ju je, sazvakao i ispljunuo. Da je bilo obrnuto kupio bih Wegu a ne njega. Kao sto rekoh veruj u sta hoces, meni ni iz dzepa ni u dzep, nema ljutnje. 

 

16 minuta ranije, džonibigud said:

Prcmoljci su. Evo kasvetnog bookshelf zvučnika...:D

2c6ceca45222e157792352700f94dc03.jpg

A vecina ostalih? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ako nekoga slucajno zanima, evo prevoda na engleski one recenzije Argona Alto 5 aktive. 

 

In terms of sound, the Argon test is the big surprise - in a positive way. Alto 5 Active paints a magnificent and detailed soundscape that is not far behind the test's more expensive rivals! They sound open and airy, follow the melody exactly and have a pleasant, warm sound balance. The synth base in Arys The Sea is doing well and tells us that there is plenty of fullness in the speakers - significantly more than in the small Klipschers - without seeming particularly bothered by the hard base. We can play high in our 32 square meter test room without distorting it, as a couple of competitors tended to do. The demanding piece of Kyrie with Mercedes Sosa sounds brilliant. The soundscape is large, distinct and detailed. The speakers manage to reproduce the recording's room sound, depth and scale and make the piano sound extremely believable and beautiful. Elvira Nikolaisen's voice also sounds seductive and present. There is always plenty of room between the instruments. 

Thanks to its balanced and powerful sound, Argon Alto 5 Active has the ability to engage. They have plenty of bass and are omnipresent purely musical - whether there is classical, acoustic jazz or rhythmic rap on the playlist. And best of all is the price!

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Ultravox said:

 

Nemam nameru da dalje ulazim u diskusiju na ovu temu samo bih napomenuo da je ovaj Argon prilikom kupovine zvucnika u hi fi salonu, znaci pri apsolutno audofilskim uslovima izmedju ostalih ocerupao i Cervin Wegu XLS-6 koja je kostala oko 300 eura. Ocerupao ju je, sazvakao i ispljunuo. Da je bilo obrnuto kupio bih Wegu a ne njega. Kao sto rekoh veruj u sta hoces, meni ni iz dzepa ni u dzep, nema ljutnje. 

 

 

 

Nema tebi pomoći :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nema zato sto ti podjes od pretpostavke da ono sto je skuplje UVEK mora biti i bolje (sto naravno nije istina) pa ako ne zvuci bolje, onda nema sinergije izmedju pojacala i boljih zvucnika. A kako cemo da znamo da su bolji, pa zato sto su skuplji. Kruzno rezonovanje, ajd u zdravlje. :D

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ultravox said:

A vecina ostalih? :D

Sličnih gabarita i ostali. Nije mi jasno kako si ti uspeo da od tolikih zvučnika izabereš najmanje. I posle piskavi muški vokali, pa piskavi...Na tim D'Altonima možeš po svemu sudeći samo Farinellija da slušaš.. 

Sledeći put ovako nešto da biraš. Ima puno snimaka sa njima na YT pa slušaj i poredi, poredi, poredi.... 

DJBf1eUXUAA6Hle.jpg

45506-c0116e4e3cbeb7c79aee40819c4e425a.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Ultravox said:

Nema zato sto ti podjes od pretpostavke da ono sto je skuplje UVEK mora biti i bolje (sto naravno nije istina) pa ako ne zvuci bolje, onda nema sinergije izmedju pojacala i boljih zvucnika. A kako cemo da znamo da su bolji, pa zato sto su skuplji. Kruzno rezonovanje, ajd u zdravlje. :D

Imamo mi jednu zdravstvenu ustanovu pored Kotora za takve pacijente poput tebe a zove se Dobrota .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ultravox said:

Imate vi sto sta u tom Kotoru. Samo izgleda da kucnog vaspitanja malo fali. Dok se neko slaze sa onim sto pises, sve ok, med i mleko. Cim pocne da tvrdi nesto suprotno, onda dodje ovakav post. Ne bih te zadrzavao vise. 

Ima vaspitanja medju forumašima jako puno i spremni su da pomognu svakome al ti si očigledno slučaj za posmatranje . 

Link to comment
Share on other sites

Svi ti koji bi da "pomognu" kao i ti pomazu dok druga strana klima glavom i prihvata sve sto pisete a ako kaze - stani, cekaj, ja mislim drugacije - onda se kod tih koji "pomazu" stvori bes, jarost, pa pocne vredjanje. Pogledaj se u ogledalu. Nasa konverzacija je zavrsena.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...