Jump to content


Dynaudio Emit M10


Recommended Posts

Zdravo svima. Prvi post i prvo pitanje. Da li je neko imao ove zvucnike i kakav je utisak? Kod mene bi bili upareni sa Marantzom cd 5005. Soba je mala, 12 kvadrata a slusa se skoro iskljucivo rok, bluz i hevi metal. Znam da Marantz nije idealan za ovu vrstu muzike ali bio je poklon pa onda nemam pravo da se zalim.^_^

Pre sam koristio neke stare yamahine kutije koje i nisu bile nesto tako da mi laknulo kad su crkle. 

U blizini pa cak ni u blizoj daljini nemam hajfaj prodavnice tako da zvucnike mogu samo da narucim. Trenutno sam u Ceskoj. Na netu ih toliko hvale da je cudo sto iko kupuje bookshelf zvucnike skuplje od 600 eura kad ovaj ima sve. :rolleyes:

Kod njih me privuklo to sto sam citao da briljiraju u malim sobama a moja je bas mala. Znam da su i renomirani brend. 

Unapred zahvalan za svaku informaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Koristim ih još uvijek i nemam za sada namjeru da ih mjenjam  ;) Od gomile bookshelfa koje sam imao priliku da čujem apsolutno ni jedan im nemože prići zvučno kad je u pitanju taj cijenovni rang . Nisu zahtjevni za pokretanje kao starije serije , deklarisani su na 6 oma i mogu da se upare sa većinom pojačala . Kod mene su upareni sa pojačalom  rotel ra 1070 i to zvuči odlično . Što se tiče pozicioniranja mogu da kažem da ni tu nisu previše zahtjevni i mogu da idu do zadnjeg zida veoma blizu al naravno uvjek je bolje izvući ih u prostor ako to situacija dozvoljava .

20191216_205036.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Tip Top said:

Alea lacta est. 

Veliko hvala na ovom postu. Vise nemam dileme i sto se mene tice tema moze i da se zakljuca.:D

Neceš pogriješiti , dynaudio je s ovim modelom dao domaći zadatak konkurenciji :) Slusao sam i pet puta skuplji model dynaudio , ovaj malisan ne zaostaje puno . Hvaljeni B&W cm 1 na uporednom testu je ispao smiješan tako da nemoj puno da se razmisljaš .Sretna kupovina :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvukoljub said:

Reptilići u stomaku :wub:

Prvo reptilici u stomaku a koju godinu kasnije papiri za razvod tj potraga za novim i boljim ? :D

 

 

1 hour ago, Thecoki said:

Kupljeno,stiglo?????:banana

Ne moze to tako brzo. ;)

Danas posle posla ili sutra narucujem. Uzima par dana da stigne. 

Hvala svima jos jednom i ovim se odjavljujem sa teme. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravo ljudi, nov sam u ovom svijetu i praktično još uvijek nemam nikakav sistem. Imam relativno dobar Philipsov gramofon i sad za sad se mučim sa nekim bezveznim starim RIZ integralnim pojačalom i nekim bezveznim zvučnicima.

Uglavnom, evo par mjeseci razmišljam šta da kupim i želim da kupim nove stvari (integralno pojačalo+zvučnici), a budžet mi je oko 1500eur.

Prije nekoliko dana je sasvim slučajno ispala kombinacija da kupim par Dynaudio Emit M10, malo korišćeni. Ovi zvučnici koje namjeravam da kupim su kupljeni prije godinu i po, otprilike zadnjih 6 mjeseci stoje u originalnoj kutiji i par je 300eur.

Samo jednom sam čuo ovaj tip zvučnika u radnji i bio sam baš zadovoljan, ali sam htio da pitam kakvi su generalni utisci nekoga ko ih je duže koristio. Takođe, bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko dao predlog za pojačalo da sa njima uparim.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovi zvučnici su novi oko 600 eura par. Sad se lomim, jer mi je možda pametnije da uzmem ovako povoljnije polovne, pa da se malo igram, nego da svalim sve pare odjednom u novo.

Da li imaš neki konkretan predlog za sistem do 1500 eur (modeli pojačala i zvučnika)?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kupuj to ako su dobro sačuvani.Dodaj na to jos 300-400 eura za naim nait 3 sa odlicnom fono sekcijom i koji btw odlicno radi uz DY i preostalih 700-800 od budzeta potrosi pola na ploce pola na jos bolji gramofon.Ne odmah  taj deo za ploce vec na 20 radosnih rata .To bi bilo mojih 2c ,veselo ti bilo :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, hvala vam na savjetima. Kupio sam zvučnike, išao sam danas u Risan iz Podgorice da ih isprobam i kupim.

Prezadovoljan sam i jedva čekam da kompletiram sistem. :)

Ako ima još nekih oredloga za pojačalo sa dobrim MM Phono ulazom, javljajte.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stari modeli Mission Cyrus,poznati po phono sekcijama.Pomenuti nait3 sam slusao sa malenim DY 52 i to je u svakom smislu lepo zvucalo,pritom je ta pomenuta  fono sekcija u njemj bila potpuno ista i u njihovim najskupljim predpojacalima. Prelazak na MC je takodje vrlo lak, promenom fono kartice.

Oba pomenuta pojacala su stara,moze im zatrebati i servis,ali bi on bio jednostavan i ne preskup.U 90% slucajeva i obican recap radi posao(izmena par kondova).

Po meni je amp od najmanjeg uticaja na zvuk,ali treba da dobro kontrolise zvucnike i bude posten prema izvoru zvuka ne menjajuci njegov karakter previse.Fono sekcija najbitniji i nazahtevniji deo.S tim u vezi DY ume da bude nezgodan i trazi odlican i samim tim i nesrazmerno dosta skup amp,a sto u ovom slucaju i nije slucaj pa ostane dosta budzeta za unapredjenje izvora zvuka,ili barem sto bolju gramofonsku glavu.

Pored ova dva old skul ampa iz ere gramofona mozes pogledati i Rega ampove,recimo Brio model,koji ne kosta puno i kao gramofondzijska firma odrade solidan fono deo.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, the genius said:

Ljudi, hvala vam na savjetima. Kupio sam zvučnike, išao sam danas u Risan iz Podgorice da ih isprobam i kupim.

Prezadovoljan sam i jedva čekam da kompletiram sistem. :)

Ako ima još nekih oredloga za pojačalo sa dobrim MM Phono ulazom, javljajte.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bravo :thumbsup2 . Drugi put kad budeš silazio na more javi se da ih čuješ kako kod mene rade ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...