Jump to content


Polica za HI-FI


Recommended Posts

  • 3 months later...
2 sati ranije, vdzele said:

Kako dohvatiš ploče? Visoko je, pa te još uredjaji guraju od zida.

Bez problema ih vadim. Policu sam konstruisao tako da tačno odgovara prema mojih 183cm, a ona je 230 cm.

Eee... i o tome sam vodio računa, baš da me ne guraju od zida, jer je donji deo police izbačen 48cm, a gornji deo sa pločama 22 cm. Tako da je razlika u dubini samo 26 cm i zato mi ne predstavlja problem. 

Sve sam ja to proračunao i bacio na papir, ništa napamet nisam radio. Da sam samo dva santimetra izbacio donji deo police, ne bi mogao krevet da se spusti. 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, sondek said:

Ne vidim kako si uradio zadnji deo police,tj.da li ima zadnje noge.Mogla bi se tako uklopiti sa prolazi kroz deo za ploce do poda i zadovoljava i audiofilske pojmove,a ne samo estetske i prakticne koji su Btw.odlicni...eto resenja za model mk2 :)

Nema zadnje noge, samo prednje koje su podesive po visini. Pozadi je polica ušrafljena za leđa koja su isto od iverice. A na tom spoju je gumena traka. I cela polica stoji na gumenoj oblozi na podu, debljine 1cm.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

Шта ће ти подне кутије на том простору, још приљубљене уз зид?

У том случају купујеш неке британске прдавце без баса, попут "чувених" 3/5 и сл.

Zato što je cevno pojačalo, pa su mi baš trebale osetljive kutije. Nisu baš naslonjene na zid, odmaknute su 10-ak cm. Pa ionako su zatvorene pozadi.

Znaš i sam da su kod lampaša mekši basovi, zamisli da sam zakačio  nekog prdavca na to, pa ne bi se ni "b" od basa čuo. Ne bi se čulo ništa. 

Čini mi se da podni zvučnici lepše sviraju, a čuo to i od mnogih. 

Link to comment
Share on other sites

Подна кутија тражи простор да свира, небитно да ли је лампаш или транзисторац. Схвати како хоћеш али оне овде не могу да покажу шта могу. Имао сам подне и компресије и са отворм напред и позади и ниједна није свирала лепо испод 80ак цм од зида задње стране. Чак и кутије за сталак траже удаљеност од зида да би звук имао свој простор и дубину. Уживај у звуку.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, gvlada said:

Подна кутија тражи простор да свира, небитно да ли је лампаш или транзисторац. Схвати како хоћеш али оне овде не могу да покажу шта могу. Имао сам подне и компресије и са отворм напред и позади и ниједна није свирала лепо испод 80ак цм од зида задње стране. Чак и кутије за сталак траже удаљеност од зида да би звук имао свој простор и дубину. Уживај у звуку.

Ma svestan sam ja toga, jesi u pravu, al trenutno je takva situacija... Nadam se uskoro drugoj sobi. Doduše, nije ova soba tako mala 4x5, al ima puno stvari u njoj, pretrpana je. 

Nisam mnogo zahtevan, za sada solidno svira. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...