Jump to content


Q Acoustics vs B&W - slusni test


Recommended Posts

2 sati ranije, perodeformero said:

U pravu si, nisi trol.

Ti si trolčina koja dolazi svakih 6 meseci da bi nam saopštio da je sav hi-fi njesra, i da ti imaš super zvuk na svojoj LG mini liniji, i da smo svi magarci koji težimo višem, jer ti to ne čuješ.Vidi, ovo je hi-fi forum, a ne neki o kome se priča o beloj tehnici, i ako misliš da nećeš dobiti žestoke reakcije na svoje višegodišnje provokacije, onda si se baš onako, zajebao.

Više puta sam naglašavo ostalima, ne hranite trola, t.j. trolčinu, ne pecajte se.

Evo i Pere sa bejzbol palicom,a i skoro pa svi drugi. :D

Ne pecajte se zaista,pohvalio se vec sa 27 postova u temi i da je samim uspesna.

Obrazac je apsolutno uvek isti kao i dosad,LG mini linija ili bilo sta jeftino za pametne vs visestruko skuplje za budale.Nema sanse da se ne primi.

Ja sam se javio samo zato sto ima novih kojima rad od ranije nije poznat.

...e da pa i zato sto sam vlasnik 20% Bowers Wilkinsa,ode covek da proseta fruskom gorom u 10g starom kliu i izbogati se nabrzaka na forumu :lol: 

P.S.gde me nadje  sa B&W-om za 35g koliko se igram hifom nisam cuo B&W koji mi se svideo(ne gubim nadu,naici ce neki)

Link to comment
Share on other sites

Ne volim dzez, steta. 

A jel moze covek, neko, neki forumas da otvori jedan post u kome ce izneti svoje misljenje kakvo god ono bilo, makar najgluplje na svetu a da mu se na grbacu ne nakace branioci lika i dela cetvorocifrenih i petocifrenih $ hi fi masina, Hi end gurui i tako njima slicni , koji ce da horski verglaju o trolovanju? 

Trolovi kao sto je poznato skakucu sa teme na temu, ima ih svuda, provociraju i sve teme svode na jednu a ja sam nakon maltene 2 godine otvorio jednu majusnu sopstvenu temicu koje se drzim ko pijan plota ali dzabe, ne mozes to Loyolama objasniti, jeres se mora zatrti u svom embriju. 

Realno je to  tragikomicno. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ultravox said:

Ne volim dzez, steta. 

A jel moze covek, neko, neki forumas da otvori jedan post u kome ce izneti svoje misljenje kakvo god ono bilo, makar najgluplje na svetu a da mu se na grbacu ne nakace branioci lika i dela cetvorocifrenih i petocifrenih $ hi fi masina, Hi end gurui i tako njima slicni , koji ce da horski verglaju o trolovanju? 

Trolovi kao sto je poznato skakucu sa teme na temu, ima ih svuda, provociraju i sve teme svode na jednu a ja sam nakon maltene 2 godine otvorio jednu majusnu sopstvenu temicu koje se drzim ko pijan plota ali dzabe, ne mozes to Loyolama objasniti, jeres se mora zatrti u svom embriju. 

Realno je to  tragikomicno. 

Ovo je izliv ozbiljnog slučaja, zapitaj se? 

Rezultat da je zvučnik od 500e bolji od nekog od 5000e bez obzira na brend, na osnovu YT snimka? Ne bitno na vrednost u novcu bilo koje poredjenje preko YT je.... 

Smešno

Link to comment
Share on other sites

Tema je, na žalost, na početku obećavala, jer sam mislio da će se više pričati o QAcustic brendu koji zaista pruža dosta za cijenu zvučnika.
A seriju 8 B&W mi ne možete ogaditi, znam da zavist priča iz vas ;)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Ultravox said:

Ne volim dzez, steta. 

A jel moze covek, neko, neki forumas da otvori jedan post u kome ce izneti svoje misljenje kakvo god ono bilo, makar najgluplje na svetu a da mu se na grbacu ne nakace branioci lika i dela cetvorocifrenih i petocifrenih $ hi fi masina, Hi end gurui i tako njima slicni , koji ce da horski verglaju o trolovanju? 

Trolovi kao sto je poznato skakucu sa teme na temu, ima ih svuda, provociraju i sve teme svode na jednu a ja sam nakon maltene 2 godine otvorio jednu majusnu sopstvenu temicu koje se drzim ko pijan plota ali dzabe, ne mozes to Loyolama objasniti, jeres se mora zatrti u svom embriju. 

Realno je to  tragikomicno. 

Može, evo ja sam par postova ranije izneo mišljenje-tvrdnju da je sistem, LG tv, Fio DAC, AIWA mini linija i BOSE AM5 mkII ubica HI AND- a i ništa mi se nije desilo.

A sada iznosim mišljene da će taj sistem da oduva i onog tvog DENONA i LG-a iako je AIWA stara "svega" 40 godina, pa imaš priliku da argumentovano, parlamentarno i sa velikom dozom šveCke tolerancije prokomentarišeš moju tvrdnju interesuje me tvoje mišljenje.

Takođe me interesuje, naveo si par postova ranije, da više nemaš te mini linije, šta sada slušaš pa je Bowers od 5000E postao predmet tvog interesovanja?

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Thecoki said:

Ovo je izliv ozbiljnog slučaja, zapitaj se? 

Rezultat da je zvučnik od 500e bolji od nekog od 5000e bez obzira na brend, na osnovu YT snimka? Ne bitno na vrednost u novcu bilo koje poredjenje preko YT je.... 

Smešno

Meni je bolji. Kao sto tebi nije. Mozda ne toliko zaslugom Q acousticsa koliko samog B&W gde mi instrumenti zvuce sinteticki, neprirodno. Posto u mnogim drugim testovima skuplji zvucnici ( Dynaudio, Klipsch itd) zvuce jasno bolje od onih jeftinijih i posto kod njih instrumenti zvuce savrseno prirodno i preko Youtubea -logican je zakljucak da problem nije u YT klipu nego u samom B&W zvucniku. 

 

29 minuta ranije, SUROKVL said:

Može, evo ja sam par postova ranije izneo mišljenje-tvrdnju da je sistem, LG tv, Fio DAC, AIWA mini linija i BOSE AM5 mkII ubica HI AND- a i ništa mi se nije desilo.

A sada iznosim mišljene da će taj sistem da oduva i onog tvog DENONA i LG-a iako je AIWA stara "svega" 40 godina, pa imaš priliku da argumentovano, parlamentarno i sa velikom dozom šveCke tolerancije prokomentarišeš moju tvrdnju interesuje me tvoje mišljenje.

Takođe me interesuje, naveo si par postova ranije, da više nemaš te mini linije, šta sada slušaš pa je Bowers od 5000E postao predmet tvog interesovanja?

Ironija i sarkazam su ti na nivou kako mali Perica zamislja iste. Nemam nista protiv ako mislis da je ta  Aiwa stara 40 godina bolja od novog dm41 Denona, pluralizam misljenja, ja to respektujem. I da otvoris novu temu o tome sigurno necu otici tamo da ti se pokakim na nju. Ovde se radi o toleranciji i kulturi dijaloga sa onima sa kojima se ne slazemo. Ali mozda sam se ja suvise posvedio, suvise dugo zivim u Swe pa su me iskvarili a ovo je ipak balkanski forum, my wrong. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ultravox said:

Meni je bolji. Kao sto tebi nije. Mozda ne toliko zaslugom Q acousticsa koliko samog B&W gde mi instrumenti zvuce sinteticki, neprirodno. Posto u mnogim drugim testovima skuplji zvucnici ( Dynaudio, Klipsch itd) zvuce jasno bolje od onih jeftinijih i posto kod njih instrumenti zvuce savrseno prirodno i preko Youtubea -logican je zakljucak da problem nije u YT klipu nego u samom B&W zvucniku. 

 

Ironija i sarkazam su ti na nivou kako mali Perica zamislja iste. Nemam nista protiv ako mislis da je ta  Aiwa stara 40 godina bolja od novog dm41 Denona, pluralizam misljenja, ja to respektujem. I da otvoris novu temu o tome sigurno necu otici tamo da ti se pokakim na nju. Ovde se radi o toleranciji i kulturi dijaloga sa onima sa kojima se ne slazemo. Ali mozda sam se ja suvise posvedio, suvise dugo zivim u Swe pa su me iskvarili a ovo je ipak balkanski forum, my wrong. 

Pa onda idi na Švedski? 

Link to comment
Share on other sites

I tamo sam (mnogo cesce) i ovde sam (mnogo redje) . Posto ovde nisam banovan a moja tema nije zakljucana, ocito je da i moderacija misli da nisam trol. 

Zar nije onda bolje da svi vi drugi koje ova tema nervira nju i zaobidjete, gde je tu problem, to je samo jedna tema od bezbroj drugih na forumu? 

Link to comment
Share on other sites

Ono su bili QA 3020i a ovo je 3020, nisu isti zvucnici. Meni tamo samo vokali kod B&W zvuce bolje  dok instrumenti zvuce odbojno i vestacki. Aako pogledas komentare ispod klipa videces da su misljenja i kod drugih ljudi podeljena. 

Izvini, zaboravio sam na taj klip. Poslusacu obavezno. 

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, Ultravox said:

I tamo sam (mnogo cesce) i ovde sam (mnogo redje) . Posto ovde nisam banovan a moja tema nije zakljucana, ocito je da i moderacija misli da nisam trol. 

Zar nije onda bolje da svi vi drugi koje ova tema nervira nju i zaobidjete, gde je tu problem, to je samo jedna tema od bezbroj drugih na forumu? 

aman  ljudi ispunite mu zelju i sve ce biti reseno.....ko pokusa bilo sta da objasni upecan je i nahranio je ultravoxqa.

 

mislim i ja bi ga nahranio ali to nije dozvoljeno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ultravox said:

Ono su bili QA 3020i a ovo je 3020, nisu isti zvucnici. Meni tamo samo vokali kod B&W zvuce bolje  dok instrumenti zvuce odbojno i vestacki. Aako pogledas komentare ispod klipa videces da su misljenja i kod drugih ljudi podeljena. 

Izvini, zaboravio sam na taj klip. Poslusacu obavezno. 

Bowersi zvuce neuporedivo bolje , istina je da zvuce hladno ali to moze da se pegla sa kablovima dok ti Q kako god zvucnici zvuce simpaticno ali tu nema peglanja oni su dali svoj maximum. U prevodu glupo je porediti ta dva zvucnika a kamoli dati prednost Q nesto zvucniku.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

 

 

Ironija i sarkazam su ti na nivou kako mali Perica zamislja iste. Nemam nista protiv ako mislis da je ta  Aiwa stara 40 godina bolja od novog dm41 Denona, pluralizam misljenja, ja to respektujem. I da otvoris novu temu o tome sigurno necu otici tamo da ti se pokakim na nju. Ovde se radi o toleranciji i kulturi dijaloga sa onima sa kojima se ne slazemo. Ali mozda sam se ja suvise posvedio, suvise dugo zivim u Swe pa su me iskvarili a ovo je ipak balkanski forum, my wrong. 

Pa bolja je jednostavno, bolje je napravljena, odvojen snagaš i preamp i ostalo što sleduje, naravno da plastikanac ne može da se nosi sa time. Nema ironije i sarkazma koji su inače postulat za otvaranje jedne ovakve teme.

Mene je zanimalo tvoje mišljenje, nisi ga izneo sem argumenta da  eto ti tako smatraš. Pluralizam mišljenja se zasniva na argumentima ne na rekla -kazala. Mišljenje o nečemu nije bogom dato pravo, mora da bude potkrepljeno znanjem i argumentima, moraš da se kvalifikuješ, da stekneš uslov da ga imaš, ne mislim striktno na tebe nego na sve nas. 

Tvrdiš da nisi audiofil, znači apriori negiraš da posediješ određena znanja i iskustva pa u krajnjem slučaju i emocije prema hobiju koji te u suštini ne interesuje, čak imaš i određeni animozitet prema njemu. A očekuješ da neko uvažava tvoje mišljenje i da tvoje YT utiske shata kao relevantne.Nešto tu  ne štima. Probaj tako u ŠveCkoj, da li će da prođe. 

Nisi odgovorio šta sada slušaš kada nemaš mini linije, šta je to što je bolje a košta višestruko manje?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Evo poslušaj ovaj. Muzika počinje u 02:00

Problem sa YT snimcima je što su lošeg kvaliteta, i što se čuje više soba nego sam sistem a ima i puno mono snimaka Čuje se da soba odzvanja na početku kad pričaju. Možda je za snimanje izabran pogrešan mikrofon, ne znam.

https://www.youtube.com/watch?v=dxl3l81cPVM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...