Jump to content


Q Acoustics vs B&W - slusni test


Recommended Posts

10 minuta ranije, perodeformero said:

Tema ti je od samog početka pokvarena, a samo je pokazala, što si i potvrdio, da ti je jedini cilj podjebavanje.

Ja to ni pomislio a pogotovo potvrdio nisam. Ali mi se vec znamo od ranije pa si komotno mogao da preskocis ovu temu. Ne moras se bas uvek ponasati shodno svom nicku. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, black coffe said:

Je točno, a što se jubetubea tiče slušam ga svakodnevno dok bilo što radim ili navečer prije ćorke te kao informativku za stvari koje kupim na isključivo oriđiđi cd-ima.

Ja imam svoje play liste na YT pa pustim dok nešto radim ili kad imam goste, svira satima, kad hoću ozbilljno da slušam udri po fajlovima. CD sam batalio.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Ultravox said:

Upravo tako, rdjavo vreme, korona, visak vremena, i odjednom mi ovaj forum pade na pamet.nisam bio dugo. A i onaj klip me golicao, nisam na YT cuo nijedan zvucnik da zvuci tako sizofreno, jaki vokali, definisani, mocni a zvuk klavira ko na nekom risiveru d klase od 120 eura. A tek njegova cena... Zanimalo me da li i neko drugi tako cuje ili samo ja. Onda se javio Milovan i rekao da cuje isto tako pa mi nekako bilo lakse. Evo sad i Nixie tvrdi da mu na onom snimku Q acoustics od 350 e zvuci bolje. 

Naravno, onda je dosla ekipa za kvarenje i pokvarila celu temu... 

A ti znaš kako koji instrument treba da zvuči tako što su ti referenca zvučnici od 150 evra koje slušaš kod kuće? Ili još gore, slušajući skupe zvučnike na Youtube? Ma idi, begaj...:heat Sve teme do sada su ti bile trule i sve su završile na đubrištu, tako će i ova, ne brigaj...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ultravox said:

Ja to ni pomislio a pogotovo potvrdio nisam. Ali mi se vec znamo od ranije pa si komotno mogao da preskocis ovu temu. Ne moras se bas uvek ponasati shodno svom nicku. 

Neću da preskačem ništa, mada bi bilo bolje da si ti preskočio svoje godišnje obraćanje.Što se tiče mog nicka, nemaš pojma ni odakle je, ni šta znači, ali po običaju projektuješ rezultate svog iskrivljenog shvatanja realnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

A ti znaš kako koji instrument treba da zvuči tako što su ti referenca zvučnici od 150 evra koje slušaš kod kuće? Ili još gore, slušajući skupe zvučnike na Youtube? Ma idi, begaj...:heat Sve teme do sada su ti bile trule i sve su završile na đubrištu, tako će i ova, ne brigaj...

Ovde djubriste za samo jednu temu  i ne postoji. Sve teme pre ili kasnije crknu i zavrse na "djubristu" , neke cak posle jednog ili dva odgovora pa se u tom smislu ova tema sa ovoliko postova  vec sad moze smatrati uspesnom. Naravno bilo bi mnogo bolje da nema primitivizma i pokusaja vredjanja ali heb ga nije ovo svedski forum (gde je nemoguce ovako nesto videti) vec je ex Yu, balkanski, pa ne treba tu ni ocekivati neki nivo diskusije, cast izuzecima. 

Sto se tice onog zvuka B&W-a, to je jedini skupi zvucnik kod kog na YT cuh tako nesto (ej ali nisam jedini ovde, isto je culo i par drugih forumasa) , svi ostali skupi zvucnici zvuce super i prirodno, pa ti onda upotrebi elementarnu logiku i izvuci logican zakljucak da li je greska do YT ili do B&W. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tvoje pitaje sa početka teme je bilo:

On 9.5.2020. at 15:32, Ultravox said:

Uz sva ogranicenja koja pruza snimanje i slusanje preko Youtuba, ja kao laik i ne-audiofil ne cujem nista drasticno razlicito u kvalitetu zvuka...

Znaci pitanje - 1. Da li je to zato sto sam ja laik, 2. da li vi stari iskusni audiofili cujete ono sto ja ne cujem, 3. postoji li ta razlika u klasi zvuka? Iskreno me zanima vase misljenje. 

Sva ograničenja koje taj konkretan snimak ima su upravo 99% zvučnog pečata tog snimka. Tako da bi odgovori na tvoja tri pitanja bili:

1. Ne, nije problem što si laik već što je nemoguće čuti na tom snimku.

2. Ne, ja na tom snimku ne čujem bitnu razliku jer je na tom konkretnom snimku nema 

3. Da, postoji, vrlo je jasna i vrlo lako primetna razlika uživo. 

I tu nastaje problem što ti ne prihvataš da taj snimak ne pokazuje i ne dokazuje ništa pametno... Pa on je smešno digitalan i tanak, cepa ssss, šššš, hhhh... nema tu šta da se razlikuje uopšte - puniji i masniji zvučeći zvučnik je uspeo da probije malo kroz taj bedan snimak i da zvuči prirodnije - to je to, ništa više. Da je snimak bio masne i brundave (umesto tanke i siktave) prirode više bi ti se svideo zvuk B&W. Evo posušaj ovaj bolji snimak pa reci da li ti se čini da je to isti zvučnik?

I nije problem što ne shvataš gde grešiš u pokušaju upoređivanja, nije problem ni što nisi čuo to uživo... Problem je što ti želiš jednoznačan odgovor na nepravilno postavljeno pitanje u kom si spojio nepostojanje razlika na lošem snimku sa nepostojanjem realnih razlika realnom životu. Pravdaš taj očajan snimak i ideju da razlike treba da se čuju pomoću potpuno drugog snimka sa KEF, ELAC i Dynaudio. Ali to je već potpuno drugi snimak, bolji očigledno, a čak i iz njega opet nisi čuo kako ti zvučnici sviraju već samo ono što taj neki osrednji mikrofon i tvoj osrednji sistem uspevaju da zabeleže i propuste. Naslutio si razlike u boji zvuka, odabrao koja ti je lepša (koja se složila sa snimkom i sa bojom tvog sistema bolje)... i to je to - kraj kao u bioskopu. Pravu dinamiku ne možeš da čuješ, prave detalje ne možeš da čuješ, širinu i dubinu zvučne scene ne možeš da čuješ.... pa tako ni razliku u klasi mahom ne možeš da čuješ, možda ponekad samo naslutiš ako je snimak dobro odrađen, a čak ni to kad nije dobro napravljen.

Ja ovo sve ne pišem kao ljubitelj B&W, što nisam, niti kao patkometriju... već zato što sam 3 od tih 5 zvučnika čuo a čuo sam i mnoge druge i razlike su sasvim jasne. Ti ako ne veruješ nikome od nas koji ih nismo poredili samo na YT već i stvarno uživo, misliš da lažemo i izmišljamo razlike iz nekog samo nama znanog razloga... o čemu onda da pričamo dalje?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

 Naravno bilo bi mnogo bolje da nema primitivizma i pokusaja vredjanja ali heb ga nije ovo svedski forum (gde je nemoguce ovako nesto videti) vec je ex Yu, balkanski, pa ne treba tu ni ocekivati neki nivo diskusije

Lepo si izvredjao citav region,i forum.Mozes da se gadis na balkan koliko god hoces,ali odavde si i sam potekao.  Delis ljude po tome odakle su,siris predrasude kakve nisu dozvoljene ni forumskim pravilima ni civilizacijskim normama, kao neki pravi mali nacista. Nipodastavas svoje korene,i vredjas i provociras forum iz čiste dosade.Da ti u tvom maniru odgovorim ti mozda jesi prosao kroz Svedsku,ali ona nije kroz tebe.Mozda samo njen najgori deo koji te smatra primitivnim samo sto si poreklom sa balkana.

Ne znam dokle ide ljudska tolerancija moderacije, ali neke stvari upravo iz razloga tolerancije nisu za tolerisati.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sondek said:

Lepo si izvredjao citav region,i forum.Mozes da se gadis na balkan koliko god hoces,ali odavde si i sam potekao.  Delis ljude po tome odakle su,siris predrasude kakve nisu dozvoljene ni forumskim pravilima ni civilizacijskim normama, kao neki pravi mali nacista. Nipodastavas svoje korene,i vredjas i provociras forum iz čiste dosade.Da ti u tvom maniru odgovorim ti mozda jesi prosao kroz Svedsku,ali ona nije kroz tebe.Mozda samo njen najgori deo koji te smatra primitivnim samo sto si poreklom sa balkana.

Ne znam dokle ide ljudska tolerancija moderacije, ali neke stvari upravo iz razloga tolerancije nisu za tolerisati.

:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, sondek said:

Lepo si izvredjao citav region,i forum.Mozes da se gadis na balkan koliko god hoces,ali odavde si i sam potekao.  Delis ljude po tome odakle su,siris predrasude kakve nisu dozvoljene ni forumskim pravilima ni civilizacijskim normama, kao neki pravi mali nacista. Nipodastavas svoje korene,i vredjas i provociras forum iz čiste dosade.Da ti u tvom maniru odgovorim ti mozda jesi prosao kroz Svedsku,ali ona nije kroz tebe.Mozda samo njen najgori deo koji te smatra primitivnim samo sto si poreklom sa balkana.

Ne znam dokle ide ljudska tolerancija moderacije, ali neke stvari upravo iz razloga tolerancije nisu za tolerisati.

Au kakvo spinovanje. Dobro da nisi jos i zaplakao kao neki onomad. Kakvo vredjanje regiona, kakvo vredjanje foruma, pa niste vas 10,15 sto provocirate i vredjate (trolovi su prema nauci mentalno bolesne osobe, psihopate, narcisi i sadisti) ni forum a pogotovo niste region. Sta ti sve ovde izdrobi, ti nazivas nekog psihopatom i sadistom (trolom) a onda kmecis moderaciji kad ti druga strana mnogo mekanije uzvrati. Fuj kakva patetika. Bljak. 

2 sati ranije, Aibo said:

Tvoje pitaje sa početka teme je bilo:

Sva ograničenja koje taj konkretan snimak ima su upravo 99% zvučnog pečata tog snimka. Tako da bi odgovori na tvoja tri pitanja bili:

1. Ne, nije problem što si laik već što je nemoguće čuti na tom snimku.

2. Ne, ja na tom snimku ne čujem bitnu razliku jer je na tom konkretnom snimku nema 

3. Da, postoji, vrlo je jasna i vrlo lako primetna razlika uživo. 

I tu nastaje problem što ti ne prihvataš da taj snimak ne pokazuje i ne dokazuje ništa pametno... Pa on je smešno digitalan i tanak, cepa ssss, šššš, hhhh... nema tu šta da se razlikuje uopšte - puniji i masniji zvučeći zvučnik je uspeo da probije malo kroz taj bedan snimak i da zvuči prirodnije - to je to, ništa više. Da je snimak bio masne i brundave (umesto tanke i siktave) prirode više bi ti se svideo zvuk B&W. Evo posušaj ovaj bolji snimak pa reci da li ti se čini da je to isti zvučnik?

I nije problem što ne shvataš gde grešiš u pokušaju upoređivanja, nije problem ni što nisi čuo to uživo... Problem je što ti želiš jednoznačan odgovor na nepravilno postavljeno pitanje u kom si spojio nepostojanje razlika na lošem snimku sa nepostojanjem realnih razlika realnom životu. Pravdaš taj očajan snimak i ideju da razlike treba da se čuju pomoću potpuno drugog snimka sa KEF, ELAC i Dynaudio. Ali to je već potpuno drugi snimak, bolji očigledno, a čak i iz njega opet nisi čuo kako ti zvučnici sviraju već samo ono što taj neki osrednji mikrofon i tvoj osrednji sistem uspevaju da zabeleže i propuste. Naslutio si razlike u boji zvuka, odabrao koja ti je lepša (koja se složila sa snimkom i sa bojom tvog sistema bolje)... i to je to - kraj kao u bioskopu. Pravu dinamiku ne možeš da čuješ, prave detalje ne možeš da čuješ, širinu i dubinu zvučne scene ne možeš da čuješ.... pa tako ni razliku u klasi mahom ne možeš da čuješ, možda ponekad samo naslutiš ako je snimak dobro odrađen, a čak ni to kad nije dobro napravljen.

Ja ovo sve ne pišem kao ljubitelj B&W, što nisam, niti kao patkometriju... već zato što sam 3 od tih 5 zvučnika čuo a čuo sam i mnoge druge i razlike su sasvim jasne. Ti ako ne veruješ nikome od nas koji ih nismo poredili samo na YT već i stvarno uživo, misliš da lažemo i izmišljamo razlike iz nekog samo nama znanog razloga... o čemu onda da pričamo dalje?

 

 

 

Hvala na korektnom i iscrpnom odgovoru. 805 D3 zaista zvuci znatno bolje na ovom novom snimku. Poslusao sam. I dalje ima nesto u njemu sto me odbija, ne znam sta je to, ali to je neka druga prica niti je i bitno jer 5000 e sigurno ne bih dao za par bilo kojih i bilo kakvih  zvucnika. Hvala jos jednom. 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Ultravox said:

Pa tema nije pocela od toga, sme li se(treba li) kupiti zvucnik maltene na slepo, samo nakon slusanja nekog YT snimka vec je pocela od zvuka onog  skupog BW zvucnika pa smo kasnije dosli do ovog pitanja. Usput se naravno javila inkvizicijska hi end ekipa da mi objasni da sam trol, trolcina, pitali me kako je u SveCkoj, cudili se sto mi je soba tako mala i tako to, sve fazoni malog Perice koji izgleda nikad nije ni otisao iz njih. 

Ne zelim da budem audiofil. To me vuce na ljude koji sve sto imaju dadose na hi fi, i stalno im nesto fali, stalno im taj zadnji uredjaj nije dovoljno dobar, zbog toga se i krljaju sa suprugama i brakovi im pucaju ( em dadose silne novce za svoj hobi em im kuca i garaza  puna nekih kablova,  uredjaja, bog te pita). Pogotovo ne zelim da postanem iskljucivi elitisticki snob koji sa visine gleda na raju koja ima one obicne hi fi entri level uredjaje jer eto ja kao hi end guru imam makinu od 10.000 (ili vise) eura pa sam ja onda kao nesto jako bitan, neka faca. 

Jedino zelim da svako ko ne ume da civilizirano diskutuje zaobidje ovu temu, prva mi je nakon skoro dve godine i samo na njoj pisem. Mislim da ne trazim mnogo. 

 

Skoro nisam pročitao nešto gluplje na temu Hi-Fi-ja.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se stavljač Jutjub snimka samo grubo šalio i da je 'ladno zamenio snimak Q Acoustic i B&W zvučnika. Ono, u dubler fazonu u opasnim scenama Rambo filmova?

Edit: ili u eroCkim scenama, tipa da glumiš sisu od Pamele Andersson ili dupe od Brad Pitt-a?

Link to comment
Share on other sites

Ovde se naravno uopste ne radi o tome da li moja tema ima smisla, da li onaj B&W od 5 tisuca ojra zaista svira lose, da li YT slusni testovi zvucnika zaista imaju ikakvu upotrebnu vrednost, vec se radi o principu komunikacije na jednom forumu gde niko nema pravo da dodje i ljude koji apsolutno nikog ne vredjaju  pocne nazivati psihopatama, glupacima, da naziv drzave u kojoj zivis karikiraju u cilju ismevanja itd itd. To naravno ne cine svi vec jedna grupa od 10,15 ljudi koja isto tako naravno pocinje odmah da kmeci i trazi ban cim im se neko suprostavi. Takvo ponasanje se u civilizovanom svetu zove mobing. 

Ja sam vec u privatnim porukama od strane normalnih, pristojnih forumasa upozoren na tu forumsku ekipu i na mogucnost da iznude moj ban. Moj je odgovor bio takav da to meni uopste nista ne znaci, mogu da me banuju kad god pozele. Ne bih se vratio ovde iako mi je ko kahvu poput doci opet na forum sa novom ip adresom i preregistrovati se sa novim nickom. 

Nazalost je to sto se radi na forumu odraz naseg drustva gde oni bucni, nevaspitani i polupismeni odlucuju sta sme da se radi, pise, govori, a ako im se suprostavis, onda tebe proglase agresivcem. Mozda i tome dodje jednom kraj, ali bojim se da ce to uzeti dosta vremena. 

Toliko. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, SUROKVL said:

Ma vratio bi se, nije ti prvi put !

Nikada nisam bio na ovom forumu sa bilo kojim drugim nalogom tj bio banovan pa se sad vratio. Niti bih to uradio ako sad budem banovan jer ne zelim da se vracam tamo gde sam nepozeljan. To je apsolutna istina. 

Isto tako je apsolutna istina da sam od strane nekoliko forumasa u pp upozoren na tu grupu od 10-15 forumskih inkvizitora koji vredjaju ljude koji pisu ono sto im se ne svidja pa kad im se usprostavis onda tebe proglase provokatorom i ko hor beckih decaka pocnu kod moderacije da kmece i traze ban za politicki nepodobnog. 

To je ono sto zovem balkanstina a svaka cast forumasima poput black coffe, Aido, Milovan, Nixie i mnogim drugima koji su korektno i bez vredjanja pisali na ovoj temi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ultravox said:

Isto tako je apsolutna istina da sam od strane nekoliko forumasa u pp upozoren na tu grupu od 10-15 forumskih inkvizitora koji vredjaju ljude koji pisu ono sto im se ne svidja pa kad im se usprostavis onda tebe proglase provokatorom i ko hor beckih decaka pocnu kod moderacije da kmece i traze ban za politicki nepodobnog.

Ponovi još koji put, možda ćeš u svom oblačiću delovati anđeoskije.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2020 at 3:32 PM, Ultravox said:

Ovo je malo laganija tema. Na Youtube ima dosta testova raznih zvucnika i jedan od njih je i ovaj :

U njemu se porede zvuk  zvucnika Q acoustics 3020i i zvucnika B&W 805 D3. Ono sto je zanimljivo je to da je razlika u ceni ENORMNA posto prvi zvucnik kosta oko 350 e a drugi oko 5000 e. Znaci budzet klasa vs nesto sto mozda nije hi end ali nije ni daleko od toga, mislim 5000 ojra za par zvucnika? 

Uz sva ogranicenja koja pruza snimanje i slusanje preko Youtuba, ja kao laik i ne-audiofil ne cujem nista drasticno razlicito u kvalitetu zvuka ako izuzmemo vokal posto je tu B&W po meni jasno bolji. Cak mi l Q acoustics u zvuku instrumenata zvuci nekako "prirodnije" a B&W  "vestacki". 

Znaci pitanje - Da li je to zato sto sam ja laik, da li vi stari iskusni audiofili cujete ono sto ja ne cujem, postoji li ta razlika u klasi zvuka? Iskreno me zanima vase misljenje. 

Mišljenja sam da komotno možeš da kupiš zvučnik slušanjem preko jutjuba.(Šalim se)

Oba su fenomenalna, a bolji je onaj koji tebi bolje zvuči.

Inače su jutjub testovi zvučnika krajnje autistični. Nego publicitet. Kvalitetnih utisaka slušanja laudspikera imaš u tekstovima časopisa, recenzijama, blogovima (tekstualne prirode), koji daju kratak opis šta se može očekivati.

To koliko koji zvučnik košta ako imaš novac ne treba da te brine. Postoji razlog, čak i ako je nama neshvatljiv, zašto je to tako. 

 

Bez ljutnje, tema izaziva podmeh kod ljudi koji se bave zvukom godinama, (čak i sam ne spadam u tu grupu ali vidim stvari kako stoje, nego smatram da ovakav forum treba da ima kriterijum), da bi ovako nešto komentarisali, zato nemoj da se čudiš u kom smeru je otišla tema od prvobitne intencije.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, perodeformero said:

Ponovi još koji put, možda ćeš u svom oblačiću delovati anđeoskije.

Imam novi dokaz. Pre oko 2 godine sam otvorio temu o eventualnoj kupovini zvucnika za tiho slusanje u sobi. Ovaj sto imam je vrlo dobar ali naravno da postoje mnogo bolji. 

Neki su forumasi dali svoje predloge zvucnika. Drugi su predlozili slusalice. Treci da ne menjam nista posto je soba ionako premala. I svi su pisali korektno. Jedna najnormalnija tema. 

Ali avaj, javili su se drugovi iz komisije za ideolosku podobnost ce -ka-ka-pe-ju, znaci ista ova ekipa, da kazu da i tu trolujem. 

Zasto? Zato sto nisam posle par dana odtrcao u hi fi salon, kupio zvucnike i objavio slike na forumu. Kao da nemam pravo da ih kupim kasnije, da se predomislim, da upadnem u fin.probleme, da poslusam one koji kazu - ne menjaj nista?

Znaci jedna te ista ekipa na koju me upozoravaju drugi forumasi i  kazu - pazi se njih, bices banovan. Dobio sam informaciju da su nedavno napravili harangu na jednog forumasa i bukvalno lscedili njegov ban. 

Zasto ovo ja pisem a ne oni? Zato sto su to ljudi koji su stalno na ovom forumu, stalo im je, ne zele probleme, mozda i licno poznaju ove iz "ekipe. 

Meni je potpuno svejedno hocu li biti banovan ili ne. Zivim 2000 km daleko i ne poznajem nikoga. Zato sve ovo i pisem ovde otvoreno. Posledice me ne zanimaju. 

 

 

36 minuta ranije, Mosi said:

Mišljenja sam da komotno možeš da kupiš zvučnik slušanjem preko jutjuba.(Šalim se)

Oba su fenomenalna, a bolji je onaj koji tebi bolje zvuči.

Inače su jutjub testovi zvučnika krajnje autistični. Nego publicitet. Kvalitetnih utisaka slušanja laudspikera imaš u tekstovima časopisa, recenzijama, blogovima (tekstualne prirode), koji daju kratak opis šta se može očekivati.

To koliko koji zvučnik košta ako imaš novac ne treba da te brine. Postoji razlog, čak i ako je nama neshvatljiv, zašto je to tako. 

Hvala na odgovoru. Ovi neki tvrde da na tom snimku B&W zvuci 3 puta bolje sto ce reci da je Q acoustics los. Svako ima pravo na svoje misljenje, naravno. 

Sto se tice cena zvucnika opste je poznato da ona nije uvek proporcionalna kvalitetu zvuka jer na nju uticu i naziv brenda, zemlja u kojoj se prave, "lepota" zvucnika itd. 

Samo nekima to ne odgovara, ako je skuplje mora biti i bolje a ako je dosta skuplje mora biti i dosta  bolje. Uvek i bez izuzetka. I slus. Tacka. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem.Sa tobom je sve u redu?

Ljudi ti kažu lepo da nije bitna cena zvučnika ni klasa ni proizvođač ni da li h neko poseduje ili ne.

Suština je da ne može da se uradi zaključak na osnovu YT snimka!!!Možda gore kod VAS na sajmovima puštaju YT kao izvor?

Ali defintinvo .....Stanislave:heat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...