Jump to content


Sony cdp 970


vanja pg

Recommended Posts

Pozdrav društvu.

Pomagajte..Moj dragi Pioneer PD 7300 je preminuo,tj laser je na umoru.E sad..Pošto se meni jako svidio zvuk ovog Pioneer-ovog cd playera dao sam se u potragu za laserom ,ali sam odustao jer ga je teško naći a i to što ima u ponudi veoma je skupo.Elem..Poslije nekoliko konsultacija,i prebiranja po džepovima došlo se do Sony cdp 970,najviše zbog istog DAC (BB 58) kao kod Pioneer-a,dobrih kritika po netu i cijene.

Vaše mišljenje i iskustva sa ovim Sony cd playerom ili nekog sličnog cd player-a kao adekvatna zamjena za  Pioneer PD 7300.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jager said:

A što ne odeš kod komšije Nešovića da pogleda taj pioneer , mozda mu on ima lijeka .

Odnijeću mu svakako,ali iz dosadašnjeg iskustva,laser je gecrht 99%

Koji cd predlažeš kao alternativu ovom Pioneer-u ,da je sličnih karakteristika,a da ne treba bubreg podavati da bi se došlo do zamjenskog

lasera kao što je slučaj sa Pioneer-ovim PWY 1011.

Link to comment
Share on other sites

Imam ga nešto više od tri godine, po mom mišljenju je fenomenalan CD plejer. Može da se nabavi zamenski laser (ima čak ponekad da se nađe i originalni NOS, na ebay, i nije neka nenormalna cena). Vrlo robusna sprava, čita sve živo. Ima prijatan i nenapadan zvuk, vrlo je muzikalan. Mane: može da se desi da mehanizam pokretanja lasera dobije luft, ali kod baš izraubovanih primeraka. 

0E62E83C-C706-4D0C-B522-1AB65C057457.jpeg

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Gile said:

Imam ga nešto više od tri godine, po mom mišljenju je fenomenalan CD plejer. Može da se nabavi zamenski laser (ima čak ponekad da se nađe i originalni NOS, na ebay, i nije neka nenormalna cena). Vrlo robusna sprava, čita sve živo. Ima prijatan i nenapadan zvuk, vrlo je muzikalan. Mane: može da se desi da mehanizam pokretanja lasera dobije luft, ali kod baš izraubovanih primeraka. 

0E62E83C-C706-4D0C-B522-1AB65C057457.jpeg

Sve što si napisao je i mene privuklo da obratim pažnju na ovaj cd jer ima dosta sličih komentara po netu.

Mene je dodatno zainteresovao zbog BB 58 koje ima i moj upokojeni Pioneer i znam kako oni zvuče (ne isključivo zbog njih ,ali dobrim dijelom)

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, jager said:

Ono sto sam ja imao od playera su bili sony cdp 222es (upgrade) i 930 qs koji je takoodje dobar al ga manje ima u ponudi . Imao sam i marantz 6000 ose le al u tadašnjoj postavi su mi sony bili bolji match ;)

Iskreno rečeno i meni se Marantz "ne sviđa"..Imao sam CD 72,trenutno slušam CD 40 (kao ispomoć) ...Kao u školi..bio sam na času,tijelom prisutan,ali duhom sam bio odsutan, neđe drugo.E tako i Marantz..Sve je tu ,ali...Mrtvo duboko,bar za moj ukus.

Da mogu naći za normalne pare laser za Pioneer-a servisirao bih ga i ćao..Ovako..970-ica je za sad najozbiljniji kandidat.

Od ove tvoje skalamerije 930-ica mi je najzanimljivija.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, vanja pg said:

Iskreno rečeno i meni se Marantz "ne sviđa"..Imao sam CD 72,trenutno slušam CD 40 (kao ispomoć) ...Kao u školi..bio sam na času,tijelom prisutan,ali duhom sam bio odsutan, neđe drugo.E tako i Marantz..Sve je tu ,ali...Mrtvo duboko,bar za moj ukus.

Da mogu naći za normalne pare laser za Pioneer-a servisirao bih ga i ćao..Ovako..970-ica je za sad najozbiljniji kandidat.

Od ove tvoje skalamerije 930-ica mi je najzanimljivija.

 

Upgrade mi je radio isti majstor pa razmisli i o tome ;)

Link to comment
Share on other sites

Tako zvuči Marantz CD63, dok se na izbaci HDAM modul i ne zamene OP i par kondenzatora Posle je to neka druga mašina.
Meni je ta generacija Marantza super kao tranaport, imaju digitalni izlaz tako da nema potrebe da im se koristi Dac. Ja i dalje koristim (po navici) 57mkII i ništa laseru ne fali.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nixie said:

Tako zvuči Marantz CD63, dok se na izbaci HDAM modul i ne zamene OP i par kondenzatora Posle je to neka druga mašina.

Nixie,prijatelju..Njega sam zaboravio da navedem kao Marantz-a kojeg sam imao i slušao (pored 72 ) i sad 40-ice.Bilo bi krajnje neozbiljno reći da je Marantz loš izbor.Ali...Tako (mrtvo duboko) zvuči još nekoliko Marantz-a,pride što pojedini stariji ne čitaju ništa sem originale...e jbg.Sve lijepo i fino,ali..život mi prođe dok se dogovorim sa Marantz-om.

Ne zaboravimo da je moj budžet limitiran na 100€

Volim i ja narandže,n'o trpim.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Engine said:

Meni je ta generacija Marantza super kao tranaport, imaju digitalni izlaz tako da nema potrebe da im se koristi Dac. Ja i dalje koristim (po navici) 57mkII i ništa laseru ne fali.


saglasan,ali..budžet je 100€ max.Uzimati neki cd sa dobrim transportom pa još i dobar externi DAC ..Ode 100€ nekoliko puta.
 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Engine said:

Kakav eksterni dac, imaš li ti pojačalo? Ima li na njega digitalni ulaz?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Naravno,moj dragi Harman Kardon PM 660 i zvučnike Canton CT90. Jbg...Old fashion guy.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da imaš novijeg integralca sa dobrim Dac-om. Onda ti treba neki noviji CDplayer, kad već daješ 100€ što ne vodiš npr. malo korišćeni Marantz CD 5003 ili sličan. Valjda će i ovaj HK otići u zasluženu penziju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

 

 

20 minutes ago, Engine said:

Valjda će i ovaj HK otići u zasluženu penziju.

Nećemo se bez čuda velikoga razdvajati,ako si slušao ovo pojačalo znaš o čemu pričam,mada sumnjam čim mi predlažeš da ga penzionišem( a hoće li se raditi refresh ,to da) Veliki sam fan HK uređaja,ali starijeg datuma,dok je HK bio HK.Marantz-a sam imao,nekoliko..Radije bih nešto drugo,da se malo promijeni...a tebi hvala na predlozima.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Engine said:

Meni je ta generacija Marantza super kao tranaport, imaju digitalni izlaz tako da nema potrebe da im se koristi Dac. Ja i dalje koristim (po navici) 57mkII i ništa laseru ne fali.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Eno ga još po nekad radi, upalim ga da ne propadnu elektroliti i slušam po dan-dva kada se setim. Kupljen nov 1995. Stavio sam pre par godina nov Kineski mahanizam sa laserom, stari je počeo da brljavi, ali ti Kineski nisu trajni. Prvi Kinez nije hteo sve da čita, dok drugi radi besprekorno, cena je 10$ pa koliko traje. On nema baš sjajan digitalni izlaz, za to koristim Pioneer DV300 i DV393. Ono što volim kod njega je što je puno brži u izvršavanju komandi od DVD, ali DVD mi malo bolje zvuči kao transport.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...