Jump to content


Šta raditi sa ovim?


Recommended Posts

Zdravo :)

Na početku odmah da kažem da se zaista ne razumem u bilo kakvu audio opremu i da se izvinjavam ako nešto pogrešno pitam...

Naime, nasledila sam ovo sto možete videti na fotografijama i interesuje me šta bih ja mogla sa tim da uradim. Ima ogromnu sentimentalnu vrednost i bacanje ili prodaja ne spadaju u bilo kakvu kategoriju...Zvučnici ne rade, pa je malo teže oceniti i rad ostalih elemenata...

Konkretno ono što mene najviše zanima je to, da li mogu jedan ovaj element da iskoristim kao neku vrstu pojačala za gramofon? A drugo, da li vredi popravljati zvucnike, imaju odlično očuvane drvene kutije..nažalost oni se ne vide na fotografijama..

Hvala..

IMG-20200323-WA0001.jpg

IMG-20200324-WA0001.jpg

IMG-20200324-WA0003.jpg

IMG-20200324-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošla! :thumbsup2

Znajući da nije to, mene ovaj tvoj mini hifi sistem neodoljivo potseća na Hitachi

fa0d58ca2f34ba3ce9b37c3bc230e948.jpg

Apsolutno je moguće da, ako je pojačalo ispravno, sa popravljenim ili nekim drugim zvučnicima koristiš te komponente za slušanje gramofona.

Mesto označeno sa Phono je gde treba priključiti gramofon i pored njega "masse" za povezivanje kabla uzemljenja koji takođe gramofon zahteva da se spoji.

Srećno slušanje!

Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo na toj informaciji...:) Da ne bih sada ovde dužila temu oko gramofona, to ću pitati u drugom delu vezanom za gramofone, ovde bih pitala još samo ovo, da li može neko da mi preporuči kod koga u Beogradu mogu da odnesem te zvučnike da pogleda i popravi, tj. zameni sa novim zvučnicima?

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošla na forum.

Skoro sve može da se popravi, pitanje je koliko se to isplati. Ako je sentimentalna vrednost, onda pretpostavljam da cena popravke nije mnogo bitna.

Kako je utvrđeno da su zvučnici neispravni? Na nekom drugom uređaju ili merenjem? Pitam zato što možda nešto drugo od tog sistema nije ispravno a ne sami zvučnici. I ako može neka slika tih zvučnika sa zadnje i prednje strane ( bez zaštitnih mrežica).

Postoji metoda da se proveri da li zvučnici rade pomoću obične baterije od 1.5V i parčeta kabla.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ljudi ne mojte zeni preporučivati naj skuplji servis tek tako ima i drugih sa pristojnim cenama na primer 

Услуга електричних инсталација
 
 
Адреса: Првомајска 120, Београд 11080
 
 
Радно време: 
Затворено ⋅ Отвара се у 08:00 у пет

 064 1130638
Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, TamaraD said:

Ima ogromnu sentimentalnu vrednost i bacanje ili prodaja ne spadaju u bilo kakvu kategoriju...

Koji tretman i cena treba da bude dovoljno adekvatna boldovanom, pa i celokupnom navodu iz posta pokretača teme?

Svakako ima sada više opcija, što donekle olakšava dalje korake...

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na odgovorima...to je sve jos uvek kod mame u kuci pa ce ona sutra da fotografise zvucnike i da mi posalje a ja cu da prosledim fotografiju ovde. Znam da je tata rekao da zvucnici ne valjaju i da je zato prestao da preko toga slusa muziku...

Najbolje bi bilo da ja to sve zajedno odnesem kod nekoga ko se razume i da spojimo sve pa da vidimo sta radi a sta ne radi,i koliko bi kostala popravka...

 

Link to comment
Share on other sites

Imaj na umu poneki majstori naplaćuju vreme da nadju uzrok kvara. Takozvana defektaža. U tvom slučaju, to bi bilo skupo sobzirom da oprema ne vredi nešto para, a može čak da se ispostavi da se ne može i popraviti.

Na Kupujem prodajem ima dosta ispravne i novije opreme za jeftine pare. Sve ovo treba uzeti u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto treba da uradis je da probas ili zvucnike na drugom pojacalu ili druge zvucnike na tom pojacalu,dobro proveris povezanost na istom.Treba dobro uvek opisati kvar, ali vrlo je mala verovatnoca da se odjednom pokvare oba zvucnika to kad crkava crkava jedno po jedno,visokotonac bass, jedan kanal i sl..Pre bih rekao da je nesto pogresno prikljuceno ,nesto iskljuceno(proveri A/b par zvucnika prekidac) ,ako imas mute ili sl. ili da je u pitanju kvar pojacala...onako logicki razmisljajuci.U svakom slucaju proveri sve povezivanje i rad kod kuce pre nego krenes u servis

Link to comment
Share on other sites

Tamara računaj da se kasetofon nejverovatnije ne može popraviti.

Pojačalo i tjuner (radio) se verovatno mogu lako popraviti. Kasetofon verovatno ne može.
Čak i ako uređaji rade, bilo bi dobro pretresti ih i zamneiti neke delove koje starenjem menjaju karakteristike (elektrolitski kondenzatori).

Zvučnici, ne vrede nam slike, treba se pogledaju (ispipaju) stanja membrana. Ako su ok, mogu se premotati, i vrv. zamenuti vešanja.
Ako su membrane propale, najbolje je nabaviti nove zvučnike. Ima sasvim pristojnih polovnih (ali ok, tu ti treba pomoć, nećeš moći sama).
Postoji i mogućnost da se drajveri zamenu novima, ali vrlo teško je naći i upariti odgovarajuće.

U konačnoj varijanti, refreširano pojačalo i tjuner, sa pristojnim zvučnicima, može jako lepo da se koristi i za gramofon, radio, za zvuk sa računara, i sa televizora. Dek (kasetofon) skloni u stranu. Sami pojačalo i tjuner sasvim lepo izgledaju.

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Gox co. said:

Imate jos i na Medakovicu dobar majstor za z\vucnike (Golub)

Takođe za preporuku majstor. Izrazito pošten u dijagnostici. Nije od onih što naivnima izbijaju pare iz džepa.

Koliko sam upoznat, odlično radi. Imam kontakt sa čovekom, pa ako nekome zatreba može na PP.

Link to comment
Share on other sites

Hvala jos jednom na odgovorima..shvatam da fotografije nista ne vrede..

Ja vec sutra idem kod mame gde je sve to, i onda cu ja lepo to sve da isprobam i da vidim ako neko od poznanika ima zvucnike koji rade da povezem da vidim da li ostalo radi kako treba, u slucaju da zvucnici uopste ne rade...

pa cu onda ovde da napisem sta se desilo,i da li sam nesto uspela da uradim...

ja sam inace u Zarkovu, tako da bi mi odgovarao majstor koji je ovde u blizini, ali naravno pre svega cenim da neko dobro radi, nije mi problem da se provozam gde god treba..

Ja bih i zadrzala pojacalo i deo za radio, i te kutije od zvucnika...deo sa kasetofonom mi ne treba jer vise ni nemam kaseta niti planiram da ih kupujem..nadam se da ovo sve ostalo radi

Link to comment
Share on other sites

Moj prijateljski savet, ako se sumnja na ispravnost bilo čega od te opreme, bolje ne povezivati ništa nego odneti nekome ko se razume i ima makar univerzalni instrument od merne opreme. Recimo ako su zvučnici ili kablovi neispravni, mogu oštetiti pojačalo i obrnuto. Prvo se meri pa onda povezuje. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, TamaraD said:

ja sam inace u Zarkovu, tako da bi mi odgovarao majstor koji je ovde u blizini, ali naravno pre svega cenim da neko dobro radi, nije mi problem da se provozam gde god treba..

Upravo je @Gox co. tu blizu, kod restorana Pink. Sve preporuke za njega.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, garson said:

Upravo je @Gox co. tu blizu, kod restorana Pink. Sve preporuke za njega.

 

1 sat ranije, srdjan_c said:

Definitivno Gox.

+1

Ali pitanje je da li će da radi sa tako matorom opremom. Nabavi kontakt, pa zovi pitaj.

Pokušaj reći da je preporuka sa HiFi foruma. Možda omekša... :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...