Jump to content


Pomoc oko kupovine zvucnika za reciver rotel rsx-1058 i postavljanja u sobi


Recommended Posts

1 sat ranije, Nixie said:

Jeste, ali ipak zvučnik treba da bude koliko - toliko linearan. Šta ti vredi surround kad nema visokih, a ti mator jedva čuješ i kad ih ima? :D

A nisam ni ja mnogo bolji, imam dva visokotonca po kutiji, sa svake strane po jedan.

PS

Ne shvatam Wharfedale, imali su materijal da naprave hit zvučnike na tržištu, ali su omanuli. Možda su sve prepustili Kinezima, i dizajn i izradu?

Moji E 50 imaju horne  :D   , imao sam 10.2 bilo visokih taman , ali bas bumijao ito u 25+ m2 i više od pola m od zida pa se riješio, zato sam napisao ... btw a kaj bi ti radio :wink: .

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, black coffe said:

a kaj bi ti radio :wink:

Sa basom? Ne znam u čemu je bio problem, ako je kompresiona kutija doda se dampinga u kutiju, kod bassreflex prigušenje u otvor. Nekad je bas bez definicije ako je na red sa basom stavljen kalem od tanke žice, staviš neki ljudski od debele žice i popravi se stvar. Možeš da dodaš recimo bipolarne kondenzatore na red sa basom kod kompresione kutije ako je veliki Q faktor, ima svakavih rešenja, a nekad i nema rešenja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...