Jump to content


Pomoc oko kupovine zvucnika za reciver rotel rsx-1058 i postavljanja u sobi


Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu od novajlije :)

Do sa nisam imao neki muzicki sistem osim technicsa iz 90"

Dobio sam na poklon od brata iz inostranstva reciver rotel rsx-1058 koji stoji vec nekoliko meseci bez upotrebe.

E sad ovako sto se tice budzeta za zvucnike bio bi do nekih 500e 

Muzika bi uglavnom isla sa racunara , gramofona akai( model cu javiti u podrumu je :) i dvd koji sam kupio odavno oznaka je  pioneer 585a ako ista znaci.

Od muzike bi se uglavnom slusalo jazz, blues,  a i matori bi slusao malo rock :)

Soba je 16 kvadrata , ako je potrebno mogu poslati i skicu sobe na koji bi ja to zid ako je odgovarajuce.

 

 

Edited by Nenad75bg
Link to comment
Share on other sites

Ma zaboravi ne kupuj nikako Engleske kutije razočaraćeš se samo neke Nemačke ili Danske imaš veliki izbor samo gledaj da se upari sa snagom uvek zvučnik mora biti slabiji od snage pojačala da bi ga pojačalo lakše kontrolisalo.Za polovne zvučnike izdvoj maksimalno 250 evra i to je to .Posle mozes da dokupiš centralni i zadnje kutije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nenad75bg said:

Koje b&w? Neka preporuka?

Написао сам ти моделе. Прво послушај па се онда одушевљавај или разочаравај, никако по савету других унапред.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gvlada said:

Једини "природни" су Ротел и Бовери већ деценијама. Опет ни то не значи да су свуда најбољи комбо.

To "prirodno" je potpuno "veštački" 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Inače vele da su Rotel i Wharfidale "prirodni" partneri .

Nema pravila. Čak i da su svi proizvodi iz iste kuće, opet ne važi.

W11.1 i 11.0 ne zvuče dobro, već sam objavio manje više sve o tome ovde. Kad su ih dizajnirali, kao da ih nisu slušali. Ne znam za veće modele, ako mi neki dođe u ruke znaćete.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Thecoki said:

To "prirodno" je potpuno "veštački" 

Ни код мене се нису добро показали, али има људи који воле њихов звук. Мени је Ротел боље радио са Монитор Аудиом.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Nixie said:

Nema pravila. Čak i da su svi proizvodi iz iste kuće, opet ne važi.

W11.1 i 11.0 ne zvuče dobro, već sam objavio manje više sve o tome ovde. Kad su ih dizajnirali, kao da ih nisu slušali. Ne znam za veće modele, ako mi neki dođe u ruke znaćete.

napisao sam u suround varijanti jer je tu sub i centralni ! , znaš i sam da je takova postavka nešto sasvim drugačije :wink:

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, black coffe said:

napisao sam u suround varijanti jer je tu sub i centralni ! , znaš i sam da je takova postavka nešto sasvim drugačije :wink:

Jeste, ali ipak zvučnik treba da bude koliko - toliko linearan. Šta ti vredi surround kad nema visokih, a ti mator jedva čuješ i kad ih ima? :D

A nisam ni ja mnogo bolji, imam dva visokotonca po kutiji, sa svake strane po jedan.

PS

Ne shvatam Wharfedale, imali su materijal da naprave hit zvučnike na tržištu, ali su omanuli. Možda su sve prepustili Kinezima, i dizajn i izradu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...