Jump to content


Audio-Technica ATH-M50x Slušalice


Dragan Penev

Recommended Posts

1 sat ranije, Dragan Penev said:

U svakom slučaju, rešio sam kupovinu slušalica, sad smo mirni svi u kući. 

A ne, ne ide to tako.
Ko upadne u zamke hajfaja, još se učlani na takav forum, čita tuđa mišljenja, traži savete... taj je crva u sebi zapatio.
Lako će se preimenovati ovaj par slušalica u slušalice za nošenje napolju (što one uistinu i jesu, prilagođene mobilnim uređajima - čak se dobija i kabel sa potenciometrom, zar ne?).
Uskoro kad ugreje zvezda, pa krenu nesnosne vrućine, setićete se zašto ne volite kožne fotelje, kožne garniture... kad krene da peče uho, zateže taj mehanizam od Nadovih slušalica (a kažu da je nezgodan za duže slušanje), požele će se velur ili sunđeri, otvorene slušalice, koje se mogu dugo nositi na glavi bez zamora, koje ne greju uši, a uz to imaju i bolju i širu zvučnu sliku.
Počeće crv da kopka: "Hm, mogao bih ipak uzeti one beyerdynamic DT (ubaciti model prema želji), ne bih bio jedni sa dva para. Uostalom, ne postoje džabe dva različita dizajna; zatvoreni i otvoreni tip."

Nije ovo kraj, ovo je početak puta, sa sve dečijim bolestima i sitnim greškama pri izboru, svi ih prođu ;)
A dotle valja uživati u onom što se novo kupilo, i to što intenzivnije; crv je već počeo da raste, brzo će probuditi sumnju i nezadovoljstvo...

Link to comment
Share on other sites

Što, neka ga?!? Možemo mi da guslamo još dugo bez obzira na naslov.:D E sad ono čuveno forumsko
- najvažnije je da si ti zadovoljan.....................:)
Šalim se naravno. I naravno da je najvažnije da si ti zadovoljan! E sad zanimljivo je kako su ukusi u svemu različiti pa tako i po pitanju dizajna slušalica. Verovatno sam ja konzervativan jer su meni AT lepše.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao i probao AT MSR7b, stvarno su dobre i nemam zamerki.

Ali me NAD ipak kupio na prvi utisak, stvarno su dobre i kvalitetne.

Krenuo sam od totalno druge priče jer smo blejali za vreme korone, pa kad sam uzeo malo vremena da se pozabavim, onda sam shvatio šta se u stvari meni sviđa.

Link to comment
Share on other sites

Kratak apdejt vezan samo za omažu slušalica:
Probao sam ih na mobilnom uređaju, izlazu za slušalice na integrisanom pojačalu i na kraju na Creeku OBH-21.
Na samsungu je bilo dovoljno glasno, čak i zadovoljavajućeg kvaliteta zvuka.
Na Yamahi sam bio iznenađen da ne moram pot da odvrnem više od 10-11 sati, zvuk je bio opet zadovoljavajućeg kvaliteta.
Na Creeku mi se čini da ipak zvuče najbolje, što bi i trebalo da bude slučaj.
Proveravao sam da li je moj model zaista 250 oma, što je ispisano na računu i kutiji. Na Beyerovom sajtu ima kratko objašnjenje da se oznaka omaže nalazi na plastičnom delu priključka, tj. 32 i 600 je ispisano, a ako nema ničeg onda su 250 oma.
 

Moj zaključak je da verzija od 250 oma može da radi i bez pojačala za slušalice,  e sad da li bolje zvuči i koliko bolje, to je već novo pitanje, teže opisivo i podložno subjektivnom utisku.
Ako neko planira kupovinu Beyerdinamik DT slušalica, a nije siguran koju omažu da uzme, ili se plaši da mu 250 omska verzija neće raditi, možda mu pomogne ovaj moj post.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dragan Penev said:

Beyer odlične, ali ipak to nisu slušalice koje su mene privukle. Ima nešto što ti kaže, nemoj te uzmi druge. :)

Ja sam prodao HD 558 a potom i ATH M50x: nisam više želeo da ih stavljam na uši posle nirvane koju prouzrokuju DT 880 (pripomoglo je i to što su topliji dani, pa je postalo pretoplo kad se stave na uši kožni jastučići).
Jedini razlog da zadržim M50x je bio nošenje slušalica napolju, ali budući da to nisam ni ranije radio, rešio sam da ih otuđim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...