Jump to content


Audio-Technica ATH-M50x Slušalice


Dragan Penev

Recommended Posts

Posedujem M50x i Sennheiser HD 558, a juče sam na slušanju imao i AKG k240.
AKG i Sennheiser nisu ni prineti AT M50x, ali postoji samo jedan nedostatak kod AT M50x - pretople su, ja ih leti ni ne koristim.
Nisu neudobne, ali značajno dižu temeraturu ušnih školjki.
Rtings ima dobre testove slušalica, između ostalih ima i ovaj model:

https://www.rtings.com/headphones/reviews/audio-technica/ath-m50x

Slušalice zatvorenog tipa, pored toga što više greju uši, sprečavaju i da se čuju bilo kakvi zvuci iz okoline.
Neki kompromis bi bio:
https://www.rtings.com/headphones/reviews/sennheiser/hd-599

Trenutno razmišljam da prodam  HD 558 i kupim HD 599, postoji slušna razlika, a udobnost nošenja je na strani Sennheisera u odnosu na AT.
Srećno s kupovinom!

Link to comment
Share on other sites

E baš lep komentar, hvala puno. 

Volim kad tema dobije svoju poentu. Vidim da su ukusi naravno različiti. Ono što bih voleo je da ipak probam slušalice negde pa da vidim razliku. Pokušaću da organizujem koliko je sada moguće, videću po radnjama audio opreme da li imaju i šta imaju dostupno od modela za probu. 

Link to comment
Share on other sites

Da budem potpuno iskren, meni te AT od 110€ smrde na fejk na kilometar. Da probam da pojasnim. Pre svega ima lažnjaka, postoje teme o tome na Head-fi, Redit... Drugo, nijedan iole ugledan sajt u svetu ih ne prodaje po ovako niskoj ceni. Na Amazonu su 120$, na Thomann 110£... Zapitam se gde prodavac nalazi prave ATH-M50x po toliko niskoj ceni da bi nakon što doda svoju zaradu mogao da ih prodaje za 110€.

Opet, možda on ima neku varijantu i ja grešim, ali kada je nešto suviše dobro da bi bilo stvarno, onda obično nije stvarno. A zna se da ima lažnjaka baš ovog modela.

Samo moja 2 dinara.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, ja sam pogrešio kad sam stavio 250 Ohm. Ove od 80 su sasvim ok, uz pristojan DAC može lepo da svira.
Doduše ni AT ne zaostaju, verovatno je to sada kod svakoga lični utisak.
Ja sam dobio više savjeta da je bd770pro250ohm najbolja verzija. Zvuk je odličan, mislim da u tom cjenovnom razredu (do 150€) nema bolje. Plus veoma udobne. Mane su im jeftin spoljašnji izgled i kabal od 3m koji ne može da se mijenja.
Ja sam na kraju uzeo Meze99 cllasic al one su i dosta skuplje.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 10:47 PM, Dragan Penev said:

Da li neko ima iskustva sa ovim slušalicama? 

Za kućnu upotrebu, slušanje preko telefona uveče ili laptopa, kad deca legnu? 

Tek sada sam pročitao šta je primarni izvor i osnovna namena.  Najtoplija preporuka i13 TWS, i20 TWS za ove ne znam i11 TWS. Ja koristim i13 na Huawei i30 pro i instalirana Tidal aplikacija, odlične su. Udobne lake i ne greju uši. Sa ukjlučenim Dolby Athmos i Tidal albumima koji to podržavaju osećaj je neverovatan. Pazi ima ih u ponudi po različitim cenama od 1400 do 2300 din. Ja sam prezadovoljan svojim,  udobne su baš. :listen

 

unnamed-1.jpg

89988191_5e2f50267bfd37-263171121.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bio danas do playera, veoma korektni, moze da se proba sve sto imaju, i pokazalo se da mi ipak vise prija dt770pro 250 omski model, iako 80omski ima puniji bas i toplije obojen zvuk, 250ica ima primetno vise detalja na svim frekvencijama i nekako cistiji/detaljniji bas, sto na prvu loptu deluje isprano u poredjenju sa 80kom, ali brzo legne i ti detalji su na kraju i presudili. Lik u prodavnici to i potvrdjuje i kaze da vecina uzima 250 nakon probe, jer je prirodniji zvuk i vise prija za duze slusanje. On ih takodje uzeo za sebe.

Probao na tr-amp i nekom njihovom pojacalu za sluske, na oba fenomenalan zvuk. Dobra fora sa tr-amp je sto moze dva para sluski da tera u isto vreme pa se jasno osete razlike.

Jako su udobne i lepo nalezu na glavu, materijal je neka vrsta plisa, ima prijatan osecaj na kozi.

Videcu da probam akg550 i M50x ako dozvole u radnjama gde ih ima, ali za sada 770pro 250 nema greske.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivanp said:

Nije da su to neke skupocene slušalice ali meni bi bilo žao da ih iznesem na ulicu. Na AT mislim da ne bude nejasno.

Neće ići na ulicu ove slušalice, koje god da uzmem.

To je za kućnu upotrebu, za sastanke i palamuđenje preko Teams imam ove moje JBL i neki krš na poslu.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Roolieman said:

Dobra fora sa tr-amp je sto moze dva para sluski da tera u isto vreme pa se jasno osete razlike.

Obrati samo pažnju da ta dva izlaza zvuče vrlo različito...  da ne napraviš neko nefer poređenje tako. Ovaj manji od 3.5 mm verovatno ima povećanu izlaznu impedansu za osetljive in-ear slušalice od 16-ak oma. Kod mene se veći 6.35 mm izlaz pokazao superiorno sa bukvalno svim slušalicama koje sam probao. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala za tip, probacu sa cloud 2 da vidim ima li razlike.

U pocetku sam dt770 i probavao naizmenicno na 6.35 izlazu posto su tako iz kutije izvadjene, tek sam se na kraju setio da sa jednih odvrnem adapter, al sad da me ubijes ne znam koje. Poslusacu ih svakako jos jednom pre kupovine ako bude dt770 konacan izbor.

Link to comment
Share on other sites

Ponukan ovom temom bio sam danas do Plejera i poslušao Beyerdynamic DT 770 PRO 80 i 250 oma, DT 880 PRO 250 oma, DT 990 PRO 250 i DT 990 edition 32 oma.
Za moj ukus najbolje su zvučale DT 990 - detaljno, sa širokom scenom, precizno, bas nije bio toliko naglašen kao kod DT 770 pro.
Ove omaže su više do toga na kom ćete uređaju slušati slušalice, 32 oma je za mobilne uređaje, 80 oma za studijsku upotrebu, 250 mi se čini da su pravljene za kritičko slušanje u kućnim uslovima (možda grešim).

DT 880 su odlično zvučale, ali su malo svetlije i sa slabijim basom od DT 990. DT 770 imaju najužu scenu, slabiju separaciju instrumenata; najjača strana im je bas područje.

DT 770 su zatvorenog , DT 880 poluotvorene, DT 990 otvorenog tipa. Samim tim imaju i drugačiju namenu; za uživanje u muzici tj. hi-fi DT 990 pro po meni je najbolji izbor.
Izbor između 32 i 250 oma zavisi da li planirate da ih više slušate na mobilnim uređajima ili kućnom pojačalu.
Sve su izuzetno udobne za nošenje, po Rtingu najmanje greju DT 990 pro (3.3 C) i DT 880 pro (3.1 C), dok DT 770 pro diže temperaturu za 5.7 C.

Ovo su samo moje prve impresije, doduše nosio sam poznatu muziku na flaku i proveo dosta vremena u salonu.
Planiram da uzmem DT 990 pro 250 oma, ali moram da poslušam još sennheiser 599 pre konačne odluke.

Nadam se da sam pomogao nekom u odluci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mali apdejt teme:
Ponovio sam se pojačalom za slušalice Creek OBH-21, a stara ljubav se obnovila - sad mi HD 558 zvuče bolje nego dok sam ih slušao na izlazu integrisanog pojačala.
Ali i to će uskoro proći: prelomio sam i naručio Beyerdynamic DT 880 Edition 250 ohma.
Odustao sam od 770 i 990 zbog "V shape" izgleda frekventnog opsega; nikada nisam koristio ekvilajzer ili tonske kontrole, pa ne želim ni da mi slušalice zvuče tako - DT 880 su poprilično linearne (osim malog pojačanja u gornjem frekventnom opsegu).
Jesam rekao da su mi se DT 990 pro svidele, ali to je bio prvi utisak. I dalje mislim da su to dobre slušalice, kad bih slušao rock i pop, verovatno bih ih i kupio. Za jazz i klasiku verujem da će DT 880 biti bolji izbor.
Javljam utiske kad stignu slušalice.
Dragane, jesi li kupio neke?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...