Jump to content


hi fi sistem do 3000 eura


marko123

Recommended Posts

12 sati ranije, srdjan_c said:

Nije mi jasna težnja da se zove neko ko prodaje nešto za 5K €, sa idejom da će pristati da cenu smanji za čitavih 2K €????

U pravi si...
Konkretan prodavac, razmišljao sam o tim vienna-ma kada sam bio u potrazi za zv. kutijama i zaobilazio zbog cene od 2K.
Da sam znao da mogu da kupim za, recimo 1000-1500.... :)))
Šala, naravno - nerviraju me lowball ponude... Ako prodavac želi da proda, neka napiše "stvarnu cenu".

 

Link to comment
Share on other sites

Iako sam rekao da se više neću uključivati u temu koja je nepotrebno otišla u raspravu o žabama i babama, dozvoliću sebi komentarisanje samo pomenutih zvučnika.
Ja sam svoje VA grand Mozart (bez SE) kupio u februaru ove godine za 1000 evra od prvog vlasnika. Neposredno pre toga se na Njuškalu prodao jedan par crnih za 900 evra. Ako pogledate cene tih zvučnika na Hifi Sharku, videćete da se cene kreću od 1000 do 1300 evra, bilo da je u pitanju SE ili obična verzija.
Ako znate ko i gde prodaje nove, a ja nemam nameru da pominjem prodavce i njihovu politiku cena, znajte da je bilo, ili je i dalje moguće, kupiti nove SE za 2300+ evra (u zavisnosti od finiša).
 

E sad zašto neko stavi preveliku cenu pa je možda voljan da je značajnije obori, ja ne bih znao da vam kažem. KP je mesto gde svako može da traži šta hoće i koliko hoće.
Ja sam kupio pojačalo o kom se govorilo u temi "Kakav oglas 2018." po ceni koja je bila više nego duplo manja (550e) od one koja je početno tražena (1150e). Zašto? Nemam odgovor na to pitanje, a mogući su mnogi razlozi.
 

Iz najbolje namere sam preporučio da se kontaktira prodavac VA+Primare seta, znajući da je dogovor moguć. Koliko je moguće spustiti cenu, doći do realne, to je već stvar znanja. Konkretno sam naveo kako se kreće cena VA grand Mozarta, za Primare I35 nek se svako ko je zainteresovan raspita.

Niti išta prodajem, niti sam nečiji "drugar", niti imam vremena za ovakve zaludne prepiske.

Smatram da kao korisnici ovog ili bilo kog drugog foruma svi umemo da pretražimo cene, informacije i savete po pitanju bilo kog predmeta, tako da sve ovo što sam napisao mogli su da nađu oni koji su želeli. E sad, ako je ubijanje vremena bitnije, a ne informacija, tu nisam od pomoći, niti ću više biti.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Aleksandar75 said:

Čovek pokrenuo temu, to mu je jedini post i sad se ne javlja :heat

Pozdrav svima...
Hteo bi da vam se zahvalim na svim predlozima.
Za sada prikupljam predloge i malo iztrazujem (citam komentare).
Nesto cu sigurno otici i da cujem samo da se malo ova corona smiri.

Ranije sam imao jednog kineza JungSon JA88D-09 (http://www.troelsgravesen.dk/JungSon.htm) i zvucnike speakers metaxas electrostatic (http://www.metaxas.com/pages/products/emperor.html).
Sada bi sigurno uzeo neke manje, nikako elektrostatike...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Seća li se neko onog seta od 5000 evra, što sam ja pogrešno navodio čoveka, u ovom slučaju marka123, da ako mu se svidi sistem, nazove prodavca i pokuša da se dogovori oko cene?
Trenutno se na KP nudi za 4050 evra, a i dalje nije fiksna cena:
https://www.kupujemprodajem.com/nsboves/svi-oglasi/165496/1

I da, ne reklamiram prodaju ovog sistema, nemam nikakav interes u tome; pratim cenu VA Mozarta jer ih imam; pratim sva tri oglašena para na KP.
Samo sam hteo da pokažem da nisam pričao napamet.
@marko123 Nismo čuli da li je pronađena dobitna kombinacija?

Link to comment
Share on other sites

Evo ti jedan neortodoksni predlog. Aktivni monitori plus RME ADI 2 Pro FS. Kablaza - za 50e napraviš XLR kablove od Klotz MC5000 mikrofonskog kabla sa Neutrik original pozlacenim konektorima. Efikasno, jednostavno i sto je najvažnije dobar zvuk. Pričam naravno o potpuno novim uredjajima kupljenim kod naših distributera (zanimljivo, cene su im iste ili manje nego na Thomann-u).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Evo ti jedan neortodoksni predlog. Aktivni monitori plus RME ADI 2 Pro FS....

Ja se dosta u poslednje vreme vrtim oko RME-a... doduse, interesantan mi je ADI-2 DAC Fs,  pa me zanima da li si imao prilike da poslusas (ili ga mozda imas u sistemu) ovaj RME ADI 2 Pro Fs, i ako jesi, kakvi su utisci. Ono sto on ima dodatno u odnosu na DAC Fs je nesto sto meni nikada nece zatrebati, a verujem da je sve ostalo apsolutno identicno.

Naravno, pre kupovine bi svakako isao da poslusam uredjaj koji me zanima, ali bi bilo lepo cuti i poneko misljenje sa strane.

Aktivne monitore vec imam, pa bi mi ovo bio i DAC i preamp, a koliko sam mogao da procitam i headamp mu je na vrhunskom nivou, u svakom pogledu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam bazicni, ADI 2 FS. Meni nije trebao USB a bili su mi neophodni analogni ulazi. Možeš uvek kod mene da poslusas uredjaj na aktivnim monitorima, DAC cip je isti u svim uredjajima ali su naravno implementacija i dodaci (ekvilajzeri, filteri itd ...) drugaciji, pa stoga i cena ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

On 10.6.2020. at 21:54, Pandaros said:

Seća li se neko onog seta od 5000 evra, što sam ja pogrešno navodio čoveka, u ovom slučaju marka123, da ako mu se svidi sistem, nazove prodavca i pokuša da se dogovori oko cene?
Trenutno se na KP nudi za 4050 evra, a i dalje nije fiksna cena:
https://www.kupujemprodajem.com/nsboves/svi-oglasi/165496/1

I da, ne reklamiram prodaju ovog sistema, nemam nikakav interes u tome; pratim cenu VA Mozarta jer ih imam; pratim sva tri oglašena para na KP.
Samo sam hteo da pokažem da nisam pričao napamet.
@marko123 Nismo čuli da li je pronađena dobitna kombinacija?

Nije.
Išao sam za sad u 4audio i hteo sam da cujem (https://shop.4audio.rs/shop/integrisana-pojacala/unison-research-simply-italy-opera-grand-mezza/).
Zvucnike nemaju a pojacalo nije bilo spojeno. Ponudili su mi da se javim neki dan ranije pa da ga spreme sa nekim drugim manjim od istog proizvođaca (nikako od posla da odem).
Pokazivali su mi NAD Masters M10 i Monitor Audio Studio (mislim da to svima nude), pristojno i lepo ali zvukom nisam odusevljen.
Posto imam manje znanja i iskustava od vas znace mi vasi predlozi...

Link to comment
Share on other sites

Imaš u Playeru Naim 5si. Fino bazicno Naim pojacalce. Upari ga sa Neat zvucnicima ili ako ti je mala prostorija sa PMC DB1 gold npr. Mislim da ti ostaje dovoljno novca za neki dobar DAC/streamer i Naim NACA kablove. To sve ako pričamo o novom naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...