Jump to content


hi fi sistem do 3000 eura


marko123

Recommended Posts

Pozdrav svima...

Zamolio bih vas za malu pomoc. Hocu da napravim sistem do 3.000 eura.

·       Soba 20-25 kvadrata.

·       U obzir dolaze nove i polovne komponente

·       Mozika koju slusam, najvise jezz…

·       Imam mnogo muzike na HDD (pretezno flac)

·       Koristio i logitech squeezebox touch

·       Nikako necu sisteme 5.1…

Da li je neko imao iskustva sa All-In-One uredjaima (naim, nad, cambridge audio…)?

Unapred veliko hvala na pomoci...

Link to comment
Share on other sites

All in one sisteme nisam slušao, tako da tu nemam preporuka. Čuo neke na sajmu i da baš imam kinte, ok bi mi bilo za neobavezno slušanje. Za taj novac se ipak može složiti "opasno" zvučeći sistem. Moja preporuka (po ličnim afinitetima znači, drugi se ne moraju složitu) bi bila...
Zvučnici: Magneplanar (opasno zvuče, a za jazz kao stvoreni i dovoljna kvadratura da se razmašu)
Pojačalo: Mora se za njih pažljivije birati, ali opet širok izbor... Quad, ElectrocompanietAragon...ili neki IcePower eventualno...
Izvor: širok izbor dac-ova tipa RME Adi2, m2tech, Chord...pa i Topping, što da ne, raznolike cene...
Ostaje dovoljno i za dobar preamp, a ako ne ostane ta kablove, njih možeš kasnije lagano menjati i time podići sistem još lestvicu gore...
Eventualno dodati sub, ako kojim slučajem nisu dovoljni sami planari, mada za jazz jesu definitivno...
Mnogo je varijacija i najbolje poslušati više kombinacija. Od svega na ukupan "fazon" zvuka, definitivno u najvećoj meri utiču sami zvučni, pa možda najbolje prvo njih izabrati i onda oko njih graditi odgovarajući sistem.


Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Linn Majik muzički sistem.

Čine ga Majik DSM/3 - all-in-one (strimer i pojačalo) i Majik 109 zvučnici. Polovno bi moglo da se pronađe da bude u okviru tvog budžeta.

 https://www.linn.co.uk/music-systems/majik/109 

Krenuo sam upravo od ovakvog sistema pre 2 godine... odlično svira!!!

Uživaj u biranju! :cheers

Poz, NL.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Linn Majik muzički sistem. Čine ga Majik DSM/3 - all-in-one (strimer i pojačalo) i Majik 109 zvučnici. Polovno bi moglo da se pronađe da bude u okviru tvog budžeta.

 https://www.linn.co.uk/music-systems/majik/109[/img]

 

 

 

 

 

 

I da se nasluša muzike! 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, NL. said:

Linn Majik muzički sistem.

Čine ga Majik DSM/3 - all-in-one (strimer i pojačalo) i Majik 109 zvučnici. Polovno bi moglo da se pronađe da bude u okviru tvog budžeta.

 https://www.linn.co.uk/music-systems/majik/109 

Krenuo sam upravo od ovakvog sistema pre 2 godine... odlično svira!!!

Uživaj u biranju! :cheers

Poz, NL.

 

 

 

 

 

Nisam čuo kako zvuči, mogu samo da kažem da sam pročitao hvalospeve po internetu.

Ja bih preporučio moj all-in-one, ali je preko zadate cifre.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NL. said:

moja malenkost, od 2018.godine

Nabavio sam i Majik 109 zvučnike

tada je sve koštalo značajno preko zadatog budžeta, ali sada je tu negde...

Hvala:thumbsup2

Nisam baš upoznat sa pomenutim, pa me je interesovala vrednost istog. 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, srdjan_c said:

Nisam čuo kako zvuči, mogu samo da kažem da sam pročitao hvalospeve po internetu.

Ja bih preporučio moj all-in-one, ali je preko zadate cifre.

Продаје се?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chika_milan said:

Da li si čuo ovu kombinaciju Unison sa Operom? Šta je bio izvor i  koje su bile dimenzije prostorijie u kojoj su bili postavljeni zvučnici? 

Link to comment
Share on other sites

Probaj da cujes, drzi trgovac a nas kolega sa foruma sve tri komponente:

Neat Motive SX2

Exposure XM5

Cocktail Audio N15D

Jednostavan, minimalisticki pristup, idealno za 25m2

Moj prijatelj vec godinu dana uziva u ovoj postavci. Sve novo je malo preko 3k racunajuci FTA kablazu koja je bila slag na tortu.

Slatke su to muke :D

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dubwiser said:

Probaj da cujes, drzi trgovac a nas kolega sa foruma sve tri komponente:

Neat Motive SX2

Exposure XM5

Cocktail Audio N15D

Jednostavan, minimalisticki pristup, idealno za 25m2

Moj prijatelj vec godinu dana uziva u ovoj postavci. Sve novo je malo preko 3k racunajuci FTA kablazu koja je bila slag na tortu.

Slatke su to muke :D

 

Odličan predlog. Umesto CA N15D može XM CDP, šteta je ne upariti sa XM5 pojačalom. Da li se baš uklapa u budžet, pa ok niko nije toliko strog prema sebi. Ćefli merak nema cenu.  :)

120exp.promo_.jpg

MotiveSX2-3561_2_Walnut-600x1084.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dubwiser said:

Probaj da cujes, drzi trgovac a nas kolega sa foruma sve tri komponente:

Neat Motive SX2

Exposure XM5

Cocktail Audio N15D

Jednostavan, minimalisticki pristup, idealno za 25m2

Moj prijatelj vec godinu dana uziva u ovoj postavci. Sve novo je malo preko 3k racunajuci FTA kablazu koja je bila slag na tortu.

Slatke su to muke :D

 

Respect za cenu. Ovde su samo Expo + Neat preko 3k, pa onda još Cocktail, kablovi...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Zvukoljub said:

Respect za cenu. Ovde su samo Expo + Neat preko 3k, pa onda još Cocktail, kablovi...

E jbg...moram da se ukljucim mada nisam hteo. :)

Expo XM5 i Cocktail N15D su kupljeni novi, kod mene u Impulse HiFi Audio  .

Neat Motive SX2 je kupljen polovan + Dubwiser je “stari” kupac + vec standardni popust za clanove foruma... :)
Otuda “uklapanje” u cca 3.000€

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, džonibigud said:

Da li si čuo ovu kombinaciju Unison sa Operom? Šta je bio izvor i  koje su bile dimenzije prostorijie u kojoj su bili postavljeni zvučnici? 

Slušao u 4audio sa ortakom koji je kupio to. Posle smo slušali kod njega. 
izvor je node 2i.

poslao sam ti komb za koji znam da se čuje fenomenalno. 
slagao bih te za kvadraturu - nisam dobar u ocenjivanju prostora. Oko 30kvadrata na primer, verovatno manje. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na odgovoru. Ako je ta kombinacija uspela da ispuni 30m2 to je više nego odlično. Pojačalo je 12 w a ovo su trosistemski zvučnici 89dB i 4ohma. I pojačalo i zvučnici su baš dobri.  Iz tvog  iskustva koje si nam preneo sada saznajem da ih je dobro i upariti međusobno. Eto još jednog super predloga. :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, chika_milan said:

Trenutno su na k/p dva komada bluesound node 2i, navodno stara mesec dana i dva meseca. Za ovaj se traži jakih 80% cene novog, dok je tražena cena za drugi totalno fantastičnih 96% cene novog uređaja.

Hoću da kažem, možda je za tu malu razliku u ceni ipak bolje pazariti u radnji.

Link to comment
Share on other sites

Pokretac teme ima navedene 2 opcije sistema koje moze da cuje - makar u salonima.

Da ne idemo u off previse, kao bivsi vlasnik BS za opciju streamera odnosno transporta sa dac konverterom, prednost i to znacajnu po pitanju samog zvuka dajem CA N15D.

BS Node 2i klot je kod mene farbao zvuk u odnosu na samostalni CA, nesto manje izrazeno ali takodje prisutno i sa externim dacom. 

Ima i to svoj smek ali samo na prvu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...