Jump to content


JBL E80 zvucnike, koje surround pojacalo kupiti za njih.


Milanp

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, nesone said:

AVR za stereo, za tvoj budzet ne postoji. Citaj malo vise po forumu i pitaj.

 

Nisi baš upravu ima da se nadje i koji lepo sviraju u stereo modu(naprimer Yamaha,Denon,Pioneer)Harman i Onkyo ni u ludilu to je tačno, naravno sve zavisi od očekivanja onog koji sluša

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, shon3i said:

Ok jasno je za 5.1 ali mene zanima ako bi te E80 koristio samo kao stereo zvucnike, u tom slucaju oni po meni ne zvuce dovoljno dobro bar ne na ovom Pioneer-u. Kako bi rekao nekako su odsutni, a i kad se ukljuci ex stereo, znaci ukljuce se i pozadinski bukvalno se napuni soba srednjim frekventnim opsegom.

Da li si imao prilike da slusas E80? Meni deluje da oni nisu predvidjeni bez podrske cak i u stereo rezimu. Inace moj prijatelj ih je kupio nove kao stereo sistem ali je uzeo 7.1 receiver, sa kanijom mogucnosti da upgreduje sistem, medjutim to se nije desilo, ali je kupio neke jeftinije back zvucnike koji dosta popunjavaju sliku. Inace on vise na kraju preferira stereo odnosno sad da je nazovemo kvadrofoniju jer tako ima i jacinu i dobru zvucnu sliku. A sto se tice stereo slusanja, wooferi iz E80 su i vise nego dovoljni.

Slusao sam jače modele. Sve je od vlasnika šta želi i kako da se opredeli. Postoji klasičan stereo i HT. Kvadrofonija je za decu od 17 godina. 

Link to comment
Share on other sites

АВ рисивер да је добар и за стерео и за суроунд  мора бити пристојно направљен. То су само топ модели разних брендова. Ново преко 1500е.

Гледај неки рисивер колико је коштао нов. Има ту још ал ако си почетник шта ти значи да провераваш унутра шта има. Предложени Ротел 1058 је кадар да уради посао ако је исправан, што важи за сву половну робу.

Link to comment
Share on other sites

Rotel je viša srednja klasa.Kupuj to ,samo da bude ispravno .Testiraju ga,ne uzimaj na pamet.Ako ima 50 w po kanalu,to je stvarnih a ne izmišljenih..Ovako za malo para dobiješ maksimum.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A ovako bi ja napravio pojačala poredak.Nad, Cambridge audio, Marantza,Rotel,. Resiver Onkyo, Yamaha,Denon, Pioneer,Sony.Best buy odnosno uloženo dobiveno..To je dostupno i nećete morati bankrotirati,ili obiti banke
.A familiji nećete kidati od usta.. Hvala.l.p.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sa tim reciverom, ništa nećeš dobiti.. Uzmi si pošteno pojačalo. Tada češ iskoristiti puni potencijal tih Jbl. Rotel, Marantz, Harman, Nad..Pa dac, što ti je izvor pc, ili nešto drugo. Samo nemoj neki stari krš, nešto novije proizvodnje.. To je početak igre.. Posle av reciverom, ako baš želiš povevezati sa amplifire, zavisi,.. Što ti je važnije film ili muzika.. Sretno u svakom slučaju

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I da obavezno poslušati u svom prostoru, ako je moguće.. Pa usporedi zvuk.. Koji ti odgovara.. Povedi I nekog prijatelja, koji kapira elektroniku, bi fi.. Da ne kupiš mačka u vreći.. Ja bi maksimalno dao za pojačalo oko 500 eu.. Zvučnici su stariji, možda u budućnosti budeš nešto i promenio..

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Misli sam da to povežem na tv,komp ili laptop ,ali sigurno se neće koristiti za filmove i serije.Uzeo bi prvo Jbl e80 i ec35 pa bi posle kupio wufer i zadnje da kompletiram.AVR sam planirao do 500€ max 

On 27.10.2022. at 12:14, Narog said:

I da obavezno poslušati u svom prostoru, ako je moguće.. Pa usporedi zvuk.. Koji ti odgovara.. Povedi I nekog prijatelja, koji kapira elektroniku, bi fi.. Da ne kupiš mačka u vreći.. Ja bi maksimalno dao za pojačalo oko 500 eu.. Zvučnici su stariji, možda u budućnosti budeš nešto i promenio..

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk
 

Za pojačalo ili za AVR 

Link to comment
Share on other sites

За било који вишеканални звук треба авр и комплет звучника, биће боље ако се набавио појачало за све или макар предња два-три канала. Дак треба за стерео музику као додатак за стерео појачало.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, gvlada said:

За било који вишеканални звук треба авр и комплет звучника, биће боље ако се набавио појачало за све или макар предња два-три канала. Дак треба за стерео музику као додатак за стерео појачало.

Znači za 5.1 sistem mi treba AVR 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Sibin said:

Ne mora da slušam u stereo za to kad budem hteo kupiću snagaša i dve kutije kao za u disko i to je to 

Treba mi nesto za sobu a koje će da se čuje odlično 

Znaci hteo sam da uzmem JBL E80, JBL EC35,JBL e20(ili 30) i wufer JBL E150P i samo sam hteo da znam sta mi treba da bi to radilo kako treba da se čuje.Ima dva zvucnika pise po 350w oni imaju 2x6inca bas i visokotonac koji čim ga osvrnem malo počne da krči.Zato sam hteo da uzmem nesto koje će dobar da se čuje i da potraje jer kolko para tolko muzika. 

Link to comment
Share on other sites

Iz svega što si gore napisao izgleda da ti baš i ne znaš šta bi ustvari želeo.

Prvo da li ti je prvenstveno namera da slušaš muziku ili ti je i gledanje filmova bitno. Ako je samo muzika prioritet onda ti ne treba AVR već dobro strereo pojačalo i kvalitetan par zvučnika, pa kasnije ako želiš da proširiš i na filmove, možeš da takav sistem dogradiš.

12 minuta ranije, Sibin said:

Ima dva zvucnika pise po 350w oni imaju 2x6inca bas i visokotonac koji čim ga odvrnem malo počne da krči.

Ovo ne sme da se dešava, ili su zvučnici pokvareni, ili pojačalo nema dovoljno snage i ulazi u kliping. Ako je ovo drugo u pitanju to može lako da sprži zvučnike - ne preteruj sa glasnoćom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...