Jump to content


JBL E80 zvucnike, koje surround pojacalo kupiti za njih.


Milanp

Recommended Posts

Pozdrav svima. Molim za predlog za surround pojacalo koje bi se slagalo sa navedenim zvucnicima. Zanima me naravno da lepo svira u stereo modu.

Inace zvucnike sam dobio na poklon, nisam ih birao za odredjenu vrstu muzike. Sve bi to bilo smesteno u sobu 3.5m x 5.5m.

Unapred zahvalan

 

 

Edited by Milanp
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minuta ranije, nesone said:

Tu moras i sub da kupis. Ne zuri nigde.

Pozdrav. Moj prijatelj ima bas ove zvucnike i tera ih sa Pioneer receiverom VSX-421-K 5.1, Ovi zuvicnici imaju defitinitivno i previse basa i sub-ova po mom misljenju, Znaci niski spektar je veoma bogat. Mislim da bi vufer bio suvisan, mozda bi se dobilo nesto ali opet zavisi i od prostorije.

Po mom misljenju ovi zuvnici pate od srednjih. srednjih visih tonova, kao da imaju rupu u frekventnom spektru, ali opet moze da bude posto je i ovaj pioneer kojim se teraju ovi zvucnici nije bas adekvatan. Ono sto drugar radi kad slusa stereo, slusa uglavnom ex stereo gde tu rupu potkrpe pozadinski zvucnici koji su obicni srednjetonci, i na taj nacin dobija bas lepu zvucnu sliku.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne deluje mi da te zvučnike ne može da pogoni adekvatno polovan AVR od 300e, možda i grešim. Normalno da neće zvučati kao pojačalo te cene, ali s obzirom na to da ipak hoće i surround nema nekog izbora. Mislim, uvek može da se kaže da doda još toliko za neki drugi AVR, ali ono, ne znam baš koliko ima tako nešto u planu.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, shon3i said:

Pozdrav. Moj prijatelj ima bas ove zvucnike i tera ih sa Pioneer receiverom VSX-421-K 5.1, Ovi zuvicnici imaju defitinitivno i previse basa i sub-ova po mom misljenju, Znaci niski spektar je veoma bogat. Mislim da bi vufer bio suvisan, mozda bi se dobilo nesto ali opet zavisi i od prostorije.

 

 

Pozdrav,

sub je obavezan u minimalnoj postavci za HT 5.1. Svaki iole bolji AVR uradice kalibraciju svih zvucnika, sub se skoro nece ni primetiti.

Shoni, pazi, moraju da se ispostuju sva pravila u postavljanju  HT( bio on min 5.1)  Manje zvucnika ne moze da se poveze da bi to radilo kako treba.

Sub povlaci( tako se podesi) od prednjih zvucnika bas, i reprodukuje ih.

Ko hoce HT mora da ispostuje pravila. Ko ne moze da to uradi, da ne misli da ce prednji zvucnici, nadomestitit sub. To je nemoguce i neizvodljivo.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Misko81 said:

Ne deluje mi da te zvučnike ne može da pogoni adekvatno polovan AVR od 300e, možda i grešim. Normalno da neće zvučati kao pojačalo te cene, ali s obzirom na to da ipak hoće i surround nema nekog izbora. Mislim, uvek može da se kaže da doda još toliko za neki drugi AVR, ali ono, ne znam baš koliko ima tako nešto u planu.

Za stereo sto on hoce od AVR-a ne moze, za tu cenu. Najpametnije je ici na dobar stereo pojacivac za njegov budzet. Posle da nadogradjuje sistem. To su osnovna pravila.

Link to comment
Share on other sites

Не падај лако на провокације да одустајеш од суроунда. Тачно је да добар авр није јефтин али имаш на КП огласима Rotel RSX 1058 за 330е. Не знам продавца и стање, мораш проверити али је модел способан да тера твоје звучнике без проблема. Нема новије кодеке али има хдми и подржава 7.1 лпцм. То значи да би морао на компу, уместо битстрима да користриш лпцм тј да сам комп декодује материјал (или блу реј плејер итд). Сигурно би добио бољи доживљај звука него преко обичног стерео појачала.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo si lako uplovio u ove vode, to ja ne razumem, sa par recenica.

Ovde ljudi godinama i godinama pisu i raspituju se, sta i kako. I savetujemo se.

Vise necu ni slovo da napisem. Red je da sve lepo napises, a ne na kasicicu.

Srecno.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nesone said:

Pozdrav,

sub je obavezan u minimalnoj postavci za HT 5.1. Svaki iole bolji AVR uradice kalibraciju svih zvucnika, sub se skoro nece ni primetiti.

Shoni, pazi, moraju da se ispostuju sva pravila u postavljanju  HT( bio on min 5.1)  Manje zvucnika ne moze da se poveze da bi to radilo kako treba.

Sub povlaci( tako se podesi) od prednjih zvucnika bas, i reprodukuje ih.

Ko hoce HT mora da ispostuje pravila. Ko ne moze da to uradi, da ne misli da ce prednji zvucnici, nadomestitit sub. To je nemoguce i neizvodljivo.

Ok jasno je za 5.1 ali mene zanima ako bi te E80 koristio samo kao stereo zvucnike, u tom slucaju oni po meni ne zvuce dovoljno dobro bar ne na ovom Pioneer-u. Kako bi rekao nekako su odsutni, a i kad se ukljuci ex stereo, znaci ukljuce se i pozadinski bukvalno se napuni soba srednjim frekventnim opsegom.

Da li si imao prilike da slusas E80? Meni deluje da oni nisu predvidjeni bez podrske cak i u stereo rezimu. Inace moj prijatelj ih je kupio nove kao stereo sistem ali je uzeo 7.1 receiver, sa kanijom mogucnosti da upgreduje sistem, medjutim to se nije desilo, ali je kupio neke jeftinije back zvucnike koji dosta popunjavaju sliku. Inace on vise na kraju preferira stereo odnosno sad da je nazovemo kvadrofoniju jer tako ima i jacinu i dobru zvucnu sliku. A sto se tice stereo slusanja, wooferi iz E80 su i vise nego dovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Koju muziku slušaš,kolika ti kvadrata ima soba.. Što ćeš kupiti stereo pojačalo za dobar stereo..Ili avr reciver za home theatre,ali oni nije neka sreća za slušanje muzike.. Reciver mora biti puno skuplja komponenta.... Što ti je primarno muzika ili gledanje filmova..Puno pitanja..???Koji izvori cd,b.r.,flac,stream...Hi fi ti je skup hobi,i veoma stresan i zarazan.Kada te uvuče taj virus nema pomoći a ni zaštite..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...