Jump to content


Bridge dva pojačala


Body

Recommended Posts

Nisam siguran, ali bi, po logici stvari trebalo da može. U tom slučaju ti je potreban Preamp, dva ista pojačala sa main-in ulazom, Y splitter 1 RCA to 2 RCA, i gomila zvučničkih kablova. 

Ne znam koja su pojačala u pitanju, ali znam da skoro sva integralna Nad-ova pojačala imaju pre-amp, main-in. 

Link to comment
Share on other sites

Ako se bridzuju stereo pojacala u mono imaces potpuno iste kablove kao i dosad samo od pojacala levi i desni monoblok. Naravno predpojacalo moras imati,i mogucnost splita pre i power sekcije ako je integralac u pitanju.Sa dva ista pojacala snage mozes praviti i biamping ili otici jos dalje i ici na aktivan sistem uz uvodjenje aktivne skretnice koja se postavlja izmedju predpojacala i pojacala...e tu vec treba solidan zmijarnik od kablova.

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je NAD predvidjen da radi u Bridge fazonu moje pitanje je bilo da li je to neko radio i šta se tim dobija osim duple snage znači dva ista pojačala predvidjena za rad u bridge šta dobijam ili ne dobijam ništa da li je neko to uopšte ikada radio ili nema takvih entuzijasta

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sondek said:

Ako se bridzuju stereo pojacala u mono imaces potpuno iste kablove kao i dosad samo od pojacala levi i desni monoblok. Naravno predpojacalo moras imati,i mogucnost splita pre i power sekcije ako je integralac u pitanju.Sa dva ista pojacala snage mozes praviti i biamping ili otici jos dalje i ici na aktivan sistem uz uvodjenje aktivne skretnice koja se postavlja izmedju predpojacala i pojacala...e tu vec treba solidan zmijarnik od kablova.

Da radila bi dva integralna pojačala u bridgu

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Body said:

U pitanju je NAD predvidjen da radi u Bridge fazonu moje pitanje je bilo da li je to neko radio i šta se tim dobija osim duple snage znači dva ista pojačala predvidjena za rad u bridge šta dobijam ili ne dobijam ništa da li je neko to uopšte ikada radio ili nema takvih entuzijasta

Ja imam spojena 2 IZLAZNA pojačala u bridge spoju . Pojačala su 2x 35w ( 250 w power consumption). Predviđena su za mostni spoj - (70 w )- na način da otraga imaju "prekidač" označen sa BTL-8ohm . Također je označeo posebno na ulaznom "činču"  (obično  bijelom ) BTL ulaz te na zvučnicima (oba dva crvena ) koji je + a koji - u bridge spoju . Razlika je dan i noč ( čuješ je ne samo na položaju potenciometra na predpojačalu ) več i na lakoći kojom "poćera" zvučnike. Znači pojačalo tvornički mora biti predviđeno za mostni spoj sa svim pripadajučim orginal premosnicama i oznakama na ulaznom činču te zvučnim konektorima . Ako nema potražiti u TVORNIČKOM manualu što i kako i AKO more ! :wink: Btw imam i Rotel izlaz (RB 971) koji također more radit u mostu , ali treba ga "otvarat" pa u njemu promijeniti položaj "premosnica" , ali nema otraga nigdje označeno na "priključcima" što je što u bridge spoju .

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Body said:

U pitanju je NAD predvidjen da radi u Bridge fazonu moje pitanje je bilo da li je to neko radio i šta se tim dobija osim duple snage znači dva ista pojačala predvidjena za rad u bridge šta dobijam ili ne dobijam ništa da li je neko to uopšte ikada radio ili nema takvih entuzijasta

Dobije se teoretski četvorostruka snaga na istoj impedansi (duplo veći izlazni napona pa na kvadrat), ali ne može da radi većom snagom ispod 8oma ako je pre moglo da radi na 4, odnosno ispod 16oma ako je pre moglo samo na 8. To je posledica toga što svaki kanal u bridge modu vidi samo pola impedanse zvučnika. Plus rizikuješ pregrevanje. Vezuje se plus zvučnika na jedan kanal (plus izlazni konektor), minus zvučnika na drugi kanal obrnute faze (opet plus izlazni konektor), a na minus izlazne konektore pojačala ne spaja se ništa.

Ako pojačalo nije predviđeno za bridge, ispred jednog kanala mora se dodati obrtač faze. Taj kanal obrnute faze  postaje  minus pol za zvučnik. To već imaš rešeno i tom pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...