Jump to content


Dobar gramofon po povoljnoj ceni


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, violent femmes said:

Ime Stanton,je dobila po prezimenu osnivača kompanije.Lično ne vidim šta je tu glupavo.Ali to je samo moje mišljenje.

Ma, to za Stanton cisto figurativno... Mogao sam da stavim i nesto drugo.

Reloop  inace ima znacenje u vezi gramofona,.... u smislu okretalica napred nazad, tako da nije bas glupavo kao sto se nekima cini

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ivanp said:

Pazi kad nisam pomislio da je to možda prezime. :unsure:
Moja greška. Eto meni balkancu je Reloop zazvučao čudno?!?:D
I dalje ga niko od forumaša nije probao?

Imam ja Mc Crypt, Konradovu verziju Reloop-a. Vidi moj post na prvoj strani ove teme.

Radi sasvim lepo. Okrece tanjir besumno, rucka ne skace ni gore dole ni levo desno, prati plocu ko sto treba, zvuk uredan...

RADI  MU DUGME ZA START! :D

Pitaj sta te zanima. Mozes ga videti na KP, prodajem ga zato sto je manuelac a meni zbog posla odgovara poluautomatski. 

 

Mc Crypt DJ-U2650 Black | Conrad.com

Link to comment
Share on other sites

@ivanp

Koji Reloop? Vredi samo 7000mk2, najbolji odnos cena kvalitet, ako se izuzme polovni Technics. Vidim ga za cc. 400eur, uz malo veštine to se redukuje i imaš razumnu investiciju. To treba da je isti gramofon koji Reloop u svojoj hi-fi liniji nudi bez dj features-a za 750 eur.  

https://www.reloop.com/reloop-rp-7000-mk2

https://www.reloop-hifi.com/reloop-turn-5

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, ketklou said:

Reloop  inace ima znacenje u vezi gramofona,.... u smislu okretalica napred nazad, tako da nije bas glupavo kao sto se nekima cini

Ima značenje u vezi elektronske muzike, uglavnom u dj kontekstu, što je suprotno audiofilskom, i zato je glupavo, a i generalno. Ostalo iz vremena kada su napadali mladog dj-a koji nema para za Technics, a buzzword-ovi su bili loop, reloop i sl.

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Father said:

Što se mene tiče ni na Technics-u nije ispravan taj mehanizam, jer kada poveća silu ručka se samo pomeri malo u nazad ili napred i ostane na novoj poziciji, a ne nastavi istom brzinom da kliza ka početku ploče.

Nije fino podešavao.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice podesavanja na 1210 da igla polako vuce napred na praznoj ploci - moguce je, samo treba da se smanji dovoljno za tako nesto i da se proba vise puta da bi se namestilo kako valja.

Zadnji put sam probao na RTB test ploci, traka je relativno kratka kod mene na delu gde radi ( bez ostecenja ) - nisam probao sa plocom gde je cela strana bez modulacije...  (  imam pa moze kad je nadjem  )

Da ide nazad... e to nisam probao nikad....  

 

 

Link to comment
Share on other sites

RTB TEST PLOČA deo za ispitivanje skejting sile je na dobroj poziciji, gde otprilike i AS sila počinje najintenzivnije da vuče, ali se meni čini da je dosta usko to područje. Svakako je dovoljno za podesiti. Ima sada dosta albuma koji imaju jednu golu stranu vinila na izdanjima sa dve ploče. ECM je zgodan po tom pitanju, jer koriste izvanredan kvalitet vinila, što je korisno za ovo podešavanje.

6 sati ranije, Krca44 said:

Da ide nazad... e to nisam probao nikad....  

Da vuče u nazad nije dobro podešavanje za AS. To sam pomenuo kao ilustraciju ponašanja kada je AS sila prejaka.

Kod gramofona i kretanja igle bez AS asistencije je intenzivnija centripetalna sila koja vuče ka centru tanjira, zato se veštački uvodi AS, odnosno adekvatna (nikako jednaka) centrifugalna sila da umanji centripetalnu inerciju, direktno povezanu sa gramažom celog sklopa. Zapravo, treba osigurati priridno postojanje centripetalnog kretanja i prirodne inerzije, ali ga AS-om svesti "na nivo inercije težine cantilivera", da tako kažem. Suština je da se podesi tako da igla vrlo lagano i sporo ali konstantno ipak ide ka kraju tj. centru ploče.

1kHz ton na toj RTB test ploči je takođe zgodan za proveru intenziteta skejting podešavanja. Ako je sve dobro podešeno (VTF, AS i HTA), ne bi trebao da se čuje distorzivan prizvuk kako neko već reče "nalik zujanju komarca" već konstantan ton.

Link to comment
Share on other sites

Ima sad dosta 3 side vinila sa jednom praznom stranom.Iznenadio sam se kako prijatno na Donald Fagenovim Sunken Condos.Može se lepo priveriti antiskejting na bilo kom delu ploče.Postalo je vec tesko pronaci sacuvanu Rtb plocu u tom delu.Igle vremenom ostave svoj trag i onda se AS vise ne moze pravilno podesiti.Tako da,3side vinil-to je dobra vest. Dobro je i sto se ne pretrpavaju ploce sa puno minutaze jer to smanjuje kvalitet zvuka,ali ujedno i razvlacenje na dupli album sa po dve pesme na strani nije bas sjajna stvar jer se remeti neki tok albuma(barem meni).

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ketklou said:

Imam ja Mc Crypt, Konradovu verziju Reloop-a. Vidi moj post na prvoj strani ove teme.

Radi sasvim lepo. Okrece tanjir besumno, rucka ne skace ni gore dole ni levo desno, prati plocu ko sto treba, zvuk uredan...

RADI  MU DUGME ZA START! :D

Pitaj sta te zanima. Mozes ga videti na KP, prodajem ga zato sto je manuelac a meni zbog posla odgovara poluautomatski. 

 

Mc Crypt DJ-U2650 Black | Conrad.com

El radi točkić za antiskejting?:D

Daleko sam od kupovine gramofona, ali nikad se ne zna. Inače meni je interesantan 4000MkII. Nema USB što mi je baš onako................... Od gvožđa je, i tako...........................

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Omnitronic BD-1550 kada sam se slučajno vratio vinilu. Naletelo u nekoj menjaži potpuno usput pod mišku. Malo sam se tu palio oko njega i konačno završio sa SUPEX 900 Super na njemu, ali nikada mi nije legao ni gramofon ni taj Supex na njemu... Možda se neki i sećaju priče oko toga.

Inače mislim da je made in Germani 100%, ali verovatnije je da grešim. Nije uopšte bio toliko loš, koliko taj Supex nije bio za njega, a i moja iskustva sa podešavanjem zarđala u to doba. Svakako nije skup za probu i igranje. Treba znati da mi je ručica nešto kraća od Technics-a pa ni protraktori nisu radili posao kako je trebalo. Sada bih ga već mnogo bolje podesio za bilo koju drugu glavu, headshell šta god...

Omnitronic-BD-1550-Plattenspieler-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6.5.2020. at 12:00, Father said:

Ja sam imao Omnitronic BD-1550 kada sam se slučajno vratio vinilu. Naletelo u nekoj menjaži potpuno usput pod mišku. Malo sam se tu palio oko njega i konačno završio sa SUPEX 900 Super na njemu, ali nikada mi nije legao ni gramofon ni taj Supex na njemu... Možda se neki i sećaju priče oko toga.

Inače mislim da je made in Germani 100%, ali verovatnije je da grešim. Nije uopšte bio toliko loš, koliko taj Supex nije bio za njega, a i moja iskustva sa podešavanjem zarđala u to doba. Svakako nije skup za probu i igranje. Treba znati da mi je ručica nešto kraća od Technics-a pa ni protraktori nisu radili posao kako je trebalo. Sada bih ga već mnogo bolje podesio za bilo koju drugu glavu, headshell šta god...

Omnitronic-BD-1550-Plattenspieler-1.jpg

I ti na svako djubre stavljas supex...

Ok mi je da se stavi neka budzet glava na to i ima budzet gramofon,uziva.Vazno da se slusa... al bas supex stavljati na ovako nesto je smejurija

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

I ti na svako djubre stavljas supex...

Ok mi je da se stavi neka budzet glava na to i ima budzet gramofon,uziva.Vazno da se slusa... al bas supex stavljati na ovako nesto je smejurija

Ti si čoveče žešće prso. Ajde malo namiri mi goveda, kada si toliko bezobrazan i kratkog pamćenja. Izvoli nađi temu i šta sam pisao u to doba i sa tim u vezi pa će ti biti mnogo toga jasnije i okani me se tih tvojih prostačkih omalovažavanja.

Ideš na ignore da paseš u senci do daljnjeg. Ne bih se više trudio da se kulturno sa tobom preganjam. Jaka si mi ti hifi eminencija. Trt milojka.

:moon

Link to comment
Share on other sites

Sta reci...Trosi beskrajno forumske strane na nabuloze kao i dosad...a i na uvrede.Tvoje pastirske prostakluke ostavi za svoj krug prijatelja. Iskreno cudim se da moderacija tolerise takav prostakluk.Mozda i bolje, vidi se ko je ko.

Link to comment
Share on other sites

jos jedna hi fi lekcija iz father visoke skole,

procitas, naucis, preslisas se, odgovoris na pitanja, napises podsetnik:

"omnitronic bd-1550 trazi bolju glavu od supex-a."

 

 

a svakom lekcijom ste bogatiji "znanjem" ......kome ova danasnja nije jasna nek obnovi sve prethodne (5 godina u nazad), ako vam i tad nije jasno niste za klub odabranih, glupi ste i ruzni.......i niste bre ni za sta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...