Jump to content


Dobar gramofon po povoljnoj ceni


ivcha1976

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo je sramota za firmu! Ko da je Čajenizer zaboravio da zakači feder za antiskejting. Očigledno ne radi! Kontrola im nije jača strana. Ili da i ja postanem pobornik teorija zavere i na čas pomislim da je zadatak ovog videa bio da pokaže da tehniksoliki gramofoni nemaju šta da traže pored originala?

Link to comment
Share on other sites

Ček, meni ovde nije jasna jedna stvar: kako su u stanju da naprave vrlo solidne zvučnice, i tu im je kontrola kvaliteta super (nisam još čuo da je neko reklamirao AT zvučnicu kao neipravnu, krivu, šta god), a ne radi antiskating na out of the box gramofonu?

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Gile said:

Ček, meni ovde nije jasna jedna stvar: kako su u stanju da naprave vrlo solidne zvučnice, i tu im je kontrola kvaliteta super (nisam još čuo da je neko reklamirao AT zvučnicu kao neipravnu, krivu, šta god), a ne radi antiskating na out of the box gramofonu?

 

Otkud ti to oko savrsene kontrole kvaliteta AT zvucnica.Pa bilo je i na ovom,a i drugim forumima da se kupi nova glava sa krivom iglom,pa zameni i dobije opet kriva.

Edit ukrivo postavljena igla

Link to comment
Share on other sites

Super nije savršeno :) Ako je bilo već diskusija na tu temu izvinjavam se, prevideo sam. Imam/imao tri njihove zvučnice (AT95E, AT120 i VM540ML), i kupio dve rezervne igle (95 i 120), i sve je uvek bilo u najboljem redu. Ipak Ortofon :)  (pričam za MM, do MC još uvek ne dobacujem).

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ivanp said:

Ili da i ja postanem pobornik teorija zavere i na čas pomislim da je zadatak ovog videa bio da pokaže da tehniksoliki gramofoni nemaju šta da traže pored originala?

Gde je zavera? Naravno da nemaju šta da traže, video to jasno pokazuje, što mu je i otvoreno bio cilj. Motiv za to je ono što sam rekao ranije - ima previše hajpa oko at120lp i mnogo ljudi pada na isti misleći da je "kopija" bliska originalu.

5 sati ranije, Gile said:

kako su u stanju da naprave vrlo solidne zvučnice, i tu im je kontrola kvaliteta super

AT ništa ne radi, sve poručuje kod Kineza specijalizovanih za određeni proizvod i zalepi značku. Kao što radi recimo Gorenje sa frižiderima, usisivačima itd. Moguće da se zvučnice rade u Japanu, ali i to je vrv. isto nekakav angažman treće firme. Kao što Ortofon ručke radi Jelco. Ili Project i Reloop  Concord-e radi Ortofon. Ili Dual radi Thorens gramofone. Ili...   

Link to comment
Share on other sites

Doprinos teorijama zavere:

Na videu se ne vidi kako je podesena nula na AT rucki. Nista lakse nego simulirati da antiskejt ne radi.

Uzgred, los primerak mozete dobiti i od Technicsa, to uopste nije relevantno za poredjenje.

Poredjenje je prirodno sa ispravnim primercima, zar ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Skejting, kada je podešen na veću silu konstantno i progresivno vuče ručicu ka početku ploče. Isto se dešava i kada je skejting manjeg intenziteta pa ručka polako ide ka centru tanjira. Nije poželjno da ručka ostane tamo gde ste je spustuli na praznom vinilu i ne vuče ka centru tanjira.

Ispravno podešena skejting sila treba da osigura lagani spori ali konstantni pokret prema centru ploče.

Što se mene tiče ni na Technics-u nije ispravan taj mehanizam, jer kada poveća silu ručka se samo pomeri malo u nazad ili napred i ostane na novoj poziciji, a ne nastavi istom brzinom da kliza ka početku ploče.

Smisao ove asistencije je konstantna asistencija praćenju brazdi i logike pokreta ručke ka centru, zato je poželjno da skejting sila ima vrlo blagu inerciju ka kraju ploče i kao takva ne predstavlja otpor tom kretanju kada je igla u brazdi.

S obzirom da se ručica bez skejting sile upravo ponaša tako da brzo i intenzivno kliza ka centru, potrebno je uvesti antiskejting silu koja će taj pokret umiriti i svesti na potreban nivo, ali nikako poništiti.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Gile said:

Ček, meni ovde nije jasna jedna stvar: kako su u stanju da naprave vrlo solidne zvučnice, i tu im je kontrola kvaliteta super (nisam još čuo da je neko reklamirao AT zvučnicu kao neipravnu, krivu, šta god), a ne radi antiskating na out of the box gramofonu?

 

Au bre! Super kvalitet?!?

Meni je AT440MLa stigla em sa krivim cantileverom u odnosu na telo zvučnice, em sa krivom iglom na vrhu cantilevera.

Onda sam je zamenio za drugu koja je takođe bila krova. Malo manje, ali i dalje kriva. Smorilo me pa nisam dalje menjao. Podesio da vrh igle stoji koliko toliko kako treba u brazdi, i tako se korisit (doduše, gramofon mi sada jako retko radi).

Pisao sam već ovde, sve sa slikama. Ali slike su propale kada je Photobucket krenuo sa onom politikom naplate linkovanja fotki.

Hm! Izgleda da radi...

Igla_zpsmqqdvv67.jpg

Da li vi ostali vidite sliku?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Skejting, kada je podešen na veću silu konstantno i progresivno vuče ručicu ka početku ploče. Isto se dešava i kada je skejting manjeg intenziteta pa ručka polako ide ka centru tanjira. Nije poželjno da ručka ostane tamo gde ste je spustuli na praznom vinilu i ne vuče ka centru tanjira.

Ispravno podešena skejting sila treba da osigura lagani spori ali konstantni pokret prema centru ploče.

Što se mene tiče ni na Technics-u nije ispravan taj mehanizam, jer kada poveća silu ručka se samo pomeri malo u nazad ili napred i ostane na novoj poziciji, a ne nastavi istom brzinom da kliza ka početku ploče.

Smisao ove asistencije je konstantna asistencija praćenju brazdi i logike pokreta ručke ka centru, zato je poželjno da skejting sila ima vrlo blagu inerciju ka kraju ploče i kao takva ne predstavlja otpor tom kretanju kada je igla u brazdi.

Obzirom da se ručica bez skejting sile upravo ponaša tako da brzo i intenzivno kliza ka centru, potrebno je uvesti antiskejting silu koja će taj pokret umiriti i svesti na potreban nivo, ali nikako poništiti.

Моје скромно искуство са подешавањем антискејтинга је, да се исти знатно раликује од тога да ли користимо савршено глатку површину типа бланко плоча, акрилних матова или рецимо узмемо парче папира, исечемо у величини плоче и онда спустимо иглу. Што је површина храпавија, сила више вуче ка центру плоче. Када га на акрилу наместите тако да остаје на месту где спустите иглу, па са истом вредности то поновите на папиру, вуче и даље ка центру. Пошто је класична плоча храпавија и од папира, мој закључак је да када се на глаткој површини остаје у месту, на плочи сигурно и даље вуче ка центру. Самим тим сам сигуран да је намештање истог без неког ласерски прецизног инструмента ипак једна отприлике работа и да треба послушати, па где је ок, ту оставити.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa posmatranjem.

Tako sam i ja podešavao, pre susreta sa Telarc-ovim izdanjem "Tchaikovsky 1812". Tada je Solderer savetivao blagi hod ka napred i kada sam tako podesio, igla mi ne iskače na mestu prvog topovskog pucnja.

Daleko sofisticiranije i duže ručice od moje Jelco, su iskakale na istom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Msm što ste se raspisali o podešavanju antiskejtinga?:D
Može ili ne može, to je poenta kod dotičnih primeraka. Inače može i na uvce! Kad je prejak čuje se ko zujanje komarca oko glave na tihim pasažima na levom kanalu.

Imali smo slučaj kod mog drugara iz Pa pre mnogo godina. Čuvena Tosca HiFi. Nije mogao da se smanji ili isključi pa smo na kraju presekli feder.:D

Nego postavio sam pitanje za Reloop. Niko nema iskustva? Uhhh i meni je ime................

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ketklou said:

Zakljucak je, znaci, da je video maliciozno sastavljen takav kakav je da bi vlasnici Technicsa jos jednom sebi opravdali gomilu para datih za ime firme i nahranili svoj talibanizam? :D

Svako svog konja hvali. I ako verujem da je tehnics bolji, opet ne mislim cak i posle vidljivih nedostataka da je AT toliko los. A on je cak u svom videu naveo to da AT ima nekih prednosti kao sto je 78rpm-a, reverse mode na klik itd.. Ono sto sam naletao na dosta mesta jeste da je preamp u Audio Tehnici isto dosta los, ali da je neophodno skroz vradjenje sekcije kako bi se skroz relaksirala phono sekcija, valjda prolazi preko previse kondezatora...

Link to comment
Share on other sites

Nijedna firma nije vise ozbiljna, cast izuzecima. Ako Folksvagen moze da mulja, moze i AT.

Imamo li kakav dokaz da Technics ne mulja? Bio neko u Japanu u fabriki i video kako sklapaju 1210?

Danas cena uopste ne garantuje kvalitet. 

Poznanik kupio ganc novog  Forda. Posle dva dana ga vozio u servis svasta mu falilo.

Komsija uzeo Sandera (to je valjda kao kopija Renoa), nikakvih problema.

Sve zavisi kakve ste srece i sta vam zapadne.

No, vecna istina je - prema visini i guber. Ko ima para, kupice Tehniksa, ko ima manje para AT.

Ili Reloop. Stvarno, jos niste objasnili zasto Reloop zvuci glupavo a Stanton ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...