Jump to content


Dobar gramofon po povoljnoj ceni


ivcha1976

Recommended Posts

Da bude jasno i da ne bude kritika na racun teme - pricamo o budget gramofonu!! Value for money!

 

Gledajuci sta se nudi na trzistu od gramofona, i uvek u potrazi za preporukom, naisao sam na ovaj Audio Technica gramofon:

 

https://www.plattenspieler.info/audio-technica-at-lp120-usbc-plattenspieler/

(google translate za prevod)

 

Izuzetno lepo odradjen spolja, nista lose nisam procitao o njemu na netu. 10,7 kg dobro uradjene masine. 

 

A najbolje je sto je povoljan jako:

 

https://www.amazon.de/-/en/Direct-drive-Record-player-analogue-USB/dp/B07MVY92KZ/ref=psdc_571846_t1_B014J7QIKA

 

Verujem da za ovaj novac moze da bude jako lep start nekome ko planira da udje u sferu vinila ( ne preporucujem - skup i z...ban sport) a da ne mora da proda bubreg.

 

Slicna prica od Lenco:

https://www.amazon.de/dp/B014J7OIA2/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1&pd_rd_i=B014J7OIA2&pd_rd_w=OMK6f&pf_rd_p=d3e24f85-c2f2-4959-bef4-3acc5e4e81dc&pd_rd_wg=mk1Le&pf_rd_r=ZA0MSTDDDF7AVWFF36YZ&pd_rd_r=a80ec4c8-b936-4749-bfae-62d2901eac53&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUExNlVST1NOTVNJOFgyJmVuY3J5cHRlZElkPUEwODI3NzY0T1RFRzIyRTVWWjcwJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTAwMDI3NjYxTEZEOTVZNVREQzZaJndpZGdldE5hbWU9c3BfZGV0YWlsJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

 

Veliki pozdrav vinyl ekipi !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 24.4.2020. at 11:23, ivcha1976 said:

Izuzetno lepo odradjen spolja, nista lose nisam procitao o njemu na netu. 10,7 kg dobro uradjene masine. 

Nisi čitao gde treba. :) Ako naletiš na skroz ispravan onda recimo da važi to što si rekao. Ali bilo je veliki broj prijava da mu ne radi antiskate, obrtaji nestabilni, krivi tanjir, motor poludi, neizlečivo zujanje itd. Ono najbitnije je da i kad je sve ok čuje se rad motora u tihim deonicama kao klopotanje. 

3 sati ranije, ketklou said:

Radi se o gramofonima istog kineskog proizvodjaca pod raznim imenima.

Tačno, Hanpin.

3 sati ranije, ketklou said:

Sve su to kvalitetne kopije Technicsa 1200 i 1210 za one koji ne pate od brenda i kojima gramofon sluzi za slusanje muzike.

Njet. Ima nekoliko nivoa kopija. Samo top model kopije je uporediv sa 1210, to su Pioneeer PLX1000, AT1240, Reloop 7000 i sl. Motor je kopija, imaju problema sa tonearm bearingsima i izolacijom. Koštaju isto ili više od polovnog 1210, kojem dajem prednost pri izboru. Sve drugo samo izgleda kao Technics, dok ispod maske nema nikakvih sličnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ovi koje sam naveo i koji su oko deset kilograma vrede svojih novaca (izmedu 180 i 220 evra) pod uslovom da ostane na tome. Shipping i carina  su vec trosak koji tu nije ekonomski zato sto ze za 300 evra moze naci zaista nesto bolje.

Procenat neispravnih (a novih) je svakako veci nego kod skupih gramofona ali ipak manji nego kod polovnih na LP ili novih plastikanera. To su prosecni gramofoni za prosecne korisnike. 

Oni zahtevni ce ih svakako zaobici, a srecni vlasnici ce imati pouzdanog drugara dugi niz godina.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ketklou said:

Ovi koje sam naveo i koji su oko deset kilograma

Ne vidim takvih od oko 10kg na listi.

1 sat ranije, ketklou said:

vrede svojih novaca (izmedu 180 i 220 evra)

Naizgled ok, ali ipak bacanje novca. Na njih ništa ne radi kako treba. Dok to shvatiš već imaš drugi deo ušteđevine koji da si čekao mogao si uložiti sa bačenim novcem na više no duplo bolji gramofon. Ne znam zašto uopšte postoje ti gramofoni, osim za iluziju izbora koji de fakto ništa ne valja.

Link to comment
Share on other sites

Imam ovaj Mc Crypt DJ 265D.

Tezak je 10,6 kg na kucnoj vagi. Istina, postojao je i njegov mladji brat od 7 kg ali je taj bez oznake D. Danas su ti gramofoni opet pod imenom Reloop, nesto malo modifikovani, ali sustinski ostali isti.

Spolja gledano, sve je isto kao kod tehniksa osim sto se postolje za rucku ne moze podesavati po visini.

Metalno kuciste je kvalitetno izradjeno, nije osljarski obradjeno, dugmad solidna, nisu klimava, tanjir ne pravi osmicu, filc mat kvalitetan, nozice vrlo solidne, podesive po visini, napravljene da ublaze vibracije.

Unutra je sigurno razlicito od tehniksa, valjda zato i jeste 5 puta jeftinije.

Na test ploci, antiscating se ponasa skroz normalno.

Radi besumno, drzi brzinu, nema zujanja, nema bruma

Zvuk uporedjivan sa SL Q2, ( isti headshell, igla, ploca, pojacalo i zvucnici ) nema tu neke narocite razlike. Neko osetljiv bi mozda tu nesto i nasao, meni to zvuci skroz isto.

Pouzdana masina za uobicajeno Deep Zepp Heep Maiden slusanje. 

Sta jos treba da ima gramofon od 200 evra?

U poredjenju sa Sony, Hitachi, Akai, Pioneer plastikanerima koji su na KP dostigli cenu 150 evra, kineski klonovi su T-34

Ne vidim razlog za bas toliko negativan stav. Verujem da postoje losa iskustva ali ne verujem da su nesto narocito cesca od zalbi na druge brendove. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemam iskustva sa AT, znam samo ono sto ima na netu a tamo stoji da je kinez, sta god to znacilo.

Ovi danasnji Pioneer i Lenco gramofoni sem imena nemaju nista zajednicko sa dobrim starim spravama.

Zasto za taj novac ne razmislis o provereno dobrim gramofonima tipa Rega, ProJect, Thorens itd...?

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, ketklou said:

Metalno kuciste je kvalitetno izradjeno

Ne verujem da je metalno. To nema ni kod boljih modela. Ali dobro, verovatno uleteo ok primerak, ako te čini sretnim uživaj. Za 200eur ne može da ima više, ali ne treba ni spominjati Technics u istoj rečenici, jer nemaju ni najmanju sličnost osim siluete. Inače Dual (Bog te pita koji, ne nemački) je imao ovakav isti za 80 eur pre neko vreme, American Audio za 100 itd. Kako naleti, mada u zadnje vreme cene su očito porasle, pa takvi dilovi su ređi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@VU metar

Direkt drajv model o kojem ja pricam

https://www.conrad.com/p/omnitronic-dd-2520-dj-turntable-direct-drive-313273

Omnitronic DD-2520 USB-Record player

Technical data

Pitch range ±10 %
Colour Black
Weight 11 kg
T 420 mm
Height 200 mm
Width 530 mm
Drive Direct drive
Dust cover Yes
Rotational speed 33 1/3, 45 rpm
Torque 1.2 kg/cm

 

 

i belt drive model od par kila o kojem vi pricate

https://www.conrad.com/p/omnitronic-bd-1320-dj-turntable-belt-drive-313437

Omnitronic BD-1320 DJ turntable Belt drive

 

Technical data

Pitch range ±10 %
Colour Black
Weight 4 kg
T 350 mm
Height 145 mm
Width 450 mm
Drive Belt drive
Dust cover Yes
Rotational speed 33 1/3, 45 rpm
Torque 1.0 kg/cm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta to treba da pokaže? Da je ovaj od 11kg skoro pa Technics? :rolleyes: Pre svega motor je različit, pa kućište, izolacija, ručica itd. Kako sam rekao, jedini koji može da se uporedi sa Technicsom i nazvati kopijom (svakako lošom) je Pioneer plx1000, Reloop 7000, AT1240 i sl. Proizvođać Hanpin je taj templejt maknuo sa sajta jer prethodno navedeni klijenti su imali problema ubediti kupce u istinitost njihovog pr-a da je to gramofon dizajniran "in house, from the ground up". :lol: Ili njihove narudžbe iscrpljuju kapacitete na duži rok. Ostali su samo slabiji modeli, tj ovi koje gore pominješ. http://www.hanpin.com.tw/4_Products_02.html Vidim da je i slabiji AT120LP templejt maknut.

Još jedan poznat proizvođač je Yahorng. Tamo se, kažu, nekada radio Gemini, a danas Denon DJ, Numark. Na sajtu, slično kao i kod Hanpina, prikazani su samo slabiji modeli. http://www.yahorng.com/products.php?lang=english&entryId=24231

 

   

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, ketklou said:

nemam iskustva sa AT, znam samo ono sto ima na netu a tamo stoji da je kinez, sta god to znacilo.

Ovi danasnji Pioneer i Lenco gramofoni sem imena nemaju nista zajednicko sa dobrim starim spravama.

Zasto za taj novac ne razmislis o provereno dobrim gramofonima tipa Rega, ProJect, Thorens itd...?

 

Danas se gotovo sve pravi u Kini. Mislio sam da kad su ih potpisali, da je to ipak neka garancija. Ne volem gramofone na dasci! E žebi ga.
Nači ipak ima više proizvođača. Od te šume modela mora da ima nešto što vredi pare koje se traže.

Link to comment
Share on other sites

@VU metar

Ne, to ne moze da bude skoro pa tehniks, naravno. To samo izgleda kao tehniks.

Radi se o tome da je 5 puta jeftinije a nije 5 puta gore od Tehniksa. Svira sasvim ok, podesivost svega je ok, a da li ce trajati 50 godina ko ovi nasi veterani nije ni bitno. Kad crkne, bacis ga. Ni ''Gorenje'' ves masine nisu vise sto su bile.

Hanpin i ovaj drugi Mahjong verovatno ne zele da sebi kvare posao jer bi njihovi ''bolji'' modeli bili konkurencija ''brendovima'' koje prave. Ko zna sta se tu vitla i timari....

Link to comment
Share on other sites

On 26.4.2020. at 17:40, VU metar said:

Nisi čitao gde treba. :) Ako naletiš na skroz ispravan onda recimo da važi to što si rekao. Ali bilo je veliki broj prijava da mu ne radi antiskate, obrtaji nestabilni, krivi tanjir, motor poludi, neizlečivo zujanje itd. Ono najbitnije je da i kad je sve ok čuje se rad motora u tihim deonicama kao klopotanje. 

Tačno, Hanpin.

Njet. Ima nekoliko nivoa kopija. Samo top model kopije je uporediv sa 1210, to su Pioneeer PLX1000, AT1240, Reloop 7000 i sl. Motor je kopija, imaju problema sa tonearm bearingsima i izolacijom. Koštaju isto ili više od polovnog 1210, kojem dajem prednost pri izboru. Sve drugo samo izgleda kao Technics, dok ispod maske nema nikakvih sličnosti.

Malo mi je neobicno da ce AudioTechnica cak i u ovom price range da dozvoli da neispravan gramofon ode na trziste. Na kraju, Amazon ima opciju da upakujes sve lepo i vratis im nazad. Tako da stojim iza toga da za 180 eur AudioTechnica je dobra kupovina. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih jos dodao da su i Reloop, i Numark i Konradove varijante Renkforce i McCript izgradile vec takvu reputaciju da je tesko da ce isporuciti zadnji bofl. Setimo se ranijih ''robna kuca'' brendova koji su ustvari bili prikriveni pravi brendovi (Tensai, Wega, Palladium). Sve je to bilo u rangu jeftinog HI-Fi programa i sasvim iskoristljivo za nezahtevne slusaoce.

Istovremeno, Pioneer, Lenco, Thorens i jos par slavnih imena su prodali dusu kinezima i unovcili svoja imena. Nije pod obavezno da je savremeni Lenco koji u zivotu nije cuo za idler losa investicija ali to ipak nije lenko.

Thorens TD 170-1 Belt-drive audio turntable Red

 

Link to comment
Share on other sites

Ako se desi, a malo je verovatno, da budem pri shutu da kupim gramofon! RELOOP RP-4000M MK2 je moj izbor i bez puške. Nači dobrovoljno. Težak je oko 10Kg, metalni je, ručica i tanjir mu solidno izgledaju, dobiješ i glavu pride (za početak), ono javlja mi se....................

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ketklou said:

@VU metar

Kad vec pricamo, cisto retoricko pitanje:

Po ceni, ovaj gramofon

https://www.avmarket.rs/pioneer-pl-990-stereo-gramofon.html

je isti rang kao i Reloop od 7kg.

Da neko uperi pusku u vas da birate, sta biste  odabrali? :D

Jao, video sam ovo uživo. Dno dna od plastikarije.

Šta se to bre desilo sa tim japanskim brendovima?!? Odoše u peršun. Koji bre manager je dozvolio da se Pioneer ispiše na toj plastičnoj igrački?!?

Ima Sony slično g'vanjce: https://www.sony.com/electronics/audio-components/ps-lx300usb

...

Ali opet, ima Sony i sasvim pristojan i koliko toliko hvaljen model. I ne ceni ga previše u ondosu na onu plastičnu igračku.

PS-LX310 takođe izgleda ozbiljnije.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, ketklou said:

Ne, to ne moze da bude skoro pa tehniks, naravno. To samo izgleda kao tehniks.

To i ja kažem, ali reagovao sam na:

On 26.4.2020. at 13:43, ketklou said:

Sve su to kvalitetne kopije Technicsa 1200 i 1210 za one koji ne pate od brenda

što se kao stav neretko provlači i dovodi do zablude da su "tu negde" sa Tehniksom, jer "kopija", jel'te. "Tu negde", recimo na 70% max, je jedan jedini model od Hanpina koji se zvao DJ5500 , koji dolazi u više pakovanja (Reloop7000, PLX1000, AT1240, Stanton ST150...). To je taj maknut sa sajta. U jeftinijim varijantama je daleko bolje investirati u njega nego li u ostale nalickane plastike, makar zvale se Audio Technica. Na primer OMNITRONIC DD-5220L     

trenutno košta 369eur, manje no duplo od najgorih goreprikazanih, a višestruko bolji, te bliži Technicsu. Računaj da se na akciji može naći i daleko jeftinije, znam da su ga neki uboli na Amazonu pod imenom AT1240. To što je "Gabor Lenđel", druga stvar.  

11 sati ranije, ivcha1976 said:

Malo mi je neobicno da ce AudioTechnica cak i u ovom price range da dozvoli da neispravan gramofon ode na trziste.

Iskustva govore drugačije. Guglajte "AT120lp motor", za početak. Ne znam zašto se misli da AT nije prodala dušu Kinezima, kao ostali gorepomenuti.

13 sati ranije, ketklou said:

Da neko uperi pusku u vas da birate, sta biste  odabrali? :D

Taj primer je odlična ilustracija da se cene gramofona odokativno formiraju jer kupci pojma nemaju, bitno da vrti i ima "onaj topli zvuk vinila".

4 sati ranije, NShappy said:

Ali opet, ima Sony i sasvim pristojan i koliko toliko hvaljen model.I ne ceni ga previše u ondosu na onu plastičnu igračku.

 I s razlogom...

11 sati ranije, ketklou said:

Thorens TD 170-1 Belt-drive audio turntable Red

Ovo nije Kinez nego Nemac, i bolji je gramofon no favoriti u ovoj temi. Proizvodi ga Dual u Nemačkoj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...